mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 13:23 
Cytuj  
Witam
Neta mam rozłożonego na dwa kompy, gdy jeden jest włączony (nie mój) pasek staje się czerwony i potrafi pokazać nawet 10 000 ms (na szczęście oscyluje zazwyczaj w rozsądnych granicach... tak do 5 000 :wink: ). Druga sprawa- czasem gdy działa tylko jeden piecyk pasek i tak się nie zmienia. Nie znam się za bardzo na tym. Czy istnieje jakaś metoda pozwalająca zwiększyć wydajność mego łącza? Zaznaczam, że mam dostęp do obu maszynek i mogę swobodnie wprowadzać wszelkie zmiany. Proszę o pomoc, czerwony pasek skutecznie obniża radość płynącą z Wowa i najnowszego dodatku. :x


_________________
kek

**

Posty: 256
Dołączył(a): 13.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 13:30 
Cytuj  
start --> uruchom --> ping -t wp.pl

i wklej tu troszke


_________________
Nauka jazdy w Tychach


Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 14:40 
Cytuj  
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a06 ... 29497.html

na samym początku ms od 20-do 50, a później mniej więcej tak jak na screenie :-? (wrzucenie samego obrazka kosztowało sporo nerwów)


_________________
kek

*

Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 15:44 
Cytuj  
moze czas oczyscic kompa z trojanow i innego scierwa ? ;)


_________________
Olo - Undead Priest armory
Tempest @ Balnazzar-EU


Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 18:14 
Cytuj  
To nie kwestia trojanów i wirusów. Komp jest czyściutki- uwierz mi - format i reinstalkę windowsa robię co miesiąc (ostatnio dzień przed bc). Nic nie ściągam, nie korzystam z p2p, nie prowokuje żadnych sytuacji, nie wchodze na podejrzane strony. Osobiście wydaje mi się, iż problem stanowi dostawca lub fakt, że net jest rozłożony na dwa kompy. Zielony pasek zazwyczaj widzę w nocy, nad ranem ale nie jest to regułą.


_________________
kek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 00:53 
Cytuj  
Tak korzystając z tematu? Ma ktoś jakies doswiadczenia z Netią? Rozważam zamiane Neostrday 512 na Netie 1mbita, tylko chcialbym wiedziec, czy samo polaczenie jest ogolnie dobrej 'jakosci'. Czy 1mbit faktycznie dziala jak 1mbit, jak wygladaja lagi w grach (znaczy się WoW i moze cs), etc.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 08:10 
Cytuj  
Po pierwsze to nie jest temat do działu WoW.
Po drugie najprostszym wytłumaczeniem jest to, że Twój dostawca internetu daje zwyczajnie dupy.

Wytłumacz jeszcze raz, czy jest jakaś zależność między działaniem netu a tym, że są włączone dwa kompy albo jeden. Czy są jakieś różnice itd.

Powiedz jeszcze jak długo masz net i kiedy się problemy pojawiły.


Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 18:40 
Cytuj  
Cytuj:
Po pierwsze to nie jest temat do działu WoW.


Nie? hmm to ciekawe... już wielu ludzi zahaczało o podobne problemy i jakoś sobie nie przypominam podobnego upomnienia z Twojej strony. Ok sry już nie zamieszczę takiego tematu

Cytuj:
Po drugie najprostszym wytłumaczeniem jest to, że Twój dostawca internetu daje zwyczajnie dupy.

Co do dostawcy- możliwe lada dzień się do nich wybiorę.

Cytuj:
Wytłumacz jeszcze raz, czy jest jakaś zależność między działaniem netu a tym, że są włączone dwa kompy albo jeden. Czy są jakieś różnice itd.


Przy montowaniu sieci założenie było takie, że w oparciu o jedną umowę z internetu mogą korzystać dwa kompy, oba mają różne ip i działają niezależnie, ale na tej samej sieci. Logicznym jest, iż jeśli obie strony zaczną sciągać masowo duże (małe zresztą też) pliki sieć zwyczajnie będzie przeciążona. Nigdy jednak nie było z tym problemu, ja i mój brat korzystaliśmy z neta na zasadzie kompromisu- jeśli jeden chciał coś sciągnąć, mówił tylko kiedy i weryfikowaliśmy datę. Teraz kompromis jest niemożliwy- dwa włączone kompy = horror, nawet przy zwykłym przeglądaniu stronek. Co ciekawe wyłączenie jednego kompa nie jest gwarancją zielonego paska, ale czasem działa. Net zachowuje się jakby żył własnym życiem, jak chce działać to działa (czasem nawet przy obu włączonych piecykach).
Mój dostawca to http://www.telkab.pl/kontakt.htm korzystam z ich usług 3 może 4 lata, problemy pojawiły się jakieś 2, 3 miesiące temu.


