mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2005, 23:19 
Cytuj  
Chciałbym stworzyć stronę WWW, ale zezględu na liczny wybór programów/języków umożliwiających powyższe mam problem nad wyborem konkrentnym; i mam pytanie który najlepiej wybrać?
Słyszałem że najlepszym wyborem jest PHP + mySQL, narazie mam stworzona strone w FrontPage ale z racji że raczej nie jest uda nawet nie bede umieszczał linku. :har:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2005, 00:52 
Cytuj  
php to jezyk skryptowy, stronki robisz w html'u xhtmlu, wml'u i chyba innych shitach tego typu.

najpopularniejszy to html, xhtml to jak sie niemyle nowsza wersja html'a, a wml to do stronek na komorki ;)

php, cgi itp - jezyki skryptowe server-side - czyli na serwerze musi byc ich obsluga, bo to on je wykonuje.
mysql - baza danych - tez musisz miec serwer.

php ci odradzam na prosta stronke bo za duzo nauki i roboty :P
tego typu jezyki daja spore mozliwosci ale nie ma sensu ich uzywac dla pierdol.

java script, visual basic script to jezyki skryptowe wykonywane przez przegladarke - tzn widac je w zrodle i mozna ominac, dobre do poprawiania lekko strony, jednak do zabezpieczania sie nienadaja, a ich nadmiar zniecheca ;P

pozatym masz css - style stron i w uj innego shitu ;)
poczytaj webcity.pl i poszukaj innych stronek tego typu, mozliwosci masz w uj :P

stronki z front page'a to mozesz sobie najwyzej wydrukowac i podetrzec nimi dupe :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2005, 01:22 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
(...)


cgi to nie zaden jezyk, poza tym mniej wiecej sie zgadza.

MagPS: zacznij po prostu od html'a, jest calkiem prawdopodobne ze wiecej ci zwyczajnie nie potrzeba.

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2005, 08:50 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Chciałbym stworzyć stronę WWW, ale zezględu na liczny wybór programów/języków umożliwiających powyższe mam problem nad wyborem konkrentnym; i mam pytanie który najlepiej wybrać?
Słyszałem że najlepszym wyborem jest PHP + mySQL, narazie mam stworzona strone w FrontPage ale z racji że raczej nie jest uda nawet nie bede umieszczał linku. :har:



Szablony oferowane przez wp.pl, onet.pl itp. nie wystarcza?

Podaj wiecej na temat strony jaka chcesz stworzyc, to ktos madry powie Tobie jak ja zrobic i z czego. Napisz co oferuje serwer(php+mSQl/dotnet+Sql).
Jesli chcesz sie uczyc to polecam pajaczka z jego manualem i zaczynanie od postaw htm/html


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2005, 09:37 
Cytuj  
Webdesigner musi znac WSZYSTKIE techniki programowania strony, a takze WIEDZIEC ktora w danym momencie bedzie najlepsza i sie wlasnie w niej doszkalac w danej chwili.
Webdesign to dziedzina niezwykle otwarta, tu sie nie nauczysz szystkiego i juz, tu musisz sie uczyc ciagle.

HTML, XHTML, DHTML, VHTML, XML, CSS, ActionScript, ASP, ASP .NET, .NET, Flash, Java, Javascript, Perl, PHP, SQL, XSLT... ... ...
...a to sie ciagle rozwija i przybywa nowych.

Po drugie i tak ludzie widza to co zrobi grafik :P
Gratuluje samozaparcia, mi go starczylo tylko HTML i CSS, wolalem zajac sie grafika :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2005, 11:50 
Cytuj  
Mac napisał(a):
cgi to nie zaden jezyk, poza tym mniej wiecej sie zgadza.

A dokladnie to Common Gateway Interface, czyli w skrocie mozliwosc uruchamiania aplikacji wewnetrznych serwera przez www.
A stwierdzenie, "skrypty CGI" wzielo sie z prostego faktu, ze wiekszosc cgi to wlasnie skrypty w wiekszosci pisane w perlu ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2005, 21:21 
Cytuj  
thx all za odp., jestem na etapie mySQL + PHP/C++


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2005, 21:48 
Cytuj  
Ta, sorki, pomylilem sie z cgi, glownie dlatego ze do pojawienia sie php glownie to bylo uzywane ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2005, 00:30 
Cytuj  
Spora część moich znajomych robi i sprzedaje leniwym studentom stronki robione we Flashu więc to z pewnością nie jest nic trudnego (zaawansowanego też nie...). Sam nigdy specjalnie się tym nie interesowałem ale chyba czas najwyższy wziąść się w końcu do roboty :har:.

