mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:24 
Cytuj  
Chyba z karta graficzna...

Otoz po powrocie do domu odpalam kompa i slysze ze cos jest nie tak, pracuje duzo glosniej niz zwykle, w dodatku na monitorze komunikat "no signal detected"... ok, zaden problem, podobna sytuacja juz zdarzyla sie 2-3 razy na przestrzeni ostatnich kilku miesiecy, restart zalatwial sprawe na kolejne 2 miesiace (wtf?).

Anyway, niestety tym razem komputer dzialal przez jakies 15 minut, nawet nowo zakupionej myszki (logitech G9 /flex) nie zdazylem zainstalowac, zwis. I juz nie daje sie wlaczyc...

Objawy te same co wczesniej, czyli duzo glosniej dzialajacy wentylator na karcie graficznej. Zaznaczam ze w srodku jest w miare czysto, dzwiek jakby wiatrak pracowal na duzo wyzszych obrotach niz zwykle, a nie rzezil od brudu..

Asus EN8800GTS 320mb
Athlon 64 X2 4200
MSI K9N SLI Platinum (nForce 570 SLI)
PSU Coolermaster 550W
1 dysk i ogolnie malo peryferiow

Karta graficzna do wymiany czy cos przeoczylem? (niestety nie mam zapasowej pci-e na razie i nie ma jak sprawdzic czy z inna dziala)

Help meh! :/


Ostatnio edytowano 18 gru 2007, 20:30 przez Mac, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:29 
Cytuj  
Jeżeli nie instalowałeś żadnych programów do wiatraka etc. tzn. że masz problem z wiatrakiem fizycznie. Spróbuj zobaczysz po włączeniu kompa na wiatrak.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:34 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Jeżeli nie instalowałeś żadnych programów do wiatraka etc. tzn. że masz problem z wiatrakiem fizycznie. Spróbuj zobaczysz po włączeniu kompa na wiatrak.


Wiatrak dziala, po dzwieku wnosze ze na wyzszych obrotach niz standardowo. Poza tym, nawet jesli wiatrak nie dziala to komp sie chyba powinien wlaczyc?

KRUWAU!1~~ akurat na swieta problem z kompem...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:43 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Jeżeli nie instalowałeś żadnych programów do wiatraka etc. tzn. że masz problem z wiatrakiem fizycznie. Spróbuj zobaczysz po włączeniu kompa na wiatrak.


Wiatrak dziala, po dzwieku wnosze ze na wyzszych obrotach niz standardowo. Poza tym, nawet jesli wiatrak nie dziala to komp sie chyba powinien wlaczyc?

KRUWAU!1~~ akurat na swieta problem z kompem...
podstwowa sprawa, wyjmij karte i włóz do innego kompa, to wylaśni mase rzeczy.

jeżeli tego nie zrobisz nie bedziesz wiedział czy to nie jest jakiś głupi, prosty problem hardwarowy, czy masz zwaloną karte fizycznie


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 20:48 
Cytuj  
Ta.. dzis juz nie da rady, jutro postaram sie zalatwic jakas karte pci-e i zobacze czy komp odpala. Tymczasam szukam w google, moze jakis podobny problem trafie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2007, 21:43 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Ta.. dzis juz nie da rady, jutro postaram sie zalatwic jakas karte pci-e i zobacze czy komp odpala. Tymczasam szukam w google, moze jakis podobny problem trafie...
rób odwrotnie bo mozesz zwalic druga karte
pozatym jezeli to np zasilacz uszkodził Ci karte to na slabszej karcie moze byc wszystko ok
lepiej wsadz karte do jakiegoś kompa i sprawdz czy tez nie dziala


_________________
psn

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 00:26 
Cytuj  
a wentyl ci popiernicza tylko w eve czy nonstop? w evce (trinity) to norma. wczesniej tego nie uswiadczylem. teraz jak tylko odpale klienta eve mam wentylator na pelnych obrotach.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 01:35 
Cytuj  
A przed zwisem pojawialy sie jakies artefakty na ekranie? (pixele w nietypowym kolorku etc).
Mi sie kiedys sypnal wiatrak na karcie i mimo ze w teorii plyta miala zblokowac kompa to zjarala sie karta (a przed finalnym zwisem wysypalo sie kilka pixelowych smieci na ekranie).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 12:27 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
A przed zwisem pojawialy sie jakies artefakty na ekranie? (pixele w nietypowym kolorku etc).
Mi sie kiedys sypnal wiatrak na karcie i mimo ze w teorii plyta miala zblokowac kompa to zjarala sie karta (a przed finalnym zwisem wysypalo sie kilka pixelowych smieci na ekranie).


