mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2007, 23:44 
Cytuj  
Przymierzam sie do zakupienia dwoch takich samych zestawow/upgrade'u komputerow i potrzebuje paru porad. Mam obudowe, mam dyski, napedy, dzwiekowke, monitor itp. Potrzebna jest plyta glowna, procesor, pamiec, k.graficzna i dobry zasilacz.

Na pewno bede chcial wziac C2D E6300, teraz pytanie jaka plyta pod niego i dlaczego akurat ta? Moze byc bez SLI, nie interesuja mnie dodatkowe zitengrowane elementy, chociaz sieciowka nie pogardze. Dalej, pamiec chyba GEIL, bo slyszalem, ze jest ok i do tego jest dosc tania, tylko ktora? Jest ich pare rodzajow... Karta to prawie na pewno bedzie EVGA 8800 GTS 320MB, chyba ze mozecie polecic jakas inna? Upgrade bede robil robil za jakis czas, moze pokaza sie jeszcze 8600 i warto je bedzie wziac. Chce cos z obsluga DX10, zeby sie az tak strasznie nie grzalo (jak na karty z serii 8xxx). I teraz pod to wszytko przydalby sie dobry zasilacz. Nie chcialbym placic za niego wiecej niz za RAM/procesor, ale nie chcialbym tez, zeby puscil dymek po pierwszym uruchomieniu. Co polecicie?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 07:13 
Cytuj  
Wieczorkiem rozpisze Ci jakas propozycje - w tej chwili cienko z czasem. Napisz jeszcze czy to ma byc sprzet do agresywnego podkrecania, lekkiego, a moze wcale.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 08:10 
Cytuj  
Mysle, ze w gre wchodziloby lekkie podkrecanie. Dzieki z gory.

PS. RAM 2x1GB ofc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 18:08 
Cytuj  
mobo - http://allegro.pl/item178978703_overclo ... w_f_v.html
fsb 500 mowi samo za siebie, nie za drogie a o dziwo dobre

grafa to moze byc evga 8800, lepiej pomysl nad wersja 640, bo jednak 320 to troche malo, dawniej karty juz potrafily miec po 512mb

proc mozna 4300, troche tanszy niz 6300, roznia sie gl. mnoznikiem

zasilacz, to juz kwestia indywidualna, cos markowego ~500-600w, zeby w razie co mozna bylo solidnie podkrecic, jakis tagan np. u15 530w http://allegro.pl/item181150448_zasilac ... waran.html

co do mem o nie patrz na firme, tylko na taktowania i cl (kluczowa wartosc ramow), kazdy producent wypuszcza pamieci na roznych kosciach, ogolnie szukaj czegos na kosciach Micron D9, bardzo ladnie sie podkrecaja i nie sa montowane tylko w hi-endowych memkach

podaje tylko przykladowe modele z allegro, ceny sprawdz oczywiscie na skapiec.pl


_________________
@polygamia

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 21:09 
Cytuj  
Procek: E6300, tak jak wybrales.

Plyta glowna: Asus P5B Intel P965 (albo lepsza wersja, jesli masz nadmiar kasy). Jedynym powazniejszym minusem tej plyty jest trudnosc polaczenia dyskow w raid (jedno wyjscie wewnatrz obudowy, a drugie na zewnatrz - glupota). Niestety, Biostarowi nie ufam. Byc moze akurat wymieniony model im sie uda, ale ja nie lubie ryzykowac.

HDD: Napisales, ze juz masz dyski, ale nie napisales na jakim interfejsie. To moze miec duzy wplyw na dobor plyty glownej. Zakladam ze SATA.

Pamiec (tansza):
DDR2 __2 GB 667MHZ DUAL PATRIOT HS
DDR2 __2 GB 667MHz DUAL 5 5-5-15 GEIL

Pamiec (drozsza o okolo 250-350 zl za zestaw):
DDR2 __2 GB 800MHZ DUAL PATRIOT EP 4-4
DDR2 __2 GB 800MHz DUAL ULTR.4 4-4-12 GEIL

Lepszych niz te drozsze nie ma sensu kupowac do lekkiego krecenia. Uprzedzam jednak, ze o powaznym podkrecaniu niewiele wiem.

Karta graficzna:
nVidia GeForce 8800 GTS 320 MB jednej z firm: Asus, Foxconn, EVGA (droga).
Obciecie ramu z 640MB do 320MB jest odczuwalne dopiero w rozdzielczosciach wyzszych od 1280x1024 (np. 1600x1200). Takze na dzien dzisiejszy 640MB to burzujstwo i wyrzucanie kasy. Zrodlo danych:
http://www.madshrimps.be/?action=getart ... rticID=543

Zasilacz: markowy minimum 400W, najlepiej w okolicach 500W. BeQuiet, Tagan, Topower (praktycznie to samo co Tagan). Chieftec jedynie jak stoisz cienko z kasa, bo troche zaczeli leciec na kase/zbijac cene i juz nie bryluja tak jakoscia.

