mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 24 lis 2009, 15:54 
Cytuj  
Może ktoś się z tym spotkał, po zainstalowaniu siódemki, próba włączenia jakiejkolwiek aplikacji automatycznie wykrzacza grafikę. Wygląda to tak, jakby odświeżanie zmieniło się na jakąś nieobsługiwaną wartość (nic nie widać na ekranie, tylko skośne paski, kropki itp.) Próbowaliśmy różne sterowniki i nic, wszystko działa normalnie jedynie w safe mode :/ Nawet włączenie zwykłego zdjęcia wywala grafikę, pomaga jedynie reset. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić, to chętnie posłucham :)

PS. Próbowaliśmy też różne wersje windowsa, zawsze takie same efekty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2009, 15:57 
Cytuj  
Karta graficzna ci padla.

X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2009, 16:38 
Cytuj  
Ale Aero też wykorzystuje kartę do akceleracji graficznych czy innych takich, rite ?

*

Posty: 180
Dołączył(a): 24.05.2009
Offline
PostNapisane: 24 lis 2009, 16:55 
Cytuj  
Cytuj:
Ale Aero też wykorzystuje kartę do akceleracji graficznych czy innych takich, rite ?

yup
Właśnie mi to wygląda jakby coś ze sterownikami było pomerdane, nie wspomniałeś nic o nich.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 24 lis 2009, 17:19 
Cytuj  
Przecież napisałem, próbowaliśmy (piszę w liczbie mnogiej, bo u kumpla nagrywaliśmy ;) ) sterowniki nvidii i windowsowe, na obydwu to samo. Jedynie w safe mode działa. Co ciekawe, nawet zmiana rozdzielczości w win powoduje efekt opisany powyżej, odczekanie 10sek do powrotu do poprzedniej rozdziałki nic nie zmienia. Trochę pogoglowałem i znalazłem parę forów, na których ludzie mieli takie problemy w viscie i niestety rozwiązania nie było. Sprawdzę jeszcze na innej karcie graficznej, ale jestem pewien, że karta jest sprawna. Jeszcze wczoraj kumpel grał w nowego call of duty, tyle że na xp.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2009, 17:56 
Cytuj  
4fr0 napisał(a):
Przecież napisałem, próbowaliśmy (piszę w liczbie mnogiej, bo u kumpla nagrywaliśmy ;) ) sterowniki nvidii i windowsowe, na obydwu to samo. Jedynie w safe mode działa. Co ciekawe, nawet zmiana rozdzielczości w win powoduje efekt opisany powyżej, odczekanie 10sek do powrotu do poprzedniej rozdziałki nic nie zmienia. Trochę pogoglowałem i znalazłem parę forów, na których ludzie mieli takie problemy w viscie i niestety rozwiązania nie było. Sprawdzę jeszcze na innej karcie graficznej, ale jestem pewien, że karta jest sprawna. Jeszcze wczoraj kumpel grał w nowego call of duty, tyle że na xp.


Miałem taki problem w Viście tyle że z Radkiem. Felerne sterowniki sprawiały że nie mogłem wybrać natywnej rozdziałki dla mojego LCDka bo automatycznie ustawiało jakieś zryte odświeżanie i monitor mi się wyłączał. Przywrócenie starych sterowników pomogło chyba.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lis 2009, 00:38 
Cytuj  
gdzies czytalem o mozliwosci instalacji win XP na Win 7, ktos probowal? Z jakim skutkiem?

z gory thx


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 lis 2009, 01:00 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
gdzies czytalem o mozliwosci instalacji win XP na Win 7, ktos probowal? Z jakim skutkiem?

z gory thx


A tak w ogóle, to po co? instalując 7 masz pewno w miarę sprzęcik. Zamiast instalować XP na 7 może lepiej nie zmieniać systemu? nie rozumiem tego. XP nie ma nic co mogłoby mnie przyciągnąć do niego mając 7.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 lis 2009, 02:18 
Cytuj  
7900GS ma to do siebie że są takie jazdy, jak ktoś wcześniej napisał - chodzi o kombinację odświeżania i rozdzielczości (u mnie pomogło). Miałem dokładnie taki sam bajer jak zainstalowałem vistę. W momencie wyboru dowolnej rozdzielczości karta wyświetlała pasy i inne cuda.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lis 2009, 09:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
gdzies czytalem o mozliwosci instalacji win XP na Win 7, ktos probowal? Z jakim skutkiem?

Chodzi ci o XP Mode? To jest normalna maszyna wirtualna z WinXP integrujaca sie z desktopem Win7. Na w miare normalnym sprzecie dziala bardzo ladnie i daje 100% kompatybilnosci Win7 z aplikacjami dla Win XP.
http://www.microsoft.com/windows/virtua ... fault.aspx

X.

Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lis 2009, 10:09 
Cytuj  
Tylko trzeba pamietac, ze procesor musi wspierac wirtualizacje. Np. ja sie przejechalem, bo chcialem na lapie cos odpalic z Virtual XP i duuupa.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.