mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2006, 10:43 
Cytuj  
Witam :)

Zamierzam kupić wreszcie legalnego windowsa i zejść ze scieżki piractwa :) Czy ktoś kupował tutaj: http://www.agito.pl/category/620?bid=59 ?

Czy to uczciwy sklep? Pytam, ponieważ natknęłem się na różne opinie na temat takich sklepów. I czy warto? Może ktoś może polecić lepszy sklep internetowy?


Ps: Zamierzałbym zakupić : http://www.agito.pl/product/1141?cid=620 Czy to dobry wybór? Komputer będzie głównie wykorzystywany do pisania i grania oraz różnych tam czynności multimedialnych...

Aruel

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2006, 10:57 
Cytuj  
Glorfindel1 napisał(a):
Witam :)

Zamierzam kupić wreszcie legalnego windowsa i zejść ze scieżki piractwa :) Czy ktoś kupował tutaj: http://www.agito.pl/category/620?bid=59 ?

Czy to uczciwy sklep? Pytam, ponieważ natknęłem się na różne opinie na temat takich sklepów. I czy warto? Może ktoś może polecić lepszy sklep internetowy?


Kupowałem u nich czytnik na pcmcia do kart CF - zapłaciłem, poczekałem, towar dostałem. Pod tym względem sklep jest uczciwy.

Jedna uwaga: akurat tego co kupiłem nie mieli na stanie, musieli ściągnąć przez co czekałem trochę dłużej (ok. tygodnia - niestety nie raczyli mnie poinformować nawet mailem o tym że trzeba poczekać).
Teraz korzystam z "szybszych" sklepów 8)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 gru 2006, 10:58 
Cytuj  
Home ci spokojnie wystarczy. Tylko miej na uwadze to, ze w momencie zmiany płyty głównej kończy ci się licencja.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2006, 11:02 
Cytuj  
wiec bez sensu, chyba ze zamerzasz pracowac na tej plycie nastepne pare lat.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 gru 2006, 11:27 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
wiec bez sensu, chyba ze zamerzasz pracowac na tej plycie nastepne pare lat.


Alternatywa jest kupienie Win Home w pelnej paczce za ~870,00 brutto.
Biorac pod uwage ze nowy system operacyjny wychodzi co 3-4 lata a plyta glowna zmieniasz co 1.5-2 to powiedzialbym ze wychodzi na to samo - albo raz kupujesz "pelna paczke" albo 2x OEM'a :)

A jesli ktos wymienia plyte czesciej to moze przy pierwszej okazji wykupic upgrade paczkowe do wersji pelnej - kosztuje porownywalnie z nowym OEM'em a od tego momentu znika problem z przywiazaniem do konkretnej plyty glownej.

P.S. Zerknalem jeszcze raz na ceny i wychodzi ze OEM XP Home + pakowe upgrade do XP home kosztuje brutto ~750,00 PLN.
100 zl taniej niz kupienie od razu pelnego windowsa a od strony licencyjnej efekt ten sam.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2006, 14:13 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Home ci spokojnie wystarczy. Tylko miej na uwadze to, ze w momencie zmiany płyty głównej kończy ci się licencja.

otóż właśnie nie
licencja windowsa może być przeniesiona na inny komputer pod warunkiem że z poprzedniego sprzętu zostanie usunięty windows

co do zakupu samego windowsa to tańszego niż 3 stówy nie widziałem (oczywiście brutto)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2006, 14:44 
Cytuj  
joshe pieprzysz głupoty że tak delikatnie powiem. Licencja OEM jest przywiązana do płyty głównej a konkretnie do chipsetu. Ewentualnie możesz zmienić płytę główną w przypadku gdy w trakcie gwarancji płyta została uszkodzona i została wymieniona na inną. Wtedy dzwonisz do centrum M$ i ubiegasz się o nowy klucz bo stary absolutnie ci nie zadziała.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2006, 15:43 
Cytuj  
A kto mowi, ze trzeba z mobo kupowac ? Oem mozesz nabyc nawet z mikrofonem do pc, albo stacja fdd.


_________________
@polygamia

***

Posty: 820
Dołączył(a): 26.02.2006
Offline
PostNapisane: 23 gru 2006, 16:17 
Cytuj  
A nie lepiej poczekać do stycznia na viste? Czy komp za słaby?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2006, 16:21 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
A kto mowi, ze trzeba z mobo kupowac ? Oem mozesz nabyc nawet z mikrofonem do pc, albo stacja fdd.

OEM kupujesz bez żadnego mikrofonu. Czy ty w ogóle widziałeś oryginalnego windowsa na oczy ? Od co najmniej roku jest w sprzedaży wersja OEM w pudełku. W momencie aktywowania klucza windows przypisuje się do chipsetu i ponowna instalacja na innej płycie jest już niemożliwa. Windows ci sie nie zarejestruje i zostaje wtedy tylko telefon do M$ i ściemnianie że płyta padła i chcesz nowy klucz.

