mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2017, 09:26 
Cytuj  
Szybko :)
Jak coś pytaj odnośnie foto.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 3 gru 2017, 21:14 
Cytuj  
Mam na oku ten aparat: Nikon D5600 + 18-105 VR ( koszt około 3,7k )

Możecie coś polecić do 4,5k max 5k ? Względnie lepszego. Zdjęcia w górach, zdjęcia produktów reklamowych i 360stopni.. Zależy mi na jakości.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2017, 22:21 
Cytuj  
Pytanie czy musi być lustrzanka, a może bezlustro jakieś ?
Ten nikon jest świetny, tak samo obiektyw, pomacaj czy ci to pasuje w łapach, wszystko co wymieniłeś zrobisz nim.

Ja bym taki zestaw zrobił ale z obiektywem Sigma 17-50 2.8 co da ci rewelacyjną jakość, mniejszy zakres obiektywu ale za to jasny i ostry, minusem jest to że po zakupie takiego zestawu i braku doświadczenia najlepiej wysłać zestaw na darmową kalibracje do sigmy, płacisz tylko za wysyłkę, całość trwa 4-5 dni zanim kurier dostarczy ale masz zestaw zrobiony do wzorca idealnie celny i ostry.

Nie wiem tylko z tym 360 stopni czy chodzi poskładanie panoramy czy te dziwne fisheye 360 ?

Opcja druga to jakieś bezlustro ale tu temat szeroki i nie ma odpowiednika tak dobrego/taniego obiektywu jak w/w do nikona.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 gru 2017, 00:17 
Cytuj  
Bo ja wiem.. :) W bezlustrach Sony mamy PZ 18-105/4 który sam posiadam i imho jest to genialne szkło, fakt że trochę droższe od Nikonowskiego :) Za to body a6000 można zakupić już za 1900zł, co daje trochę ponad 4k za zestaw. D5600 to entry level i nawet starszy a6000 spokojnie go łyka zarówno jeśli chodzi o jakość jak i dodatki (więcej fps, więcej pól af, świetny c-af, dodatkowe apki ze sklepu). Body mniejsze ale to kwestia preferencji, natomiast jeśli wchodzisz na świeżo to chyba lepiej teraz ogólnie w bezlustra iść.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2017, 01:42 
Cytuj  
Dlaczego lepiej, ja miałem bezlustra i chciałem wyjść z lustrzanek, byłem bardzo na tak, jednak wyszedłem ze względu na kiepskie i drogie obiektywy, nieporęczność zestawu z przyzwoitymi obiektywami, słabsze AF w kiepskich warunkach, słabsze użyteczne ISO, apetyt na prąd, przyzwyczajenie do wizjera optycznego, chęć używania dobrych optycznie 70-200 f/2.8 bez sprzedawania nerki, rynek zawalony używanymi tanimi obiektywami, dobra lustrzanka nie wymaga tez dbania jak te walkmany sony ;)

Bezlutra mają sens jeśli używamy ciemnych kitów, zestaw dość mały i lekki wycieczkowo spacerowy, w góry może być fajny jak nam ciążą lustrzanki itp.

Sony 18-105 z f/4 na cropie nie jest rewelacją i dlatego sugerowałem sigme 17-50 f/2.8 w połączeniu z bardzo dobrym af w/w nikona mimo że to amatorski sprzęt jest świetnie pod każdym względem w porównaniu do sony.

Wydając 5k masz teraz semi pro D7200 + Sigma 17-50, a to już kosmiczna jakość pod względem celności i szybkości af w porównaniu do bezlusterek i nie pomogą tu youtubowe testy :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 4 gru 2017, 09:27 
Cytuj  
Dzięki. Poszperam po sklepach za tym modelem.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 5 gru 2017, 20:14 
Cytuj  
Bo jak ktoś nie jest spaczony lustrzanką to łatwiej mu będzie przyjąć charakterystykę bezlustra, jak choćby ten nieszczęsny evf który w nowych konstrukcjach jest praktycznie w każdym względzie lepszy od ovf. Jedynie czego wymaga to właśnie przestawienia się z charakterystyki lustra. Obiektywy kiepskie i drogie to już powoli pieśń przeszłości, Sigma zaczyna wrzucać na rynek pierwsze z af pod cropa, ceny też pospadały.

Bezlustra mają sens tam gdzie użytkownik widzi ich zastosowanie, nadal zestaw a6000+18-105 będzie lżejszy i bardziej poręczny od podobnego zestawu lustrzankowego http://camerasize.com/compact/#535.446,611.290,ha,t - waga prawie x2, wielkie body a obiektyw i tak nie jest odpowiednikiem PZ.

