mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 18:47 
Cytuj  
Wieczorek.

Będzie krótko i zwięźle - poszukuję laptacza o przekątnej matrycy 13.3-14.1 z 1-2GB Ramu w przedziale do max. 1k USD. W Polsce czy w USA - ta kwesita jest mało istotna.

I tu się pojawia moja prośba - z racji, że obecnie na MacBooku idzie zainstalować WinXP, chciałbym zapytać szanownych użytkowników, co myślą o w/w Macu. Chodzi mi o opinie nt. niezawodności i innych pierduł.

Kwestia druga, to prosiłbym o propozycje laptopów konkurencyjnych do Maca, przy założeniu max. 1k USD o podobnym co ten Mac konfigu. Kwestia ISTOTNA - w Polsce te laptopy MUSZĄ mieć zapewniony serwis gwarancyjni, czyli muszą mieć gwarancję "międzynarodową".

Na chwilę moje kontrpropozycje do przemyślenia:
Toshiba M205
HP Pavilion dv2415nr, tylko jak tu jest z gwarancją?
Toshiba U305

Anyway, /help!


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 22:34 
Cytuj  
Jezeli nie przeszkadza ci ze za te same pieniadze moglbys miec pc z lepszym konfigiem to zdecydowanie polecam maca. Jezeli chodzi o jakosc wykonania i trwalosc to nie ma sobie rownych.

Z drugiej strony od hp mozna kupic carepaka na 3 lata bodajze i wtedy masz serwis next business day i dostajesz sprzet zastepczy.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 22:35 
Cytuj  
jesli chcesz uzywac macbooka docelowo pod XP,a nie MacOS, to sadze,ze kupno laptopa innej firmy bedzie zdecydowanie lepszym wyjsciem.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 paź 2007, 09:20 
Cytuj  
@ikona - kwestia jest taka, że laptopa potrzebuję nie do domu, bo domowy to podstawa, a na studia i do pracy, a od czasu do czasu na jakieś lżejsze granie (powiedzmy wow/eve w low-med detach).

Carepack? No ok, ale to pewnie troszku kosztuje, a mi zależy na serwisie w Polsce i to najlepiej w zakresie gwarancji podstawowej, tak jak to ma Toshiba. A btw, czyli między mity można wsadzić sławne Apple Defects? Jest jakaś wiki-like strona z uwagami nt. jabłek.

@Rufen - znaczy, planuję instalnąć na Macu XP jeślibym go kupił, fakt, dlatego porównuję Maca na równi z innymi laptaczami.


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 paź 2007, 09:42 
Cytuj  
hapekom bym nie ufał. Nie wiem jak jest z lapsami ale drukareczki maja cienkie. Mam ze swoja straszne problemy bo czasami drukuje przedziwne znaczki i emotkiony. Co najgorsze ciezko jest przerwac drukowanie wiec drukarka macha te znaczki okolo 80 razy...


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2007, 10:58 
Cytuj  
Ja po 2 latach uzytkowania macbooka nie wrocilbym do pc'ta mimo ze te 1sze sa przesadnie drogie.
Sklada sie na to kilka czynnikow:
- pracuje na osx i winxp.
- kabel zasilajacy nie stanowi dla mnie zagrozenia zycia (udalo mi sie juz zniszczyc 2 inne notebooki wyrywajac kabel)
- oprocz rys nie zauwazylem innych zniszczen spowodowanych zlym traktowaniem
- jak go kupowalem to nie bylo zbyt duzego wyboru jezeli chodzi o lapki o tak malej matrycy/wymiarach, szczegolnie ze zalezalo mi na konfiguracji na ktorej dalo by sie zainstalowac osx.

A btw, czyli między mity można wsadzić sławne Apple Defects?
Wszystko sie psuje. Czy maci bardziej od innych laptopow? Nie sadze bo apple w przeciwienstwie do innych producentow nie oszczedza bez sensu na podzespolach i ogolnie wykonaniu.
Natomiast znajomemu zepsul sie ostatnio iMac miesiac po kupieniu.
Takze jak ktos ma pecha to mu sie zepsuje po prostu.

