mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 08:08 
Cytuj  
Znajomy chce sobie wymienic glosniki. W tej chwili posiada jakies 10-letnie plastikowe Encore podobne do tych, z pokretlami do Bass, Treble, Volume. Kosztowaly ze 100zl. Nie wiem jaki to jest konkretnie model, ale podejrzewam, ze i tak by wam to niewiele mowilo. Czy jest sens wymieniac te glosniki na cos od Creative'a lub Logitecha w cenie 50-80zl? 2 albo moze 2.1. Glosniki maja byc do odsluchu muzyki typu house, trance, dnb + jakies filmy.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 09:57 
Cytuj  
Osobiscie uzywam za 130 zl ( 2:1)
http://www.komputronik.pl/Glosniki/Crea ... id,42541/#

uzywam od 8 miesiecy i watpie , zebym kiedykolwiek mial zmienic.
odsluch :klasyka , jazz , blues , rock, soul.
sa o wiele lepsze od wszelkich mikro wiez itp do tak mniej wiecej 700 zl.- testowane na muzyce klasycznej , zamienilbym sie jedynie za te wieze w wyzszych rejonach z mozliwoscia silnego wzmocniania basu itp.
Do filmow tez idealne ,to 2: 1 jest bardzo odczuwalne , po tym jak sie przedtem tylko 2 :)

aha , to niestety nie ten rejon cenowy , ale jak szukalem tak zwanego najtanszego idealu to wybralem te

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 10:12 
Cytuj  
Z glosnikow z dolnej polki to tylko 2.1 Creative (albo minimalnie drozszego Logitecha). Kompletnie unikalbym wszelakich zestawow 2.0, bo po prostu slabo brzmi.

Mowienie ze taki zestaw nadaje sie do odsluchu jakiegos konkretnego rodzaju muzyki jest troche smieszne. To sa tylko tanie glosniczki do kompa, chociaz niektorzy nie maja wymagan. W Media Markt mozna sobie posluchac jak graja.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 10:46 
Cytuj  
Cytuj:
Mowienie ze taki zestaw nadaje sie do odsluchu jakiegos konkretnego rodzaju muzyki jest troche smieszne.
To zalezy od oczekiwan , wiele glosniczkow , ktore mialem okazje przetestowac , moich nie spelnialo,na przyklad , nie lapaly czasem bardzo niskich, cichych rejestrow.Te lapia ,ale nie zawsze moje uszy toleruja to co uslysza , dlatego z rozmarzeniem spogladam na nieosiagalne dla mnie niektore wieze :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 12:25 
Cytuj  
osobiscie kupilem dosc niedawno te:
Logitech 2.1 X-230
http://proline.pl/shop.php?prodid=LOG+970123-0914
Imo bardzo dobre, graja ladnie, nie za duze, ladnie sie prezentuja, subwoofer ekstra. jakos ogolnie ostatnio nie mam zaufania do Creativa ;p Logitech raczej ma opinie lepszych.

Logitech S-200 sa podobno tez dosc ok, w porownaniu do tych co masz to IMO jest sens na to zmieniac, ale jeszcze wiekszy sens jest troche dolozyc, bo w tej cenie to wszystkie maja tendencje do szumienia ;)


Ostatnio edytowano 12 sie 2007, 12:40 przez Highlander, łącznie edytowano 3 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 12:31 
Cytuj  
ja mam od dobrych paru lat http://www.amazon.com/Creative-Labs-Playworks-Computer-Speakers/dp/B00004RG6F
i wszyscy przychodzący do mnie "goście" podziwiają wielki subwoofer, bardzo
dobry dźwięk z głośników i narzekają, że nie można już ich kupić :)
(to nie bujdy!)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 13:59 
Cytuj  
mialem wybor kriejtiva albo ajboxa

wzielm ajboxa
Obrazek
Klik


_________________
oumn da lololegend

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 14:49 
Cytuj  
Ja parę dni temu nabyłem ten egzemplarz.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=223711096
Jeszcze nie doszedł :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 14:54 
Cytuj  
Jakiekolwiek glosniki komputerowe uzywane do sluchania muzyki to pomylka, niewazne ile kosztowaly. Ja dwa lata temu kupilem sobie ten model:
http://www.komputronik.pl/Glosniki/Logi ... ,id,14445/
Swietnie sie na nich gra, dobrze oglada filmy, ale to wszystko. Jesli ktos slucha techno moze bedzie zadowolony, ale do innych rodzajow muzyki slabo sie nadaja. Nie maja tez startu do wiekszosci zestawow parka kolumn + wzmacniacz, ktore mozna sobie kupic za niewiele wiecej niz te glosniki kosztuja. Glosniki do kompa to tylko plastik fantastik.
Ze swojej strony w dowolnym przedziale cenowym polecilbym logitecha. Jakis zestaw 2+1 do pogrania wystarczy. Pewnie bedzie musial dolozyc troche, albo niech pogrzebie na allegro.
White Trox napisał(a):
To zalezy od oczekiwan , wiele glosniczkow , ktore mialem okazje przetestowac , moich nie spelnialo,na przyklad , nie lapaly czasem bardzo niskich, cichych rejestrow.Te lapia(...)