_________________
kek

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 19:20 
Cytuj  
Jakim cudem problemy z kablówką mogą pasować do forum wow to ja bladego pojęcia nie mam.

Równie dobrze możesz podobny temat zamieścić na forum "Ja i Pies" ponieważ używasz tejże kablówki do wizytowania tego forum.

Co do twojego problemu.

Na 99% to jest jakiś kłopot ze strony Twojego dostawcy internetu. Straty pakietów ciężko zrobić od strony użytkownika. Gdybyś ciągnął jakieś straszne ilości kilobajtów z netu to byś miał przypchane łącze, bardzo wysoki ping ale nie straty pakietów.

Zadzwoń do nich, może mogą Ci jakoś zdalnie to łacze sprawdzić.

Acha.. najlepiej jeszcze sprawadź czy w momencie trych problemów Twoje kompy coś ściagają.


Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 19:48 
Cytuj  
Chyba nie zrozumiałeś - zamieściłem opis mojego problemu dlatego, że jakimś cudem opiekun tego forum innych tego typu tematów nie goni, ani nie upomina. :-?


_________________
kek

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 19:56 
Cytuj  
erwre napisał(a):
Chyba nie zrozumiałeś - zamieściłem opis mojego problemu dlatego, że jakimś cudem opiekun tego forum innych tego typu tematów nie goni, ani nie upomina. :-?


Chociaż powinienem wywalić ten temat, to próbuje Ci jakoś pomóc. Zamieszczam kilka uwag, bo nie jestem specjalnie szczęśliwy, że taki temat się pojawia w dziale wow.

A Ty z uporem maniaka wracasz do tego, że jesteś biedny i niewinny a okrutny moderator nadzwyczaj Cię molestuje a innych jakoś nie...


P.S.
Cytuj:
innych tego typu tematów nie goni, ani nie upomina.

Podaj mi przykład innych tego typu tematów w dziale wow.


Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 21:43 
Cytuj  
Cytuj:
chociaż powinienem wywalić ten temat, to próbuje Ci jakoś pomóc. Zamieszczam kilka uwag, bo nie jestem specjalnie szczęśliwy, że taki temat się pojawia w dziale wow.


Uwierz mi, bardzo cenię każdą uwagę i jestem wdzięczny za czas jaki się poświęca za napisanie posta, moje narzekanie to inna kwestia ^^ w żadnym razie nie niewdzięczność, chyba nie odebrałeś tego w ten sposób?


Cytuj:
A Ty z uporem maniaka wracasz do tego, że jesteś biedny i niewinny a okrutny moderator nadzwyczaj Cię molestuje a innych jakoś nie...


Przepraszam Cię bardzo, nie czuję się pokrzywdzony, po prostu zamieściłem temat, a następnie po Twoim komentarzu wyjaśniłem dlaczego tak uczyniłem, czułem się nieskrępowany skoro pojawiają się podobne. Moja wypowiedź bezpośrednio wynikała z Twojej.

Ps. Ironiczny/sarkastyczny tekst o moderatorze i pokrzywdzonym userze mi się już znudził

Cytuj:
Podaj mi przykład innych tego typu tematów w dziale wow.


Proszę bardzo - proponuję zwrócić SZCZEGÓLNĄ uwagę na ostatni link

viewtopic.php?t=20563&highlight=lagi

viewtopic.php?t=16888&highlight=neostrada

Resztę znajdź sobie sam, pora abyś dokładniej poznał swoje forum (nie bierz tego do siebie- świruję tylko :wink:)

Ps. Znów wyszła prywata, za dużo prywaty, przepraszam


_________________
kek

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 22:05 
Cytuj  
Cytuj:
http://mmorpg.pl/viewtopic.php?t=16888&highlight=neostrada


/target Dwutlenek
/selfowned

*

Posty: 187
Dołączył(a): 22.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2007, 11:33 
Cytuj  
erwre napisał(a):
Cytuj:
Proszę bardzo - proponuję zwrócić SZCZEGÓLNĄ uwagę na ostatni link

viewtopic.php?t=20563&highlight=lagi

viewtopic.php?t=16888&highlight=neostrada

Resztę znajdź sobie sam, pora abyś dokładniej poznał swoje forum (nie bierz tego do siebie- świruję tylko :wink:)

Ps. Znów wyszła prywata, za dużo prywaty, przepraszam

Zaszalałeś, podałeś jeden link z 2005 roku a drugi z lipca 2006. Długo ich szukałeś?


Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2007, 14:11 
Cytuj  
Cytuj:
Zaszalałeś, podałeś jeden link z 2005 roku a drugi z lipca 2006. Długo ich szukałeś?

Gratuluję wyłuskania istoty problemu. Nie chodzi o to jak stare tematy są, ale o to, że wogóle SĄ. Nie, nie szukałem długo- 30 sekund?

Wracając do mojego problemu- mogę coś zrobić oprócz wykonania telefonu do tele-kabu? Byłbym wdzięczny za porady jak zwiększyć wydajność, za polecone programy itp. Może ktoś zna się na tym wszystkim i już zauważył prawdopodobną przyczynę, może to u mnie jest coś skopane jednak/.
Do tele-kabu wybiorę sie za dwa dni, ale co do tej pory?

Ps. Gdy komp jest włączony nic się nie sciąga. Wirusów i innego syfu brak.


_________________
kek

**

Posty: 441
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2007, 14:36 
Cytuj  
sprawdzilbym:
- "zachowanie sie" kompa i gry gdy podpiety jest _1 komp_ do tego zakonczenia (modemu, routera - to cudo co daje provider dla abonenta - bezposrednio, bo nie wyczytalem w jaki sposob jest dzielony ten net na 2 kompy)
- ping do bramy - moze ktos zasyfia podsiec
- tracert do serwera wow i serwera logowania
- ustawienia dla sieciowki - wlaczylbym na stale 10 lub 100Mbit/s oraz wylaczylbym kontrole przesylanych danych (czy jak to tam sie zwie)
- zmienilbym zakonczenie lub tez wstawil inne urzadzenie do dzielenia netu
- inna sieciowke

Niektore z tych rzeczy posprawdzalbym kiedy chodza dwa kompy.

Co do programow to ludzie polecaja CFOS - zarzadza ruchem w sieci w obrebie pracujacych u nas programow/gier sieciowych. Przez niego mozna ustalac priorytety w wykorzystaniu lacza.

W przypadku negatywnych wynikow (tracert, ping) polecialbym do dostawcy ze skarga.
Z drugiej strony przepustowosc lacza moze byc zbyt niska do liczby klientow i masz oto taki efekt w roznych godzinach.

Jezeli masz mozliwosc to bierz kompa i zasuwaj do sasiada majacego tez net'a w tej kablowce i tam sprawdz jak zachowuje sie WoW. Moze tak byc, ze zaklocenia wystepuja z powodu jakis urzadzen podpietych u Ciebie w domu. ;p


Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 01:07 
Cytuj  
Dzięki za pomoc panowie, wezmę wszystkie sugestie pod uwagę.


_________________
kek

*

Posty: 74
Dołączył(a): 14.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2007, 17:39 
Cytuj  
Witam,

Mam łącze w kablówce 1024/128 D/U gram sobie spokojnie w WoWa na BL z pingiem od 120 do 220 problem pojawia sie gdy mój wspólokator na swoim kompie zapuści emule... wtedy zaczyna sie gehenna ping od 1500 do 3000. Co wiecej łącze wyciska max 120kb/s on sciąga tylko z prędkością 3kb/s. Czy ma ktoś jakieś sugestie co zrobić bym mógł spokojnie grać. ( Odp odłącz mu emule nie wchodzą niestety w rachubę).


_________________
Onaga, Ozeen, Anemic

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2007, 19:25 
Cytuj  
Mal napisał(a):
Witam,

Mam łącze w kablówce 1024/128 D/U gram sobie spokojnie w WoWa na BL z pingiem od 120 do 220 problem pojawia sie gdy mój wspólokator na swoim kompie zapuści emule... wtedy zaczyna sie gehenna ping od 1500 do 3000. Co wiecej łącze wyciska max 120kb/s on sciąga tylko z prędkością 3kb/s. Czy ma ktoś jakieś sugestie co zrobić bym mógł spokojnie grać. ( Odp odłącz mu emule nie wchodzą niestety w rachubę).


Niech dobrze skonfiguruje emula....nie dziwne jak ma nieskonczana ilosc polaczen ustawiona i upload na max lacza, wtedy jest dokladnie jak opisujesz. Niech ustawi ~100 polaczen i max 5-10kb uploadu i bedzie wszystko smigac ok.

*

Posty: 74
Dołączył(a): 14.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2007, 19:30 
Cytuj  
Dzieki wielkie, nie zauważyłem że sobie skubaniec odinstalował NetLimitera którego wcześniej mu instalowałem. Teraz all śmiga:)


_________________
Onaga, Ozeen, Anemic

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.