Carepack? No ok, ale to pewnie troszku kosztuje
Maci tez "troche" kosztuja w porownaniu do pc. Zamiast wydawac wiecej pieniedzy na logo i design jablka mozna sobie zafundowac kerpak.

hapekom bym nie ufał. Nie wiem jak jest z lapsami ale drukareczki maja cienkie. Mam ze swoja straszne problemy bo czasami drukuje przedziwne znaczki i emotkiony. Co najgorsze ciezko jest przerwac drukowanie wiec drukarka macha te znaczki okolo 80 razy...

Pracowalem przez jakis czas w serwisie hp i troche ich drukarek przez moje rece przeszlo. Moge z czystym sumieniem stwierdzic ze maja b. dobre drukarki w porownaniu do gowien typu lexmark. Maja za to pewne serie typu "budget" ktore kupuja ludzie w tesco za 200zl i potem narzekaja. Prawda jest taka ze to sa jednorazowki i nawet jesli to ma gwarancje to sie tego nie naprawia tylko odsyla nowy unit jezeli to ma jakakolwiek gwarancje.
Serwis notebookow hp tez ma calkiem przyzwoity w porownaniu do takich zacnych firm jak np fujitsu-siemens ktora zeby ograniczyc koszty naprawia zepsute czesci. Co konczy sie tym ze jak przychodzi czesc do naprawy to jest duza szansa ze jest dead on arrival. Hp najczesciej szybko przysyla czesci ktore sa nowe i mozna juz drugiego dnia sprzet naprawiac.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 paź 2007, 12:19 
Cytuj  
@ikona - kwestia HPków sprowadzanych w sumie odpada, bo w Polsce nie występują laptopy, którymi jestem zainteresowany, a jest to warunek aby w PL była gwarancja na zakupione w USA. Pozostają na rynku Toshiby i MacBooki.


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2007, 13:32 
Cytuj  
Warunkiem na serwis w Polsce komputerow sprowadzonych z US jest wykupienie tam International Service Plan (na trzy lata, koszt ok $ 350+). Kazdy sprzet posiada cos takiego jak Limited Warranty, przewaznie tylko na USA i Canade. Moze byc tak ze np ta gwarancja obejmuje Polske, ale to juz kwestia uwaznego przeczytania kazdej gwarancji. Mimo to sam fakt posiadana International Warranty nie gwarantuje Ci ze bedzie ona uznawana w Polsce. Przykladem jest np Canon Polska, kupujac aparat dostajesz tylko gwarancje od producenta na USA i Kanade, ale na obiektywy masz dwie jedna na USA i Kanade druga wlasnie international, ktorej to Canon Polska nie honoruje. Byl nawet kiedys na forum Canon Polska taki watek dlaczego nie chca honorowac ale zostal szybko usuniety (moze w miedzyczasie sie cos zmienilo nie wiem). Najlepiej zadzwonic do Toshiby, HP czy Apple w Polsce i dowiedziec sie u zrodla czy i na jakich zasadach i w jakim zakresie honoruja gwarancje. Bo nawet jezeli honoruja to moze sie okazac ze i tak wszystko musisz zalatwiac przez USA bo towar byl tam kupiony.

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 paź 2007, 19:20 
Cytuj  
@mik - znaczy odnośnie Toshiby i HP to mam dane prosto z centrali i serwisu na Polskę. Dla HP wygląda to tak: musisz mieć dowód zakupu, opłacone cło (inaczej - legalnie sprowadzony), laptop musi być w PL ofercie (KAŻDY znaczek w nazwie musi się zgadzać) i dopiero możesz dokupić gwarancję na PL. W Toshibie wystarczy dowód zakupu, zarejestrowanie gwarancji na stronie netowej i tyle - oddajesz do serwisu albo kurier przyjeżdza po laptopa i czekasz aż serwis odda.


