mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 08:32 
Cytuj  
Witam, ostatnio stanalem przed potrzeba zakupu nowej mychy.
Wacham sie pomiedzy Razer Deathadder a Razer Diamondback 3G.
Moze ktos z was ma w/w myszy i moze sie wypowiedziec, ew. ktos ma dobra mysz z podobnego przedzialu cenowego. Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 09:21 
Cytuj  
konrador specjalista od razorow zaraz ci napisze pewnie:)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 09:49 
Cytuj  
imho DeathAdder

Diamondback 3D to
- stara mycha z nowym sensorem takim samym jak w DeathAdder
- zmieniony materiał z jakiego została wykonana w stosunku do starszego modelu
- nie ma wbudowanej pamięci, którą DeathAdder posiada
- gorszy design, ale to kwestia gustu
- i pewnie jeszcze pare rzeczy...

w tym przedziale cenowym to możesz jeszcze pomyśleć nad MX518

edit: Test 39 myszek dla graczy http://pclab.pl/art28557.html


_________________
Obrazek

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 10:02 
Cytuj  
:<

1. Na co ci ta pamiec tak prawde powiedziawszy? Jezdzisz na LANy czesto?
2. Jedyna zmieniona czesc obudowy to caly tyl - reszta pozostala taka sama.
3. Fajnie jest jak neonowe swiatla z myszki pizgaja w rytm wykukanych setow mp3, ale tu nie chodzi o design, tylko o ksztalt i wygode uzytkowania, zeby dobrze i sprawnie sie gralo oraz zeby nie nabawic sie RSI... Przymierz (MM? DB bedzie na pewno, jak nie to bardzo podobny ksztalt - troche wiekszy rozmiar - ma Copperhead, natomiast "zamiennikami" DA sa Microsoft IE3.0 i Microsoft Habu) i zastanow sie, co ci pasuje bardziej do reki, jakich myszek uzywales do tej pory i do jakich jestes przyzwyczajony -> jak trzymasz myszke i jakie masz sensitivity.

Jesli wybierzesz DB, to zastanow sie dodatkowo, czy nie lepiej wziac starsza wersje, ktora lepiej bedzie sie sprawowala na podkladkach o nietypowych powierzchniach (szklo, plastik, metal). Bardziej zaawansowany technologicznie sensor 3G pozwala na poruszanie myszka z wieksza predkoscia bez wystepowania efektu akceleracji wstecznej/gubienia sie myszy, ale na odpowiedniej powierzchni.

Aha, i pls nie podawaj(cie) tego linka pclab _graczom_, bo mniej zorientowany naczyta sie bzdur i wyda pieniadze na mysz, ktora nie nadaje sie do uzytkowania w biurze, nie mowiac juz o graniu... Ich testy to zart, a opisy myszek brali chyba z broszurek reklamowych, bo w wiekszosci ani troche nie zgadzaja sie z ich rzeczywistym zachowaniem.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 11:35 
Cytuj  
viewtopic.php?t=29311


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 12:08 
Cytuj  
@up
Gdzie tam jest choc slowo o myszkach, ktore mnie interesuja?

Co do tematu-wybiore raczej Diamondback 3g ze wzgledu na to, ze ma o 2 przyciski wiecej i jest lekko wieksza(na razie mam Logitecha MX7, porazka, bezprzewodowy i o wiele za maly dla mnie, musze sterowac samymi palcami). Starego Diamondbacka nie wybralem, pracuje na biurku(konrador nie wspominales, zeby byly jakies problemy na drewnie), zreszta podkladka to nie jest duzy klopot. Wielkie dzieki za pomoc.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 14:00 
Cytuj  
Jest wiele rodzajow drewna. Dzialanie sensora optycznego zalezy od wielu czynnikow takich jak kolor, tekstura, ew. odbijanie swiatla. Poza tym jak juz kupisz mysz do grania, to kup sobie takze podkladke, chociazby jakas szmatke z MM za 10zl.

Diamondback jest nieznacznie wiekszy od LX7 - jest m.in. dluzszy, ale ma bardzo spadzisty tylek, wiec nie poczujesz go w dloni. Jest to mysz symetryczna, czyli nie taka, na ktorej swobodnie ukladasz lape - jesli nie lubisz trzymac myszy palcami, a wolalbys na niej swobodnie ulozyc dlon, to w takim razie zdecydowanie polecam DA.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 14:01 
Cytuj  
konrador napisał(a):
jest m.in. dluzszy, ale ma bardzo spadzisty tylek, wiec nie poczujesz go w dloni.


Konradzie :(

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 14:05 
Cytuj  
Widze, ze sie Radziu rozmarzyles troche~

BTW dlaczego Razer?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 15:05 
Cytuj  
Ja kupilem jakis czas temu deathaddera. Pochodzila 2 tygodnie i sie spierdolily przyciski(czasem nie lapaly). Lezy od 3 miesiecy bo mi sie nie chce zaniesc do sklepu na gwarancje. :/ Moze mialem pcha. Sama myszka u mnie tez srednio chodzila. Spodziewalem sie wiecej po przesiadce z logitecha za 50pln. Rzeczywiscie sporo szybsze ruchy, ale dokladnosc na steelmat podobna do mojej starej myszki. Nie wiem, moze to ja mam lewe rece. Dla mnie poza swietnym wygladem byl to calkowicie zbedny wydatek.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 16:19 
Cytuj  
http://allegro.pl/search.php?string=mx518

MX518 to legenda jak ktoś ładnie ujął w jednym z tytułów aukcji - nie spotkałem się jeszcze z jakąś sensowną złą opinią od jakiegokolwiek użytkownika :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 16:22 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
MX518 to legenda jak ktoś ładnie ujął w jednym z tytułów aukcji - nie spotkałem się jeszcze z jakąś sensowną złą opinią od jakiegokolwiek użytkownika :)


Jest zbyt wypukła (wysokość), troche ciężko obsługiwało mi się boczne przyciski, i dłoń bardzo szybko mi się pociła.