Parametry i orientacyjne ceny do obejrzenia na:
www.benchmark.pl
www.cooling.pl

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 22:09 
Cytuj  
Tylko nie wiemy, jaki kon ma monitor, moze lcd 20" z natywna 1600x1200... :]
Poza tym mysle, ze vanguard nie pogardzi taka iloscia vram a tekstury przerzuca jak baba siano na woz, wiec ja bym wolal doplacic.


_________________
@polygamia

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2007, 08:57 
Cytuj  
Ja odradzam GTS - spójrz na testy, a szczególnie podsumowanie:
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2220-39
Sam wziąłem GTX, wolę nie narzekać w najbliższym czasie.

Jak chodzi o RAM w kartach - jeszcze nie było testów gier DX10. Może się okazać, że 8800-tki z różną ilością RAMu będą się znacznie różnić już w niskich rozdzielczościach przy ogromnej ilości elementów składających się na renderowany obraz - a właśnie taki jest DX10 - no limits 8)

EDIT:
Tak czy siak kupując GTX musisz się przygotować na 4 rzeczy:
1. Cena (to już wiesz)
2. Zasilanie (min. 400 W z C2D). Mi się ostatnio spalił Pentagram 620 W, ale raczej to błąd w produkcji, a nie zbyt wysokiego poboru mocy. Ogień poszedł taki, że mi osmalił nogę u stołu...
3. TAK, 8800 GTX jest głośny i szybko się o tym przekonasz :P
4. GTX jest wielki (dosłownie i w przenośni :P) - trzeba to uwzględnić przy rozplanowaniu komponentów na płycie głównej.

Do C2D E6300 i 8800GTX, 2 GB RAM (@800MHz) wziąłem płytę Abit AW9D - jestem bardzo zadowolony. Na razie nie czuję potrzeby overclockingu, ale po testach widzę, że jest do tego świetna 8) , więc perspektywy są.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2007, 11:21 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Ja odradzam GTS - spójrz na testy, a szczególnie podsumowanie:
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2220-39
Sam wziąłem GTX, wolę nie narzekać w najbliższym czasie.

Jak chodzi o RAM w kartach - jeszcze nie było testów gier DX10. Może się okazać, że 8800-tki z różną ilością RAMu będą się znacznie różnić już w niskich rozdzielczościach przy ogromnej ilości elementów składających się na renderowany obraz - a właśnie taki jest DX10 - no limits 8)

EDIT:
Tak czy siak kupując GTX musisz się przygotować na 4 rzeczy:
1. Cena (to już wiesz)
2. Zasilanie (min. 400 W z C2D). Mi się ostatnio spalił Pentagram 620 W, ale raczej to błąd w produkcji, a nie zbyt wysokiego poboru mocy. Ogień poszedł taki, że mi osmalił nogę u stołu...
3. TAK, 8800 GTX jest głośny i szybko się o tym przekonasz :P
4. GTX jest wielki (dosłownie i w przenośni :P) - trzeba to uwzględnić przy rozplanowaniu komponentów na płycie głównej.

Do C2D E6300 i 8800GTX, 2 GB RAM (@800MHz) wziąłem płytę Abit AW9D - jestem bardzo zadowolony. Na razie nie czuję potrzeby overclockingu, ale po testach widzę, że jest do tego świetna 8) , więc perspektywy są.


No tak, takim sposobe to mozna doplaca w nieskonczonosc, gts'a ma za 1k a gtx jest juz o 100% drozszy... :roll:
Mobo jesli boi sie zaryzykowac z biostarem (ktory swoja droga jest sprawdzona i pewna plyta) to najlepiej brac asusa. Dobre czasy abita skonczyly sie wraz z platforma socket a i w tej chwili wole doplacic do asusa.
Co do chlodzenia to istnieje takie cos jak chlodzenie wodne, jesli ktos wydaje 2k na karte to chyba moze sobie zafundowac takie cos i nie meczyc sie jadac na stocku.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2007, 13:00 
Cytuj  
to ja sie podczepie z paroma pytaniami

planuje cpu+mobo+ram i zasilacz , zestaw nie musi byc pod oc bo ja tego nie uznaje i jestem przeciwnikiem podkrecania , jakie warianty moglibyscie poradzic bo ja sam sie juz gubie w tych timingach pamieci i mhz , prosilbym o wariant do 1300-1500 max


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2007, 13:19 
Cytuj  
Ta plytka, co podales Coval bylaby chyba ok.

Dyski mam 1xATA i 1xSATA. W RAID nie zamierzam atm nic laczyc.

