mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 06:41 
Cytuj  
Ahoj,

Mam problem z obecnym ISP a on nie jest na tyle kumaty żeby dotrzeć do źródła problemu. Otóż do mojego mieszkania dochodzi jeden kabelek, na switchu rozdzielony na 2 abonentów (współlokatorzy mają osobno wykupione). Podzieliłem sobie to na switchu (bo debile nie dali) i każdy na końcu ma routerek, dzielący łącze na 2 kompy.

Problem objawia się następująco: czasem przez parę godzin - kilku dni (a czasem nie) co parę minut znika net na ok 25 sec:

Reply from 212.77.100.101: bytes=32 time=28ms TTL=115
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 192.168.13.43: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.13.43: Destination host unreachable.
Request timed out.
Reply from 212.77.100.101: bytes=32 time=79ms TTL=115

Potem jest przez parę minut net i znowu zrywka. Ze wszystkich gier mnie po prostu wyrzuca (w W3 nawet przed końcem liczenia - mimo że czas liczenia w takich przypadkach to 45s, mnie wywala ok 20-ej).
Powyższy zapis jest przy nie podłączonym routerze (żeby wykluczyć ten sprzęt jako możliwą przyczynę usterki - on nic nie zmienia).
Provider ze swojej strony ma switcha i dalej link radiowy, wszystko ponoć niedawno wymieniane, gostek techniczny podpięty jest do tego samego switcha i mówi że 'u niego działa'.

Powyższy zapis ping wygląda identycznie przy pingowaniu bramy ISP (tylko pingowane IP się zmienia, 192.168.13.43 to moje IP).

Spotkał się może ktoś z takim problemem? Przez ten syf nie da się w ogóle grać, a ISP nie mogę za bardzo zmienić - prywatna kamienica i to jedyny ISP który się przypiął. Chelo jest kamienicę obok a tu nie i się z właścicielką raczej nie dogadam, inni krakowscy ISP: Aster/GHNet/Lama nie docierają.

Jak już pisałem, czasem jest parę dni OK, parę dni rozłącza - nie ma żadnej (?) reguły. Z racji tego nawet nie wiem co mógłbym podejrzewać. Karta jest OK (te same wyniki na obu naszych kompach), kabelki nowe, porządnie zrobione (ten od ISP nawet nie tak ładnie, ale jakby była wina kabla to by raczej ciągle był problem). Może spotkał się ktoś z czymś takim i to charakterystyczny objaw czegoś konkretnego?

Z góry dzięki za sugestie ;-)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 07:22 
Cytuj  
Tylko twoje dwa komputery rozlancza czy reszte tez? Probowaliscie wymienic switch?

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 07:37 
Cytuj  
Sąsiedzi nie grają więc nie narzekają (w przeglądaniu stronek i gg nie przeszkadza taki stan). Switcha nie próbowałem wymienić ale męczę ISP żeby wymienił na jakiś swój, przepinałem do innych portów i to samo.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 08:21 
Cytuj  
Achaj to jest 'twoja kara"..za to ze przestales grac w l2:)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 08:30 
Cytuj  
Za przeprowadzkę :/


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.