mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2009, 14:21 
Cytuj  
Proszę o rade wszechwiedzących użytkowników forum mmorpg.pl :wink:

Poszukuje fajnego Routera cechy jakie wymagam od niego to przede wszystkim prostota i niezawodność.

Miałem Netgara, miałem Belkina jak dla mnie gówno !! Za chuja tego dobrze skonfigurować się nie dało.

W domu jest 5 kompów + Xbox 360 więc bardzo ważne będzie dla mnie jeśli Router nie będzie miał firewalla albo innych debilnych zabezpieczeń albo można będzie to łatwo wyłączyć. (Jak miałem Netgara po wyłączeniu firewalla nie moglem nic robić brak dostępu do sieci) Po prostu nie chce się bawić w "Tworzenie reguł dla każdego kompa osobno. (Otwieranie portów itd).


Teraz mam chujstwo z Vodafona gdzie nie da się właśnie wyłączyć "Zabezpieczeń" a co za tym idzie jak mi się oczy zamykają idę spać odchodzę od "dużego kompa" idę na laptopa w łóżku :P Musze się jebać w zmienianie IP ....

Jakieś propozycje ??

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 lis 2009, 15:49 
Cytuj  
linksys i problem z glowy, btw jak masz podlaczony xbox przez wifi?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lis 2009, 18:52 
Cytuj  
Linksys WRT54G. Tylko i wylacznie ten.

X.

PS. Poza funkcjonalnoscia, prostota i niezawodnoscia jego glowna zaleta to doskonale firmware fanowskie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Linksys_WRT54G_series

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2009, 23:56 
Cytuj  
bleh ja mam netgear-a, komputer, konsolę (PS3), konsolę (PSP), laptop, laptop i jakoś bez problemów mi działa na defaultowych ustawieniach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lis 2009, 00:16 
Cytuj  
wiekszosc routerow domowych nie ma zaawansowanych ustawien...
i w netgear'ze nie pamietam zebym musial konfigurowac w jakikolwiek sposob firewalla...

to co proponuje xanth (fanowski firmware) dopiero powoduje 'zabawe'.

kup linksysa, skonfiguruj podstawowe rzeczy, odpal, zapomnij.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2009, 00:31 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Linksys WRT54G. Tylko i wylacznie ten.

X.

PS. Poza funkcjonalnoscia, prostota i niezawodnoscia jego glowna zaleta to doskonale firmware fanowskie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Linksys_WRT54G_series


Też o nim myślałem ale trochę się zakręciłem to jest Modem/Router ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2009, 01:14 
Cytuj  
Tez szukam routera ale nie jestem w temacie, wiec podpinam sie pod temat.

Mam do podpiecia trzy kompy kablem i jeden media tank kablem, do tego dysk sieciowy na usb ( chyba nie ma innej opcji jak usb ? ) i wifi dla iphona ( ale to mozna olac jesli jest cos bez wifi ).
Sciaganie z torrent/rapid nie koniecznie bo ma to w media tank ( EGreat, odtwarzacz NMT, cos jak Popcorn Hour ).
Podstawa dla mnie to mozliwosc regulowania przepustowosci na konkretnym porcie ( dlatego na porcie bo nie chce ustawiac na sztywno IP, nie wiem czy da sie tak ? ).
Idealne by bylo nie bawic sie w open firmware/soft i miec to fabrycznie, nie wymagam jakis super konfiguracji ale by to sprawnie dzialalo ale jesli nie bedzie wyjscia to taka opcja nie bedzie problemem.
Jako ze ma to byc netia po kablach tepsy to bedzie potrzebny modem adsl wbudowany lub ostatecznie dokupie osobny.

Moze ktos doradzic jakis router spelniajacy takie wymagania ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2009, 03:02 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Xanth napisał(a):
Linksys WRT54G. Tylko i wylacznie ten.

X.

PS. Poza funkcjonalnoscia, prostota i niezawodnoscia jego glowna zaleta to doskonale firmware fanowskie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Linksys_WRT54G_series


Też o nim myślałem ale trochę się zakręciłem to jest Modem/Router ?


nie ma modemu

btw zamiast wrt54 lepiej wziasc Ovislink Airlive WL-1600GL, jest tanszy a mozliwosci te same (tomato). jesli chodzi o modem to speedstream 4100. jesli chcesz inny pamietaj zeby mial tryb bridge. nie pisales jakie masz lacze.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2009, 03:15 
Cytuj  
Łącze ... na papierze niby że 7 mb :P Od dostawcy telefonu czyli ADSL

słyszał ktoś o tym ??

