mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 13:17 
Cytuj  
Przyjdzie mi stworzyć wlan na 2 domki w odległości ~70m.
W jednej chacie jest neozdrada i tą należy rozdzielić, oraz dać do niej dostęp wireless. Natomiast druga chata ma mieć dostęp do neta również wireless.
Zakładany budżet < 400pln. Ilość urządzeń jak najmniejsza (max 3)
Kabelek między chatami odpada, z kilofem przez beton się nie przebiję, a napowietrznie go nie puszczę bo wszystko wystrzeli w kosmos przy pierwszej burzy (taka okolica niestety).

Potrzebowałbym zatem: modem-ruter-wifi z portem sma (antena wykręcana bo 2dbi to sobie można w ...) na pierwszą chatę.
Na drugą APek obsługujący tryb ap-client oraz repeater, najlepiej z 2 antenami , bo inaczej o repeaterze mogę zapomnieć.

Dostępny jest już ap linksys wrt54gc i w przypadku kupna AP do działania w trybie ap-client, tenże linksys będzie dawał dostęp do neta bezprzewodowo.

Na pierwszą chatę z neo umyśliłem sobie początkowo linksys WAG354G. Jednakże nie ma wpa2 a dd-wrt prawdopodobnie nie obsługuje tego modelu. Tak czy siak, nie chcę niepotrzebnie grzebać z firmwarem, bo wynalazłem 2 przypadki jak padł ten wag przy wgraniu alternatywnego oprogramowania. A żadnego zamiennika dla tego linksysa nie wynalazłem. Nowa seria linksysów odpada całkowicie.

Jako ap+modem+ruter pozostał mi zatem : TP-Link TD-W8901G lub TD-W8920G. Drugi ma rangeboost, dlatego skłaniam się ku niemu.
Bądź ovislink WT-2000ARM, ale żadnych ciekawostek o tym ruterze nie mogę wynaleźć. Niby polecany jako alternatywa linksysów, ale o tym modelu ani słowa jak się sprawuje w praniu.
Do zakupionego wkręciłbym patyka 9-12dbi i sądzę że to wystarczy aby pokryć chatę1 (nawet z ogrodem) i by sygnał poszedł na 70m spokojnie z szyfrowaniem wpa2. Stałby przy samym oknie więc nie musiałbym wypuszczać anteny na zewnątrz.

W drugiej chacie natomiast : wrt54GL z dd-wrt (sprzedawcy oferują go już z wrzuconym tomato/ddwrt więc miałbym to z czachy), bo inaczej ani nie mam co myśleć o nim jako ap-client, ani repeater.
Bądź tp-link 501g. Tylko ten 501g ma ino jeden port sma. I tu byłby problem, bo jako repeater z dokręconą do niego panelówką nie da dostępu wireless w 2 chacie. Gryzie mnie czy zamiast panelówki nie podpiąć na kablu patyka na podstawce stojącej na parapecie prawie na końcu domu (bo dookólna >1m z mocowaniem wyjdzie drożej od samego ap). Wtedy ten tplink albo wrt54gl działałyby jako ap-client w chacie 2, a kablem wpiąłbym posiadanego wrt54gc jako ap.

Wszystko piknie względem urządzeń aktywnych, tylko czy anteny dobrze sobie uwidziałem ?
Chyba że istnieje jakowyś ruter-ap tp-link z 2 antenami, tudzież zestaw ovislinka modem+ruter+ap i ruter-ap ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.