mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 14:57 
Cytuj  
Od jakiegos czasu pojawil sie u mnie dosc specyficzny problem z routerem/karta sieciowa. Karta sieciowa to Realtek RTL8168/8111, zintegrowana z Asus P5B (w biosie wlaczona), router to Pentagram Cerberus. Do routera podpiete 2 komputery na Win XP.

Po restarcie/wylaczeniu komputera lub wylaczeniu routera, ew. przepieciu kabla na inny port w routerze cos sie psuje. Wyglada to tak:

Obrazek

I teraz, nie moge pingnac routera, nie moge nawet pingnac localhosta... Z naprawa jest zupelne lotto. Czasem pomaga polaczenie sie z www-cfg routera na drugim komputerze (do momentu polaczenia sie z routerem internet takze na drugim komputerze jest zablokowany). Czasem pomaga przepiecie kabelka na inny port w routerze. Czasem pomaga naprawa polaczenia, czasem pomaga automatyczna xpekowa rekonfiguracja sieci. Czasem pomaga kombinacja powyzszych... Co moze byc przyczyna? Mi sie skonczyly pomysly. Wlozenie dodatkowej sieciowki raczej nie wchodzi w gre, bo nie mam miejsca.

Aha, i jeszcze jak probuje naprawic polaczenie to zwykle pojawia sie taki msg.

Obrazek

help plx :\

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 15:10 
Cytuj  
moze ip sa w innej klasie. moze masz udostepnianie po mac'u i jestes wyciety. bez zerkniecia na konfiguracje zgaduje.

edit pod dodaniu drugiego obrazka:
zerknij czy masz wlaczone protokoly tcp

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 16:00 
Cytuj  
Z tym ze ja zadnych ustawien nie zmienialem. To sie zaczelo dziac z dnia na dzien (chyba) po wylaczeniu pradu, wczesniej wszystko bylo ok..... Swoja droga ch by ich strzelil, zyje w 400k miescie, a z pradem odpierdalaja jak w 5-osobowej wiosce podczas wichury... Ale to taka mala dygresja :< a wracajac do tematu, router od poczatku jechal praktycznie na defaultowych ustawieniach. Otwieralem tylko porty i ofc ustawialem username/pass itp. ustawienia pod neo. Probujac rozwiazac problem zresetowalem go do fabrycznych ustawien i tez nic :\ Protokoly wlaczone.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 18:06 
Cytuj  
Miałem to samo na viście, na zasadzie: działa działa i nie działa.
Po prostu pewnego dnia nie łączyło z netem (komp z xp się łączył).
Druga sieciówka nie pomoże z w/w względu.
Z tego co zauważyłem duuużo ludzi ma tego typu problem i różne rzeczy każdemu pomagają. Do najczęstszych należą:
1. Ustawienie IP na sztywno (nie dhcp).
2. Update firmware'u routera.
3. Update sterowników do karty sieciowej.
4. Zmiana/dodanie jakiejś flagi w rejestrze ustawionej na 0 (mi to pomogło, nie mogę jej teraz znaleźć :d - coś z dhcp właśnie).
5. http://www.microsoft.com/downloads/deta ... layLang=en patch regarding this issue do xp


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 21:08 
Cytuj  
wina ISP, ja proponuje reset wszystkiego


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 21:33 
Cytuj  
Mam to samo z moim lapsem co jakis czas i zwykle robie czary mary, to znaczy laps widzi sieci , ale nie chce sie z nimi połączyć :<

Przestawienie z automatyka na ręczny chyba pomogło -chyba , bo probowalem wszystkiego i w koncu chwycił(wydaje mi sie , ze własnie po przełączeniu z automatyka na ręczny, a probowałem przez 1h naprawdę wszystkiego, wiec na dobra sprawe nie wiem w czym rzecz. ).Inny komputer podlaczony do rutera z kabla nie ma zadnych problemow :<

