mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 12:01 
Cytuj  
Czołem, czy ktoś z panów informatyków w warszawie zna firmę Mospan (www.mospan.pl) i może ją polecić jako rzetelnego dostawcę usług outsourcingowych?

Zmieniamy firmę świadczącą nam usługi serwisowe i helpdesk. Szukam jakiejś dobrej firmy, może ktoś z was poleci coś dobrego?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 12:24 
Cytuj  
Zatrudnijcie za w miare porzadna kase normalnego informatyka/admina i nie bedziecie miec problemu z zabawa outsourcingiem. I zaloze sie, ze wyszloby taniej.

X.

PS. Jak dla mnie, dopuszczanie obcych osob do zasobow firmy (czesto poufnych) to idiotyzm.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 2 cze 2010, 12:25 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 12:25 
Cytuj  
to raczej zalezy od firmy, oprogramowania i ilosci zatrudnionych osob.
czasami wychodzi taniej, ale pytanie co dostajesz...

mhm. dla ciebie idiotyzm, dla wielu firm nie. i coraz wiecej z nich decyduje sie na tego typu rozwiazania.
i to polskie, jak i zagraniczne oddzialy firm w naszym kraju.

i sorry ale jak rozumiem TY dla firmy nie jestes obca osoba? tylko czlonkiem rodziny?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 12:44 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
i sorry ale jak rozumiem TY dla firmy nie jestes obca osoba? tylko czlonkiem rodziny?

Po pierwsze, jestem pracownikiem zwiazanym troche inna umowa (i innym prawem) niz firma uslugowa. Po drugie, dostep do poufnych zasobow mam ja i osoby za nie odpowiedzialne, a nie bog wie ile osob z firmy zewnetrznej. I to nie jednej. Przy firmie outsourcingowej nie jestes w stanie kontrolowac ewentualnych wyciekow. Przy odpowiednio malej liczbie uprawnionych pracownikow mozesz.
Poza tym na obsluge serwisowo/helpdeskowa dla 100 ludzi wystarczy jeden ogarniety, dobrze oplacony czlowiek.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 12:47 
Cytuj  
nie widze sensu dalszego prowadzenia tej dyskusji z Toba Xanth.
na podstawie doswiadczen smiem twierdzic, ze jest zupelnie inaczej niz Ty to przedstawiasz.
i to w przypadku firm, 15 jak i 500 osobowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 12:48 
Cytuj  
imo outsoursing staje sie coraz bardziej popularny, niz na odwrot.

edit: outsource sie bardzo rozwija ostatnio, wiec nie jest to takie straszne. Zalezy co kto potrzebuje.


_________________
.


Ostatnio edytowano 2 cze 2010, 15:31 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 12:50 
Cytuj  
I oczywiscie sadzisz, ze swoje teorie biore z kosmosu i nie mam w tym temacie zadnego doswiadczenia? Ze nigdy nie zajmowalem sie outsourceingiem, nigdy nie kierowalem dzialem IT w zadnej firmie, a takze nigdy nie pilnowalem bezpieczenstwa danych?
Masz prawo tak sadzic, co nie znaczy, ze bedzie to zgodne z prawda...

Highlander napisał(a):
imo outsoursing staje sie coraz bardziej popularny, niz na odwrot.

Zgadza sie. Z lenistwa i zle pojetego obcinannia kosztow (co wielokrotnie jest drozsze niz obsluga we wlasnym zakresie).

Ale co mnie to, przedstawilem swoja opinie, wynikajaca z wieloletniego doswiadczenia. Co opiniobiorca z tym zrobi, nie moj problem.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 12:56 
Cytuj  
alez oczywiscie, ze nie.
ale to, ze nie zgadzam sie z Twoja teoria tez nie bierze sie z kosmosu.
tylko na podstawie doswiadczen we wspolpracy z firmami, ktore korzystaja uslug firmy, w ktorej pracuje. i tak jak napisalem - sa to firmy, ktore zatrudniaja od 15 do 500 osob.
ale fakt 'kierownikiem' nie jestem...

czesciowo oczywiscie masz racje - ale tak jak napisalem na poczatku. wszystko zalezy od tego czym zajmuje sie dana firma, na czym opiera swoje dzialanie, z jakich uslug korzysta i czego potrzebuje. byc moze zajmowales sie tym i owym, w zwiazku z czym zdajesz sobie sprawe, ze nie kazda firma pracuje np. od 8 do 16 od poniedzialku do piatku.
nie wspominajac o tym, ze 'ogarniety' admin, ktory bedzie w stanie zapanowac na setka uzytkownikow oraz infrastruktura wyjdzie drozej niz outsourcing.
no chyba, ze pomijamy takie rzeczy jak SLA i 'zadowolenie' klienta.

i lenistwo nie ma z tym absolutnie NIC wspolnego.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 13:00 
Cytuj  
Moja firma korzysta z uslug Lemon IT. Narzekac nie mozna na pewno.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 13:03 
Cytuj  
Niestety zatrudnienie człowieka nie wchodzi w grę (wiem, że to byłoby najlepsze).

