mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 16:12 
Cytuj  
Otóż padł mi stary dysk z bardzo cennym dla mnie danymi.
Padł tak na amen, co prawda podczas startowania, windows próboje go reperować (co zajmuje jakąś godzine) ale już jak niby nareperujue to i tak go w windowsie nie widać.

Co moge jeszcze zrobić (przypominam że dysku nie widać z poziomu windowsa) ?

Ile orientacyjnie kosztuje odzyskanie danych z dysku przez profesjonalna firme ?

Czy mam jakąkolwiek pewność że nie zostanie naruszana prywatność moich danych przez osoby pracujące w takiej firmie, podczas odzyskiwania ?
Może ktoś pracuje/pracował w tej branży i może powiedzieć jak to wygląda od środka ?


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 16:18 
Cytuj  
pobaw sie tym

http://peb.pl/system/238192-rapidshare- ... overy.html[/url]

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 16:19 
Cytuj  
Jesli jest to profesjonalna firma to podpisujecie dokumnet o poufnosci danych, ceny sa szokujace, pare lat temu za przecietny dysk stosowany w kompach placilo sie ~5 tysiecy zlotych.
Sa tez male firmy, ktore robia to duzo taniej ale zapomnij o poufnosci.

Jesli dysk jest widziany przez windows ( nie partycje tylko przynajmniej sam dysk ) to zobacz czy da sie go ruszyc softem do odzyskiwania danych.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 16:25 
Cytuj  
shad sie martwi ze jego prywatny pr0n wyplynie na redtube...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 16:43 
Cytuj  
Cytuj:
Czy mam jakąkolwiek pewność że nie zostanie naruszana prywatność moich danych przez osoby pracujące w takiej firmie, podczas odzyskiwania ?
Może ktoś pracuje/pracował w tej branży i może powiedzieć jak to wygląda od środka ?

Rofl, prywatnosc twoich danych.Skad taka glupota wziela Ci sie w glowie?
Gdy mialem praktyki w serwisie to nieraz wolalem chlopakow, aby zobaczyli co ciekawego pacjent ma na kompie.Czasami tez zgrywalem sobie cos na pen'a.Takze formalnie to kazdy Cie zapewni o poufnosci, prywatnosci, ale praktyka jest taka, ze jak zobacza co masz na komputerze to idziesz do pierdla Shadhun.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 25 sty 2009, 16:45 przez Motopompa, łącznie edytowano 2 razy
*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 16:43 
Cytuj  
Cytuj:
Jesli dysk jest widziany przez windows ( nie partycje tylko przynajmniej sam dysk )


Widzi go w Biosie, widzi go w tym niebieskim scandisku przed odpaleniem windowsa (partycje i dysk).

Jak dam przeleciec scandiskowi dysk , to zajmuje to godzine, po czym nie widać już w windowsie ani partycji, ani dysku.

Jak anuluje scandiska to widzi dysk, widzi niby partycje (bez etykiety), komputer chodzi w zółwim tempie, wszelkie próby interakcji z uszkodzonym dyskiem kończą się perrma zwiechą.

Jeszcze pobawie się jakimiś programami ale cięzko to widze... chyba trzeba skoczyć, bo nie stac mnie 5k wydawać na odzyskanie danych :(


Cytuj:
Rofl, prywatnosc twoich danych.Skad taka glupota wziela Ci sie w glowie?
Gdy mialem praktyki w serwisie to nieraz wolalem chlopakow, aby zobaczyl co ciekawego pacjent ma na kompie.Czasami tez zgrywalem sobie cos na pen'a.Tkaze formalnie to kazdy Cie zapewni, ale praktyka jest taka, ze jak zobacza co masz na komputerze to idziesz do pierdla Shadhun.


No właśnie tak sądziłem że to wygląda, wolałem się upewnić.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 16:47 
Cytuj  
...jeszcze jedna rzecz, ja ratowalem raz dysk pracujacy na windows pod linuxem bo win nie widzial dysku, jest duzo dobrych narzedzi na linux i mozna bawic sie z poziomu konsoli.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 17:50 
Cytuj  
Ostatnia rzecza jaka chcesz zrobic to dac nosnik z prywatnymi danymi jakiej kolwiek osobie, do serwisu w szczegolnosci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 23:07 
Cytuj  
Wielokrotnie odzyskiwalem dane, lacznie z poufnymi, w Ontracku. Robia szybko, skutecznie i sa pewni (w koncu robia odzyskiwanie dla prokuratur i sądow), ale... sa drodzy. Bardzo drodzy :)

X.

PS. Jesli dysk i partycja sa widziane w biosie i systemie, sprobuj sklonowac dysk na inny w miare nowym (od v. 10 wzwyz) Symantec Ghostem. Mi pare razy to pomoglo.

PS2. Jesli bedziesz to robil, to podepnij 2 dyski (uszkodzony i sprawny) do komputera i wystartuj komputer z boot cd Ghosta. Jak chcesz, to podesle ci iso (duzo nie zajmuje, cos kolo 2mb). Daj adres na priva.

PS3. Jesli nie jest to dysk systemowy, to mozesz Ghostem zrobic jego image, a pozniej sprobowac wyciagnac dane ghost explorerem, albo np. odtworzyc go na wirtualny naped w jakims vmware czy innym virtual pc :)


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 07:34 
Cytuj  
Dzięki X za rade, nie przyszło mi to do głowy :)

Boot CD Ghosta gdzieś u mnie powinno się poniewierać, musze poszukać.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.