mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 09:36 
Cytuj  
o/
Mam Windowsa xp, ktorego dostalem z uczelni kiedys, na zasadzie jakiejstam darmowej licencji dla studentow, ale raczej juz mi sie skonczyla ta licencja, wiec sie zastanawiam nad przejsciem na windowsa vista, ale mam troche watpliwosci. Zadowolony jestem ze swojego XPka, bo to ogolnie dobry system, ale Vista to jakby krok naprzod. I tu wlasnie sie rodzi moje pytanie. Czy na pewno naprzod? Slyszalem, ze ten system to ogolnie srednio udany jest. Z tego co widzialem u znajomego to wyglada ladnie, ale momentami muli.
Ogolnie to chcialem sie was (graczy, czyli najbardziej wymagajacych userow komputerow) zapytac, czy warto przejsc na Viste, czy orac na razie na starym, dobrym XPku i czekac az bedzie cos fajniejszego.

A, jesli to ma znaczenie to mam athlona 64 3200+, 1GB ramu, gforca 7600 z 256vRAM.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 09:53 
Cytuj  
moge dużo napisać dobrego o viscie, ale nie na 1gb ramu. musi być 2gb i wtedy wydajność z xp jest identyczna - mam viste x64 na pcecie i na dwóch laptopach 32 bitową. generalnie nie mam nic do xp ale nigdy bym nie zdecydował sie na powrót do xp.

vista basic kosztuje 300 zł, a 2gb ramu 200 zł moze dokup ramu :wink:

ogólnie po dwóch latach używania visty uważam ją za stabilniejszą od XP - nigdy jeszcze nie miałem problemu z vistą, jakiegoś crasha czy zwiechy - nigdy na żadnym z komputerów


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 10:10 
Cytuj  
Lepsze jest wrogiem dobrego. Nie widze zadnego powodu dla gracza, zeby zmienic XP na Vista. DirectX 10? Smiech na sali.

Ku Viscie przemawia jedynie bogatszy pakiet zintegrowanych driverow, ladniejszy interface i koniec. Przynajmniej dla mnie.

Z drugiej strony zre wiecej ramu, zajmuje wiecej miejsca na hdd (rozrasta sie jeszcze agresywniej od XP) i UAC pyta Cie o kazda pierdolke.

Edit: Popieram. Dokup RAMu, ale systemu nie zmieniaj. Odczujesz wtedy roznice na plus.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 10:15 
Cytuj  
czyli polecasz mu kupic xp ? licencja mu sie skończyła ...


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 10:16 
Cytuj  
rotfl. uac o nic nie pyta jesli go wylaczysz.
w 3d marku roznica pomiedzy xp a vista to jakies 100 punktow.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 10:19 
Cytuj  
Wylaczamy UAC, czyli to samo mamy na XP.
3DMark nie jest dokladnym wyznacznikiem wydajnosci, ale ok. Tak jak mowisz, w Viscie nie jest szybciej. Wniosek: brak przeslanek do zmiany na Viste.

Jedynie problemy licencyjne moga sie klaniac. Wtedy nie masz wyboru, bo XP nie ma w sprzedazy poza OEM z netbookami.

Jak latwo zauwazyc, jestem szczesliwym uzytkownikiem XP, chociaz z Vista mialem sporo kontaktow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 10:21 
Cytuj  
uważam UAC za super sprawe jak ktoś go wyłącza to faktycznie nie ma sensu porzucać XP.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 10:23 
Cytuj  
Kup Viste Biznes, masz wtedy prawo do downgradu do XP Pro i mozesz legalnie z niego korzystac. I nadal masz legalna Viste.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 10:24 
Cytuj  
jak ma 1gb ramu to 600zł nie wyda na system


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 10:30 
Cytuj  
OEM za 400 zet, a w zamian masz prawo do korzystania z XP Pro.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 10:36 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
OEM za 400 zet, a w zamian masz prawo do korzystania z XP Pro.

