mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 11:30 
Cytuj  
Otoz mam '2 internety', jeden na wlanie, drugi po kablu. Szukam jakiegos oprogrwamowania albo sposobu, zeby moc jakos nimi zarzadzac - interesuje mnie mozliwosc wykorzystywania jednego na sciaganie czegos wyszczegolnionym programem, a drugiego na pozostale normalne czynnosci. Istnieje taka mozliwosc?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 11:48 
Cytuj  
Co masz na mysli mowiac wlan/kabel ??Bo dla mnie i jedno i drugie to kabel.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 11:54 
Cytuj  
WLAN - Wireless Local Area Network
To nie jest kabel.

X.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 12:01 
Cytuj  
a Ja WLAN znam inaczej - Wired LAN?Jak ktos mowi o wireles to niech pisze wifi albo Wireles etc...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 12:05 
Cytuj  
co to za różnica? ma dwa źródła i szuka opcji Wykorzystanie obu na raz


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 12:12 
Cytuj  
Jest to ważne niestety :) ale chyba nie o szczególy tutaj chodzi.Z poziomu windy oczywiście potrzebne są 2 sieciówki A cała reszta to zaleznie od programu (w przegladarkach mozesz wybrac z jakiego połaczenia ma korzystać aplikacja i podobnie z tego co pamiętam w P2P).Oczywiście sytuacja komplikuje się gdy chcesz to zrobić przez router ale zakładam, że nie :).Na linuxie było by proście(trudniej) ale tobie zapewne chodzi o Windowsa.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 12:33 
Cytuj  
Coz chodzi o windowsa, bo na linuxie to jedynie czasem w BT operuje.
Co do poszczegolnych programow to wiem, ale dajmy za przyklad ze sciagam cos z launchera jak steam itp. Jak wtedy wybrac, z ktorego polaczenia ma korzystac.

Najchetniej to bym przyjal program, ktory by pozwalal przypisac dane polaczenie do wybranych programow.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 13:00 
Cytuj  
Taki program chyba nie istnieje .W steamie może w jakimś pliku conf da sie to ustalic może ??W ogole to po co Ci to odzielnie ?Zrob sobie mostek albo kup router i sobie podzielisz dynamiczne lacze na routerku ?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 13:57 
Cytuj  
Mam jeden router w domu i to ten internet mam po kablu, mam tez dostep do lacza znajomego, do ktorego lacze sie przez wi-fi. Bajer polega na tym ze chce zasysac co potrzebuje wykorzystujac szybcszy internet znajomego, natomiast w tym samym czasie korzystac z internetu - swoje lacze

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 14:12 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Bajer polega na tym ze chce zasysac co potrzebuje wykorzystujac szybcszy internet znajomego, natomiast w tym samym czasie korzystac z internetu - swoje lacze


rotfl in-real.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 14:32 
Cytuj  
To sie chyba nie da.Mozesz co najwyzej zmostkować sobie oba połączenia co przełoży się na szybszy transfer.Ale jako pracownik ISP nie toleruje takich praktyk i Ci nie pomogę :evil:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 14:48 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
a Ja WLAN znam inaczej - Wired LAN?Jak ktos mowi o wireles to niech pisze wifi albo Wireles etc...

Nie ma takiego okreslenia, jak Wired LAN, jest poprostu tylko LAN. Tak samo jak WAN i WWAN (Wide Area Network), albo PAN i WPAN (Personal Area Network). A to, jak ty sobie po swojemu skrot interpretujesz, nie ma tu zadnego znaczenia. Poprostu nie wprowadzaj ludzi w blad.

X.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 15:07 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
zaboleq napisał(a):
a Ja WLAN znam inaczej - Wired LAN?Jak ktos mowi o wireles to niech pisze wifi albo Wireles etc...

Nie ma takiego okreslenia, jak Wired LAN, jest poprostu tylko LAN. Tak samo jak WAN i WWAN (Wide Area Network), albo PAN i WPAN (Personal Area Network). A to, jak ty sobie po swojemu skrot interpretujesz, nie ma tu zadnego znaczenia. Poprostu nie wprowadzaj ludzi w blad.

X.


Dziwne bo w necie nie widzę nigdzie, że coś takiego jak Wired Lan nie istnieje :|?Owszem książkowo/encyklopedycznie i według Cisco WLAN to Wireles Lan ale ja używam pojęć w zależności do stopnia zaawansowania użytkownika więc wybacz - zboczenie zawodowe, że jak klient mówi modem to ma na myśli router ETC:).Popracuje trochę z ludźmi i wtedy zrozumiesz;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 15:31 
Cytuj  
ja pierdole ale problem zabol wymyśliłeś EPIC :wink:

cisco nie używa Wire LAN i nooby tez nie używaja Wire WLAN

Cytuj:
Popracuje trochę z ludźmi i wtedy zrozumiesz;]
tak, my kołki siedzimy na wsi. Popracuj może sie gwary oduczysz :]

Pomijam że tylu expertów a problem nie rozwiazany ...


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 15:48 
Cytuj  
Ja się tam nauczyłem jak jeździ się do klientów-mułów :) i napisalem ze Cisco tego nie używa w fakach etc .Okej mój bubel - możecie się śmiać.

Problem nierozwiązany bo nie ma go jak rozwiązać.By mial router odpowiedni(dla 2 ISP) to moglby na odpowiednich portach poustawiac sobie QoS albo dla konkretnego ip ale to juz wyzsza szkola jazdy.Ja osobiscie o takim rozwiązaniu nie slyszalem dla Windy z poziomu aplikacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 16:25 
Cytuj  
nikt sie nie smieje, dobrze że odpuściłeś 8)

2 routery to nie jest tanie rozwiazanie, moze na linuksie da sie postawic na jakims syf komputerze cis takiego ? (coś co zastąpi połaczone 2 routery)

ja nie znam


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 16:31 
Cytuj  
w 'tanim' routerze tego nie ustawisz.
ale mozesz kupic mikrotika za 300-400zl i tam sie bawic, ustawiac w zaleznosci od protokolu, adresow docelowych itd.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 16:43 
Cytuj  
Na linuxie na Slacku dało się coś takiego ustawić ale ja specem od linuksa nie jestem to Ci nie pomogę.A czy warto kupować specjalnie odpowiedni router(cisco tutaj bedzie dość drogię ale ja preferuje ich sprzęt) to już samo sobie musisz przekalkulować.Jedyne sensowne rozwiązanie to "zmostkowanie" 2 połączeń i cieszenie się szybszym netem .Bez routera na samej windzie nic nie zdziałasz niestety raczej :( .

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 17:01 
Cytuj  
ja problemu nie mam ma go Szamotula, jemu pomóżcie ja ewentualnie skorzystam kiedyś


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2009, 18:33 
Cytuj  
fuuuuuck, roball, ubiegles mnie z taka odpowiedzia.
:(
w nagrode dostaniesz ode mnie internet z pracy, jak wyzdrowieje
chrum.


_________________
Obrazek
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.