D-Link DSL-2740B

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2009, 16:38 
Cytuj  
Ovislink Airlive WL-1600GL + Tomato = rewelacja
polecam takie rozwiazanie bo za 100zl otrzymuje sie swietny router z wielkimi mozliwosciami jakie sa w sofcie bazujacym na linux
Jesli ktos szuka routera z mozliwoscia podpiecia dysku usb to Asus WL-500 i tez tomato.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 14:14 
Cytuj  
Potrzebuje router. Do rzeczy: mam neta radiowego w domu (antena na bloku, antena na moim domu) w kompie mam 2 karty sieciowe jedna z RJ-45, a druga do kabla, który leci do anteny. Chcę kupić w miarę tani router, ale żeby miał opcję kopiowania MAC'a i żebym mógł siedzieć na dole z lapkiem, a nie mieć go podłączonego RJ45 do mojego stacjonarnego co łącznie ciągnie 2x double prąd. Będę wdzięczny za odpowiedź.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 14:23 
Cytuj  
Polecam Ovislink Airlive WL-1600GL + Tomato bo za cene 100zl nie znajdziesz tak uniwersalnego sprzetu, na ktory wgrasz latwo dostepny tomato ze wszystkim co tylko mozna chciec.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 14:38 
Cytuj  
embe napisał(a):
Polecam Ovislink Airlive WL-1600GL + Tomato bo za cene 100zl nie znajdziesz tak uniwersalnego sprzetu, na ktory wgrasz latwo dostepny tomato ze wszystkim co tylko mozna chciec.


Prawdę mówiąc nie mam zielonego pojęcia jak mam zrobić, żeby było ok z tym netem. Mój dostawca żąda 360zł za router + AP i za instalację. Czyli jeśli zamówię ten router to bezproblemowo będę mógł ustawić sobie neta na wifi w domu? Bo z tego co się dowiadywałem, żeby ustawić takie coś muszę skopiować MAC'a mojego komputera stacjonarnego na router. Jeszcze jedna sprawa ten tomato to jest coś jak ten interfejs routerów przez przeglądarkę? Jeśli chodzi o te sprawy jestem totalnie zielony więc wybacz :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 15:15 
Cytuj  
http://openlinksys.info/forum/viewforum.php?forum_id=51
http://openlinksys.info/forum/viewforum.php?forum_id=32
tam masz wszystko opisane ale mimo wszystko jest to banalnie proste, wchodzisz przez www z kompa podlaczonego do rutera i ustawiasz wszystko, zapewniam cie ze to co oferuje ci ten ktos to zwykle naciaganie

tomato to oprogramowanie alternatywne, firmowe do standardowych rzeczy tez daje rade ale po wgraniu tomato masz potezne narzedzie, sa juz tez wersje pl tomato do tego routera


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 13:56 
Cytuj  
http://www.siecioowo.pl/index.php?optio ... temid=1151

Robiłem zgodnie z tym tutkiem. Nie mam możliwości udostepnienia internetu w domu. Powoli wariuję bo dzisiaj wróciłem do domu i chcę to ustawić i nic mi nie wychodzi. Jest ktoś w stanie mi w tym pomóc? Już mnie całkowicie krew zalewa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 18:47 
Cytuj  
Te linki co podalem wczesniej odnosza sie do aktualnego softu, wgrywasz i jak podlaczysz wan to masz siec, reszte mozesz juz ustawiac sobie ale na dziendobry dziala wszystko bez problemu.
Napisz moze co ci sie dzieje dokladniej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 22:10 
Cytuj  
Problem jest taki, że ja nie mam zielonego pojęcia co mam ustawić żeby ten cholerny net działał mi na wifi. Wgrałem tomato-ND.trx reszta to już dla mnie czarna magia. Mój net działa na PPoE, ale nie mam zielonego pojęcia co gdzie i jak ustawić :/

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 23:53 
Cytuj  
cokolwiek innego nic netgear


_________________
oumn da lololegend

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 11:45 
Cytuj  
Laptop wykrywa router. Kiedy się do niego podłącze pokazuje, że mam brak dostępu do internetu. Wpisałem wszystkie dane do PPoE i nadal nic nie mogę zrobić. Zastanawiam się co jest tego przyczyną. Otwieram konsolę ipconfig /all i mam 3 karty wpisuje to co mogę i nadal nic. Powoli mnie krew zalewa, że kupiłem router, który nie obsługuje mojego neta...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 12:53 
Cytuj  
A jaki masz net podlaczony do tego routera, jakis modem czy cos innego ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.