mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 15:04 
Cytuj  
Wiem że pewnie pare razy ten temat już był poruszany, trudno.

Otóż zmieniłem net na Neostrade i niestety będe zmuszony chyba po raz pierwszy raz w życiu używać Firewalla i Antywira, jako że nigdy nie miałem takiej potrzeby kompletnie nie orientuje się w ich jakości, co byście mi polecili ?

Głownie obchodzi mnie jak najmniejsza pamięciożerność, jak najmniejsze zużycie zasobów.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 15:08 
Cytuj  
Ja używam od dawna combo avast! + comodo. Syfu na kompie brak, nie żrą dużo i są darmowe.


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

*

Posty: 116
Dołączył(a): 14.08.2008
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 15:33 
Cytuj  
z darmowych anty-virow: BitDefender i Avira. ten pierwszy szuka szybciej, ten drugi dokladniej (ale roznice raczej minimalne). oba maja calkiem fajne interface i brak reklam. zapomnialem dodac, ze obciazaja system w minimalnym stopniu i sa bardzo konfigurowalne, co pozwolaa wylaczyc wszystkie niepotrzebne syfy ;p

firewalli programowych w ogole nie ma potrzeby uzywac, na wiekszosc skzodnikow starcza odpowiednie zmiany w /rejestrze/regulach bezpieczenstwa, latajace dziury pozostawione tam przez microshit. ew. mozna sie pokusic o odpalenie firewalla windowsowego, ktory ma ta zalete, ze nie zre dodatkowych zasobow systemowych, gdyz jest zintegrowany (pod wzgledem zaosbow) z usluga dzierzawy polaczenia sieciowego.


Ostatnio edytowano 5 wrz 2008, 17:52 przez Flanker, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 15:46 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Wiem że pewnie pare razy ten temat już był poruszany, trudno.

Otóż zmieniłem net na Neostrade i niestety będe zmuszony chyba po raz pierwszy raz w życiu używać Firewalla i Antywira, jako że nigdy nie miałem takiej potrzeby kompletnie nie orientuje się w ich jakości, co byście mi polecili ?

Głownie obchodzi mnie jak najmniejsza pamięciożerność, jak najmniejsze zużycie zasobów.
polecam darmowe kombo

Avast

Comodo Firewall

chodziły mi oba na notebooku z 1.5 pentium i 1gb ram


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 17:26 
Cytuj  
NoD 32 i wszystko jasne..
jeden z najlepszych najprostszych i najmniej obciazajacych system

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 17:29 
Cytuj  
Kup router. Przy okazji pozbedziesz sie roznych problemow ze sterownikami do tych smiesznych modemow neo.
A tak pozatym. Mnie wystarcza firewall wbudowany w Windows + czasami skan Kasperskym online.


Ostatnio edytowano 5 wrz 2008, 17:30 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 17:29 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
NoD 32 i wszystko jasne..
jeden z najlepszych najprostszych i najmniej obciazajacych system
nod jest płatny, a w nowej wersji wcale nie taki lekki jak o nim gadaja

a router to fakt, bedzie ruter nie potrzeba FW innego niż windowsowy

ja mam router i tylko avasta


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 18:10 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
NoD 32 i wszystko jasne..
jeden z najlepszych najprostszych i najmniej obciazajacych system


I fajnie pokazuje w meilu, że sprawdził wiadomość ;p pr()

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 18:21 
Cytuj  
Nie widzę potrzeby instalowania czegokolwiek oprócz Avasta, no chyba że faktycznie znajdujesz się w grupie ludzi potencjalnie zagrożonych atakami ze strony hakierów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 18:23 
Cytuj  
Sob, mimo ze preferuje avasta to tę wiadomośc noda mozna poprostu wyłaczyć w opcjach

poprostu nod jest płatny i nie jest ani lepszy ani lżejszy od avasta - nie widze powodu żeby go uzywać (uzywałem go długo na przemian z kasperskim)


_________________
psn


Ostatnio edytowano 5 wrz 2008, 18:27 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 18:26 
Cytuj  
Desh, ale ta wiadomość mi się podoba :), meilujesz z kolesiami z allegro np. myślę że to dobrze świadczy o Tobie w takich momentach.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 18:27 
Cytuj  
Używałem Noda przez 2 lata do czasu jak mi wpuścił jakiś syf do komputera (Beagle któraś tam odmiana) który blokował działanie antywira, firewalla itp. 6h zabawy żeby to gówno usunąć, jakbym wiedział to od razu poszedł by format który zajmuje 1h.
Od tamtej pory siedzę na Avira + Comodo Firewall


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 18:33 
Cytuj  
Ja uzywam NoD'a od bardzo dlugiego czasu i nigdy nie mialem problemow, wykrywa wszystko co powinien

dodatkowo window'owska zapora i wiecej nic nie trzeba..

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 18:35 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Ja uzywam NoD'a od bardzo dlugiego czasu i nigdy nie mialem problemow, wykrywa wszystko co powinien
ale kosztuje 100 zł a avast jest free do domu


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 19:07 
Cytuj  
AV - http://www.free-av.com/ - polecam, używam, ogólnie zajebisty, nie czuć, że działa w tle

FW - windowsowski i vista działa bez zarzutów od ponad roku, jak stawiałem sys a po necie dużo śmigam


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 21:44 
Cytuj  
ja miałem od lat kasperskiego + zonealarm, a teraz od jakoś roku kaspersky internet security, komp czyściutki, w zasadzie nigdy nie miałem wira, czasami jak ściągne jakiś plik z trojanem to kasper od razu mi go wyłapuje


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 21:57 
Cytuj  
Nod32. Wszystko co uzywam. Nie mialem zadnych problemow z zadnymi smieciami od kupna komputera.

Deshroom: ffs, po cholere 3 razy piszesz, ze nod32 jest platny i ze wolisz avasta. Wszyscy zalapali twoje fanboiostwo po drugim razie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 22:09 
Cytuj  
powód jest prosty kazdy chwali noda32 ale tylko co 10 osoba nie ma pirata

nod32 jest jedynym antywirem na rynku który może zpiracić każdy noob jednym kliknieciem na 1000 lat


_________________
psn

*

Posty: 116
Dołączył(a): 14.08.2008
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 22:12 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
powód jest prosty kazdy chwali noda32 ale tylko co 10 osoba nie ma pirata


deshroom przestan juz z ta krucjata anty-piracka.
jak producenci zaczna sie przykladac i oferowac realne benefity z posiadania oryginalow, to i ludzie przestana masowo piracic. to jak z ciuchami - podrobki moze i wygladaja tak samo, ale kazdy, kto ma kase kupi oryginal, bo jest poprostu lepiej wykonany.

ps. ja akurat gdzie tylko moge, to staram sie ladowac freeware, bo nie dosc, ze czesto-geto jest to lepsze, szybsze oprogramowanie, to nie musze sie gimnastykowac z jakimis autoryzacjami sieciowymi, zeby robic update or sth.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2008, 22:14 
Cytuj  
ok


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.