Anyway IMO 90% czasu spędzasz pracując nad oprawą graficzną.


_________________
Altaya | BF4

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2005, 02:08 
Cytuj  
gl...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 gru 2005, 11:44 
Cytuj  
@MagPS: Powiedz konkretnie co chcesz osiagnąć bo to podstawowe pytanie jak już wspomniał Soul. Do jednych rzeczy lepszy jest taki do drugich inny język.
Anyway zanim dotkniesz PHP i bazy danych naucz się HTML'a - bez tego i tak nic nie wskurasz a wchodzenie od razu w PHP tylko zaciemni ci obraz. Generalnie nie ważne w czym piszesz i tak klient (czyli przeglądarka) dostaje HTML'a także bez tego ani rusz.

@Vorten: zrób coś pożądnego choćby i we Flashu (z wykożystaniem ActionScript'u) to porozmawiamy. Anyway Flash to zupełnie inna bajka.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2005, 20:11 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
@MagPS: Powiedz konkretnie co chcesz osiagnąć bo to podstawowe pytanie jak już wspomniał Soul. Do jednych rzeczy lepszy jest taki do drugich inny język.


Co prawda z opóżnieniem ale....stworzyć stronke o sobie :wink: czy może raczej o jakieś gierce - nic wielkiego; a także strone firmowa jakies _malej_ firmie dla $...


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 gru 2005, 21:43 
Cytuj  
Php + MySql to sa jezyki skryptowe server-side, czyli takie wykonywane na serwerze i wynik wysylany jest do przegladarki klienta. W php piszesz wiec skrypty dodajace n.p. jakies dane do bazy danych lub pobierajace dane uzytkownika z niej. Wyglad strony i tak definiujesz w HTML czy inne jego odmiany :D i css. HTML przetwarzany przez przegladarke(client-side) integrujesz wiec w kod php:
Kod:
<?php
if ($a == 0) {
echo '<html><head><title>AAA</title></head><body>Tu umiesc tekst</body></html>';
}
else {
//instrukcje.........................
}
?>

Najpierw jest przetwarzany jest skrypt: Sprawdzana jest wartosc zmiennej $a, jesli ta jest rowna 0 skrypt wysyla do przegladarki :
Kod:
<html><head><title>AAA</title></head><body>Tu umiesc tekst</body></html>

Jesli $a nie jest rowna 0 skrypt przetwarza inne instrukcje.
Kod html wyslany do przegladarki jest przez nia przetwarzany i wyswietlany. Zobaczysz wiec na ekranie:
Kod:
Tu umiesc tekst

Dzieki temu php moze modyfikowac wysylany do przegladarki kod HTML w zaleznosci od danych z bazy danych i modyfikowac n.p. tlo strony w zaleznosci od uzytkownika.

Dla prostych stron wystarczy wiec tylko prosciutki HTML, ale do witryn/portali niezbedny jest juz trudny PHP i MySql.
Do nauki HTML polecam kupno ksiazki - najczesciej kolo 50zl, a najlatwiej jest sie z niej nauczyc:D

Jak chcesz to sluze pomoca w nauce:)

EDIT: Bardzo wazna rzecz: jesli chcesz napisac strone w php potrzeby ci jest server obslugujacy php. Do postawienia serva na wlasnym kompie w celu testowania skryptow polecam krasnala(po instalacji wpisz w przegladarce http://localhost). Do publikacji strony potrzebny bedzie juz platny hosting z obluga php/mysql - moza miec taki z 500mb miejsca za 100zl/rok:)


_________________
http://rince.mybrute.com/

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2005, 22:48 
Cytuj  
re:up
Pare rzeczy to ja wiem :wink:
Mam Apache + PHP + MySQL zainstalowane i jak bóg da dobrze skonfigurowane (planuje takze +Flash, ktory przynajmniej w _zalozeniach_ jest prosty <-> jak dobrze rozumiem kilka-kilkadziesiat bitmap? polaczonych tworzacych ""animacje)
Obecnie mam prace (kontrolne),egzaminy + 1 poprawke :( wiec do konca tego nie bede mial czasu na nowe rzeczy


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2005, 01:16 
Cytuj  
Flash to nie kilka bitmap które tworzą animację. Flash to grafika wektorowa. To wektory opisują ruch obiektów na scenie. Bitmapa to jest grafika rastrowa, informacje o obrazie zapisywane pixel po pixelu. Wektorowa grafika trzyma tylko dane wektorów tworzących grafikę. We flashu dodatkowo można poruszać wektorami :-)