X.
z ciekawości, jak wyglada aktywacja takiego xp na kodzie visty ?


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 10:37 
Cytuj  
Tez jestem ciekawy bo niestety ale do firmy przyjedzie 12 notkow z Vista Biznes, a checia zrobilbym downgrade do XP.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 11:08 
Cytuj  
e tam nie widze roznicy pomiedzy predkoscia visty a xp.
poza tym, ze faktycznie vista dziala mi jakos stabilniej niz xp.
tzn jak wylaczamy uac to co mamy?
w domu zainstalowalem viste, w pracy tez i dziala.
nie do konca tylko rozgryzlem pamiec wspoldzielona dla karty graficznej w viscie 64bit. moj system twierdzi, ze karta moze wykorzystac 1700mb ;-/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 11:20 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
z ciekawości, jak wyglada aktywacja takiego xp na kodzie visty ?

Telefonicznie. Podajesz serial Visty.

Oyci3C napisał(a):
Tez jestem ciekawy bo niestety ale do firmy przyjedzie 12 notkow z Vista Biznes, a checia zrobilbym downgrade do XP.


Jesli sa to laptopy, ktore maja (np. w starszych wersjach) nosnik XP bezaktywacyjny, to tez zadziala. Przykladem jest Dell czy Fujitsu-Siemens, ichnie nosniki z XP nie pytaja o klucz jesli instalacja wykryje dedykowany sprzet. Ja tak wlasnie u siebie downgraduje wsie nowe Delle z Vista :)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 4 lis 2008, 11:23 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 11:21 
Cytuj  
Najchetniej to bym dokupil ramu i kupil Viste w takim razie ale nie kupie ramu takiego jakbym chcial, bo mam starsza plyte i wsadze tam DDR 400, a taki ram jest po pierwsze drogi (duzo drozszy niz nowe, lepsze pamieci), a podrugie za pol roku max chce zmienic caly komputer, wiec to bez sensu teraz kupowac gorszy ram, ktorego nie wsadze do nowej plyty.
W ogole to w sumie nie mam jakis wielkich ograniczen finansowych, tylko nie chce wywalac pieniedzy w bloto na ram ktory za pol roku wyrzuce do smieci.
W ogole to widzialem Windowsa XP proffesional za 160 zlotych z zepsutym laptopem.
Ale ciekawie brzmi opcja zakupu Visty, downgrade do XP, a po kupieniu kompa upgrade do visty z powrotem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 11:58 
Cytuj  
tylko oem za 400 zeta
a jesli masz zamiar wymienic kompa za pol roku o bedziesz mial znowu problemy

ogolnie z Visty jestem bardzo zadowolony i tez nie wyobrazam sobie powrotu na XP
ostatnio zainstalowalem sobie XP aby potestowac WARa - ogolnie gorzej chodzilo niz na Viscie a jak sie zwieszal to tylko reset pomagal
w Viscie chyba nie spotkalem sie z programem ktorego nie moglem zamknac z managera zadan

imo przebiduj te pol roku na jakims "trialu" a jak zmienisz kompa to zakup sobie viste OEM Biznes

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 12:08 
Cytuj  
Lufanga napisał(a):
tylko oem za 400 zeta
a jesli masz zamiar wymienic kompa za pol roku o bedziesz mial znowu problemy

Podobno nie ma problemu z rejestracja ponowna z powodu 'popsutej plyty glownej'. ;-)

A co do 'triala' to zastanawiam sie wlasnie nad 'trialem' visty. Wrzuce chyba sobie na stary dysk 40GB(niepodlaczony) i zobacze jak to dziala na moim blaszaku.


_________________
Obrazek

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 14:45 
Cytuj  
Przez telefon nie ma problemu z aktywacja, tam i tak automat to robi. A teraz z innej troche beczki, czy nie problemow z grami/programami 32bitowymi na Viscie/XP 64bit?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 15:17 
Cytuj  
KomaNczos napisał(a):
A teraz z innej troche beczki, czy nie problemow z grami/programami 32bitowymi na Viscie/XP 64bit?


Dzizus.

NIE, nie ma problemow z zadnymi grami i programami od 2 lat, a jak ktos je mial to byl jego problem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2008, 15:36 
Cytuj  
Vista jest na rynku juz chyba dwa lata, a ludzie nadal maja takie dziwne podejscie do tego systemu, nie wiem dlaczego mam uzywac XP jak na rynku jest Vista.
Nigdy mi do glowy nie przyszlo by by cofac sie i instalowac starszy system, zawsze tak bylo win 2.0, 3.1, 3.11, 95, 98, millenium, xp i teraz vista.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.