mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 12:01 
Cytuj  
Chyba monitor mi pada..
w górnym rogu przestaje wyświelać mi pixele, masażyk działa ale po chwili znów jest to samo. Chyba coś mi się tam zaczyna powoli odklejać, mam nadzieję, że efekt nie zacznie się powiększać..

Rozkręcić i spróbować podkleić? Jak to czym?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 12:14 
Cytuj  
Oddaj na gwarancje, albo do serwisu jak nie masz gwary.
Jak podkleisz to na pewno będzie "działało", butaprenem najlepiej.


_________________
@polygamia

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 12:31 
Cytuj  
kiedyś pracowałem w serwisie, więc czym to się podkleja?
Monitor już nie ma gwarancji.
Do serwisu nie chce mi się go ciągnąć, szczerze mówiąc monitor był wart 2 lata temu 180F, teraz pewnie ze 100F, serwis wyjdzie z 50F, więc wolę kupić nowy, chyba, ze sam dam radę go naprawić.

*

Posty: 112
Dołączył(a): 9.12.2007
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 12:39 
Cytuj  
Podaj markę monitora żebym unikał tej serii na przyszłość.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 12:45 
Cytuj  
najbardziej popularna - samsung.
To ten kuźwa pepiczkowaty wypust (made in Czech Republic), unikać trzeba gówna robionego we wschodniej Europie jak ognia :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 12:46 
Cytuj  
Programowo spróbuj, jest taki programik jak screen fix cośtam.

Albo dziabnij tego pixela mocno długopisem przez szmatę...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 12:51 
Cytuj  
to nie jest jeden pixel, tylko cały róg. Jak mam IE włączony to widzę połowę literki e w lewym górnym rogu.
Monitor jest podświetlany lampami właśnie po rogach, pewnie lampa za mocno przygrzała i coś tam się odkleiło. Jak naciskam długopisem to widzę obraz, ale jak tylko puszczam obraz znika.
Na szczęście usterka nie postępuje.

Btw. przed usterką coś dziwnego było słychać z monitora, takie dziwne szelesty, myślałem, że to przebicia z głośników (mam do nich podpiętych kilka rzeczy i stoją za monitorem) ale to chyba było związane z tą usterką.

P.S. Bleh, monitor rozebrałem niestety cała matryca jest w specjalnej oddzielnej obudowie do której ciężko się dostać (boję się odklejenia tej taśmy danych szerokiej na całą szerokość monitora) więc się poddałem.
Po złożeniu efekt ustąpił, ciekawe na jak długo :/

No monitor jednak do wymiany, lampa w tym rogu wyraźnie mocniej grzeje (widać białą poświatę na ciemniejszym tle) i stąd problemy z matrycą.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 14:24 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
(...)Jak mam IE włączony(...)


:/


Hijack by RUN:[.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 14:40 
Cytuj  
Pare la temu podklejalem w wyswietlaczu lcd 5" w przenosnym tv zwykla kropelka, byla to poprostu jakas warstwa odklejona, dziala do tej pory.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 14:45 
Cytuj  
tak tu tez jest podobny problem, jednak spowodowany przegrzewającą się lampką z boku, a pewnie koszt lampki (jeżeli to ona zawodzi) jest równy kosztowi monitora. Do tego by się dostać do środka muszę conajmniej podważyć tą całą foliową szynę danych szeroką na pół metra która jest po prostu zgrzana z matrycą. Wystarczy że w jednym miejscu puści i jest to praktycznie nie do naprawienia (można próbować zgrzać to z powrotem ale jest to dosyć ryzykowne).

Ehh właśnie przeglądam net w poszukiwaniu nowego monitorka..

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 20:22 
Cytuj  
Dekorujesz mieszkania za 30F na godzinę i na monitor za 180F cię nie stać? Skończ z wyprawami do burdeli.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.