mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 09:02 
Cytuj  
Jako, ze wczoraj moj komputer po raz kolejny odmowil wlaczenia sie w wyniku czego moja frustracja przeistoczyla sie w furie i komp nie nadaje sie juz do ponownego uruchomienia, stoje przed problemem zakupu nowego.

Znalazlem taki zestawik:

http://www.apollo.pl/zestawy/show/36

Na kompie chcialbym pograc, aczkolwiek nie ukrywam, ze nie mam obsesji grania na najwyzszych rozdzielczosciach itp. itd. Gra na srednich detalach w zupelnosci im wystarcza. Czy ten komp dalby rade pociagnac nowe gry na takich wlasnie detalach?

Jezeli nie to co polecacie?
Na stacjonarny moge wydac jakies 2500(myszki, monitora,klawiatury nie potrzebuje, teoretycznie mam jeszcze 1 gb ramu ze starego kompa, ale nie mam pojecia czy da sie go wmontowac w nowa plyte glowna, nazwy ramu nie pamietam, sprawdze jak wroce z pracy i tu wrzuce)

Mysle jeszcez o laptopie, ale nie wiem czy za hajs jaki moge wylozyc dalbym rade pograc w cos senswonego(na laptopa jestem w stanie wydac 3000)

Z gory dzieki za sensowne odpowiedzi, bo powiem szczerze, ze w tych tematach zawiesilem sie 5 lat temu kiedy kupywalem wlasnie starego kompa(tak wiem, wiem, sporo przezyl ;))


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 09:39 
Cytuj  
Po tym co powiedziales ujme to tak:
-karta graficzna do wymiany z miejsca
-zasilacz to samo

Dodatkowo wlozylbym inne pamieci, wymienil plyte (ta jest MICRO ATX!!) i wyrzucil stacje dyskietek. Obudowa to oczywiscie glownie kwestia gustu.
Generalnie to jestem raczej sceptycznie nastawiony do kupowania gotowych zestawow komputerowych, szczegolnie tak 'renomowanych' producentow jak Apollo

pozdrawiam

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 09:43 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Generalnie to jestem raczej sceptycznie nastawiony do kupowania gotowych zestawow komputerowych, szczegolnie tak 'renomowanych' producentow jak Apollo

pozdrawiam


Ok, rozumiem. Co bys w takim badz razie polecil w tym przedziale cenowym oraz w jakim sklepie?


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 10:21 
Cytuj  
No ja bym zaproponowal cos takiego:

Obrazek

Wiem ze suma jest odrobine przekroczona ale...

Ew. mozesz wymienic ta plyte ktora ja tam wrzucilem na tansza, http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=6761&katid=60, wtedy zejdziesz ponizej 3k za zestaw


pozdrawiam

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 10:30 
Cytuj  
Dzieki.

Na ile czasu by mi taki zestaw wystarczyl, aby w miare komfortowo na nim pracowac?

Zobaczymy czy moze ktos cos jeszcze zaproponuje, a jesli nie to trzeba bedzie sie spiac i kupic ten za 3k :]


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 10:40 
Cytuj  
No mimo wszystko musisz pamietac ze to nie jest komputer 'przyszlosciowy' :) Na dzien dzisiejszy jest to najlepszy sprzet z tych... tanszych. Karta grafiki jest porownywalna/ciut lepsza z 7900GS, procek to najslabsze Core2Duo, pamieci markowe i calkiem szybkie. Niestety, na komputer na ktorym moglbys grac we wszystko przez 3 lata na max detali kosztowal by cie 10k+. Jednak jednorazowe, niezbyt bolesne finansowo upgrade'y co jakis czas (np szybszy procek, zmiana karty na jakas z serii 8xxx, moze dolozenie ramu) pozwola ci utrzymac go w miare up to date przez jakies 2-3 lata mysle


pozdrawiam

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 11:04 
Cytuj  
Widzisz, chodzi o to, ze mi na tych max detalach ani troche nie zalezy. Srednie sa dla mnie w zupelnosci wystarczajace. Planuje niedlugo kupic motorek wiec nie moge sobie pozwolic na wieksze wydatki wzgledem komputera.

Szczerze powiedziawszy, gdybym wczoraj nie dokonczyl zywota mojego kompa pewnie dalej bym go nie wymienial, ale teraz juz nie mam wyjscia. Nie mam tez ciagatek do wymieniania wszystkiego poniewaz pojawilo sie cos nowego, poprostu mnie to nie kreci.

Moj P IV 2 ghz z GeForce 4 MMX 64 mb sluzyl mi do wczoraj przez 4 lata i jedyna rzecza jaka dokupilem przez ten okres bylo 1 giga ramu ;)


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 11:41 
Cytuj  
Ok, jakos umknelo mi 'nie' w zdaniu 'nie mam obsesji grania na najwyzszych detalach' :lol:
W takim razie jesli chcesz mozesz zaoszczedzic pare stowek kupujac np radeona x1600-x1650, chociaz troche by mi bylo zal zaoszczedzic te 300pln i kupowac taka karte. Ten X1950Pro to naprawde porzadna karta, a i cena jest bardzo sensowna. Ale to twoj wybor. Prawda jest taka ze dokladajac te 600pln i kupujac to co ci zaproponowalem, masz o wiele lepsza konfiguracje niz ta za 2,4k ktora pokazales.


pozdrawiam

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 12:03 
Cytuj  
Nie no jasne, skoro stwierdziles, ze tamten zestaw jest mocno przecietny to najwyrazniej tak jest. Nastawilem sie juz raczej na ten co ty zaproponowales.

