mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2007, 23:14 
Cytuj  
W kwietniu/maju mam dwa dluzsze wyjazdy i chcialbym sobie wczesniej GPS sprawic. Moge na ten cel przeznaczyc 1000-1500 zl (moze odrobine wiecej).

Wymagania:

- mozliwosc zainstalowania w samochodzie

- glosowe komunikaty (ale to chyba standard juz)

- mapy Polski i Europy (lacznie z takimi krajami jak Bulgaria, Rumunia, Grecja). Tak na pierwszy rzut oka to jest najwiekszy problem...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 00:10 
Cytuj  
Dowolny smartfon z symbianem albo windows mobile i zewnetrzny odbiornik gps. Ja tak uzywam N70 z tomtomem i odbiornikiem Nokia LD-3W ;)
Ewentualnie moze byc dowolna komorka obslugujaca jave i bluetotha (i oczywiscie zewnetrzny odbiornik) oraz http://www.naviexpert.pl/ ;)

X.

PS. U mnie na Nokii N70 to wyglada tak:

Obrazek Obrazek

PS2. Na symbiana masz tomtoma, na win mobile automape i tomtoma, na jave naviexperta. Koszt bluetoothowego odbiornika gps to okolo 200 zet ;)


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 2 mar 2007, 00:21 przez Xanth, łącznie edytowano 2 razy
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 00:10 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
- mapy Polski i Europy (lacznie z takimi krajami jak Bulgaria, Rumunia, Grecja). Tak na pierwszy rzut oka to jest najwiekszy problem...


Ogolnie z mapami polski to jest taki problem, ze najlepsze sa skonczonie w... 38%.
A z dostepnoscia - zalezy czy chcesz duzo placic czy lubisz piracic ;)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 00:16 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Ogolnie z mapami polski to jest taki problem, ze najlepsze sa skonczonie w... 38%.

W ostatnim symbianowym tomtomie pokrycie Polski jest 34%, ale wiaze sie to tylko z tym, ze w malych pipidowach nie ma wszystkich ulic. Duze miasta i wszystkie drogi sa w calosci. Ostatnio dosc duzo jezdze i nie zdazylo mi sie, zeby tomtom mnie gdzies w pole wyprowadzil. Zawsze mnie doprowadza dokladnie prosto pod drzwi ;)
Najsmieszniejsze jest to, ze mam mape PL_CZ_SK_HU+major WE roads, a tomtom slicznie mi wyliczyl 3 dokladne i rozne trasy do pipidowy we Francji nad samym oceanem (trasa ponad 2kkm, wybieram sie tam niedlugo).
Zdecydowanie polecam takie rozwiazanie, tanie (jak sie tomtoma spiraci) i skuteczne, ja jestem zajebiscie zadowolony ;)

X.

PS. Pozatym na symbiana jest od groma roznych aplikacji GPSowych, lacznie z Google Maps ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 00:43 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Ewentualnie moze byc dowolna komorka obslugujaca jave i bluetotha (i oczywiscie zewnetrzny odbiornik) oraz http://www.naviexpert.pl/ ;)



Super! Jutro kupuje odbionik.
Mam w tej chwili nokie 6630, wielkosc wyswietlacza nie jest powalajaca, ale moze wystarczy do w miare wygodnej pracy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 00:50 
Cytuj  
daj sobie spkoj z komorka i autem nie ma sensu, mialem a1000 w czasie jazdy nic nie widac, nie slychac, a zmiana czegos graniczy z cudem...

Mialem odbiornik i laptopa... tez nie ma sensu chyba ze masz pilota na siedzeniu obok dodatkowy zestaw baterii i ladowarke do zapalniczki.

Ten sam odbiornik i nokia... zapomnij nie da sie jezdzic a szczegolnie w duzym miescie.

Do 1500 kupisz porzadny GPS germina do auta, z dotykowym wyswietlaczem. Jesli zamierzasz uzywac GPS w aucie to daj sobie spokoj z komorkami. Szkoda nerwow.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 08:46 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mam w tej chwili nokie 6630, wielkosc wyswietlacza nie jest powalajaca, ale moze wystarczy do w miare wygodnej pracy.

W zupelnosci wystarczy, kup Nokie LD-3W, to bedziesz mogl ladowac ta sama ladowarka co telefon i w zestawie dostajesz ladowarke samochodowa. Na twoj telefon dziala ten sam tomtom, co na N70, czyli:
TomTom 5.202 i mapa PL_CZ_SK_HU v.645.647 (53 mb) albo mapa PL_CZ_SK_HU+major WE roads v. 660.1223 (170 mb).
Czyli caly koszt twojego zakupu to tylko odbiornik, ktory mozesz tez wykorzystac w innych urzadzeniach, nie tylko w komorce ;)

Szczegolow poszukaj tu:
http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php ... sc&start=0 ;)

X.

PS. Nie sluchaj animki, jak ma halas w samochodzie, to sie nie dziwie, ze nic nie slyszy. Wieszasz sobie komorke na zaczepie kolo kierownicy i wszystko doskonale widac i slychac ;)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 820
Dołączył(a): 26.02.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 09:20 
Cytuj  
Ja też mam 6630, ale polecam ci SPV M3000, dotykowy wyswietlacz, windows mobile i GPS ma wbudowany a wyświetlacz naprawde spory. Ja go tak kilka miesięcy temu kupiłem za 800zł więc to nie jest duży wydatek ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 09:28 
Cytuj  
PS. Nie sluchaj animki, jak ma halas w samochodzie, to sie nie dziwie, ze nic nie slyszy. Wieszasz sobie komorke na zaczepie kolo kierownicy i wszystko doskonale widac i slychac

Testowane urzadzenia na volvo v90 wiec watpie aby byl halas:) komroka jako gps do auta zupelnie sie nie sprawdza, szczegolnie ze widzialem porzadny GPS germina i to tak jak bys sie przesiadł z malucha do SLR...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 09:37 
Cytuj  
Garmin, lub jakies mio, do 1500zl spokojnie sie zmiescisz, a to fachowe urzadzenia, ja uzywam juz troszke starszego mio - prawie 2 lata i jest calkiem si;].

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2007, 08:41 
Cytuj  
Tez mam Garmina a dokladnie ten model : StreetPilot c340
Maja tez mapy Europy i cala Polske City Navigator® Europe NT v9 albo poszczegolne czesci Europy Karty

Od zeszlego roku Navteq ma juz pelna mape Polski (wczesniej nie mieli wcale pozniej trzydziesci pare % teraz pelen obszar). INFO i Navteq Coverage
Garmina kupilem tylko dlatego ze wczesniej jak NAVTEQ nie mial calego obszaru Polski mozna bylo wgrac to, ale teraz to nie ma znaczenia :]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.