To nie nieskie rejetry tylko ci obudowa w wibracje wpada. hehe Nie slyszalem, zeby plastikowe zabawki schodzily ponizej 100hz.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 15:04 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam - nie wszyscy maja tak wyczulone ucho jak Ty ;p ja tam moge sluchac muzyki na takich glosnikach jakie mam i mi to pasuje, no i gadamy o glosnikach tanszych :P

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 15:35 
Cytuj  
ee ja mam drewno, poza tym na nic innego mnie nie stac , wiec sie ciesze z tego co mam.Poza tym skad mozesz wiedziec co slysze , a czego moge oczekiwac jako zawodowy muzyk ?Watpie zeby to byla wina wibracji , chociaz nie zaglebialem sie w tej kwestii , bo i po co.
edit , bo wczesniej nie zwrocilem uwagi:
Cytuj:
Nie slyszalem, zeby plastikowe zabawki schodzily ponizej 100hz.
gdyby nie schodzily, to za przeproszeniem gowno bys slyszal a nie bas heh
peace


Ostatnio edytowano 12 sie 2007, 16:02 przez White Trox, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 15:58 
Cytuj  
Dyskusja o jakości dźwięku w temacie o głośnikach za 50-80 zł. Priceless. ;)
A co do polecenia czegoś: allegro.pl, wybrać przedział cenowy i wyskakuje sporo ofert. Logitech/Creative i jazda. W takim przedziale cenowym cudów nie należy się spodziewać, różnic myślę że za bardzo też.


Ostatnio edytowano 12 sie 2007, 17:44 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 17:19 
Cytuj  
Cytuj:
Nie slyszalem, zeby plastikowe zabawki schodzily ponizej 100hz.gdyby nie schodzily, to za przeproszeniem gowno bys slyszal a nie bas heh

Glosniki niskotonowe pracuja w zakresie od 20hz do nawet 5khz, wiec owszem przy 100hz slyszysz bas. To jak nisko potrafi zejsc glosnik decyduje o tym czy bass bedzie miekki, gleboki etc. Do tego zejsc do jakiejs czestotliwosc to jedno, ale utrzymac moc i glosnosc to drugie. Dorzuc do tego, ze mowimy o dzwieku bez znieksztalcen, wiekszosc tanich konstrukcji zacznyna "pierdziec' juz na polowie glosnosci.
@Highlander To nie kwestia wyczulonego ucha, wystarcze posluchac jakis przyzwoitych kolumn stereo za kilkaset zlotych. Poza tym chyba jestem przeczulony, jak ktos mowi o jakosci dzwieku w zabawkach za 100 PLN.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 20:43 
Cytuj  
Cytuj:
wiec owszem przy 100hz slyszysz bas

niskie dzwieki kontrabasu sa w rejonach bodaj 40-50 hz , wiec przy 100 hz tych niskich nie uslyszysz , a jedynie chyba te z 7-8 pozycji
Cytuj:
. To jak nisko potrafi zejsc glosnik decyduje o tym czy bass bedzie miekki, gleboki etc.

heh , patrzac logicznie jest to oczywiste.
Cytuj:
Dorzuc do tego, ze mowimy o dzwieku bez znieksztalcen, wiekszosc tanich konstrukcji zacznyna "pierdziec' juz na polowie glosnosci.

jasne ze tak , ale to zalezy i uogolnianie jest chyba nie do konca wlasciwe.Drogie nie zawsze znaczy dobre , a czasem , czego mozemy byc swiadkami w testach sprzetu komputerowego tanie produkty nie zawsze odbiegaja od drogich jakosciowo.Prawda jest taka , ze trzeba sie przekonac na wlasnej skorze jak sie spisuja glosniki.

W zasadzie to audiofilem nie jestem ( zreszta jak wiekszosc muzykow) i prawda jest taka , ze sluchanie muzyki powinno byc dla danej osoby przyjemnoscia , jezeli sluchanie z glosnikow za 130 zl sprawia mi przyjemnosc , to kupowanie glosnikow za wieksza kase dla pewnych subtelnosci jest dla mnie absurdalne(niestety rowniez nie osiagalne finansowo).A jak chce posluchac muzyki na najwyzszych obrotach to ide na koncert( co zreszta czesto robie i jak tak sobie pomysle to na bilety wydalem wiecej niz gdybym kupil kilka "bardzo" porzadnych zestawow glosnikow).

Swoja droga Kiedys najlepsze zestawy wi-fi nie mialy takich parametrow jak te glosniczki ,czy klocenie sie czy to szmelc czy nie , to nie jest przesada?

