mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2009, 20:35 
Cytuj  
Pytanie stulecia zanim pojde do gwarancji.
Kupilem jakoś 11.11.09 laptopa z vista 64. Instalowalem raczej malo, rzeczy, cod4 jakies male programy (ale w tym programy uniblue - speed up my pc - nie dzialal na 64 to usunalem; i registry booster, ktory w jednym z dzialow badania rejestru znalazl 30 000 bledow. Przerwalem dalsze skanowanie, odznaczylem badanie tego dzialu i bledow znalazlo 30 ktore kazalem naprawic. Zrobilem backup rejestru zajmujacy 16GB(?!)).
Instalowalem tez daemona i photoshopa. Wylaczylem komputer a po ponownym odpaleniu 1h pozniej zaszedl mnie taki problem

Cytuj:
C:\windows\system32\config\systemprofile\Desktop refers to a location that is unavailable. It could be on a hard drive on this computer or on a network. Check to to make sure the disk is properly inserted.


Z tym, ze po polsku... Rozne rzeczy sa napisane w internecie ale wszystkie obejmuja reakcje komputera. Moj nie odczuwa nic oprocz przycisku wlacz/wylacz (klawiatura i touchpad jakby nie istnialy(tak samo zewnetrzna mysz)).
Ktos ma jakies sugestie? Prooszee...

PS. W systemie awaryjnym tez nic nie reaguje ale komunikat jest taki:

Cytuj:
Nie można nawiązać połączenia z usługą systemu Windows
System Windows nie może połączyć z usługą ProfSvc. Uniemożliwia to logowanie się do systemu użytkownikom z ograniczonymi uprawnieniami. Jako użytkownik administracyjny możesz przejrzeć szczegóły dotyczące braku odpowiedzi usługi w dzienniku zdarzeń system


To dosłowny cytat - bez błędów. To już po kompie? Po 1 tygodniu? To w ogole mozliwe?


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2009, 20:40 
Cytuj  
Może płyta do odzyskiwania systemu coś pomoże.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2009, 20:41 
Cytuj  
Nie mam jej przy sobie, jakies inne rady?

EDIT: Na zamkniecie klapy laptopa ustawione bylo wylaczenie komputera, to tez nie reaguje.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lis 2009, 22:17 
Cytuj  
System ci sie rozjechal. Pozostaje reinstall (jesli nie usunales partycji Recovery, to F8 przy starcie systemu i opcja "odtworz system", system wroci do stanu fabrycznego. Oczywiscie wpierw zrob backup).

X.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2009, 17:44 
Cytuj  
Dzieki ale nie zdazylem przeczytac Twojej wiadomosci i zrobilem formata...
Mam teraz do Ciebie pytanie jako do posiadacza della.
Na stronie dell.pl po podaniu service tag dostaje spis sterownikow. Mam je wszystkie instalowac czy mam sie dowiedziec co jest w moim laptopie i wybierac?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2009, 17:50 
Cytuj  
Masz instalowac te, ktore odpowiadaja zawartosci twojego laptopa. Zazwyczaj roznica jest glownie w karcie graficznej, cala reszta jest wspolna w obrebie jednego modelu.

X.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2009, 17:58 
Cytuj  
Jeszcze jedno. Mianowicie kiedy instalowalem viste to przy podziale dysku na partycje byla jakas opcja zwiazana ze sterownikami. Do czego ona sluzy? Wkladam plytke i windows instaluje to co na niej jest?


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2009, 18:05 
Cytuj  
Ta opcja w instalatorze Visty/7 służy do wgrania sterowników do dysku, jeśli nie ma ich w systemie, w celu umożliwienia zainstalowania windy w ogóle.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2009, 18:08 
Cytuj  
Ok, dzieki.
A co sie moze stac przy zlej kolejnosci instalacji sterownikow. Dell ostrzega ze niektore rzeczy moge nie dzialac prawidlowo, is it true?

EDIT: Karte graficzna to ja wiem jaka wybrac. Ale jezeli chodzi o wlan to wysiadam : |


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 22 lis 2009, 18:32 przez Icrom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2009, 18:28 
Cytuj  
Etam. Ja zawsze wgrywam drivery wg kolejnosci w menadzerze urzadzen. I zawsze jak krzyczy o restart poinstalacyjny, robie go dopiero po zainstalowaniu wszystkich sterownikow. Nigdy nic zlego sie nie stalo (a reinstaluje srednio 10 notebookow Della w miesiacu) :)

X.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2009, 19:34 
Cytuj  
Nie no jak mi dell windowsa instalowal to nie mialem tyle smieci :(
Mam pomysl zeby wejsc na ten system z zapasowej partycji (nie usunalem jej) i sprawdzic jakie tam sa sterowniki i u siebie zainstalowac te same. Co wybrac po nacisnieciu F8? Chyba, ze tak sie nie da.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2009, 20:29 
Cytuj  
F8 i "Napraw moj komputer".

Jesli jednak po formacie zniknela ci ta opcja, to mozesz ja przywrocic dzialajac zgodnie z
http://support.dell.com/support/topics/ ... doclang=en

Warunek: partycja Recovery MUSI byc.

X.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2009, 20:51 
Cytuj  
Partycja recovery JEST :)
Sorry, ze tyle tego ale znowu cos mam. Dell mi dal jakas ladna rozszerzona wersje Roxio. Nie wiem jak ja odzyskac. Na stronie sterownikow della jest jakis maly burner a ja mialem cos znacznie wiekszego. Poza tym mam cos takiego
Obrazek

PS. Do tego potrzebuje sterownika, ktory zaspokoi 'Kontroler magistrali zarządzania systemem'


_________________
Obrazek

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2009, 13:05 
Cytuj  
Dobra zadzwoniłem do obsługi.
Jakby ktoś tutaj miał della i po formacie stracił jakies oprogramowanie, którego nie dostał na dysku to jest specjalna strona

https://smartsource.dell.com/Web/Welcome.aspx?ReturnUrl=%2fweb%2fmain.aspx

A ja mam kolejne zagadnienie. Jak zaspokoic apetyt windowsa na sterownik do bluetooth peripheral device?


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.