mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 lip 2008, 23:21 
Cytuj  
Chciałbym wykonać następujące czynności:

1. Zakupienie oryginału serialu stargate
2. zgranie na twardy dysk bez straty jakości obrazu i dźwięku (dd 5.1)
3. dodanie polskich napisów
4. ewentualne takie przerobienie istniejącego menu dvd aby można było wybrać polskie napisy
5. nagranie z powrotem na dvd


Pytanie brzmi : czy jest to możliwe do wykonania oraz czy nie jest to przypadkiem łamanie prawa ??

ps - pytam bo nigdy tego nie robiłem a chciałbym mieć kolekcję tego serialu z oryginalną ścieżką dźwiękową z polskimi napisami :)


_________________
no more wow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 01:23 
Cytuj  
Jest to lamanie prawa oczywiscie, mozna zrobic, masz duzo softu do tego, ja najwiecej dowiedzialem sie zawsze na http://forum.cdrinfo.pl/


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 07:07 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jest to lamanie prawa oczywiscie

Nie jest.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 08:31 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jest to lamanie prawa oczywiscie, mozna zrobic, masz duzo softu do tego, ja najwiecej dowiedzialem sie zawsze na http://forum.cdrinfo.pl/


dzięki za linka :) Czemu niby jest to łamanie prawa, czy nie mam prawa robić wszystkiego robić z filmem jeśli nie zarabiam na tym ??


_________________
no more wow...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 09:26 
Cytuj  
bo to polska, ale zamiast nie jest albo jest przeczytal bym podstawe prawna. Bo tak to sobie pisac mozna


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 10:40 
Cytuj  
Smo sciagniecie napisow z netu jest juz lamaniem prawa :(


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 11:31 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
bo to polska, ale zamiast nie jest albo jest przeczytal bym podstawe prawna. Bo tak to sobie pisac mozna

Czytałem nie raz. Nie jest żadnym przestępstwem powielanie i dokładanie własnych napisów do cudzego utworu audio-wizualnego. Staje się nim gdy zaczyna się to rozpowszechniać.
embe napisał(a):
Smo sciagniecie napisow z netu jest juz lamaniem prawa :(

Weź jednak doczytaj ustawę o prawach autorskich. Nie jest żadnym łamaniem prawa ściągnięcie napisów. Ba, nawet ściągnięcie filmu też nie jest. Ustawodawca w tym przypadku nie narzucił obowiązku posiadania wiedzy o stanie prawnym utworu wystawionego w sieci.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Ostatnio edytowano 3 lip 2008, 11:33 przez SwenG, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 11:33 
Cytuj  
Można też legalnie kopiować oryginalną płytę jako kopię bezpieczeństwa. Kwestia, że nie można ni kszty przerobić kopii. Czyli zrobienie avi z dvd to już jest chyba złamanie prawa. Nie jestem prawnikiem. Piszę to co usłyszałem.

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 12:33 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Można też legalnie kopiować oryginalną płytę jako kopię bezpieczeństwa. Kwestia, że nie można ni kszty przerobić kopii. Czyli zrobienie avi z dvd to już jest chyba złamanie prawa. Nie jestem prawnikiem. Piszę to co usłyszałem.


Ale ja bym nie robił z dvd pliku .avi tylko bym zmodyfikował oryginalne menu płyty dvd poprzez dodanie polskich napisów. Chciałbym to zrobić bez utraty na jakości dźwięku i obrazu. Czyli jedyne co bym zmodyfikował to to menu płyty dvd.


