mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 15:50 
Cytuj  
Jestem na etapie kupna zestawu naglasniajacego do kina domowego i wybor padl na JBL ESPACK z kolumnami ES80. Bylem to odluchac dzisaj w sklepie i do zestawu proponuja amplituner HK AVR155 alb nowszy AVR160. Znow uzywajac google czytam ze najlepszym wyborem jest AVR360. Co mnie interesuje czy uslysze roznice w dzwieku pomiedzy tymi amplitunerami. Z danych technicznych AVR360 jest 7.1 i ma wieksza moc no i oczywiscie cena 2x wieksza. Ja osobiscei nie zamierzam w przyszlosci rozbudowywac do 7.1 tylko miec zestaw 5.1. Ktos tutaj siedz moze w temacie i moglby pomoc w dokonaniu optymalnego wyboru?

Z gory dzieki


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 16:01 
Cytuj  
Jeżeli nie potrzebujesz 7.1 to taki amplituner się po prostu będzie marnował.

Czy usłyszysz różnicę. Z tego co widzę to i jeden i drugi jest z wyższej półki. 160 dekoduje True HD, czyli 7.1. Ma też coś takiego: • EzSet/EQ™ equalization. Ciekawe co to..

IMO, jeżeli nie chcesz bezsensu ładować kasy, to weź sobie spokojnie 155, i tak Ci trzęsienie ziemi ten zestaw w pokoju zrobi.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 16:03 
Cytuj  
Ok dzieki Sob

teraz czytam ze 155 nie przyjmuje dzwieku po hdmi. Znow przegladajac dane specyfikacji 160 jest "dekodery DTSŸ -HD Master Audio™
przełącznik HDMI" nie wiem czy to o to chodzi

Co do dzwieku bylem odsluchac dzisiaj w sklepie. Jak mi babka puscila "nothing else matters" Metallic dostalem gesiej skorki :D


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 16:18 
Cytuj  
Powiem Ci szczerze, że nie trybie tego dźwięku HD... chyba chodzi o to, że Dolby True HD = 7.1. Nie wiem co oni mają jeszcze lepszego innego wymyślać.

A co do Metalici. Oni mają płytkę The Best of nagraną w systemie DTS. Jak takie coś odpalisz, to dopiero gęsia wychodzi :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 16:42 
Cytuj  
To jest swietny sprzet ale polecam cos co aktualnie tez jest swietne ale nie stalo sie tak popularne, a przy wyborze sugeruj sie jednak 7.1 bo ten sprzet ma wieksze mozliwosci i mimo ze nie bedziesz mial systemu glosnikow 7.1 to w 5.1 uzyskasz duzo wiecej bajerow.
( polecam kef, paradigm, monitor audio jako alternatywe dla jbl i ampli marantz )
Przejdz sie tez do specjalizujacych sie w temacie kina domowego sklepow/salonow gdzie ich glownym towarem nie sa jamo i panasonic, a sprzedawcy nie maja wylacznie praktyki z dzialu rtv tesco :)

Pamietaj tez ze amplituner raczej nie przetrwa poziomem technicznym dziesiec lat, a dobry glosnik mozesz miec spokojnie 20 lat i bedzie nadal cieszyl ucho, jak skladalem swoje kino pod koniec lat 90-tych to sugerowalem sie ze amplituner to jakies 20% ceny zestawu, od tej pory mam juz czwarty ampli, a glosniki nadal te same i raczej nie zmienie ich szybko.

Co do dzwieku HD to duza tu rola marketingu bo DTS HD lub DTS 96/24 juz daje takie mozliwosci ze nie da sie praktycznie uslyszec roznicy, no i pamietajmy ze wiekszosc materialu audio i tak ludzie maja z kompresja, najzabawniej jest miec wypas kino i sugerowac sie jakoscia z divx i/lub mp3 :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 29 lis 2009, 22:55 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 18:08 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Co do dzwieku bylem odsluchac dzisiaj w sklepie. Jak mi babka puscila "nothing else matters" Metallic dostalem gesiej skorki :D

Kino domowe testujesz na muzyce? Dziwne. Serie E i ES JBL to nieporozumienie jesli chodzi o odtwarzenie muzyki z racji podbitego i dudniacego basu. Ale to bardzo dobre kolumny do kina domowego. Co do ampli i roznicy w dzwieku lepszych modeli to takowej nie uslyszysz ogladajac filmy, kwestie mozliwosci technicznych raczej sa wazne. Z mojej strony kazdemu kto jest melomanem polecam kupno wzmaka + 2 kolumienki. W muzyce sprawdzi sie doskonale, a i filmach da rade. Jak ktos jest fanem basu to tani sub za 600-800PLN, ktory nada sie do filmow. Na sprzecie 5.1 czy wiecej sluchanie muzyki to jakies nieporozumienie. Raz z racji nedznego suba w wiekszosci takich zestawow, dwa przekodwania dzwieku ze stereo na 5.1. Dobry sub do muzy to 1500PLN za uzywke, a plytek z muza dla 5.1 praktycznie nie ma.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 18:13 
Cytuj  
Ta to wiem ze jak do muzy to tylko stereo. Kawalek ktory uslyszalem byl na 2x es 80 w stereo. Tylko, nie bede uzywal ich tylko i wylacznie do muzyki. W gre tutaj rowniez chodzi ps3, ogladanie filmow itp