Teraz jest kwestia na ile ten zestaw za 3k pozwoli mi na w miare normalne granie bez wygorowanych wymagan co do detali.


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 12:33 
Cytuj  
Mysle ze bez wygorowanych wymagan co do detali pozwoli ci on uruchomic wszystko przez najblizszy rok. Potem bedzie coraz gorzej (DX10, nowe silniki - wiadomo jak to jest). Skoro jednak przez 4 lata wystarczyl ci MX4 to na tej karcie i procku pojedziesz podobny lub nawet dluzszy okres czasu bez koniecznosci modernizacji.


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 12:55 
Cytuj  
..będzie trzeba dokupić/wymienić pamięci... Jeśli ci się uda wyciągnąć jednorazowo trochę więcej gotówki to weź 2G RAMu.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 13:01 
Cytuj  
No mysle ze 1GB na razie wystarczy. Zreszta, zakup dodatkowej pamieci wymienilem w ewentualnych, pozniejszych modernizacjach sprzetu w drugim poscie :)


pozdrawiam

*

Posty: 59
Dołączył(a): 31.12.2006
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 13:18 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
No ja bym zaproponowal cos takiego:

Obrazek

Wiem ze suma jest odrobine przekroczona ale...

Ew. mozesz wymienic ta plyte ktora ja tam wrzucilem na tansza, http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=6761&katid=60, wtedy zejdziesz ponizej 3k za zestaw


pozdrawiam


Myślę ze płyta powinna być starszego typu zeby wlazly DDRAM wtedy juz jest jakas oszczednosc :]


_________________
Obrazek

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 13:21 
Cytuj  
Najnowsza platforma do ktorej mozna wlozyc pamieci DDR to AMD 995 czyli platforma ktora ma kilka lat. Jesli mowimy o platformie chociaz troche otwarta na pozniejsze upgrade'y to inwestowanie w cos z DDR jest calkowicie pozbawione sensu. Lepiej sprobowac sprzedac te ktore ma teraz i tak jak przedstawilem, zainwestowac w Core2Duo. Wszystko inne jest teraz glupota.


pozdrawiam

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 13:28 
Cytuj  
dokladnie, plyta z gatunku tych, co tutaj proponowana daje tez jakies dodatkowe mozliwosci upgrade'u za jakis czas. inwestowanie teraz w stary sprzet jest zamykaniem sobie tej "mozliwosci" ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 59
Dołączył(a): 31.12.2006
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 13:31 
Cytuj  
No niestety muszę przyznać ze masz racje po prostu dawno nie patrzyłem na nowości komputerowe. Co do laptopa zobacz na ta stronę tam mozna wybrać do jakiej kwoty i parę dodatkowych informacji. A serwis sam wyszuka i powie gdzie najtaniej mozna kupic ;]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 13:36 
Cytuj  
Jesli sie nie pali to bym poczekal (1-2 miesiace) na karty pokroju gf 8600, w koncu nowy dx 10 juz lada chwila zagosci.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 13:44 
Cytuj  
Tak, niewatpliwie zagoszcza. Tylko ze ich cena bedzie zdecydowanie zawyzona w momencie wejscia na rynek i dopiero za rok, min. pol roku bedzie miala cene ktora faktycznie bedzie odpowiadac faktycznej wartosci karty. Pozatym, zanim DX10 stanie sie standardem minie tez troche czasu. Dlatego nie widze sensu inwestowania w nowe karty. Lepiej kupic w miare tania karte teraz z zalozeniem ze za rok, poltora sie ja zmieni, niz inwestowac (i, nie oszukujmy sie, przeplacac) w calkowita nowosc na rynku. Z tego samego powodu nie polecam tez kupowania kart ktore teraz sa uznawane za karty 'z gornej polki' - po pierwsze po wysypie nowych kart ich cena poleci na leb na szyje, a po drugie i tak predzej czy pozniej trzeba bedzie ja zmienic jesli bedziemy chcieli miec kompa obslugujacego wszystkie nowinki techniczne. Dlatego wlasnie polecam karty z serii 7900GS lub troche lepsze X1950Pro - karty na tyle tanie ze po roku, poltora nie bedzie zal ich zmienic, a jednoczesnie wydajnoscia niewiele ustepujace najszybszym (poza tymi opartymi o G80) obecnie na rynku.



pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 14:00 
Cytuj  
Nie da się wziąć jakieś tańszej płyty ? Po co komu deluxe ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 14:01 
Cytuj  
Pod obrazkiem jest umieszczony link do plyty GigaByte'a o ok 200pln tanszej :) Tak wiec uznam to pytanie za niebyle :)


pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.