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2007, 13:41 
Cytuj  
Osobiscie mam niemile doswiadczenia z toshiba wiec odradzam raczej ich laptopy.

macbooki - nie sa takie uber jak sie reklamuje, jednoczesnie nie sa tak zle.. z wad nowych produktow o ktorych najczesciej slyszalem to zbyt mocne nagrzewanie oraz szybki ktore odbijaja swiatlo (przez co ciezko sie oglada obraz) ale chyba da sie kupic sprzet bez tych ekranow ;)

Prawde mowiac nie wiem po co ci windows jak chcesz kupic maca... chyba ze do gier, pod innymi wzgledami osx raczej przebija windowsa ;) Swoja droga, za niedlugo chyba wychodzi leopard, on ma miec calkiem najs wygladajaca wirtualizacje :)


Jezeli chcesz jakas alternatywe to imo najlepsze sa IBM Lenovo z seri x
- te male thinkpady - z tym ze w nich postawiono na mobilnosc wiec jak chcesz miec cd-rom to musisz dolaczac zewnetrzny ;) (do reinstalacji maja chyba wbudowana pamiec albo partycje z systemem)

Sony Vaio tez maja troche fajnych mobilnych ale nie ufam produktom sony wiec nie wiem jak wypadaja ;)



Jak chcesz zabierac notebooka ze soba to imo 13" jest maxymalne ;)
sam mam 14,x ekran i sprzet jest imo zbyt duzy.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2007, 13:44 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Jezeli chcesz jakas alternatywe to imo najlepsze sa IBM Lenovo z seri x
- te male thinkpady - z tym ze w nich postawiono na mobilnosc wiec jak chcesz miec cd-rom to musisz dolaczac zewnetrzny ;) (do reinstalacji maja chyba wbudowana pamiec albo partycje z systemem)


Bez jaj, lenovo to smiech na sali. Chinski szajs, to juz nie ma nic wspolnego z IBM.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2007, 14:25 
Cytuj  
Hmm... powiedz mi ktoś, bo nie mogę sie zdecydować - opłaca się brać lapta z I-GMA950/I-X3100 ? Biorąc pod uwagę, że czasem chciałbym włączyć Evkę/Wowa. Czy lepiej wziąść w lapsa 15,4'' (bo w 14,1'' z USA nie widziałem Ati/GFa, no chyba że HP...) z Athlonem 64 X2 D-C TK-55 i Ati X1100, jak ten => KLIK

Anyway, rozważyliśmy z grubsza większość kwestii o sprzęcie wymienionym na początku, więc pora zobaczyć co na polskim rynku.
Tutaj przedstawię zestawienie 2 imo dość ciekawych notebooków. Ze wzgłedu na ceny na polskim rynku, będą to wersje 15,4''

Producent HP
Seria 6715b
Kod producenta GB836EA
Procesor AMD Turion 64 X2 TL-58 1,9 Ghz
L2: 1024 KB
FSB: 667Mhz
Matryca 15,4'' TFT WXGA 1280x800
Zainstalowana pamięć RAM 1024 MB DDR2
Maksymalny rozmiar pamięci RAM 4096 MB
Karta graficzna ATI Radeon X1250 do 512 MB
Dysk twardy 120 GB
Napędy DVD+/-RW SuperMulti z obsługą nośników dwuwarstwowych
Porty komunikacji 1x RJ11 (modem)
1x RJ45 (LAN)
4x USB (2.0)
1x FireWire IEEE1394
Porty audio, video 1x VGA
1x S-Video TV-Out
audio: Line-In, Line-Out
Porty rozszerzeń 1x PCMCIA typ I/II
Porty dodatkowe Czytnik biometryczny linii papilarnych
Komunikacja przewodowa - Modem/FaxModem V.90/92 56kbps
- Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mbps LAN
Komunikacja bezprzewodowa - Wireless LAN 802.11a/b/g
- Bluetooth
Urzadzenia wskazujace TouchPad
System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
Gwarancja Gwarancja producenta 12 miesięcy
24 m-ce w serwisie dla klientów indywidualnych po zarejestrowaniu w HP