_________________
no more wow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 12:35 
Cytuj  
No tak, jesli zastosujemy "falandyzacje" prawa to mozna z tym filmem i napisami zrobic wszystko, teoretycznie nawet mozesz wyswietlac na stodole dla sasiadow, a z drugiej strony nawet nie mozesz zrobic kopii zapasowej, jest to tak kiepsko unormowane ze pytanie "czy to jest legalne" daje wiecej pytan niz odpowiedzi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 12:44 
Cytuj  
Mnie to powinno wisieć bo skoro mieszkam w Polsce to mam prawo obejrzeć film po Polsku, nawet jeśli mój własny oryginał został zmodyfikowany w tym celu. A że Polska " nie jest w Europie " to nic na to nie poradzę :) Czyli przez własne Państwo jesteśmy zmuszani do sięgania po piractwo przyjmując że to co zrobiłem jest łamaniem prawa.


_________________
no more wow...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2008, 13:31 
Cytuj  
embe napisał(a):
No tak, jesli zastosujemy "falandyzacje" prawa to mozna z tym filmem i napisami zrobic wszystko, <...>

Przeczytaj sobie jednak tą ustawę ;) I miej na uwadze osobne przepisy dotyczące utworów audio-wizualnych i osobne do programów komputerowych. I jeszcze rozróżniaj pojęcia ustawa i to co w niej jest zapisane a licencja.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 08:53 
Cytuj  
dzięki za informacje. mam jeszcze jedno pytanie :
jaki jest dobry sklep internetowy z grami albo filmami w strefie EU gdzie wysyłają do polski ?? I nie mają drogo oczywiście :)

ps - dla zainteresowanych tematem są fajne aukcje związane z serialem:
1. http://www.allegro.pl/item392246714__st ... u%5D_.html
2. http://www.allegro.pl/item391691913_sta ... atis_.html - bardzo ciekawa

to tyle na allegro na ebay dużo więcej jest dlatego nie zamieszczałem linków :)
pozdrawiam wszystkich


_________________
no more wow...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 20:50 
Cytuj  
imho pomiń punkt pierwszy (kupno oryginału) i tak złamiesz prawo, ale przynajmniej zaoszczędzisz 200zł, (50funtów, 100 USD)

A jak już to kupuj za granicą (bo w PL to tylko kurwy, papierosy i wóda taniej wychodzą niż w cywilizowanej części świata) i komplet:
play.com wysyła do PL:
http://www.play.com/DVD/DVD/4-/5890628/ ... oduct.html

pojedyncze sezony dużo taniej w hmv (25F), nie wiem czy wysyłają do polski:
http://hmv.com/hmvweb/displayProductDet ... sku=683748

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2008, 11:21 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
A jak już to kupuj za granicą (bo w PL to tylko kurwy, papierosy i wóda taniej wychodzą niż w cywilizowanej części świata)


Mareczku, with all due respect - wypierdalaj. Prosze.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lip 2008, 11:28 
Cytuj  
Prosze o utrzymanie stylu i tresci wypowiedzi na sensownym poziomie.

- Wasz Moderator

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2008, 11:42 
Cytuj  
Sposrod wszystkich postow ktore napisalem na tymze forum bodajze 2 mialy podobny wydzwiek. Ale Mareczka pierdolacego w jakim to ja bagnie mieszkam juz po prostu nie zniese. A niestety argumenty pt. "Chwal to co masz, a nie jedziesz po czyims" do Mareczka nie docieraja, a biedny chlopczyk ze wsi musi teraz leczyc swoje kompleksy postujac z pieknego Londynu.

Tak czy inaczej - postaram sie ograniczyc w przyszlosci ;)

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 7 lip 2008, 14:12 
Cytuj  
Ale Marek ma racje u nas jeśli chodzi o gry(szczególnie na konsole) i filmy oraz sprzęt rtv/komputery/euro/agd to wszystko jest dużo droższe niż w innych częściach EU nie wspominając o usa już.
Albo czy nie jest irytującym faktem że np. iphone doczeka się kolejnej generacji a u nas nigdzie oficjalnie się go nie dostanie tak samo jest z serialem o który w temacie pytałem oraz pewnie z innymi filmami przez co producenci zmuszają ludzi do piractwa, bo nie ma innego sposobu dostania tytułu :(


_________________
no more wow...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.