mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2008, 23:43 
Cytuj  
Chce kupic bezprzewodowy router do Vectry. Tani, dobry :)

Tak, zeby dziewczyna mogla chodzic po domu z siecia w laptopie :)

Jako, ze sie nie znam to prosilbym o porade :)

SvD.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 07:58 
Cytuj  
Polecam Edimax, sam ostatnio swojej postawilem EW-7206APg i ladnie chodzi, tylka ze ja to podlaczylem odwrotnie, z wi-fi 400 metrow na lan w pokoju, ale nie chciala abym podlaczyl 2 mimo, ze tak chcialem. Oczywiscie sprzet smiga na linuksie


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 10:00 
Cytuj  
imo jakiegos D-linka. Ale konkretnego modelu nie podam. Wiem ze to dobra firma jezeli chodzi o rutki, suicze itp


_________________
oumn da lololegend

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 10:24 
Cytuj  
ja odradzam D-Linka, mam i czasami się wiesza (trzeba zresetować aby był internet), gdybym miał jakiś router proponować to byłby nim jakiś od Linksys'a (część firmy Cisco)


_________________
Obrazek

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 11:02 
Cytuj  
Ver nie wiem co masz nie tak. Ja mam i narazie takich problemow nie ma. Fakt ja mam kablowy a nie bezprzewodowy.


_________________
oumn da lololegend

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 12:05 
Cytuj  
czasami odłączenie od prądu na chwilę lub reset pomaga, nie zdarza się to za często ale jest, jeżeli ktoś nie lubi się bawić z konfigurowaniem routera to w dlinku jest mało opcji, na linksys'ie multum


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 12:21 
Cytuj  
Miałem 2 (różne modele) D-linka i oba były o kant dupy rozbić, zawieszały sie nawet po kilka razy dziennie, zapominały ustawień, update firmware dawały gorsze rezultaty niż wersja orginalną a o wifi nawet nie chce mi się pisać. Może nowe modele tej firmy nie są już tak zbuggowane ale ja produkty tej firmy bym odradzał. Obecnie korzystam z Asusa i jestem bardzo zadowolony - od ponad roku żadnej zwieszki. Polecić mogą również linksysa -zamontowałem takiego u mojej rodzicielki w pracy jakieś pół roku temu i do dzisiaj śmiga jak należy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 12:26 
Cytuj  
hmmm... a blackbox?

SvD.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 13:39 
Cytuj  
jak ogladam na allegro indetyczne czipy:Realtek 8186 i za 115 zl to ja bym bral Edimax:
blackbox: http://www.allegro.pl/item324107545__bl ... _fvat.html
Edimax: http://www.allegro.pl/item319074286_edi ... _wisp.html


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 13:46 
Cytuj  
9 miesięcy temu kupiłem Linksys WAG200G (dla Neostrady), skonfigurowałem raz i zapomniałem o jego istnieniu - tak powinien właśnie działać dobry router. Neo rozdzielam na 3 kompy, 2 po kablu i 1 przez radio + czasami dochodzą jeszcze przed radio inne urządzenia jak phone, palmtop, laptop - wszystko działa wyśmienicie.
Tylko kosztuje ok 230zl wiec nie wiem czy tani ale w każdym bądź razie polecam bo warto dopłacić więcej i mieć święty spokój.

Edit:

Sprawdziłem przed chwila z ciekawości wifi na jaka odległość będzie łapał sygnał przed domem na komórce (Nokia N82), bez problemu przeglądałem stronki ok 30-40m od routera (2 ściany ściany po drodze), dalej nie probowałem.


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 15:59 
Cytuj  
Na Linksysy trzeba uwazac, jak ktos lubi torrenty sciagac. Jest blad w oprogramowaniu routerow WiFi tejze firmy , bufor pamieci stara sie pamietac wszystkie polaczenia z 5 ostatnich dni. Jak wiadomo torrenty sraja polaczeniami, tak wiec pamiec sie zapycha, router trzeba restartowac.

Polecam Asus'y, jeszcze nie slyszalem zlych opini o tych routkach.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 20:30 
Cytuj  
Odradzam Edimaxy :<

Linksys, Asmax.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 22:12 
Cytuj  
Varenthin napisał(a):
ja odradzam D-Linka, mam i czasami się wiesza (trzeba zresetować aby był internet), gdybym miał jakiś router proponować to byłby nim jakiś od Linksys'a (część firmy Cisco)


Ja mam dlinkacza ale przewodowego, i od 2 lat sie nic nie dzieje. Przeczuwam ze bez przewodu rowniez nie bedzie problemu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 22:31 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Varenthin napisał(a):
ja odradzam D-Linka, mam i czasami się wiesza (trzeba zresetować aby był internet), gdybym miał jakiś router proponować to byłby nim jakiś od Linksys'a (część firmy Cisco)


Ja mam dlinkacza ale przewodowego, i od 2 lat sie nic nie dzieje. Przeczuwam ze bez przewodu rowniez nie bedzie problemu.

sob, ja też mam na kablu LAN jak i WAN, radiowo jedynie połączenie router-laptop, nie wiem może na wadliwy router trafiłem, całe szczęście nie zdarza się to często


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 222
Dołączył(a): 13.12.2007
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 07:37 
Cytuj  
Mam pytanie, zakupilem router LINKSYS WRT54GL-EU wraz z karta sieciowa GIGABYTE GN-WP01GS.

W czasie gdy komputer (stacjonarny) stal obok (1) routera (R) sygnal connection caly czas wskazywal poziom excellent, ew. momentami very good.

Od czasu gdy przenioslem komputer do innego pokoju (2), jakosc sygnalu mocno spadla, przewaznie zmienia sie pomiedzy good a low.

Obrazek

Teraz pytanie czy to router jest za slaby czy sieciowka? Wydaje mi sie ze moze sieciowka bo w tym samym pokoiku mam laptopa, ktory odbiera sygnal bezproblemowo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 08:26 
Cytuj  
w przypadku linksysa/dlinka moze to byc wina routera.
jesli chodzi o moc sygnalu to netgear w tej chwili bije je na glowe. szkoda tylko ze jest taki awaryjny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 09:30 
Cytuj  
Wilczan, moze antenki bys jakies kupil, wiesz z dlugopisa to jaki chcesz miec zasieg?
Ja tam dawno przestalem sie bawic tanim sprzetem. Linka 10 km od kilku lat mam na Tsunami QuickBridge, a gdzie sie da wciskam mydelniczki jak jescze je dorywam. Linsysy/ Dlinki omijam szerokim lukiem. W B jako Ap to mam sprzet z czasow kamienia lupanego.


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 10:54 
Cytuj  
Przyznac sie kto ma Chello i router wifi bo nie moge cos skonfigurowac :<


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 10:57 
Cytuj  
joo


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 11:28 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
Przyznac sie kto ma Chello i router wifi bo nie moge cos skonfigurowac :<


Ja mam. Msgnij na icq.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.