Ta Sigma to ~1500zł + 4000zł za body, trochę wychodzi poza budżet :) W ten sposób to ja mogę zaproponować a6300 + Sigma 16/1.4 który ma porównywalne szumy a af lepszy. Koniec końców liczy się subiektywne wrażenie usera, niech pomaca lustra jak i bezlustra i sam zdecyduje co woli dźwigać na wakacjach.
Dla mnie a6k+PZ to idealny zestaw wycieczkowy poniżej kg wagi ze stałym światłem i bardzo dobrymi możliwościami do kręcenia filmów jak ktoś chce (elektroniczny zoom).


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2017, 20:39 
Cytuj  
D7200 jako najlepsza pucha ale jest D7100 nadal świetne no i niższa półka czyli D5xxx, do tego teraz jest akcja dla D7200 i wychodzi coś 3600zł.
Ja słyszę zawsze argument że bezlustro jest lekkie, małe itd, dlatego napisałem że jak dajesz obiektyw, który ma sens, a nie jest za przeproszeniem gówniany to już jak ładnie to nie wygląda, do tego sugerujemy się jasnym obiektywem, standardem w fotografii czyli f/2.8 co niestety kosztuje, w lustrzankach ratuje świetna sigma 17-50 i dlatego warto bo fotografia staje się czymś innym z takim obiektywem.
Miałem na pełnej klatce 24-120 f4 i jest super ( na cropie f/4 jest już słabe ) ale zawsze był niedosyt, teraz mam 24-70 f/2.8 i to jest to, zestaw na wieki do wszystkiego praktycznie.

Jak waga przeszkadza to i bezlustro nie będzie dobre, wtedy pozostaje w kieszeni fonik i też jest ok, wszystko zależy czego oczekujemy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 10 gru 2017, 20:48 
Cytuj  
Jaki statyw polecacie. (Nikon D7000 +70-200 najwięcej(głównie stalki )
Temat jest dość ruchomy bo robie fotki architektury, + portret + sporty zimowe

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 3 lut 2018, 10:28 
Cytuj  
Jakiś czas temu zakupiłem D5600. Jest rewelacyjny. Potrzebuje drugiego akumulatora ale chyba zamiennik kupię https://www.fotoamigo.pl/akumulator-en- ... -1641.html
Pod mój chyba też podejdzie. Jest jedno ale.
Gdzieś przeczytałem, że po aktualizacji oprogramowania ( pod D5500 ) aparat nie widzi zamienników. Nie wiem czy będzie się to tyczyło też mojego modelu czy nie :-/

Różnica w cenie jest znaczna. Oryginał kosztuje ~200zł a zamiennik 57zl. Jeśli spasowałby do mojego to chyba poszukam gripa i wsadzę dwa zamienniki do niego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2018, 10:37 
Cytuj  
Zamienniki firmy newell są dobre, sam mam i nigdy soft ich nie blokował ale zawsze możesz wrócić do poprzedniego, jedyny problem to powrót do fabrycznego zazwyczaj 1.0 bo tego nigdzie nie ma żeby ściągnąć.
newell, phottix jest ok i robi też z tego co widziałem w hurtowni Duracell, kupuj w sklepie gdzie można bez problemu wymienić i gdzie dają gwarancje przynajmniej parę miesięcy, zamienniki lubią padać szybko, a oryginały nawet po 10 latach i wskazaniu zużycia 3-4 nadal pozwalają na trzaskanie setek zdjęć.

aha i nie kupuj czasem podróbek w ładnym "oryginalnym" opakowaniu na alli/allegro/ebay bo to syf.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 3 lut 2018, 10:47 
Cytuj  
Myślę, że kupię tutaj https://www.fotoamigo.pl/akumulator-en- ... -1641.html jest gw. na 24m.
Grip taki jak ten pod 5500 ale pod 5600 też pasuje http://allegro.pl/battery-pack-newell-m ... 44880.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2018, 11:24 
Cytuj  
Dla mnie grip w amatorskiej puszce z kabelkiem bocznym jest wkurzający ale jeśli chcesz kupić to bierz dobre paluszki zamiast zamiennika bo zawsze jest drugi koszyczek na nie w komplecie, tylko upewnij się że to wszystko działa po podpięciu i miej możliwość zwrotu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 3 lut 2018, 12:46 
Cytuj  
Na razie kupię zamiennik i zobaczę, czy faktycznie potrzebuje więcej. Aku. Nikona ładował mi się od 0% do 100% w około 2h 10min. Także wystarczająco :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.