mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 06:55 
Cytuj  
Mam dziwny problem, a mianoowicie, w grach pojawiaja mi sie co jakis czas dzwne freezy na 1 sekunde, np biegne postacia np w AoCu i nagle FPSy spadaja z 40 do 1-2fpsa, a po chwili znow dziala na pelnych fpsach :( (nietylko w AoCu tak sie dzieje, mam to rowniez w innych grach)

Sprzet: Plyta glowna z najnowszym BIOSem Gigabyte na chipsecie P45, grafika GF9800GTX, Ram 4GB Windows XP-32b.

Czy ktos ma jakis pomysl co z tym zrobic ? Dodam jeszcze, ze sterowniki sa najnowsze Forceware i system postawilem tez niedawno bo mialem to samo przed instalka i na innej plycie (ale ta byla stara, myslalem ze nie wpoigra z nowa grafa).

dzieki z gory za jakakolwiek pomoc :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 08:40 
Cytuj  
Moj komputer -> wlasciowsci -> zaawansowane -> wydajnosc ustawienia -> pamiec wirtualna zmien -> bez pliku stronnicowania ustaw

No i restarcik.

Powiedz czy pomoglo jak zaladujesz gre.


Posty: 44
Dołączył(a): 5.03.2006
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 10:50 
Cytuj  
Nie radze tego robic bo wiem ze masz 3gb ram, sprawdz co sie dzieje z dyskiem twardym podczas frezow.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 15:25 
Cytuj  
Niestety ale po wylaczeniu pamieci wirtualnej, pozostawiajac system na RAMie nadal sa takie same rzeczy, no moze rzadziej i krocej ale sa :( Nie wiem co to moze byc :( Wczesniej probowalem pamiec ustawic na dwoch roznych dyskach, bo mam 2 x SATA (160GB i 260GB) i tez nie pomoglo, w sumie kupilem specjalnie nowa plyte bo myslalem ze grafika nowa nie zabardzo daje sobie rade ze stara plyta (chipset i945). A teraz to juz w ogole zima, kompletnie nie wiem czego sie chwycic :(

ps. Pamiec moze i 3,25GB, ale uzylem opcji /pae wiec system powinien sobie sam rozszerzyc adresowanie pamieci z 32bitow na 36.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 15:34 
Cytuj  
Marcosi napisał(a):
Nie radze tego robic bo wiem ze masz 3gb ram, sprawdz co sie dzieje z dyskiem twardym podczas frezow.


gg. ja tego uzywam na kazdym kompie z 2GB+

fajne rady :e

anyway to moze miec tez cos wspolnego z dzwiekiem albo z jakims procesem dzialajacym w tray.

masz mozliwosc przywrocenia systemu do stanu zaraz po fresh install?

powylaczaj tez antywirusa + firewalla.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 15:44 
Cytuj  
Mialem kiedys bardzo podobny problem. Z tym ze zamiast freezow mialem okresowe spadki fps o jakies 80-90%. Problem byl w tonie kurzu w zasilaczu i spadkach napiec z tym zwiazanych. Po przeczyszczeniu jak reka odjal. Podobnie jak Oyciec sugereuje tez sprawdzic ram i procesy w tle.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 18:49 
Cytuj  
Zasilacz tez jest nowy bo z mysla o karcie grafiki wyymienilem na 570W, wylaczylem kasperskiego i nic nie pomoglo :( Sprobuje wywalic karte dzwiekowa jeszcze bo mam Audigy 2, jak i wszystkie stery do niej, jak to nie pomoze to zalamka, po zmianie prawie wszystkiego pozostaly mi tylko dyski i DVD nagryqarka, reszta new :/

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2008, 09:31 
Cytuj  
ja tak mialem w mu online x lat temu. G sie znalem na kompie, ale co jakis czas mialem tak ze komp stawal w miejscu, nic sie nie dalo zrobic. Format pomogl wiec podejrzewam ze to po prostu zasyfiony dysk. Sprawdz jak to wyglada w defragu.


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 lip 2008, 22:44 
Cytuj  
Bodziu - menadżer zadań -> wydajność -> monitor zasobów.
oblookasz sobie dokładnie o co chodzi (HDD, memory, CPU), potem wyszukasz proces, jak będzie podejrzany to go skillujesz, jak jakiś svchost to niestety pozostaje odchwaszczanie kompa.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 lip 2008, 09:06 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jak jakiś svchost to niestety pozostaje odchwaszczanie kompa.

A przepraszam, a co ty masz do svchosta ? Nie lubisz go ? Starą ci pobił czy co ? Przecież to normalny systemowy proces.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2008, 20:23 
Cytuj  
Po dluzszym testowaniu:

- Vista 64
- dysk przeczyscilem, zrobiem nowe partycje
- zainstalowane wszystko, bez zadnych dodatkow tylko to co niezbedne drivery i gra
- zrobiona defragmentacja -> O&O Defrag
- z traya wywalane wszystko co niepotrzebne lacznie z zegarkiem systemowym ;) a o bocznym pasku nie wspomne :)

I DUPA !
Nadal czy to na DX9 czy to na DX10, w takim np LOTRO mam podczas biegu nadal chwilowe freezy, w innych grach to samo, a przy wyswietlaniu FPSow poprostu spadek z 60 fpsow do kilku i spowrotem, w ogole jakies te fpsy sa niestabilne :/
Kurna prawie caly komp zmieniony i nadal takie gowno sie dzieje, normalnie nie mam zielonego pojecia o co w tym wszystkim biega :(

Have you any idea ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2008, 21:22 
Cytuj  
Musisz sprawdzic po kolei podzespoly. Zaczalbym od pozyczenia grafiki od znajomego. Pamietki masz pewnie w dualu, wiec wyjmij po jednej i sprawdz. Jak dalej to samo to zostaje plyta z prockiem. Warto tez w czasie tych freezow zobaczyc jak sie zachowuja teperatury i napiecia zasilacza.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.