mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 11 sty 2010, 11:16 
Cytuj  
Kończy mi się umowa w sieci era, a że używam głownie swojego iphona do gg i przeglądania stron(od święta dzwonie, pisze smsy), rachunki przychodzą dużo wyższe. Wpadłem na pomysł żeby wpakować do niego którąś z ofert internetu z sieci komórkowej. Wiem, że można tez z tego dzwonić i smsy wysyłać, na dodatek iphone bardzo ładnie się sprawdza jako wifi modem do lapka.

Zastanawiam się nad oferta Play Online albo Iplus. Jest ktoś w temacie, ktory ma lepsze warunki, lub ma inne propozycje?


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

**

Posty: 217
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2010, 11:42 
Cytuj  
Play Online działa tylko w miastach (bo korzysta tylko i wyłącznie z 3G) ale jest tańszy niż iplus (który działa wszędzie, bo umie też edge).

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2010, 19:11 
Cytuj  
play nie działa tylko po 3G. FYI: play korzysta z wewn. roamingu plusa, więc działa tam, gdzie plus.
Odnośnie oferty play, to chyba ma najlepszą cenowo ofertę na neta przez komórczaka.

Niestety, w związku z tym że plus wali w huja od ok pół roku, kumpel który od 6 lat miał plusa (i z roczek srajfona, z którym non stop miał jakieś jazdy jeśli chodziło o dostęp do netu) miech temu przeszedł do ery.
Zapytałem jakie wrażenia. odp: "wszystkie problemy które miałem, zniknęły".

Polecam intensywnie przetestować najpierw iplusa w miejscu w którym będziesz korzystał z tej usługi najczęściej.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 11 sty 2010, 20:12 
Cytuj  
wziąłem starter play online za 19zl do testow. U mnie w domu lapie 3g i nawet w wowa idze pograc nie wychodzac poza ping 250 ms. Jak na warunki komórkowe i iphonowy modem wydaje mi sie ze jest bardzo dobzre


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2010, 23:42 
Cytuj  
joshe napisał(a):
play nie działa tylko po 3G. FYI: play korzysta z wewn. roamingu plusa, więc działa tam, gdzie plus.

No to chyba coś innego sam Play twierdzi na swojej stronie:
http://internet.playmobile.pl/maps/ (odznacz wszystko poza zasięgiem Play Online i zobaczysz 8) )

Z tym roamingiem to prawda ale dla połączeń głosowych - dzięki temu Play działa w całej Polsce. Ale do połączeń "data" używają własnej infrastruktury a tej za dużo jeszcze nie mają (budują sieć 3G od razu).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2010, 01:48 
Cytuj  
Dokładnie tak jak napisał zderzaq. Play do playonline nie korzysta z roamingu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 12 sty 2010, 07:42 
Cytuj  
tzn ze za granica nie dziala?


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2010, 08:53 
Cytuj  
zderzaq napisał(a):
Z tym roamingiem to prawda ale dla połączeń głosowych - dzięki temu Play działa w całej Polsce. Ale do połączeń "data" używają własnej infrastruktury a tej za dużo jeszcze nie mają (budują sieć 3G od razu).


W play-u jestem od samego początku.
Dziwne że po gprsie/edgu bujam motorówą po necie w mojej wiosce, a do najbliższego nadajnika 3G mam 40km w linii prostej.

No, ale tu polska i jej cudy nad wisłą.

Nie chce mi się kontynuować tematu, swoje rzekłem w 1 wypowiedzi.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2010, 14:03 
Cytuj  
Jesteś głupi, czy upośledzony? Rozumiesz różnicę pomiędzy playonline, a ich telefonią komórkową?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2010, 15:14 
Cytuj  
Ohh schodzimy do argumentów osobistych ?
A jakieś rzeczowe możesz przedstawić ?

Masz playa, korzystałeś z netu w nim czy tylko pieprzysz po próżnicy ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 116
Dołączył(a): 11.05.2007
Offline
PostNapisane: 12 sty 2010, 17:41 
Cytuj  
Play korzysta/dzierzawi od Plusa wszystkie swoje nadajniki. Nie posiadaja ani jednego nadajnika czy to do polaczen glosowych czy do neta. Wiem, bo wiem.


_________________
In game ~ Aldamir, Zothar, Zahir, Achaja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2010, 19:18 
Cytuj  
Mam, korzystam. Play, a właściwie P4 ma swoje nadajniki 3G. Playonline działa tylko z 3G.
Mówimy o tym: http://www.playmobile.pl/pl/internet/index.html - nie o żadnym lolgprs w komórce.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 7 lut 2010, 00:00 
Cytuj  
Ja używam play mobile net od roku i naprawdę jestem zadowolony. W Poznaniu mam 9x% poziomu sygnału. Jak byłem u rodzinki ~40 km od Poznania miałem jakieś 5x% więc też nie najgorzej.

W pracy na tym grałem w DFO swojego czasu :)


_________________
LaMoon#2988

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 10:41 
Cytuj  
Wie ktoś czy Plus/Polkomtel oferuje jakieś zestawy startowe (modem + karta sim) w rozsądnej cenie w ramach iPlusa "na kartę" ?
Chodzi mi o coś takiego jak tu:
http://www.playmobile.pl/pl/internet/pr ... index.html

Próbowałem znaleźć coś na stronie iPlusa ale jest porypana w kosmos (nie mówiąc o tym że nachalnie "promują" iPlusa a abonamentem ...) :har:

/edit:
potrzebne mi to dla kogoś kto będzie korzystał z takiego netu w Warszawie oraz z okolic Wyszkowa (a tam iPlus działa znacznie lepiej niż orange free/era blueconnect, zasięgu play online nie mam jak tam sprawdzić ...)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 9 lut 2010, 11:08 przez zderzaq, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 10:58 
Cytuj  
Ja mam playka od roku i używam go tylko w pracy na lapku. Gram sobie spokojnie w Wowika, a swojego czasu grałem na nim w DFO. Tak więc jest si i można go spokojnie polecić.

Za 45 zł mam 5 giga limitu transferu. Spokojnie na miecha mi wystarcza jak się nie ściąga filmów i tego typu stuffu :]


_________________
LaMoon#2988

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.