mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 17:26 
Cytuj  
Jak wylaczyc system restore w Windows Vista?
Jak zobaczyc liste procesow?
Jak uruchomic konsole (o ile sie da), jak odpalic np. pinga lub tracerta?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 17:51 
Cytuj  
po co to instalowales ? :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 18:06 
Cytuj  
zeby uzywac viste to imo trzeba poczekac z pol roku poki wyjda wszystkie service packi itd.... podobnie jak bylo z xp.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 18:24 
Cytuj  
tylko pol roku ?

ja na 98se siedzialem z rok-dwa od premiery xp :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 18:44 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Jak wylaczyc system restore w Windows Vista?
Jak zobaczyc liste procesow?
Jak uruchomic konsole (o ile sie da), jak odpalic np. pinga lub tracerta?


alt+ctrl+del

ppm 'computer' -> properties -> remote settings -> system protection -> odznaczamy dysk, ktorego kopie zapasowe nie maja byc tworzone

command, albo wpisz w run ping wp.pl
no tak, pewnie nie widzisz run'a...
(Domyślnie w Menu Start systemu Windows Vista build nie ma elementu Run, aby był widoczny należy:
*Kliknąć prawym przyciskiem myszy na przycisku Start i z menu kontekstowego wybrać Properties.
*W oknie Taskbar and Start Menu Properties, zakładce Start Menu nacisnąć guzik Customize.
*Następnie w oknie Customize Start menu zaznaczyć opcję Run command.)

nastepnym razem uzyj google, na prawde dziala :har:



vista to dla mnie tylko iw ylacznie dx 10, gdy gry beda juz tego wymagac dopiero sie przerzuce na stale


_________________
@polygamia

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 19:04 
Cytuj  
no ok dx10 a jak ja teraz kupuje nowy sprzet i grafe co nie obluguje dx10 (7900gs) ale plyta z sli czyli z czasem sobie druga doloze to czy pozniej bede mogl odpalic gre w dx10? takie age of conan np?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 19:18 
Cytuj  
Bedziesz mogl grac w gry z dx10 na karcie z dx9, po prostu nie bedziesz mial pewnych efektow.
Obecnie nie ma sensu, zwlaszcza dla gracza, siedziec na Viscie. Narazie gry korzystaja z dx9, tak wiec na Viscie( tylko dx10) musza byc emulowane, wynik- spadek FPS.
No nie mowiac o tym ze oczywiscie vista jest teraz dziurawa.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 20:44 
Cytuj  
i sporo gier nie dziala...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 00:30 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Narazie gry korzystaja z dx9, tak wiec na Viscie( tylko dx10) musza byc emulowane, wynik- spadek FPS.
No nie mowiac o tym ze oczywiscie vista jest teraz dziurawa.


Mijasz sie z prawda. Kolejne wersje directx nie sa pisane od podstaw wiec nie ma koniecznosci emulowania czegokolwiek. Zrezygnowano natomiast z wspierania dosyc starych rozwiazan dx przez co niektore gry faktycznie nie beda dzialac.
Dzieki nowym sterownikom i nowym bibliotekow za jakis czas gry powinny dzialac szybciej niz na xp.

Ja osobiscie nie zauwazylem zadnej roznicy miedzy xp a vista jesli chodzi o viste. No oprocz faktu ze beznadziejnie napisane gry nie dzialaja.
Mimo to nie warto sie przesiadac jezeli sie hardcorowo gra.

Piszpan napisał(a):
no ok dx10 a jak ja teraz kupuje nowy sprzet i grafe co nie obluguje dx10 (7900gs) ale plyta z sli czyli z czasem sobie druga doloze to czy pozniej bede mogl odpalic gre w dx10? takie age of conan np?


Jezeli bedziesz mial karte dx9 to nie bedzie wspolpracowac z dx10 to chyba jasne. Jezeli chodzi ci o polaczenie dwoch roznych kart w sli to jest to niemozliwe.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 07:29 
Cytuj  
Ja mam Viste... nieszczęście jest...

Wbudowane aplikacje windowsa maja problem z dostępem do internetu.

Jak Media Player np chce mi się połaczyć z netem to wyłaczają się automatyczne aktualizacje windowsa...

Nie wiem kompletnie co się dzieje...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 16:11 
Cytuj  
nie instalowalem badziewia, kupilem razem z laptopem.

Nastepne pytania:
1. jak wywalic gg.exe z autostartu. Juz dwa razy wylaczalem odpalanie tego polskiego cuda przy starcie systemu i aktualnie mam 3 x gg.exe w autostarcie - 2 odhaczone, jeden dzialajacy. Domyslam sie co bedzie jak odhacze nastepny :/ ?

2. jak zmusic na max-a upierdliwa aplikacje ktora 3 razy pod rzad pyta sie o pozwolenie na zaktualizowanie jakiegos *.tmp (np. od gg przy wlaczaniu). Przy czym nie mozna nigdzie zaznaczyc ze ta aplikacja, czy ten tmp jest zaufany i zeby sobie darowal takie pytania na przyszlosc :/ ?

3. czy da sie w miare bezpiecznie odinstalowac Norton Antywirusa z tej Visty? Tez go dostalem za free, ale nie chce, bo strasznie muli system :/
Z tym ze kilka lat proba wywalenia go z windowsa XP doprowadzila do reinstalki calego systemu, po prostu zaczelo sypac bledami, wyjatkami itp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 16:26 
Cytuj  
To może pójdź po najmniejszej linii oporu, sformatuj hdd i zainstaluj XP.

Po co tracic zdrowie na Wiście...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 17:11 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nie instalowalem badziewia, kupilem razem z laptopem.

Nastepne pytania:
1. jak wywalic gg.exe z autostartu. Juz dwa razy wylaczalem odpalanie tego polskiego cuda przy starcie systemu i aktualnie mam 3 x gg.exe w autostarcie - 2 odhaczone, jeden dzialajacy. Domyslam sie co bedzie jak odhacze nastepny :/ ?

2. jak zmusic na max-a upierdliwa aplikacje ktora 3 razy pod rzad pyta sie o pozwolenie na zaktualizowanie jakiegos *.tmp (np. od gg przy wlaczaniu). Przy czym nie mozna nigdzie zaznaczyc ze ta aplikacja, czy ten tmp jest zaufany i zeby sobie darowal takie pytania na przyszlosc :/ ?

3. czy da sie w miare bezpiecznie odinstalowac Norton Antywirusa z tej Visty? Tez go dostalem za free, ale nie chce, bo strasznie muli system :/
Z tym ze kilka lat proba wywalenia go z windowsa XP doprowadzila do reinstalki calego systemu, po prostu zaczelo sypac bledami, wyjatkami itp.


1) click

2) click

3) click

Wesolych Swiat.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.