Zdarzylo sie kilka razy ze artefakty jakies widzialem, ale nie tym razem. Teraz po prostu komp nie odpala :/ Wiatrak dziala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 13:37 
Cytuj  
A bipczy? Jesli tak, to szlag ci karte trafil. Jesli nie, to moze jej cos nie styka, wyjmij ja, przeczysc styki, i wloz ponownie, ale nie dociskaj za mocno. Mialem podobny przypadek z karta w komputerze mojej zony, jak za mocno wcisnalem karte to nie zalapywala, trzeba bylo ja lekko poluzowac ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 20:51 
Cytuj  
Wyjalem, przeczyscilem, wsadzilem - dziala. Przynajmniej na razie.

Karta nie byla zbyt brudna. Ogolnie WTF. Za stary na to jestem :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 21:20 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Wyjalem, przeczyscilem, wsadzilem - dziala. Przynajmniej na razie.

Karta nie byla zbyt brudna. Ogolnie WTF. Za stary na to jestem :/
... BOOM :wink:


_________________
psn

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 11:23 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Wyjalem, przeczyscilem, wsadzilem - dziala. Przynajmniej na razie.

Karta nie byla zbyt brudna. Ogolnie WTF. Za stary na to jestem :/


Generalnie to chyba pojawianie sie artefaktow na ekranie swiadczy o przegrzewajacej sie pamieci karty - zwroc uwage w przyszlosci na chlodzenie. Nie tylko na wentyaltor na samej karcie ale tez wdmuchujacy/wydmuchujacy z samej obudowy kompa - bez tego ten na karcie miele tylko gorace powietrze.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 11:39 
Cytuj  
czasem trudno sprawdzic temp karty, polecam taki soft Everest, od biedy jesli to nvidia to Ntune.
do 80stopni jest spoko, moja ma 72 ale ja mam komp anastawionego na cisze. jakbym zdjął burte to byłoby 60.

warto to sprawdzić po paru godzinach grania


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 15:47 
Cytuj  
Zainstalowalem sobie RivaTuner i manualnie zwiekszylem obroty wiatraka. Dodatkowe chlodzenie do obudowy w drodze, i tak planowalem cos w tej kwestii (scythe kama bay i takie sprytne cos montowane pod karte graficzne co wydmuchuje powietrze). :)

Chociaz z drugiej strony nie jestem przekonany czy to karta sie przegrzewala, skoro zwisy mialem po odpaleniu kompa po kilku(nastu) godzinach bezczynnosci...

edit: Aha, gdzies wyczytalem ze GPU potrafi sie grzac do ~90 stopni i nie powinno byc zadnych problemow. Jak z pamieciami na karcie nie wiem, z reszta chyba nawet nie ma mozliwosci sprawdzenia ich temperatury.


Ostatnio edytowano 20 gru 2007, 15:55 przez Mac, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 15:51 
Cytuj  
Mac napisał(a):
(scythe kama bay i takie sprytne cos montowane pod karte graficzne co wydmuchuje powietrze)

ja mam kama bay http://www.scythe-usa.com/product/acc/0 ... etail.html

to sie montuje do wciagania powietrza do kompa, jak Ty to załozyłeś ?


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 15:54 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Mac napisał(a):
(scythe kama bay i takie sprytne cos montowane pod karte graficzne co wydmuchuje powietrze)

ja mam kama bay http://www.scythe-usa.com/product/acc/0 ... etail.html

to sie montuje do wciagania powietrza do kompa, jak Ty to załozyłeś ?


Jeszcze nie przyjechalo. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 15:58 
Cytuj  
to przemysl to z obrazkami ktore dałem bo cos mi tu nie pasuje :wink:
ja to mam 8)


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 16:15 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
to przemysl to z obrazkami ktore dałem bo cos mi tu nie pasuje :wink:
ja to mam 8)


Co ci nie pasuje? :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 16:18 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Deshroom napisał(a):
to przemysl to z obrazkami ktore dałem bo cos mi tu nie pasuje :wink:
ja to mam 8)

Co ci nie pasuje? :P
kurde napisałes że to sie instaluje pod kartą i to wydmuchuje powietrze, a to nie prawda, to wciaga powietrze i przez miejsca 5,25 cala


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.