oraz

Producent Asus
Seria F5R
Kod producenta F5R-AP172C
Procesor Intel Core Duo T2130 1,86GHz
L2: 1024MB
FSB: 533MHz
Matryca 15,4" TFT WXGA 1280x800 Color shine
Zainstalowana pamięć RAM 1024 MB
Maksymalny rozmiar pamięci RAM 2048 MB
Karta graficzna ATI Xpress Radeon X1100 do 256MB pamięci dzielonej HyperMemory
Karta dźwiękowa Zintegrowany kodek dźwiękowy Intel High Definition Audio
Dysk twardy 120 GB
Napędy DVD+/-RW Super Multi Drive
Porty komunikacji 1x RJ11 (modem)
1x RJ45 (LAN)
4x USB (2.0)
Porty audio, video 1x VGA
audio: Line-In, Line-Out, SPDiF
Porty rozszerzeń 1 x Express Card 34
Czytnik kart Flash 8-in-1: MMC, SD, Mini-SD, XD, MS, MSPro, MS-Duo, MS-Pro-Duo
Kamera internetowa Asus VideoCam 1,3 Mpix rotating camera
Komunikacja przewodowa - Modem/FaxModem V.90/92 56kbps
- FastEthernet 10/100 Mbps LAN
Komunikacja bezprzewodowa - Wireless LAN 802.11g
- Bluetooth
Urzadzenia wskazujace TouchPad
Akumulator Li-Ion
Wysokość (mm) 27 - 35
Szerokość (mm) 365
Głębokość (mm) 262
Waga 2,65 kg
System operacyjny Microsoft Windows Vista Home Premium
Oprogramowanie w pakiecie Symantec Norton Internet Security 2005
Adobe Acrobat Reader 7.0
NERO Express V6.0
ASUSDVD XP V4.0
Power Director V3 DE
Medi@Show V2.0 SE
ASUS Live Update
Dodatkowe informacje W zestawie:
myszka MiniMouse Optical USB
torba na notebook'a
Gwarancja Door-to-Door, 24 miesiące


Już się zaczynam gubić....


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2007, 16:29 
Cytuj  
Powiem tak, to jest laptop niewybieraj tego tylko patrzac na specyfikacje, sprawdz jak bardzo bedzie mobilny i wydajny w codziennej pracy.

procesor 2 rdzenie, ekran max 13", dlugosc pracy na baterii, wifi to chyba juz standard wiec wspominac chyba nie musze.

Pozatym wazny jest serwis i wytrzymalosc sprzetu..

Ram zawsze mozesz sobie dodac.
Granie na laptopie mija sie z celem w wiekszosci przypadkow, jak chcesz grac w wow albo eve to ci slaba grafa nawet starczy.

Dzis jakbym mial brac laptopa to bralbym macbooka 13" .. ale poczekalbym na leoparda.. no chyba ze chcesz kupic potem nowy system ;)


edit:
Jak nie widziales klipow o leopardzie:
http://www.apple.com/macosx/leopard/

polecam obejzec, zapowiada sie bardzo najs :D

edit2: tu masz pokazowke wirtualizacji w leopardzie :>
http://www.youtube.com/watch?v=KLrvYJ21csU&NR=1


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2007, 17:04 
Cytuj  
Dzięki za info Ash. Co się tyczy serwisu to swoje już wiem - ze stanów Apple albo Tosia, reszta tylko PL.