Moja rada taka sama jak powyższe: zacznij od HTML to absolutna podstawa. Żeby stronka ładnie wyglądała (czcionki, marginesy, tabele, itd.) dowiedz się kilku podstaw o formatowaniu CSS. Jeżeli zwykła grafika statyczna (rastrowa), czyli *.JPG *.GIF *.BMP itp. ci nie pasuje to zaczynaj zabawę z Macromedia Flash. Aha, zamiast flasha rozważ użycie łatwiejszych i mniejszych programów, np: SWISH. Jest mały, prostszy niż Flash a można stworzyć niezłe rzeczy.

Pozdrawiam.


_________________
monopixel.com.pl

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 00:25 
Cytuj  
)v(ario napisał(a):
Flash to nie kilka bitmap które tworzą animację. Flash to grafika wektorowa. To wektory opisują ruch obiektów na scenie. Bitmapa to jest grafika rastrowa, informacje o obrazie zapisywane pixel po pixelu. Wektorowa grafika trzyma tylko dane wektorów tworzących grafikę. We flashu dodatkowo można poruszać wektorami :-)
Pozdrawiam.


_Primitywna_ scenka we Flash-u
Obrazek
:wink:
Animacje we Flash-u zapewniam że się da stworzyć za pomocą bitmap, pytanie jest tylko po co?
Jak?
Tworzymy n klatek każda kluczowa.
Następnie do każdej klatki wklejamy np.bitmape.
I mamy animacje...
Ale _oczywiście_ jest to nie efektywny i zły sposób


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 00:31 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Sylvian napisał(a):
@MagPS: Powiedz konkretnie co chcesz osiagnąć bo to podstawowe pytanie jak już wspomniał Soul. Do jednych rzeczy lepszy jest taki do drugich inny język.


Co prawda z opóżnieniem ale....stworzyć stronke o sobie :wink: czy może raczej o jakieś gierce - nic wielkiego; a także strone firmowa jakies _malej_ firmie dla $...

Jeśli to ma być strona o tobie - czyt. swojego rodzaju portfolio to spokojnie sam HTML/XHTML + CSS wystarczy.

Anyway i tak niezależnie co będziesz chciał robić proponował bym perfekcyjne poznanie właśnie powyższego a później javascriptu. To niestety konieczność - bo co z tego, że kożystasz z PHP i bazy danych jak wszystko się kupy nie trzyma i estetyka kuleje? HTML to podstawa której nie da się ominąć bo na nim wszystko się opiera. Dalej to już czysta ewolucja i zamiast scryptów po stronie klienta cześć operacji wykonywana jest po stronie servera.

Co do $$ to się nie wypowiem bo bym musiła zakląć ostro ;)
Nasz rynek właśnie przez coś takiego kuleje okropnie.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2005, 13:10 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Animacje we Flash-u zapewniam że się da stworzyć za pomocą bitmap, pytanie jest tylko po co?
Jak?
Tworzymy n klatek każda kluczowa.
Następnie do każdej klatki wklejamy np.bitmape.
I mamy animacje...
Ale _oczywiście_ jest to nie efektywny i zły sposób


Da się stworzyć animacje za pomocą bitmapy, ale to bezsensowne. Równie dobrze możesz zrobić projekt w Corel Draw za pomocą JPG'ów, ale to też bezsensowne. :-)


_________________
monopixel.com.pl

**
Avatar użytkownika

Posty: 222
Dołączył(a): 13.12.2007
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2009, 14:20 
Cytuj  
Odkopuje temat.

Czy jest sens tworzyc strone o szerokosci 1024 pikseli (po odjeciu paska okolo 980)?
Teraz tak wiele osob ma monitory pracujace na rozdzielczosciach 1280x1024 czy 1440x900 (wide) ze zastanawiam sie czy defaultowo nie zrobic wiekszego rozmiaru (jakies 1200 pikseli).

Pytam, bo chce by strona miala stala szerokosc (mimo iz bedzie zawierac takze zintegrowane forum).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2009, 14:48 
Cytuj  
Szerokosć 1024 i mniejsze to nadal 1/3 systemow (mimo ze ich udzial w ciagu ostatnieog roku znaczaco spadl). http://www.w3counter.com/globalstats.php
Zwlaszcza jesli to witryna komercyjna odwiedzana przez pracownikow biurowych w trakcie pracy.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.