mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 48
Dołączył(a): 23.01.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 08:51 
Cytuj  
Witam
Zachorowałem na WoWa a że nie mam możliwości posiadania normalnego neta zdecydowałem się na internet z Orange modem option globe surfer oraz antenę wzmacniającą ustawioną w kierunku nadajnika (dopytane na infolinii, mam zasięg około 40-50% na HSDPA i niestety grając mam straszne wahania latency... od 200 do nawet 6000 czym to skutkuje wyjaśniać nie musze...

Pytanie mam czy macie jakiś pomysł, podpowiedź jak ewentulanie ustabilizować połączenie czy wzmocnić?? Czy może ktoś sobie poradził z takim problemem???

Pytam tu a nie w dziale tech bo nie chodzi mi o porady jak grać w inne cuda chodzi mi o praktyczną wiedzę z WoWem...

ps.prosze o wyrozumiałość to mój pierwszy post....


Posty: 48
Dołączył(a): 23.01.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 10:27 
Cytuj  
Czy naprawde nikt nie używa tego rodzaju netu...??

*

Posty: 66
Dołączył(a): 4.08.2006
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 10:58 
Cytuj  
to cos z orange to nie jest net. tez to mam ,ale na laptopie, kkthxbai, syf jakich malo. albo przestan grac w wowa, albo wykombinuj sobie mozliwosc posiadania normalnego neta.


Posty: 48
Dołączył(a): 23.01.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 11:03 
Cytuj  
Czyli nie ma możliwości by tego (z orange) jakoś doszlachetnić by jakoś dało się grać...?
Jakie inne roziwązanie internetowe jest możliwe na względnym odludziu??

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 11:34 
Cytuj  
http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=20 ... ue+connect

Cytuj:
Ja testowalem Blue Connect z WoW i nie moge polecic tej uslugi. Przy zasiegu 2-3/5 kresek pingi wahaly sie od 500 do 1000ms (na terenie Warszawy, Praga-Poludnie). Na dodatek co kilkanascie minut mnie rozlaczalo z serwerem. Moge jedynie miec nadzieje, ze przy lepszym zasiegu mozna pograc. Bardzo sceptycznie podchodzilbym do grania za pomoca Blue Connect.

co prawda byly to czasy lekko odlegle zanim predkosc blue skoczyla do 1,8 , ale patrzac na fakt , ze chodzi o warszawe , to daje to do myslenia :)
Sam bawilem sie blue kilka tygodni temu w jakiejs zadupnej wiosce na mazurach i mialem edge na maxa ( ale zadnej gry nie testowalem )

*

Posty: 115
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 11:43 
Cytuj  
Zastrzegam że nie interesuje się dokładnie tą technologią i to co podaje to tylko wiadomości usłyszane/przeczytanie w przelocie wiec mogę się mylić... Niemniej jednak...
Taki lag wynika IMO z samego założenia technologi... wszelkie technologie komórkowej obsługi sieci nie korzystają z małych kompaktowych pakietów danych (jak tradycyjna sieć przewodowa lub bezprzewodowa) tylko pakują dane w bardzo duże pakiety, stackują połączenie, wysyłają dane, odbierają oczekującą odpowiedź i znowu "zbierają dane na pakiet". Prawdopodobnie czas zbierania pakietu oraz miedzy transmisjami pakietów generuje laga i nie ma absolutnie nic wspólnego z jakością sygnału ani usługi.


Posty: 48
Dołączył(a): 23.01.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 12:25 
Cytuj  
Też gdzieś taką genezę problemu słyszałem.... Czy ma ktoś jakiś pomysł by coś zmienić w ustawieniach itp itd by lagów takich nie było...??

*

Posty: 115
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 13:07 
Cytuj  
:roll: L2R plz... Co chcesz zmienić? Przeprogramuj karte i receivera żeby uzywał mniejszych pakietów i częściej je transmitował... tylko nie wiem czy operatorzy to wdrożą....


Posty: 48
Dołączył(a): 23.01.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 13:37 
Cytuj  
widze że nie do przeskoczenia... mimo wszystko dzięki... popróbuje gdzieś dalej dopytac...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2007, 16:44 
Cytuj  
testowalem ten edge w jakims salonie w Krakowie. Ping do bramki 600-800ms, jak to zobaczylem to odpuscilem. Przy odrobinie cierpliwosci nadaje sie to do ogladania www, niczego wiecej :har:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2007, 16:56 
Cytuj  
W centrum Warszawy WoW po UMTSie smiga az milo (iPlus). Po zwyklym GPRSie na zadupiach troche gorzej, ale tez daje rade (latency nie wieksze niz 400ms, testowane w wakacje).

X.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.