mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2008, 20:35 
Cytuj  
Szukam tanich słuchawek z mikrofonem do gierek online, teamspeaków i innych takich.

W oko wpadły mi te http://www.allegro.pl/item353673628_fatal1ty_sluchawki_mikrofon_creative_gaming_nowe.html ale być może ktoś zaproponuje coś innego :)

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 maja 2008, 21:28 
Cytuj  
Standardowo - jesli nie jest to problem, to lepiej jest wybrac sluchawki bez dolaczanego mikrofonika i dokupic chociazby taki za 5zl, przypinany do koszuli.

Sluchawki zwykle, sprzedawane w porownywalnej do danego headsetu cenie, okaza sie nieporownywalnie lepszym wyborem, jesli chodzi o jakosc dzwieku i wykonania. Chyba ze masz juz dobre sluchawki, a te maja byc tylko i wylacznie do grania.

Osoby, ktore pieja zachwyty nad "sluchawkami dla graczy" w wiekszosci przypadkow wczesniej mialy do czynienia ze sluchawkami Manty za 20zl, albo po prostu slon nadepnal im na ucho.

Modele, ktorym mozesz sie przyjrzec, jesli zdecydujesz sie na zakup combo sluchawki + mikrofon:

KOSS UR40 (BARDZO lekkie i wygodne)
AKG K 77 i pojawily sie jakies nowe ostatnio - K 512
Dodatkowo niedrogie modele Sennheisera ~ 100zl. 202 np.

W/w modele AKG i podany jako przyklad Sennheiser maja budowe zamknieta, wiec lepiej tlumia, jednak wiele osob twierdzi, ze otwarte/polotwarte sluchawki z reguly oferuja lepsza jakosc dzwieku.

A mikrofon np. taki, poczujes sie dzieki niemu jak Tomasz Kamel czy tam Grazyna Torbicka wedle uznania.

btw. head-fi.org - tam znajdziesz wszystko o sluchawkach. Nt. tych tanszych niestety troche mniej, ale tez powinny byc jakies opisy, szczegolnie jesli sa to sluchawki w miare nowe.


Ostatnio edytowano 1 maja 2008, 21:31 przez konrador, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 maja 2008, 21:30 
Cytuj  
akg roxuja.

btw kon rozwiazanie z 'przypinanym' mikrofonem srednio sie sprawdza co zdazylismy wspolnie zauwazyc ;-)

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 maja 2008, 21:34 
Cytuj  
E tam. Sprawdza sie dobrze. Duzo zalezy takze od tego jaka kto ma glosnosc lokalnie ustawiona. Uzywam tego mikrofonu od dawna (2 lata?), rozmawialem z setkami roznych osob na roznych TS-ach, Ventrilo, Skype'ach i ogolnie nie bylo zastrzezen, jesli chodzi o slyszalnosc mnie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 maja 2008, 21:36 
Cytuj  
Lepiej kupic osobno sluchawki z mikrofonem do rozmow i osobno do sluchania muzyki. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 maja 2008, 21:37 
Cytuj  
kon jak gralismy w sb to co chwila nie bylo cie slychac :-)

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 maja 2008, 21:43 
Cytuj  
To w takim razie byl to jeden przypadek na 423903 (packet loss?), bo jak mowilem - gram z nim od 2 lat i NIKT nie zwrocil uwagi na to, ze slabo lub niewyraznie mnie slychac, lub ze mnie przerywa. Jesli mikrofonik zapomne przypiac i wisi sobie ~50 cm ode mnie, to slychac mnie slabo i wtedy dopiero ktos zwraca mi uwage. :<

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2008, 21:45 
Cytuj  
może te, Koss Porta Pro 130-140 zł

Mac napisał(a):
Lepiej kupic osobno sluchawki z mikrofonem do rozmow i osobno do sluchania muzyki. :)


No i jeszcze do mp-trójki :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2008, 21:52 
Cytuj  
Cytuj:
Chyba ze masz juz dobre sluchawki, a te maja byc tylko i wylacznie do grania.


Tak własnie jest.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2008, 22:06 
Cytuj  
nie nawidze sluchafonow z mikro.

micro za 20 pln w zupelnosci wystarczy a gdzies nawet na forum csa jest jak zrobic micro za 1zl XD. SLuchawki to inna sprawa bo przeciez nie wyjdziesz w headsecie na miasto sluchajac mp3.

Wielofunkcyjnosc ftw.


_________________
oumn da lololegend

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 2 maja 2008, 22:18 
Cytuj  
Ja polecam Creative Aurvana Live. Od 150zł a grają na poziomie słuchawek za 600stów. Są to oryginalne Fostexy z nalepką Creative.

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 1125&p=1#k

Mam je od 2 tyg. Jakość brzmienia rewelacyjna tylko uszy się dość mocno pocą, trzeba co jakis czas na chwilkę je zdejmować. Są wygodne, zaliczyłem już w nich kilka wielogodzinnych sesji.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2008, 22:27 
Cytuj  
Ja uzywam sennheiser hd205. Najlepsze sluchawki do ceny 200 zl, jedyne minusy to prosty kabel (nie spiralny), oraz to ze sa troche ciasne i po 4+h trzeba sciagnac je na 2-3 minuty zeby uszy odpoczely. Dodatkowa zaleta jest tez to ze to sluchawki dla djow, byc moze dlatego dzwiek i wykonanie sa takie a nie inne. Tak czy inaczej sa napewno warte 200 zl.

