mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 26 sie 2009, 19:48 
Cytuj  
Witam, mam taki irytujący i niepozwalający się rozwiązać problem. Informatykiem i wielkim znawcą nie jestem, więc może dla niektórych z was, wyda się on prosty to dla mnie taki niestety nie jest. "Pogooglowałem" sobie co nieco, i nic, co by pasowało do mojego problemu nie znalazłem, a problem ten, maluje się właśnie tak :

Obrazek

- rozłącza mnie z netem na jakieś 1-2 sekundy co jakieś 30-50 sekund, po czym łączy z powrotem. Jednak gdy "pracuje" troszkę intensywniej w internecie, np ogladajac filmik na YT, czy grając w np DoTe, to kurwa, nie da się grać, tudzież oglądać, tak rozlacza, normalnie co 3-4 sekundy.

Dzieje się to od jakiś 2 tygodni. Z racji, że częstotliwość tego typu "rozłączeń" była niska - to nie przeszkadzało mi to. Jednak od kilku dni, jest to po prostu nie do wytrzymania. Nic nie instalowałem, nic nie ściągałem/zmieniałem.

Sprawdziłem kabel, podpiałem jeszcze raz do innego gniazda i dalej nic. Jakby ktoś wcześniej spotkał się z podobnym problemem, i potrafi go rozwiązać ( co pewnie, będzie łatwe, a ja tak się kurwa rozpisałem ) to niech da znac, na PM, albo w tym topiku.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.


Ostatnio edytowano 27 sie 2009, 10:34 przez Nokiu$, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 sie 2009, 20:27 
Cytuj  
Pierwsza mysl: sprobuj inny kabel.
Druga mysl: przeinstaluj driver od sieciowki.
Trzecia mysl: sprobuj inna karte sieciowa (potrafia sie zjarac od skokow napiecia, burz itp.)
Czwarta: sprobuj inny modem / router.
Piata: zadzwon do ISP.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2009, 21:26 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Trzecia mysl: sprobuj inna karte sieciowa (potrafia sie zjarac od skokow napiecia, burz itp.)

Może być problem z adresem MAC.


_________________
Obrazek

*

Posty: 138
Dołączył(a): 27.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 08:45 
Cytuj  
mialem podobny problem jak porty w switchu zaczely padac, imo pownienes sprawdzic sweoje urzadzenia sieciowe

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 14:12 
Cytuj  
Trochę czasu mi to zajęło, ale rozpatrzyłem wszystkie wymienione przez was możliwości i...

Nie działa.

Zmieniłem kabel, karte sieciową, przeinstalowałem sterowniki. Co do routera i ISP, to internet chodzi normalnie i dobrze, ale na laptopie, który łączy się z routerem bezprzewodowo. Choć muszę przyznać, że sygnał WI-FI ( czy jakoś tak ) ostatnimi czasy troszkę osłabł, ale to nie ma jakiegoś większego znaczenia.

Może jakieś pomysły? Uszkodzona płyta główna? or...

edit: Jako takiego nowego routera nie sprawdzałem, ale zmieniałem po kolei porty w nim, i na każdym ten sam efekt.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 15:07 
Cytuj  
zrobiłeś twardy reset rutera (wiąże się z ponownym konfigurowaniem) ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 15:22 
Cytuj  
Wychodzi na niedomaganie routera. Sprobuj poszukac nowszego firmware. Sprawdz czy poprawnie przydziela adresy IP (ipconfig /all).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 15:27 
Cytuj  
Joshe, no nie robiłem...ale skoro na laptopie net śmiga naprawde dobrze, a problem leży gdzieś pomiędzy portami/kartą/płytą główną, to ustawienia chyba nic nie zmienią, prawda? ; P. ( próbuję jakoś usprawiedliwić moje lenistwo i niewiedzę, bo przyznać się muszę, że sam skonfigurować tego piekielnego urządzenia nie potrafię )


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 15:43 
Cytuj  
Podlacz laptopa kablem to prawdopodobnie wyeliminujesz plyte/karte.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 16:01 
Cytuj  
A wiesz, z ciekawości podłączyłem i... działa, śmiga lepiej niż przez WI-FI. ( albo przynajmniej mi się wydaje ). Nie oznacza to czasem, że router jest w porządku, a problem leży gdzieś w moim komputerze?


Aaaaaa.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 17:54 
Cytuj  
Zawsze kabel lepiej smiga niz wifi.

X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2009, 09:23 
Cytuj  
Nokiu$ napisał(a):
...Zmieniłem kabel, karte sieciową...
Przez zmianę masz na myśli drugą kartę sieciową wbudowaną na płycie głównej czy osobną kartę sieciową na PCI?
Łatwym sposobem sprawdzenia czy wina leży po stronie systemu operacyjnego (np. sterowniki, wirus) jest uruchomienie komputera z jakiegoś linuxowego live-cd (np. Ubuntu), jeżeli tam problem będzie się powtarzał to najprawdopodobniej jest to wina hardware.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 21 paź 2009, 14:10 
Cytuj  
Z tego co sie orientuje, to nie mam wbudowanej karty sieciowej. Zmieniłem na PCI, chyba...

Po prostu wziąłem od znajomego kartę, którą podpiąłem, zainstalowałem sterowniki i dalej ni chuja.

Obie karty są firmy, albo na chipie firmy Raeltek ( czy jakoś tak )


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 26 paź 2009, 13:14 
Cytuj  
Włączyłem kompa w trybie awaryjnym z obsługą sieci i...działa! Choć słowo działa nie pasuje tu najlepiej, to przynajmniej nie wyskakuje mi okienko, że kabel sieciowy jest odłączony... O czym więc to świadczy? Że mam wirusa, czy że mój windows się zjebał, a może coś jeszcze?



Chciałbym uniknąć formatu/reinstalki... będzie to możliwe?


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2009, 17:21 
Cytuj  
Z poziomu windowsa diagnostyka jest raczej zalosna, tutaj by sie linux przydał.Są różne komendy na resetowanie np winsocka, tcp ip etc ale raczej bym zrobił formata albo odpalił jakiegoś live ubuntu czy cuś....Zrywanie połączeń może objawiać się tym, że z jakichś powodów interface na karcie sieciowej "robi się down".Powodów może być bardzo dużo, począwszy od jakichś spięć a skonczywszy na bombardowaniu interfejsu pakietami albo, albo albo:).Ja stawiam na sieciówkę.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.