Odnośnie Leoparda - ja będę kupował i sprowadzał lapta z USA jakoś w połowie listopada i nie wiem, czy wtedy już będą macbooki 13'' z nim, a jeśli tak, to w jakiej cenie... W sumie to jestem coraz bliżej kupna Maca, ze względu na standart wykonania, szczególnie biorąc pod uwagę istnienie BootCampa. Coś na Tigerze/Leo nie ruszy, to na XP poleci.

A jeśli chodzi o granie - bądźmy szczerzy, na nudnym wykładzie czy też w pracy czasem przeglądnięcie AH/pobliskiego systemu albo mały grind potrafią podtrzymać przy życiu :wink:


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 paź 2007, 07:45 
Cytuj  
Co nie zmienia faktu ze notebooki do grania sa cholernie niemobilne, fakt mozna to latwo przeniesc, ale na lawce w parku juz sobie nie pograsz bo bedzie za duzy, tak samo bateria, dlugo nie wytrzyma.

W listopadzie chyba juz powinien byc leopard, ostatnio znajomy chyba mowil ze za miesiac ma byc ;)

Na laptopie zawsze mozesz pograc w gierki z mniejszymi wymaganiami ;)
Sam czesto gram w albatross18, pokera, czy go na laptopie, gralem w eve, a wow to kumpel odpala na swoim kilkuletnim macu :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 08:44 
Cytuj  
MacBook... taaaa... swietna sprawa ;) Niestety tylko dla fanboyow. Tak sie składa ze mialem ostatnio stycznosc z najszybszym MacBookiem Pro na Santa Rosie (mimo ze z laboratorium chipa juz sie pozegnalem). Wszystko ladnie i pieknie ale ma 2 podstawowe wady ktore go dyskwalifikuja: grzeje sie i wyje niemilosiernie. Aktualny tester notebookow poparzyl sobie nogi trzymajac go na kolanach. Grac sie nie da chyba ze w idealnie wytlumionych sluchawkach poniewaz odglos pracy tego ukochanego przez was MacBooka przypomina odglos 20 letniego Kamaza. Poza tym wszystko git.


pozdrawiam

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 09:34 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Aktualny tester notebookow poparzyl sobie nogi trzymajac go na kolanach.


Hmm .... screenshot or it didnt happen.

**

Posty: 276
Dołączył(a): 23.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 12:29 
Cytuj  
sony vaio sa podobno b. dobrymi laptakami, aczkolwiek drogie sa, najwyzsze modele sa wyposazone nawet w czytnik blueray *o*

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 14:03 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Logain Darkthorn napisał(a):
Aktualny tester notebookow poparzyl sobie nogi trzymajac go na kolanach.


Hmm .... screenshot or it didnt happen.


Screenshot czego? Nog kolesia? :) Postaram sie wyciagnac pomiary temperatury obudowy MacBooka wtedy bede mogl udostepnic. Niestety, w zwiazku z tym ze wynioslem sie z Wawy, nie pracuje juz w laboratorium, wiec dostep do danych mam utrudniony :D


pozdraw

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 15:39 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
MacBook... taaaa... swietna sprawa ;) Niestety tylko dla fanboyow. Tak sie składa ze mialem ostatnio stycznosc z najszybszym MacBookiem Pro na Santa Rosie (mimo ze z laboratorium chipa juz sie pozegnalem). Wszystko ladnie i pieknie ale ma 2 podstawowe wady ktore go dyskwalifikuja: grzeje sie i wyje niemilosiernie. Aktualny tester notebookow poparzyl sobie nogi trzymajac go na kolanach. Grac sie nie da chyba ze w idealnie wytlumionych sluchawkach poniewaz odglos pracy tego ukochanego przez was MacBooka przypomina odglos 20 letniego Kamaza. Poza tym wszystko git.


pozdrawiam


Nie rozumiem gdzie tu wina macbooka ze Santa Rosa sie grzeje i warczy.
Rozumiem jezeli inaczej by to wygladalo na pc, a tak nie jest.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.