Wczesniej uzywalem logitechow - tez za 200zl z mikrofonem, mikrofon padl po 2 tygodniach a sluchawka lewa po 4 nastepnie odpadl kabel od pilocika... Wiecej raczej logitecha nie kupie.

Zazwyczaj uzywam sluchawek normalnych nausznych - duzych, nie wygldaja swietnie w czasie joggingu ale do grania to idealna sprawa:).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2008, 22:55 
Cytuj  
Viracept napisał(a):
Ja polecam Creative Aurvana Live. Od 150zł a grają na poziomie słuchawek za 600stów. Są to oryginalne Fostexy z nalepką Creative.

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 1125&p=1#k

Mam je od 2 tyg. Jakość brzmienia rewelacyjna tylko uszy się dość mocno pocą, trzeba co jakis czas na chwilkę je zdejmować. Są wygodne, zaliczyłem już w nich kilka wielogodzinnych sesji.

V.


Mam aurvany ale do mp3, masakra. Jak kiedys bede kupywal cos duzego to uderze w te ktore wymieniles bez wahania.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2008, 23:36 
Cytuj  
Viracept napisał(a):
Ja polecam Creative Aurvana Live. Od 150zł a grają na poziomie słuchawek za 600stów. Są to oryginalne Fostexy z nalepką Creative.

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 1125&p=1#k

Mam je od 2 tyg. Jakość brzmienia rewelacyjna tylko uszy się dość mocno pocą, trzeba co jakis czas na chwilkę je zdejmować. Są wygodne, zaliczyłem już w nich kilka wielogodzinnych sesji.

V.


Gdzie można je kupić za 150 zł ? Na allegro 170 ... ;/

Btw czy wogóle opłaca się kupować tego typu słuchawki do słuchania mp3 ?


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 3 maja 2008, 09:55 
Cytuj  
Np. tutaj http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... wa&&f=more

Do mp3 to tak średnio, lepiej chyba Aurvana Zen te co ma Sob. Ale do kompa są idealne. Różnica w porównaniu do tracerów za 30zł powalająca już na dźwieku z płyty głównej.

Ostatnio dokupiłem karte sb extreme gamer. Zapuściłem AoC i zaliczyłem opad szczęki ile nowych dźwięków zacząłem słyszeć.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2010, 15:12 
Cytuj  
Znacie jakieś dobre słuchawki do mp3?
Nie dokanałówki, ~150zł
KOSS PortaPro wiem, że są dobre, ale chciałbym wybrać z większej ilości słuchawek :wink:
Hmm może Sennheiser PX 100 II lub Sennheiser HD 228?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2010, 15:46 
Cytuj  
Niah, zastanów się nad dokanałowymi, serio. Miażdżą dźwiękiem. Na pclabie jest recenzja duża. Przemyśl to.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2010, 15:52 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Niah, zastanów się nad dokanałowymi, serio. Miażdżą dźwiękiem. Na pclabie jest recenzja duża. Przemyśl to.


Kupiłem jakiś czas temu aurvany i po jakimś miesiącu oddałem je za friko. Wolę classic

Obrazek


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2010, 16:00 
Cytuj  
Creativy Logitechy itp, to nie firmy ktore profesjonalnie wydaja porzadny sprzet audio, ich produkty sa oceniane przez osoby siedzace przed komputerem, i porownywane sa do innych akcesorii komputerowych.

Jezeli checie porzadny dzwiek kupcie sprzet marki ktora zajmuje sie profesjonalnym wyrobem sprzetu audio.

To ze creative robi karty muzyczne nie znaczy ze ich sluchawki/glosniki sa tez dobre.

Ogolnie wiekszosc ich produktow to przeceniony crap.


Osobiscie dunno czy kiedykolwiek odejde od marki sennheiser w przypadku sluchawek... Nie dosc ze dzwiek jest nadzwyczajny to i trwalosc produktow nieporownywalna z innymi... moje hd555 wiele razy upuscilem, raz zdarzylo mi sie usiasc, a i kabel przeszedl swoje... jak graly tak graja, maja coprawda sporo rys i pekniecia w niektorych miejscach ale nadal nie mialem z nimi problemow.

btw jezeli chodzi o sprzet audio polecam sklep rms.pl wiekszy wybor niz wszelkie komputroniki.

co do dokanalowych vs otwartych.. kwetsia tego jak masz je zamiar uzywac. Jezeli pozadomem dokanalowe sa najlepszym wyborem, jezeli w domu, gdzie masz w dupie czy dzwiek wychodzi poza sluchawki to otwarte sa lepszym wyborem... wiekszy komfort ;) chyba ze ktos lubi odizolowac sie od wszystkiego dookola. ale do tego zamkniete sa ok.


Co do modelu - wyszukaj recenzje w zagranicznych serwisach, mi troche czasu zajelo wybranie odpowiedniego modelu ;p a jeszcze lepiej, przesluchaj oba modele, jak masz dostep do porzadnego sklepu bedzie to dobrym wyborem.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2010, 16:08 
Cytuj  
Zgadzam się, ale mam te aurvany już chyba 4 lata, jakoś je kupiłem wiosną 2007 z rowerem, używałem ich setki godzin i nic :] nie wiem czy któreś słuchawki z wyższej półki by to wytrzymały. I zbierały świetne recki kilka lat temu.

Poza tym, do kanałówki izolują Cię od pierd*&%$ jakiś babci w autobusie, szumu silnika i co najważniejsze, odrywasz się ze świata jadąc na rowerze. Nie wiem do czego autor będzie je chciał przeznaczyć.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.