mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 lis 2007, 10:28 
Cytuj  
Jak juz kiedys pisalem przy okazji jakiejs dyskusji o notebookach mam od troche ponad roku asusa a6km, ktorego zamierzalem serwisowac w ramach gwarancji jak tylko przyjade do kraju. I rzeczywiscie oddalem go do serwisu we wrzesniu tego roku. Glowna przyczyna to wysypane gniazdo napedu dvd (swego czasu chrupnelo - zalomotalo i razem z plyta z napedu wysypaly sie wszystkie plastikowe zabki gniazda) - dodatkowo skubaniec zaczal sie niemilosiernie grzac szczegolnie w aplikacjach 3d np grach do tego stopnia, ze sie wylaczal po 20-30 minutach uzytkowania, ponadto zamiast koloru bialego matryca po jakims czasie zaczyna wyswietlac taki jadowicie zolty a caly obraz na ekranie zaczyna skakac lub obszarowo objawiac efekty podobne do zaklocen jakie moga wytwarzac zrodla silnego pola elektromagnetycznego w poblizu monitora. W serwisie trzymano go ok 2 miesiecy (sic!) po czym byl gotowy do odbioru. Ja osobiscie z serwisem asusa nie rozmawialem jeszcze, do naprawy serwisowej oddalem sprzet w sklepie w ktorym go zakupilem. OK, przyjechalem do kraju na pare dni, ogladam notebooka wczoraj i widze ze nic ale to nic nie zrobione - sprzet jest tylko lekko zakurzony jakby lezal 2 miesiace na jakiejsc polce. Dzwonie zatem do tego sklepu i slucham co maja do powiedzenia - Tak byl w serwisie, dokladnie sprawdzony, zrobiona diagnostyka i konserwacja sprzet jes tw porzadku
ma jakies wirusy ktore zaklocaja programowe zarzadzanie moca i chlodzeniem, trzeba reisntall, flash biosa, nowe stery i bedzie gitara.
Ja na to, ze jest to w takim razie 1 przypadek o jakim slyszalem zeby wirusy wylamaly gniazdo plyty w szufladzie dvd romu, jesli tak to drzyjmy bo juz niedlugo beda nam zjadac telewizory.

Skonsternowany pancio na to ze chwileczke zadzowni do asusa, po jakims czasie uzyskuje odp - ze widzieli nic nie zrobili bo uszkodzenie mechaniczne z winy uzytkownika. Coz jaasne. Ja na to OK do kwiestii dvd roma jeszcze moze wrocimy , zalatwilem od nich (od sklepu bede musial zwrocic lub zaplacic za niego - troche znam tych ludzi wiec nie bylo problemu) naped sony i wzialem sie za reinstalacje. Pierwsze schody formatowanie dysku 60 gb 1 % na godzine po 4 % notebooku plonie z rozkoszy i sie wylacza. Robie wiec szybki format , leci winda z sp2, najnowsze stery, flash biosa, czysciutki system av i fw pro forma - i wyszystko jest fajnie ... przez godzine, po czym wszystkie efekty specjalnie z finalnym shut downem powracaja, czym wogole nie jestem zdumiony.

Jeszcze dzis pewnie zaczne runde druga zmagan ze sklepem/serwisem.
Kazde informacje i porady sa mile widziane - wiem ze pisuja tu osoby z duzym doswiadczeniem w serwisie, znajomoscia procedur serwisowych i serwisowej "rzeczywistosci" wielkich producentow oraz tego czego mam prawo oczekiwac od serwisu a czego nie. Chyba nawet ktos byl tu powiazany z samym asusem ? ;) Glownie otwarta pozostaje kwestia dvd romu - czy mi go wymienia czy nie ? druga sprawa to problem chlodzenie/grafy.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2007, 11:22 
Cytuj  
Woooow takie jaja z asusem i u nich w serwisie? :O

Co do napedu to moga Ci go nie wymienic bo uszkodzenie moglo byc spowodowane jakas shitna plytka.

Co do grzania sie to nie rozumie. 2 miesiace i nic nie naprawili? Ja przepraszam, ale o wirusie, ktory grzeje laptopa to nie slyszalem.

Tak naprawde sam fakt, ze trzymali Ci go 2 miesiace nadaje sie do rzecznika praw konsumenckich. Uwierz mi, ze to dziala.

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 lis 2007, 12:15 
Cytuj  
co do zaklocen na matrycy i grzania sie.
robilem w ramach testow taki eksepryment ze sciagalem plastikowa klapke z radiatorow z tylu notebooka stawialem na biurki tak zeby wystawal poza blat tylem ... i dochladzalem pokojowym wentylatorem. zadnych restartow, ponadto podlaczalem dodatkowo monitor 21" wide i w tym samym czasie na matrycy notebooka wystepowaly wyzej wspomniane problemy z wyswietlaniem na moniotrze zewnentrznym ... nie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2007, 12:34 
Cytuj  
No to ewidentnie wina chlodzenia.
Zobacz czy masz w BIOS'ie opcje "Fan always on" or sth.
Mi to pomoglo kiedys w Acerze, tez sie przegrzewal. Gdy to ustawlem wiatraczek dmucha non stop, krocej na baterii chodzil ale sie nie wykrzaczal.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2007, 19:55 
Cytuj  
Niepotrzebnie oddawales go do sklepu. Tez mialem problem z A6KM, pewnego dnia dvd odmowilo posluszenstwa. Zadzwonilem do asusa, przyslali kuriera, zabral i po ok. tygodniu mialem laptopa spowrotem. DVD dziala do tej pory :)


pozdrawiam

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2007, 20:20 
Cytuj  
moze troche z innej beczki. kiedys w laptopie cos mi zaczelo chrobotac. po dokladniejszym przyjzeniu sie doszedlem do wniosku ze w srodku obudowy luzem lata sobie jakis radiator. zgaduje ze od chipsetu plyty glownej. komp sie niewieszal ani nie grzał. w serwisie nie bardzo mieli ochote to naprawiac bo to _uszkodzenie mechaniczne_.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2007, 20:45 
Cytuj  
czlowiek napisał(a):
moze troche z innej beczki. kiedys w laptopie cos mi zaczelo chrobotac. po dokladniejszym przyjzeniu sie doszedlem do wniosku ze w srodku obudowy luzem lata sobie jakis radiator. zgaduje ze od chipsetu plyty glownej. komp sie niewieszal ani nie grzał. w serwisie nie bardzo mieli ochote to naprawiac bo to _uszkodzenie mechaniczne_.

i co?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.