*

Posty: 143
Dołączył(a): 9.11.2006
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 22:18 
Cytuj  
To jak juz jest temat o routerach i problemach to tez sie dopsize. Jestem "szczesliwym" posiadaczem DSL-G624T D-Linka. Mam problem poniewaz od jakiegos czasu na moim kompie (win xp)mam problemy z p2p i ogolnie z internetem. Objawia sie to w sposob ze co 2 minuty wywala mnie z gg/serwerow gier/itp. Czasami tez jak klikne na linka gdzies na stornieto sie interent 'zacina' i nie laduje storny. Nie znam sie na routerach protokoalach i tym podobnych rzeczach, w routerze mam defaultowe ustawienia. Jestem podlaczony za pomoca wi-fi, na laptopie ( win xp + linux) podlaczany raz to wifi raz lan wsyzstko dizala ok. Co ciekawe problemy na moim komppie ustepuja po jakis 0,5h-1h. Nie wiem czy to wina routera czy mojego kompa, nie chce mi sie formatowac dysku skoro moze jest jakeis proste rozwiazanie.


_________________
nie lubie konserw

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 23:18 
Cytuj  
Betoniara napisał(a):
Mam problem ....

Mialem dokladnie to samo. Mi pomogl upgrade tego firmware tu masz Link
(jest to wersja: V3.00B01T02.UK-A.20060621). Na ftp polskim i niemieckim jest jeszcze nowsze V 3.02 ale u mnie nic nie poprawilo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2007, 09:15 
Cytuj  
kon ja mialem to samo na netgear skonfigurowanym na zewnt adres io ISP.
kiedy wrocilem do natowanego adresu problemy zniknely.

**

Posty: 379
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2007, 11:46 
Cytuj  
Mam to samo :d nam pomaga restartowanie modemu za którymś razem net jest na obu kompach albo tylko na 1 :D to wina neta

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2007, 14:55 
Cytuj  
Jesli jest to wina neta, to dlaczego po odlaczeniu kabla nie moge nawet pingnac localhosta? :\

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2007, 15:50 
Cytuj  
To nie wina neta.
Podłącz innego kompa do tej wtyczki i będzie OK.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2007, 17:02 
Cytuj  
Zupdatowalem sterowniki do karty sieciowej. Sciagnalem te latke, do ktorej wczesniej linknales pooma i nic. Sprobowalem wpisac adres, brame itd. na sztywno + naprawa polaczenia - ruszylo! Ale oczywiscie po restarcie znowu wielki ch wszystko strzelil i musialem sie bawic od nowa. Ogolnie teraz po kazdym restarcie kompa mam 10-15 minut jebania sie po omacku z przywroceniem dzialajacego polaczenia. Wyglada to tak jakby za kazdym wykorzystaniem jakiegos "fixa" ten fix sie blokowal i juz ponownie nie mozna go wykorzystac. W koncu skoncza mi sie opcje.

pooma, sprobuj sie dowiedziec cos wiecej o tym wpisie do rejestru. Jak ja szukalem na google po kawalkach tych error msges to niewiele mi znajdowalo.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2007, 18:53 
Cytuj  
Żeby było śmieszniej to na stronie MS było rozwiązanie. Poszukam.
Edit:
Znalazłem:
http://support.microsoft.com/kb/928233/en-us
Mi to pomogło na stałe, ale pamiętaj że to Vista... Spróbować w sumie nie zaszkodzi.
Użyłem też tego, bo nie mam wpływu na router i jego DHCP (o 23 mój ISP śpi, a akurat wtedy o tej wróciłem). Jeśli ty masz problemy ze swoim routerem i masz już sztywne IP to nie wróżę rozwiązania - ale spróbuj! Problem z dupy ("działa działa i nie działa") to też nie wiadomo co pomóc może ;<


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2007, 21:00 
Cytuj  
Mialem tak w domowje sieci gdy laczylem kompu krosem. Jeden xp host neta drugi pc teoretycznie mial internet. Teoretycznie bo srednio co dwa dni trzeba bylo reperowac siec (ograniczona lacznosc, czasami wogole nie wykrywalo polaczenia)i tak jak mowiles ni z dupy strony do tego podejsc bo czasami ta sama metoda za dzialala za 3 razem a czasami musiales przez wszystkie metody przeleciec. Resety kompa nawet czasem pomagaly. Dziwne to strasznie i do momentu przeprowadzki do wawy przez 3 lata sie nie uporalem z tym problemem.


_________________
oumn da lololegend

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.