mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2010, 21:52 
Cytuj  
Panowie 3ci dzień męczę się i nie potrafię sobie poradzić, pomocy!:)

Płyta - Gigabyte GA-P31-S3L

Windows XP SP3

Nie wiem jak mam to opisać, dźwięk jakby się załamywał (charczał) podczas filmików z gier i chyba ogólnie przy dużym obciążeniu. Wcześniej działałem na sp2 nigdy nie było problemów. Z dwa tygodnie temu postawiłem 7mke i problem się pojawił. Po tygodniu ponownie postawiłem xp'ka z tą różnicą że z sp3. Z tego co wyczytałem podobno sp3 z realtek'em coś się tam gryzie i trzeba zainstalować jakąś łate. Dziś znalazłem ów łate zainstalowałem i myślałem w pierwszej chwili że to to! Niestety problem nadal jest z dźwiękiem.

Łata którą instalowałem to KB835221

Próbowałem nowszych sterowników starszych nie pomaga. Może oprócz odinstalowania sterów mam jeszcze coś zrobić? Miał ktoś podobny problem? Wie ktoś coś na ten temat? Pomocy bo mnie już szlag trafia...

edit: oczywiście chodzi o dźwięk zintegrowany na płycie:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2010, 21:57 
Cytuj  
czy pobrałeś najnowsze stery z tej strony ? http://www.realtek.com.tw/
zrób to, długo miałem realteka HD i był całkiem spoko

nie każdy realtek jest do dupy.


_________________
psn

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2010, 22:00 
Cytuj  
Pobierałem ze strony gigabyte myślałem że to bez różnicy, zaro przetestuja:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2010, 22:03 
Cytuj  
Gevaar napisał(a):
Pobierałem ze strony gigabyte myślałem że to bez różnicy, zaro przetestuja:)
nie zapomnij najpierw odinstalować starych i zrestartować kompa


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2010, 22:05 
Cytuj  
Może to problem sprzętowy ?
Oczyść płytę z kurzu, sprawdź czy na wszystkich wyjściach pojawia się problem, mam taka płytę i cały czas działa dobrze ale na vista.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2010, 22:12 
Cytuj  
Wygląda to tak że przy dużym obciążeniu cały komputer jakby odrobinę zwalniał a razem z tym dźwięk. Takie jakby zwolnienie z charczeniem. Czasem nawet jak odświeżę pulpit a leci np winamp to na chwile tez zwolni się dźwięk i słychać charczenie.

Póki co leci po 20KB/s sprawdzę te stery. Sama płyta nie wygląda na bardzo zabrudzoną sam już nie wiem.

edit:

OMG! Jestem po teście, Demko z gry - Nic nie przycinało wszystko grało przez jakieś 2min. Później bluescreen:) Ponownie uruchamia sie komputer a tu mi pisze że szuka biosa na hd :O Jeszcze jeden reset i włączył się normalnie system póki co narazie komp działa potestuje i napisze później co i jak:)

Dzieki za rady:)


edit:)
Chyba wszystko wróciło do normy nie miałem czasu za bardzo po testować ale nie słyszę żadnych problemów:)
Jedno co mnie martwi to jak odpalę jakieś internetowe radio to dwie minuty leci wszystko ok później jest takie "szttyyybszyt" :) i dalej leci już zniekształcony dźwięk...

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 19:17 
Cytuj  
bump:)

Jeszcze raz chciałem poruszyć temat mojego dźwięku. Dzisiaj rano włączając monitor (bo komp chodzi 24h) skreenshot. No to restart ale niestety padła płyta. To chyba na tyle. Dzieki wam za wszelaką pomoc :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.