mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 157
Dołączył(a): 19.03.2009
Offline
PostNapisane: 7 lis 2009, 18:15 
Cytuj  
Mam problem z downloadem torrentów przez pierdzielony router, mam w nim prawdopodobnie porty poblokowane router dzieli net na 4 kompy, ofc przed podłączeniem routera nie było problemów. Do ściągania torrentów używam vuze/uTorrent i download jest tak około~40 kB/s :s przy prędkości neta 6 MB/s. Nie wiem jak odblokować te porty, na googlu chuja pisze albo jest tak napisane, że za komunistyczne Chiny nie idzie się dowiedzieć. Jeszcze ściągnąłem sobie jakiś fail program, którzy ludzie do tego polecali i nic nie pomógł. help plx

dostawca neta: multimedia
router - tp link WR340G

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 7 lis 2009, 18:37 
Cytuj  
http://www.portforward.com/


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 lis 2009, 18:49 
Cytuj  
Porty raczej masz odblokowane - musiałbyś je forwardnąć.
Ale z druguej strony jak używasz torrenta to nie jest to jakiś wymóg - mi działa na full bez żadnego forwardowania.
1. Przytnij upload o 20% bo sam blokujesz sobie download
2. nie korzystaj z publicznych trackerów a postaraj się o konto na PT, TB a w 90% transfery będziesz miał na max-a. (jak chcesz mogę Ci wysłać link do jakiejś małej popierdułki byś zobaczył jak to chula na prywatnym trackerze).

Ja mam 10Mb/s i szczerze mówiąc muszę przycinać transfer bo mi się na zmianę albo sieciówka na płycie głównej, albo modem po kilku minutach grzeje i wiesza...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lis 2009, 20:25 
Cytuj  
@muflon

porty ustawia sie bardzo łatwo, wystarczy zalogować sie w przegladarce do routera, upewnij się że masz dostęp a bedzie to proste.

żeby dobrze ustawić port potrzebujesz

1. ustawić stałe IP w PCecie
2. sprawdzić w kliencie torrenta jaki jest port
3. zalogować sie na router i przekierować port z pkt2 dla IP z pkt 1

całość zajmie ci 2 do 3 minut

router to dobra rzecz :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 lis 2009, 20:35 
Cytuj  
Cytuj:
Ja mam 10Mb/s i szczerze mówiąc muszę przycinać transfer bo mi się na zmianę albo sieciówka na płycie głównej, albo modem po kilku minutach grzeje i wiesza...


:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lis 2009, 21:36 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Ja mam 10Mb/s i szczerze mówiąc muszę przycinać transfer bo mi się na zmianę albo sieciówka na płycie głównej, albo modem po kilku minutach grzeje i wiesza...

To ciekawe co by bylo, gdybys sie podlaczyl do switcha gigabitowego. No, chyba, ze masz tak przedpotopowy sprzet, ze nie obsluguje gigaethernetu. Nie mowiac juz o standardzie 100mb/s.

X.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 09:41 
Cytuj  
to jednak ilość połączeń zabijała mi sieciówkę na płycie głownej. Dzisiaj w nocy to samo zwis sieciówki z płyty głownej gdzieś po 2h - a na TB jest akurat Free Leech więc wrzuciłem ze 20 pozycji do zassania bo nie trzeba martwic się o ratio.
pomaga dopiero twardy reset i ręczne fixnięcie sieciówki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 11:55 
Cytuj  
Marek to co ty masz za gowniany sprzet ?Ja mam w domu jednomodowe swiatlo i dla potrzeb sluzbowych mamy zalatwione 50/10 i jakos moja sieciowka nie ma problemu, podobnie jak routerek cisco(ale to już wieksza pólka).Większość pożądnych urządzen radzi sobie z takim bombardowaniem pakietami bo ja tez u siebie wysylam na tym laczu na UP praktycznie idzie caly czas i tez pobieram z reguly na 80% łącza.A moze twoja karta Mareczku działa na połowie dupleksu :F?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 12:07 
Cytuj  
pomijam że 10Mb to nie jest UBER szybko


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 14:07 
Cytuj  
to najwolniejszy net z pakietu.
Nie wiem mam jakieś problemy z tą płytą główną, ale naprawdę nie chce mi się jej zmieniać narazie na nową - to cały czas ten sam mainboard który mi kiedyś wyłączał losowo całego kompa. A modem jest jakiś od dostawcy netu - zresztą ja teraz ściągam naprawdę sporadycznie więc też nie będę widziwiał.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.