mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 5 sie 2008, 23:38 
Cytuj  
Witam.Niedługo będe zmieniał kompa,i tutaj mam pytanie.Grając raz za ruski rok nie opłaca mi sie raczej kupować nie wiadomo jakiego pieca.Myśląc przyszłościowo,niedługo będzie maturka,studia itp,wiec jestem skłonny kupić lapka.Myśle że będzie wygodniejszy do nauki/pracy + od czasu do czasu jakąś gre mozna odpalić czy tam film obejrzeć.

Mając to co wyżej napisałem na uwadze co byście mi polecili i co sami byście woleli.
Macbooka czy zwykłego lapka toshiby?
Wiele ludzi mówi że po pracy na macu już sie nie przesiądzie na windowsa<myśli>.
Co jest lepsze waszym zdaniem?

Edit: doradzi ktoś?

**

Posty: 276
Dołączył(a): 23.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 sie 2008, 21:54 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Macbooka czy zwykłego lapka toshiby?
Wiele ludzi mówi że po pracy na macu już sie nie przesiądzie na windowsa<myśli>.


pracuje na mac'u i niestety wole windowsa

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2008, 22:04 
Cytuj  
Zaraz zaraz. Dobry MAC to koszt 7 tysięcy a może i nawet więcej. Do tego serwis jest jednym wielkim problemem w Polsce. Za 7 tysięcy to masz potężnego laptopa, nie mówiąc już o PC, złożysz za taką kasę monstrum, że w dzielnicy prąd będzie mrugał jak go odpalisz.

Zastanów się.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 6 sie 2008, 22:47 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Zaraz zaraz. Dobry MAC to koszt 7 tysięcy a może i nawet więcej. Do tego serwis jest jednym wielkim problemem w Polsce. Za 7 tysięcy to masz potężnego laptopa, nie mówiąc już o PC, złożysz za taką kasę monstrum, że w dzielnicy prąd będzie mrugał jak go odpalisz.

Zastanów się.


A co zlego jest w tych nienajdrozszych macbookach, nie maja znaczka jakosci Deshrooma?

No ale fakt ze ceny macow w EU sa drakonskie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 6 sie 2008, 22:53 
Cytuj  
W sumie fakt nie patrzyłem zbytnio na ceny.Ale cena i brak dobrego serwisu to jednak spoory minus.Kompa raczej nie bede kupował tylko lapka bo komp to raczej do grania a że ja gram mało to nie wiem czy sie opłaci.Na pieca bym wydał max 3 kafle

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 08:34 
Cytuj  
exodus napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Zaraz zaraz. Dobry MAC to koszt 7 tysięcy a może i nawet więcej. Do tego serwis jest jednym wielkim problemem w Polsce. Za 7 tysięcy to masz potężnego laptopa, nie mówiąc już o PC, złożysz za taką kasę monstrum, że w dzielnicy prąd będzie mrugał jak go odpalisz.

Zastanów się.


A co zlego jest w tych nienajdrozszych macbookach, nie maja znaczka jakosci Deshrooma?

No ale fakt ze ceny macow w EU sa drakonskie.


Certyfikat jakości Deshorooma zwiększa kwotę sprzętu o jakieś 10k, więc zastanów się czy to się opłaca :)


_________________
no more wow...

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 10:16 
Cytuj  
Macbooki sa drogie, szczegolnie kupowane w Polsce. Niestety za znaczek apple placi sie o wiele wiecej niz za HP czy Toshiba. Imo najlepszym rozwiazaniem jezeli nie grasz za duzo jest normalny laptop firm HP Toshiba ( wstaw cokolwiek oprocz Apple), ktory zdzierzysz cenowo i najlepiej kupisz na zagramanicznej wycieczce ( bo wyjdzie 20-30% taniej niz w Polsce)


_________________
Nie mam pomyslu na signature

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 23:42 
Cytuj  
Cytuj:
Witam.Niedługo będe zmieniał kompa,i tutaj mam pytanie.Grając raz za ruski rok nie opłaca mi sie raczej kupować nie wiadomo jakiego pieca.Myśląc przyszłościowo,niedługo będzie maturka,studia itp,wiec jestem skłonny kupić lapka.Myśle że będzie wygodniejszy do nauki/pracy + od czasu do czasu jakąś gre mozna odpalić czy tam film obejrzeć.

Mając to co wyżej napisałem na uwadze co byście mi polecili i co sami byście woleli.
Macbooka czy zwykłego lapka toshiby?
Wiele ludzi mówi że po pracy na macu już sie nie przesiądzie na windowsa<myśli>.
Co jest lepsze waszym zdaniem?

Edit: doradzi ktoś?

Tia...
Moje podejscie jest takie: Lapa wymienia się co 2 max 3 lata.
I teraz jedyne co rózni maca od innych lapów to system operacyjny mac os.
Systemy dzielimy tak:

Gry-> Windows
Praca ->Windows / linux
Dom (poczta duperele )- Mac os = macbook ,mam zaplanowane kupno na emeryturze :)
Do gier komp? Kupuj pieca.

Praca / studia / filmy / muza /zdjęcia? kupuj śmiało toshibke max do 1700zł z 2 letnią gwarancją - niedawno siostra sobie kupiła przyzwoitą za 1500 nówkę.Wymienisz za 2 lata.Wydawanie więcej kasy na lapa w chwili obecnej to strata kasy chyba ,że ktoś prowadzi mobilny biznes i potrzebuje nie wiadomo co etc ale to inna bajka chyba :] .

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2008, 00:24 
Cytuj  
Cytuj:
Wiele ludzi mówi że po pracy na macu już sie nie przesiądzie na windowsa


Fakt faktem że Leopard jest znaaacznie lepszy, bardziej przystępny i przyjazny dla użytkownika niż Winda.