Do 640 a juz na pewno do GTX nie zamierzam raczej doplacac... Mam LCD z natywna 1280x1024, ale i tak uzywam jej praktycznie tylko na pulpicie, bo w grach lubie przeskalowane, lekko rozmyte 1024x768 / 1152x864.

Co do zasilacza, to Chieftecow juz raczej nie biore pod uwage. Polecano mi Topowery i Tagany + podobno Seasonic robi bdb. Mozecie cos na temat tego powiedziec? Cena jeszcze w miare przystepna.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2007, 14:11 
Cytuj  
Jesli Seasonic to wersje energy+ lub wersje 'M', najstabilniejsze i najmocniejsze z Seasonicow. Tagan to aczej powyzej modelu u-25 500W, albo cos takiego. O topowerach nie wiele wiem, bo nie za duzo osob z ktorymi mam stycznosc ich uzywa, ale sa chyba calkiem niezle. O ile dobrze pamietam to Seasonic dodaje gwarancje na 100k h, wiec oferuja naprawde swietne zasilki i sa dosyc pewni swej jakosci. Nie slyszalem o jakims sfajczonym Ss, sam uzywam 550E+ i jest perfekcyjny.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2007, 14:15 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Dobre czasy abita skonczyly sie wraz z platforma socket a i w tej chwili wole doplacic do asusa.

Abit razem z tą płytą wrócił w wielkim stylu :)

Atherius napisał(a):
Co do chlodzenia to istnieje takie cos jak chlodzenie wodne, jesli ktos wydaje 2k na karte to chyba moze sobie zafundowac takie cos i nie meczyc sie jadac na stocku.

Naciągnięte 2k, kolejnego 1k nie zdzierżyłbym (8800 GTX z zamontowanym chłodzeniem wodnym od BFG kosztuje 3k). Nawet nie wiem czy inni producenci coś takiego na 8800 gtx oferują. Sprawdzę ;P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2007, 17:42 
Cytuj  
Samemu mozna zalozyc wodne chlodzenie, bloki, pompki, plytki sa na cooling, imo duzo roboty nie ma. Ja zalozylbym na swojego x1800 ale mam hisa z chlodzeniem IceQ wiec totalnie zbednym jest uzywanie innego chlodzenia. Aczkolwiek ochlodzenie calego kompa mozna zamknac w oolo 700 zl i to calkiem przyzwoita jakosc + nadzwyczajna cisza.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2007, 21:18 
Cytuj  
Na chlodzeniu wodnym znam sie szczatkowo. Niedawno wypatrzylem cos w ludzkiej cenie - zestawik polskiej firmy Realitynet (www.realitynet.pl). Beta tescik mozna zobaczyc tutaj:
http://hard-pc.pl/readarticle.php?article_id=119
Cena bez bloku na GPU to bodajze 350 zl (blok na procesor, chlodnica, pompka, rurki, odpowietrzacz). Blok na GPU to dodatkowe 80 zl. Moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiazanie dla wielbicieli ciszy. Dobre chlodzenie powietrzem kosztuje nieduzo mniej.

Edit: Uprzedzajac niektorych, taki zestawik nie nadaje sie do ostrego podkrecania, ale dla przecietnego uzytkownika jest w sam raz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2007, 22:16 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
Samemu mozna zalozyc wodne chlodzenie, bloki, pompki, plytki sa na cooling, imo duzo roboty nie ma. Ja zalozylbym na swojego x1800 ale mam hisa z chlodzeniem IceQ wiec totalnie zbednym jest uzywanie innego chlodzenia. Aczkolwiek ochlodzenie calego kompa mozna zamknac w oolo 700 zl i to calkiem przyzwoita jakosc + nadzwyczajna cisza.


Tylko afaik na 8800xxx jeszcze nie ma customowych chlodzen, pierwsze bloki wodne zostaly niedawno wprowadzone. Na takiego x1800, albo x1900xxx mozna wrzucic juz accelero x2.

Coval najfajniej jest budowac wlasne wc, z samodzielnie wybranych czesci, no, ale jakas podstawowa widze trzeba posiadac - kiedys poznawanie tajnikow przynioslo mi duzo radochy, ale nie kazdy ma na to czas. :]
Wlasciciel realitynet - Samhain mial w planach robienie bloczkow na 8800xxx, nie wiem jak obecnie, moze juz sa do nabycia, cena miala byc atrakcyjna w porownaniu do blokow znanych firm, dochodzacych nawet do ~500/600zl za sztuke (mowa o 8800xxx).

Podany zestaw nie jest zly, robiony z krajowych elementow, dobry wspolczynnik wydajnosc/cena.
Z drozszych firm to polecam bloczki od swiftecha i innovateka.

Fajne te wszystkie zabawki, ale kasy to pochlania nie malo. :wink:


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.