mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2006, 23:34 
Cytuj  
Zakupujac nowy sprzet + Xp mam mozliwość free upgradu do Visty.
Chodzi mi przede wszystkim o trzy rodzaje systemu:

XP prof 64bit --> Vista Bisnes 64 bit
XP prof --> Vista bisnes
XP media center ---> XP home premium

reszta to syf.

No i co wybrać myslac przyszlosciowo ( 64bit)? Troche poczytalem i okazuje sie, ze sa problemy z Winda pod 64 bit a nie mam zamiaru sie z nia użerać i czekac kilku lat na nowe aplikacje. Takze czy jest sens kupowac 64 bitowy system? Czy Billy Gate$ udostepni w przyszlosci niodplatny upgrade legalnym uzytkownikom Visty na Viste 64 bit? A moze wszystkie Visty maja opcje 32 i 64 ?

Edit: Pytanie 2: czy Vista 64 i zwykła chodzi na Fat32?

Pytanie kieruje do znawców tematu.


_________________
OrleOko czuwa...

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lis 2006, 00:37 
Cytuj  
Czy Billy Gate$ udostepni w przyszlosci nieodplatny

jasne.. czy M$ kiedykolwiek brał jakąkolwiek kasę za upgrade systemu po ich lub użytkownika stronie?


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lis 2006, 01:17 
Cytuj  
afaik wraz z zakupem komputera z windowsem XP home będziesz mógł zamienić tą wersję systemu tylko do jednej z 3 podstawowych wersji (3cia bodajże za dopłatą)
z XP pro, bodajże wymiana obejmie 4tą wersję visty (nie pamiętam czy posiada ona już interfejs aero glass)
pozostałe 2 (ultimate i business) nie będą wersjami wymienialnymi za XP
można je będzie tylko i wyłącznie kupić

vista nie będzie chodzić na fat32 ze względu na szyfrowanie danych, którego system fat32 nie jest w stanie obsłużyć

a tak w ogóle ... vista na dysku fat32 ?
to jak cofać się z powrotem do średniowiecza


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 23 lis 2006, 07:43 
Cytuj  
Cytuj:
pozostałe 2 (ultimate i business) nie będą wersjami wymienialnymi za XP
można je będzie tylko i wyłącznie kupić


Nie do końca się zgadzam. Akurat tak się złożyło, że w zeszłym tygodniu kupiliśmy do biura dwa MS Windows XP Proffesional SP2b OEM. Wraz z nimi otrzymaliśmy Voucher na MS Vista Business. Z rozmowy z naszymi kolegami pracującymi w hurtowni sprzętu wynikało, że jedynie wersja Ultimate nie jest objęta programem promocyjnym.
Acha! Muszę dodać, że w załączonej broszurze jest informacja - po zgłoszeniu się po upgrade do Visty trzeba będzie dokonać wpłaty za przesyłkę (około 15 euro).

Edit: dobry artykuł na ten temat -> link


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 lis 2006, 09:22 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Zakupujac nowy sprzet + Xp mam mozliwość free upgradu do Visty.
Chodzi mi przede wszystkim o trzy rodzaje systemu:

XP prof 64bit --> Vista Bisnes 64 bit
XP prof --> Vista bisnes
XP media center ---> XP home premium

reszta to syf.

No i co wybrać myslac przyszlosciowo ( 64bit)? Troche poczytalem i okazuje sie, ze sa problemy z Winda pod 64 bit a nie mam zamiaru sie z nia użerać i czekac kilku lat na nowe aplikacje. Takze czy jest sens kupowac 64 bitowy system? Czy Billy Gate$ udostepni w przyszlosci niodplatny upgrade legalnym uzytkownikom Visty na Viste 64 bit? A moze wszystkie Visty maja opcje 32 i 64 ?

Edit: Pytanie 2: czy Vista 64 i zwykła chodzi na Fat32?

Pytanie kieruje do znawców tematu.


Kupujac viste 32b nie ma mozliwosci upgrade'u do 64b.
Vista to tylko i wylacznie ntfs.
Btw jest juz temat o viscie: viewtopic.php?t=19898


_________________
@polygamia

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 lis 2006, 15:51 
Cytuj  
Cytuj:
Kupujac viste 32b nie ma mozliwosci upgrade'u do 64b.


No niby tak, ale przy Viscie bisnes jest możliwość obsługiwania do 128GB pamieci co wedlug mnie oznacza działanie w 64bitach. Mam nadzieje, iz ta vista przy instalacji zapyta sie czy instalowac wersje 32 czy 64 bit. W przeciwnym wypadku predzej czy później, trzeba bedzie znów wymieniac nowy system na 64 bitowy.


_________________
OrleOko czuwa...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2006, 00:00 
Cytuj  
Słuszna inicjatywa, i nawet próbowałem coś działać w tym temacie (kupiłem niedawno notebook Asusa) ale:
1. strona Asusa z info o tej promocji przekierowuje na adres https://upgradeweb.moduslink.com/Vista
2. w pewnym momencie w trakcie wypełniania formularzy trzeba wybrać producenta kupionego komputera - na rozwijalnej liście nie ma Asusa !!
3. dla takich przypadków jest za to info: If your Computer Reseller is not listed, your OEM may have a direct offer for Windows Vista Upgrade Products. Please contact your OEM directly for further details.
Skontaktowałem się i wg Asusa jak najbardziej uczestniczą w promocji do której link podałem wyżej ...

Na razie błędne koło :o

Może dlatego że dopiero z tym ruszyli ?
(ta stronka jeszcze ze 2 dni temu nie działała).


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.