Pozdrawiam

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 21:32 
Cytuj  
Maly warn z mojej strony. W creativach pilot czasem lubi sie zjebac. Mam 2.1 i cos "nie laczy" w kabelkach.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 21:45 
Cytuj  
Nie wiem co ma nagrywanie do pasma przenoszenia glosnika. Ja twierdze, ze zwykle umc umc sluchacze techno uslysza juz przy 100hz. Nie sadze,zeby twoje glosniki schodzily nizej na sensownej glosnosci. Jesli nie wierzysz to zrob maly eksperyment: jak masz w miare przyzwoita karte dzwiekowa to odetnij czestotliowosc z dolu na 100hz. Moze wtedy zrozumiesz o co mi chodzi.
Cytuj:
Swoja droga Kiedys najlepsze zestawy wi-fi nie mialy takich parametrow jak te glosniczki ,czy klocenie sie czy to szmelc czy nie , to nie jest przesada?

Nie jest, bo tanie glosniki komputerowe nie zblizyly sie do jakosci jaka prezentowaly kolumny hi-fi nawet 15 lat temu. To co masz napisane w specyfikacji technicznej to zart, producenci glosnikow komputerowych to ludzie bardzo zabawni. hehe Ja nie polemizuje z tym co sprawia ci przyjemnosc. Idz do jakiegos sklepu, popros o odsluch kolumn za 300-400 zlotych i powiedz, ze jestes zadowolony ze swoich glosniczkow. :) Poza tym w granicach 1k bedziesz mial dobry sprzet, subtelnosci to kosztuja pare tysiecy. hehe Zreszta nie rozumiem jak muzyk moze stwierdzic, ze pomiedzy tanimi glosnikami do kompa, a kolumnami stereo jest tylko subtelna roznica.
BTW. Ja audiofilem rowniez nie jestem, ale dla mnie logitech i creative robia sprzet do grania i filmow. Od muzyki jest sprzet stereo, a roznica jest kolosalna.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 22:26 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Od muzyki jest sprzet stereo, a roznica jest kolosalna.


hohoho, widzę, że Tor-Bled-Nam tym razem usilnie nam próbuje udowdnić jakim to jest wielkim znawcą w zakresie muzykologii, głośników i stereo.
Btw. ja mam w laptopie sprzęt stereo i absolutnie się on do niczego nie nadaje.

tak czytam sobie ten topic bo sam mam zamiar kupić sobie coś w stylu 2.1 do nowego kompa, więc może coś na temat Tor-Bled-Nam bo chyba nie tylko ja mam alergię na twoje bzdury :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 22:30 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Od muzyki jest sprzet stereo


Tak, zwłaszcza do tej zapisanej w formacie 5.1 ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 22:34 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Od muzyki jest sprzet stereo, a roznica jest kolosalna.


hohoho, widzę, że Tor-Bled-Nam tym razem usilnie nam próbuje udowdnić jakim to jest wielkim znawcą w zakresie muzykologii, głośników i stereo.
Btw. ja mam w laptopie sprzęt stereo i absolutnie się on do niczego nie nadaje.

tak czytam sobie ten topic bo sam mam zamiar kupić sobie coś w stylu 2.1 do nowego kompa, więc może coś na temat Tor-Bled-Nam bo chyba nie tylko ja mam alergię na twoje bzdury :/

Ostanio napisalem pare postow i przyznam, ze czekalem z wypiekami na twarzy kiedy sie pojawisz. Poza tym jak widzisz mozna dyskutowac nie obrzucajac sie epitetami, a ze mamy rozne opinie...na tym polega caly urok. Na temat bylo w moim pierwszym poscie. logitech>creative jesli chodzi o glosniki komputerowe, a wniosek wyciagnalem po paru latach korzystania z produktow obu firm. Cos slabo flamujesz,bo to co napisalem to wiedza zupelnie podstawowa, ale lepszej niestety nie mam, wiec poczuj satysfakcje. hehe
@Razoth pokaz mi gdzie moge kupic rokowe/metalowe plyty w formacie dvd-audio(5.1) Notabene mialem raz doczynienia z tym formatem, dostalem plytke razem z karta dzwiekowa i testowalem na zestawie 5.1 Przyznam szczerze, ze wole stereo. Nie przekonuje mnie scena muzyczna, w ktorej uczestniczysz stojac w srodku orkiestry. To jakbys na koncercie wlazl miedzy instrumenty. hehe


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 12 sie 2007, 22:43 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 22:36 
Cytuj  
do tego od przenoszenia niskich częstotliwości jest subwoofer - ja akurat wierzę, że potrafi on przenieść częstotliwości niższe niż 100Hz. Czepianie się basów w małych biurkowych głośnikach, gdzie najczęściej mamy zamontowane tylko "gwizdki", czyli małe głośniczki najlepiej sprawujące się z wysokimi częstotliwościami jest bez sensu. Owszem najlepiej jakby każdy walnął sobie wysokie na 2 metry 5-7-drożne kolumny Technicsa czy innego Marantza, do tego kinową tubę do basów do domu i słuchał na tym mp3 (gdzie i tak wysokie i niskie częstotliwości są wycięte) ale chyba nie o to pytał Konrador.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.