Gdym mógł grać we wszystkie gry tak jak na Windzie, to bym wypierdolił ją przez okno i przerzucił się na jabłuszko.

No a ceny to inna sprawa, rzeczywiście srogie są...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2008, 11:34 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Fakt faktem że Leopard jest znaaacznie lepszy

Mozna wiedziec w czym? Jak sie bawilem na wiosne to pamietam zawieszki, crashe konsolki i slaby poziom bezpieczenstwa. Ale tak, lans bedzie bezdyskusyjny z makiem na loapardzie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2008, 15:25 
Cytuj  
Cytuj:
Mozna wiedziec w czym?


Sczerze ? Nie umiem odpowiedzieć. Nie wgłębiałem się w warstwę techniczną, ale raczej pływałem po powierzchni normalnego użytkowania. Za każdym razem kiedy z niego korzystałem, przypominały mi się systemy Amiga OS 4 i Morph OS. Inne UI, bardziej intuicyjne rozwiązania...

Safari, Dock, Finder, Time Machine, Virtualne pulpity, cały interfejs Flow...wszystko to jakieś takie zgrabne i przyjazne dla usera.

Może faktycznie przesadziłem z oceną, bo makiem bawiłem się ledwo parę dni, ale wrażenie zrobił na mnie bardzo pozytywne (w przeciwieństwie do visty).

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2008, 09:10 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Zaraz zaraz. Dobry MAC to koszt 7 tysięcy a może i nawet więcej. Do tego serwis jest jednym wielkim problemem w Polsce. Za 7 tysięcy to masz potężnego laptopa, nie mówiąc już o PC, złożysz za taką kasę monstrum, że w dzielnicy prąd będzie mrugał jak go odpalisz.
Zastanów się.

Za 4-5 sa ludzie którzy ściągaja MB/MBP do Polski. I gwrancaja jest.
No i jeżeli kupować Appla, to tylko MacBooka Pro - bo MacBook to plastik pospolity :(
Dana napisał(a):
Może faktycznie przesadziłem z oceną, bo makiem bawiłem się ledwo parę dni, ale wrażenie zrobił na mnie bardzo pozytywne (w przeciwieństwie do visty).

Pierwsze wrażenie. ;) Potem tak samo narzekasz.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2008, 11:35 
Cytuj  
Macbooka mozna dostac w media juz kolo 3k.

A co plastiku pospolitego to racja. u mnie pol firmy dziala na macach, i w macbookach poprostu peka plastik przy zawiaasach ekranu, i to po uzytkowaniu rzedu 3-4 miesiecy. fail tbh.


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2008, 15:30 
Cytuj  
ja po swoich doswiadczeniach z serwisem toshiby (czekalem chyba 2 miesiace na zasilacz) odradzam laptopy owej firmy :)


swoja droga jak bedziesz bral laptopa kup se porzadna baterie i nie skap na serwis, jak ci sie skonczy standardowa gwarancja to laptop zacznie sie sypac i bedziesz mial problemy... jezeli niemasz blisko serwisu to opcja door 2 door tez bedzie dobrym rozwiazaniem, chyba ze chcesz czekac tak jak kilka miesiecy na czesci =_=;



swoja droga bawil sie ktos macbook air ? caly z aluminium afair :> rozmiary tez mi sie podobaja, ciekaw jestem jak wytrzymaly i jak dlugo wytrzymuje bateria :>


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2008, 16:17 
Cytuj  
Air to gimmick jest, zwlaszcza za ta kase. 3/4 urzadzen musi miec podmontowane po wifi, bo w srodku poprostu nie ma miejsca.

Jak chcesz kupic noz, to kup noz :)


_________________
Nestor#1522

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2008, 17:47 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
swoja droga bawil sie ktos macbook air ? caly z aluminium afair :> rozmiary tez mi sie podobaja, ciekaw jestem jak wytrzymaly i jak dlugo wytrzymuje bateria :>

ja nie, ale starszy się nim bawił i podobno fajna zabawka gdyby nie cena i to że to co ma w środku można w innym lapku dostać o wiele taniej


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2008, 18:51 
Cytuj  
jak chcesz stacjonarny komputer to se kup pc, laptop ma byc mobilny, wyjebanie zbednego crapu bylo idealnym rozwiazaniem


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2008, 22:43 
Cytuj  
Tja, ale rzeczy typu cdrom itd to juz mogli zostawic. Air jest chyba troche zbyt uzalezniony od wifi. Poki biegasz z nim po biurze i wszedzie masz zasieg to jest ok. Jak jestes mobilny na przestrzeni 50km to juz gorzej :)


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 sie 2008, 07:01 
Cytuj  
eee cdrom ? czy to rzeczywiscie tak potrzebna czesc ? osobiscie korzystam z tego napedu raz-dwa na miesiac, a mowie o stacjonarnym pc...

pozatym jezeli tak bardzo chcesz cd to zawsze morzesz podlaczyc zewnetrzny.

zreszta, taki cd zajmuje 1/4 laptopa w przypadku mojej toshiby 15"


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 08:04 
Cytuj  
Niestety z Mac'ami jest tak, że 80% osób wypowiadających się na ich temat mac'a widziała tylko raz w życiu a do tego wyłączonego na półce sklepowej.

Zawsze można wybrać coś z platformy VBI/CBB, ale mówiąc szczerze większość laptopów (wszystkie delle i ibm np) po prostu wyglądają jak by projektant był nabity, a w narzędziach projektanckich miał gówno.

Ja również niestety aktualnie stoję na 'cholera, muszę kupić komputer', bo mi się piec zjarał :(


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.