@Karol > nie wiesz przypadkiem czy wersja XP Home full BOX też ma ograniczenie do ilości autoryzacji via net ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2006, 23:23 
Cytuj  
Sweng , teraz to za pszeproszeniem sam głupoty pieprzysz.
Zapoznałeś się w ogóle z licencją systemu operacyjnego windows xp home że podważasz moje słowa ?
Jeśli nie, to zapraszam do lektury: http://www.microsoft.com/poland/partner ... mspx#EBAAA
Dopiero po przeczytaniu zacznij wytykać mi błędy i wskazywać bacząc na to co sam wypowiedziałeś (a więc przywiązanie systemu do samej płyty głównej czy inne podobne - należy to określić jako bzdury).

Tym razem bazując na pierwszych dwóch punktach euli, użytkownik kupujący nowy komputer, deinstaluje system ze starego (w związku z możliwością korzystania z oprogramowania tylko na 1 komputerze), instaluje go na nowym sprzęcie i aktywuje bez żadnych sankcji, problemów, czy innych wyssanych z niewiadomo z kąd bzdur.

Dodam tylko że licencje dot. oprogramowania MS zmieniają się wcale rzadko.

ps: nie lubię podważania czyichkolwiek słów nie popierając swoich wywodów żadnym konkretnym argumentem.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 gru 2006, 23:58 
Cytuj  
Ale naprawde wiesz o tym, ze wersja OEM przypisuje sie do plyty glownej i na innej plycie jej nie zaktywujesz? Przy probie aktywacji dostaniesz poprostu komunikat "Ten system wykorzystal juz limit aktywacji" i tyle. Windowsa mozesz wyrzucic za okno, albo sprobowac nasciemniac panience z infolinii MS przy probie aktywacji telefonicznej.

Pozatym rzuc okiem na http://www.microsoft.com/poland/piratnie/faq/faq12.mspx i przeczytaj odpowiedz na pytanie 135. A w szczegolnosci zwroc uwage na slowa "Licencje OEM to licencje jednostanowiskowe i nie ma możliwości przeniesienia ich na inny komputer PC. Jeśli chodzi o system operacyjny Windows, umowa licencyjna Microsoft umożliwia instalację wyłącznie na jednym komputerze."

X.

PS. A jak nadal nie wierzysz, to wpisz sobie w googlach ponowna aktywacja oem i poczytaj o tym, jak ludzie maja z tym problemy ;)


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 00:23 
Cytuj  
teoria a praktyka :]


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 01:47 
Cytuj  
Xanth, ja się nie spotkałem z problemem wykorzystania limitu aktywacji
A windowsów (legalnych of kors) nainstalowałem się już sporo, również po upgradzie/zmianie komputera. Co do aktywacji to się co najwyżej wypnie, jeśli w przeciągu pewnego okresu czasu nastąpi duża ilość prób aktywacji na 1 numer seryjny systemu. NAtomiast pyt. 135 nic nie mówi o wymianie podzespołu bądź całego komputera, o czym natomiast po części wspomina uaktualniona eula.

Co do googli i rzeczy związanych z informatyką, to jeszcze trzeba mieć baczenie na daty ... i to uważne ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 02:06 
Cytuj  
Zainstaluj swiezy OEM, zaktywuj go, a potem zainstaluj na innym komputerze i sprobuj aktywowac. To zobaczysz o czym piszę.
Nie od dzis, nie od wczoraj wiadomo (od MS zreszta, go to MS TechNet), ze aktywacja systemu przypisuje sie do hardware numeru plyty glownej i od chwili pierwszej aktywacji systemu numer seryjny windowsa jest scisle powiazany z numerem plyty glownej w bazie danych MS. Przy kazdej nastepnej aktywacji jest sprawdzane to powiazanie i jesli liczba dostepnych aktywacji dla danego systemu przekracza limit, to aktywacja jest odrzucana. Dla XP OEM limit wynosi 1 (slownie: jeden). Kazdy pracownik MS ci to potwierdzi, zadzwon chocby na infolinie MS ;)

X.

PS. Chcialbys wiedziec, ile wynosi limit na wersje box? Lepiej zadzwon do MS, bo mi nie uwierzysz. Zreszta czytajac cie mysle, ze im tez nie uwierzysz ;)

PS2. Co do wymiany plyty glownej, czy tez calego komputera, infolinia MS powie ci to samo co ja tu napisze: masz prawo wymienic tylko w ramach gwarancji, a aktywacja wtedy przebiega telefonicznie wraz z wyslaniem faxem kopii karty gwarancyjnej. I jeszcze raz: pisze o OEM, nie o BOX.