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 18:19 
Cytuj  
Ja slucham muzyki i ogladam filmy na zestawie stero i nie narzekam. Oczywiscie basu w filmach naladowanych akcja troche brakuje, ale jakos nie odczuwam potrzeby kupna suba. Ale jak glownie bedziesz korzystal do filmow plus konsola i masz miejsce na rostawienie to czemu nie. Tylko biez pod uwage, ze dla suba musi byc spory pokoj i troche miejsca, zeby sie rozpedzil. Jak siadziesz w poblizu niego to milo nie bedzie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 18:47 
Cytuj  
Tor, a słuchałeś płyty z muzą nagranej w DTSie, że rzucasz mięsem że to nie porozumienie? :). Nie mówię tutaj o jakimś systemie ProLogic czy innych efektach, tylko o pełnym DTSie w którym każdy głośnik ma inną rolę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 18:53 
Cytuj  
A czytales to co napisalem? :> Przeciez podalem jak powod niedostepnosc nagran w dts.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2009, 19:00 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
A czytales to co napisalem? :> Przeciez podalem jak powod niedostepnosc nagran w dts.


A rzeczywiście, ostatnie zdanie :) sor. Anyway! mam parę płytek, Sting/Metalica/Norah Jones w pełnym dtsie i robi to masakryczny efekt. Coś wspaniałego.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 15:53 
Cytuj  
jakiś zestaw 5.1 dla totalnie początkującego?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 18:49 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jakiś zestaw 5.1 dla totalnie początkującego?


Ale do czego ma służyć? i w jakiej cenie? jaki pokój?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 19:20 
Cytuj  
do konsoli, do filmów BD
pokój nieduży z 16-20m/2.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 19:34 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
do konsoli, do filmów BD
pokój nieduży z 16-20m/2.


http://www.allegro.pl/item840151157_now ... _w_wa.html

+ amplituner http://www.allegro.pl/item838888198_now ... oclaw.html

Ewentualnie, coś tańszego. Ja Ci polecam amplituner jakieś konkretniejszej firmy, bo to Ci steruje dźwiękiem. Must hdmi bo pod konsole podłączysz. Głośniki zależnie od mocy amplitunera.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 19:40 
Cytuj  
wielkie dzięki, może coś sprawię na święta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 19:43 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
wielkie dzięki, może coś sprawię na święta.


Pamiętaj tylko, żeby amplituner dostosować do mocy głośników. Generalnie są gotowe zestawy aktualnie w sklepach RTV, za 1500PLN na 100% coś dorwiesz, bez subwoofera.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 19:55 
Cytuj  
A ja odradzam kupno zestawu 5.1 za kilkaset zlotych. Szkoda kasy bo to crap. Do tego kino domowe bez suba? wtf? Ampli pewnie da rade, ale te glosniki to porazka.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 20:26 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
A ja odradzam kupno zestawu 5.1 za kilkaset zlotych. Szkoda kasy bo to crap. Do tego kino domowe bez suba? wtf? Ampli pewnie da rade, ale te glosniki to porazka.


Te głośniki nie są do tego żeby robiły bass, tylko przenosił główne dzwięki z filmu/gry. Subwoofer jest tutaj mile widziany. Wybuch bez suba a z subem, to kompletnie inna bajka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 20:41 
Cytuj  
Subwoofer jest stosowany na rozne sposoby, w tanim zestawie jest to alternatywa by uzyskac niskie dzwieki, jak pracuje z dobra para glosnikow przednich to ma na celu wzmocnic lub zejsc jeszcze nizej niz potrafia te glosniki, no i ostatnie zastosowanie to osobny kanal w systemie dzwieku pzrestrzennego.
Jesli w pierwszym przypadku mozna zastosowac popierdulke za kilka setek to juz w drugim i trzecim nie ma o sensu i trezba wypakowac dobre 3-4 tysiace na cos spelniajacego swoje zadanie.

Mimo wszystko warto zerknac na zestawy 5.1 bo maja bardzo ciekawa budowe, jesli podchodzisz do tego od strony estetycznej i nie chcesz zawalic sobie mieszkania pudlami to warto poszukac.
Mozna tez bardzo tanio zrobic zestaw 5.1 ale nie zaoferuje on duzo wiecej niz taki zestaw, poprostu sa ograniczenie i w przypadku glosnikow cena/jakosc sa silnie powiazane.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.