mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 12:44 
Cytuj  
OK kupilem sobie ADSL 3Mbit z Dialogu. Bo moj obecny ISP przezywa jakis krzysy od dobrych 2 miesiecy i jakosc uslug leci z gory na dol z tygodnia na tydzien...

Slyszlaem rozne opinie, zle i dobre.

Jedno co mnie martwi (w zasadzie tylko to) to floodwanie po ARPie. Bo u nich modemy chodza jako bridge over ATM. Strasza mnie ARP spoofingiem, i zapchanym laczem przez inne kompy.

Ktos mnie oswieci? Czy faktycznie tak niebezpiecznie? Czy po SSLu bede mogl spokojnie sie logowac do banku?

I moze ktos ma lacze, jak pingi? Za czasow jak mialem ISDN to bylo dobrze. Obecnie pingi mam u swojego ISP od 150-300ms ale min 30% packet loss bywa ze mam 70% i wiecej w obie strony. Heh
Dlatego zmienilem z ewro na Dialog. Mam nadzieje ze nie wchodze z deszczu pod rynne.

Jakies opinie? Jak z wyjsciem na swiat? Z mojego wywiadu wynika ze jest OK. Ale po lekturze usenetu troche sie zaniepokoijem, alczkolwiek zawsze jest tyle samo przeciwniko co zwolennikow wiec jestem content.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 13:51 
Cytuj  
Powiem tyle: mam lacze z dialogu juz od paru lat i zadnych wiekszych problemow nie mam. Fakt, czasami zdarza sie ze siec dziala wolniej niz powinna, ale zdarza sie to sporadycznie. Na tyle dobrze to dziala ze nie uzywam pinga - co za tym idzie nie powiem ci dokladnie ile pakietow sie gubi. Te pare razy kiedy uzywalem pinga zeby np sprawdzic cos na prosbe kumpla, liczba pakietow ktore zaginely bylo rowno 0%.


pozdrawiam


Ostatnio edytowano 29 lis 2006, 15:22 przez Logain Darkthorn, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 14:37 
Cytuj  
Wiesz ja bylem przez dlugi czas na Dialogowym ISDNie, i bylem bardzo zadowolony. No ale to byla pare lat temu heh. Przesiadlem sie na ewro ktore na poczatku oferowalo lacze na poziomie 6Mbit a obecnie nie oferuje nawet 512Kbit...

Do tego od pierwszego dnia mialem problemy z gubionymi pakietami i zadne wojny z adminami nic nie pomagaly. Mialem przez dlugi czas i ewro i ISDN i gralem na tym ostatnim bo na ewro sie nie dalo.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 gru 2006, 16:54 
Cytuj  
OK mam juz dialog...

Lepiej niz w ewro,ale cudow za granice to o tej godzinie nie ma.Zobacze co bedzie w nocy.

Ale mam problem. Otoz po przejsciu na ADSL przestalo mi dzialac udostepnienie lacza na laptopie. Zamierzam co prawda nabyc modem z routerem 3coma ale do tego czasu chcialbym jednak miec dostep do sieci na obu kompach heh...

Czy mozliwe ze nie da sie udostepnic lacza ADSL w ten sposob? (2 siecowki w desktopie i i jedno wyjscie na ADSL drugie na laptop)

Jakies pomyslu co sie zdupcylo?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.