No to się już spotkałeś!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 16:44 
Cytuj  
Archer napisał(a):
Witam, ostatnio stanalem przed potrzeba zakupu nowej mychy.
Wacham sie pomiedzy Razer Deathadder a Razer Diamondback 3G.
Moze ktos z was ma w/w myszy i moze sie wypowiedziec, ew. ktos ma dobra mysz z podobnego przedzialu cenowego. Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam.
polecam MX1000 za 200zł.
obecnie jej używam i mysz ma wiele wad, ale ma dwie zalety które spowodowały ze G9 schowałem do szuflady

1. łatwiej wciska się rolkę
2. ma o 2 (własciwie 3, ale 3ciego nie da się szybko wcisnąć) przyciski wiecej niż G9

u mnie to działa tak:

rolka góra kot
rolka press travel form
rolka dół misiek
shift rolka góra flying form
shift rolka dół foka
alt rolka góra Remove curse
alt rolka dół Anabolish Poison

rolka prawo warstomp
rolka lewo Rejuvenation

przycisk pod rolką /focus (bardziej do usuwania fokusa bo zakładanie jest w macrach)

przyciski boczne (sa 3 nie dwa)
1. atak - i stop attack
2. castowanie cyclone
3. przełaczanie targetów (ala TAB)

ponieważ jak gram nie widze kursora a myszką praktycznie się tylko obracam klawisze myszy sa dla mnie nieocenione


_________________
psn

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 17:36 
Cytuj  
Rzeczywiscie sporo szybsze ruchy, ale dokladnosc na steelmat podobna do mojej starej myszki.

A czym miala sie ta zwiekszona dokladnosc objawiac, nie rozumiem? DPI przy tych zwiekszanych wciaz (juz w zasadzie niepotrzebnie) wartosciach, ma jedynie wplyw na zwiekszenie czulosci myszy - a po przeskoczeniu na nowa mysz (do ktorej jestes nieprzyzwyczajony) i zwiekszeniu predkosci obracania sie/poruszania kursorem nie liczylbym raczej na zwiekszenie dokladnosci/precyzji. Update'owanie sensorow to zmniejszanie podatnosci na bledy typu akceleracja wsteczna/skipping, dodawanie nowych funkcji do myszy (jak praca przy 1kHz bez potrzeby manualnego zwiekszania polling-rate dodatkowymi programami). Jednak niektorzy brna w laser, ktory do tej pory w zadnej odslonie nie dorownal najlepszym myszkom optycznym LED jesli chodzi o "bezawaryjnosc i wydajnosc", bo 4000DPI z wykrzyknikiem na pudelku sie lepiej sprzedaje.

polecam MX1000 za 200zł.

MX1000 za 200zl? whoa. To jest mysz do biura. I jaki znowu kruwau kot, misiek, foka? Ustaw sobie zwierzeta na tapete i nie bedziesz musial rolka krecic.

No to się już spotkałeś!

Bol reki. Pewnie wlasnie przez to, ze jest za wypukla. Do tego zupelnie nie pasuje do stylu w jakim "chwytam" mysz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 17:46 
Cytuj  
konrador napisał(a):
MX1000 za 200zl? whoa.
ja pisałem że kupiłem G9 za prawie 400 zł to była za droga, ta jest za tania.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 17:48 
Cytuj  
Miałem razera diamondbacka ponad 3 lata, jeździłem nim po icemacie skrupulatnie kupując paski teflonu i wymieniając je co każdy syty raid w wow :).

Przerzuciłem się na g9 a razera sprzedałem, chodzi nadal u kumpla. Ja bym brał razerka teraz gdybym miał wybierać. G9 jest fajna, chociaż imo ma za dużo bajerów, no i cena odstrasza trochę.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 18:01 
Cytuj  
ta jest za tania

Nie. Jest za droga, bo ma nienadajacy sie do gry laser, jest bezprzewodowa i ciezka. DB3G i DA Razera (najbardziej zaawansowana optyka atm) to 100-150zl wydatku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 19:30 
Cytuj  
konrador napisał(a):
ta jest za tania

Nie. Jest za droga, bo ma nienadajacy sie do gry laser, jest bezprzewodowa i ciezka.
bez względu na to co myślisz mam prawo polecac to co mi sie podoba.
grałem w cod4 to grałem G9 do wowa mx1000 pasuje mi bardziej


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 19:46 
Cytuj  
Ja bym jeszcze dwie kupił Desh, do quake'a i office'a.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 20:30 
Cytuj  
bez względu na to co myślisz mam prawo polecac to co mi sie podoba

Tak, do czyszczenia monitorow LCD mozesz sobie polecic pumex - oczywiscie. Z tym ze tyle samo bedzie to mialo sensu, co polecanie beznadziejnej myszki laserowej za dwiescie zlotych do gier, gdy tymczasem prawie za polowe tej ceny mozna dostac najbardziej zaawansowane technologicznie myszki tworzone specjalnie z mysla o grach.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.