PS3. I jeszcze, tak sie powolujesz na EULA OEM, czytales to w ogole? Cytat z tego urla, ktory podales:

"OPROGRAMOWANIE jest licencjonowane z KOMPUTEREM jako pojedynczy zintegrowany produkt i może być używane jedynie z KOMPUTEREM. Jeśli OPROGRAMOWANIU nie towarzyszy SPRZĘT, Licencjobiorcy nie wolno używać OPROGRAMOWANIA. Licencjobiorca może przekazać na stałe wszystkie swoje prawa udzielone na mocy niniejszej Umowy Licencyjnej jedynie w wyniku sprzedaży lub przekazania KOMPUTERA..."

"Termin „KOMPUTER” używany w niniejszej licencji, oznacza SPRZĘT, jeśli SPRZĘT jest pojedynczym systemem komputerowym lub system komputerowy, z którym SPRZĘT działa, jeśli SPRZĘT jest składnikiem systemu komputerowego."

Jako, ze "SPRZETU" czy "KOMPUTERA" nie da sie jednoznacznie zidentyfikowac, do identyfikacji w systemie aktywacyjnym sluzy Hardware Number plyty glownej.

Chyba, ze nie rozumiesz tego zapisu, to moge ci wytlumaczyc. Zapis ten mowi jasno i przejrzyscie, ze mozesz uzywac systemu w wersji OEM tylko i wylacznie z komputerem do ktorego ten system zostal zakupiony, z zadnym innym. Jesli chcesz przekazac komus licencje, to musisz takze przekazac komputer z ktorym jest powiazana. Nie mozesz przenosic licencji OEM na inny komputer. Mam nadzieje, ze to jasne.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 02:59 
Cytuj  
Nie mozesz przenosic licencji OEM na inny komputer. Mam nadzieje, ze to jasne

a jak jest z tym voucher na Windows Vista, tez obowiazuje na kompie na ktorym byl zainstalowany oem czy bedzoe to zupelnie nowa licencja?

przyznaje sie bez bicia ze nie chce mi sie przebijac przez tech dzial MSu..


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 03:43 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Zainstaluj swiezy OEM, zaktywuj go, a potem zainstaluj na innym komputerze i sprobuj aktywowac. To zobaczysz o czym piszę.
Nie od dzis, nie od wczoraj wiadomo (od MS zreszta, go to MS TechNet), ze aktywacja systemu przypisuje sie do hardware numeru plyty glownej i od chwili pierwszej aktywacji systemu numer seryjny windowsa jest scisle powiazany z numerem plyty glownej w bazie danych MS.

No na szczęście nie jest tak jak mówisz :D Aktywacja jest powiązana z rodzajem chipsetu. Więc jak mi padła płyta asusa, mogłem ją spokojnie wymienić na płytę ABita z tym samym chipsetem i ten sam windows bez problemu sobie chodził. A joshe widocznie widział OEM-a tylko w sklepie na półce.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 11:11 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Aktywacja jest powiązana z rodzajem chipsetu. Więc jak mi padła płyta asusa, mogłem ją spokojnie wymienić na płytę ABita z tym samym chipsetem i ten sam windows bez problemu sobie chodził.

To albo cos sie zmienilo, albo MS uprawia scieme (tez mi nowina), bo wszedzie jest mowa o hardware number. Chyba, ze ostatnimi czasy po cichaczu poprawili system aktywacyjny na bardziej lagodny i zapomnieli o tym wspomniec ;)

Cytuj:
a jak jest z tym voucher na Windows Vista

OEM jest OEM, dla MS czy to Windows czy Office, czy jakikolwiek inny ich soft na tej licencji zezwala instalacje na jednym i tylko jednym komputerze, bez prawa jej przenoszenia. Podejrzewam, ze z Vista bedzie tak samo ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 11:33 
Cytuj  
Hmm ja bez problemu przenioslem mojego XP z lapsa na desktopa. Oczywista elektroniczna aktywacja sie nie powiodla, wiec zadzownilem na infolinie i bez zadnego problemu aktywowalem windowsa na drugiej maszynie...

Czlowiek zapytal czy instaluje pierwszy raz. Odpowiedzialem ze tak. Chwile sie zastanawial po czym podal mi kod aktywacji.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 11:50 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
To albo cos sie zmienilo, albo MS uprawia scieme (tez mi nowina), bo wszedzie jest mowa o hardware number. Chyba, ze ostatnimi czasy po cichaczu poprawili system aktywacyjny na bardziej lagodny i zapomnieli o tym wspomniec ;)

No cóż, teoria teorią a praktyka praktyką. Co do ilości aktywacji też się myliłeś. Ilość przeprowadzonych aktywacji via net - 5 sztuk. Po 5 poinformował mnie, że nic z tego, ale można było aktywować dalej tyle tylko że przez telefon na 0-800....
Zematis napisał(a):
Czlowiek zapytal czy instaluje pierwszy raz. Odpowiedzialem ze tak. Chwile sie zastanawial po czym podal mi kod aktywacji.

No cóż, wszystko się zgadza, po prostu ściemniłeś a gość w helpdesku nie chciał ci robić problemów ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.