Po pierwsze mamy za dużo miejsc/oddziałów.
Po drugie, oddziały pracują w różnych godzinach, poczynając od 6 rano na 22 kończąc + weekendy. To jest już conajmniej dwóch ludzi.
Po trzecie dostałem niezłe oferty i na 100% nie zatrudniłbym za te pieniądze speca. Dodatkowo jeszcze dochodzi ZUS i inne zlodziejstwo, wiec generalnie dużo taniej wyniesie firma zewnętrzna.

Jeden człowiek zdałby egzamin jesli by w biurze było 30-40 komputerów od 8 do 16.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 13:06 
Cytuj  
No tak, jesli firma zajmuje sie czyms malo znaczacym na rynku, dane w jej posiadaniu nie sa zbyt krytyczne i nie ma jakiejs zbyt zaawansowanej infrastruktury IT, to tak, tu outsourcing jest lepszy.
Przy bardziej zaawansowanych zalozeniach outsourcowanie bywa cholernie drogie. Czesto duzo drozsze niz pensja dla jednego, dwoch ludzi.

Kwestia, co Zychoowi sie bardziej oplaca. Jesli do tej pory outsourcing mu sie sprawdzil, to pewnie bedzie sie sprawdzal nadal.

Mospan nie ma jakis zlych opinii na rynku, ale osobiscie nie mialem z nimi do czynienia.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 13:07 
Cytuj  
mhm. dziwne, ze np. firmy ubezpieczeniowe korzystaja z outsourcingu.
oh wait, to cos malo znaczacego na rynku i dane w ich posiadaniu nie sa zbyt krytyczne...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 13:09 
Cytuj  
Ktore firmy ubezpieczeniowe nie maja wlasnych dzialow, czy firm corek IT? Podaj, zebym wiedzial, gdzie sie nie ubezpieczac.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 13:12 
Cytuj  
to komorek tez nie kupuj. i wielu innych rzeczy...
dla ulatwienia dodam - usluga outsourcingu moze obejmowac cala badz czesc firmy - w zaleznosci od profilu prowadzonej dzialalnosci.

jak juz napisalem, dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 14:36 
Cytuj  
Każdy ma swoje zdanie na ten temat ale ja ewoluowałem w kierunku outcource i sam teraz go oferuję.

Tylko tyle chciałem napisać bo nie za bardzo chcę mi się wykłócać na te temat bo sam pracowałem jako informatyk, a teraz outsourcingujemy firmy w Polsce (pomimo lokalizacji w trójmieście np. banki i firmy w Warszawie).

Wszystko zależy od firmy, jej zasobów oraz rozmiarów.

Nie mów mi, że w dużej korporacji opłaca się tylko trzymać informatyka bo jest taniej i bezpieczniej (błędy ludzki za które co najwyżej gościa zwolnisz, chorobowe, urlopy) oraz dostajesz 24/7/365 za stałą fakturę netto z umowami i klauzulami.

To samo z małymi firmami - znajdź mi informatyka i admina za 2k netto na rękę - a z nami mała firma umowę na tą kwotę podpisze. Podpisują - nikt nie narzeka.

Oczywiście są różne dziedziny outsource - pełen IT, soft, hardware, dedykowany pod dane rozwiązanie, na żądanie, na gotowość.

W jednej firmie przestój kilku / kilkunastu godzin kosztuje kilkaset tysięcy EUR strat. Znajdź mi IT Managera co się zgodzi na umowę, że jeśli nie zagwarantuje fixa w określonym czasie to zapłaci kary umowne. Powodzenia.

Trochę zaściankowe podejście.

Temat rzeka - jeszcze chwila a go niestety usunę bo tu się będzie toczył przykry flame.


Ostatnio edytowano 2 cze 2010, 14:43 przez Oyci3C, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 14:43 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Temat rzeka - jeszcze chwila a go niestety usunę bo tu się będzie toczył przykry flame.

No jak bedziesz powodowal flame, to i pewnie sie tak skonczy.

Zaden temat rzeka, poprostu nie ma sensu dyskutowac o zasadnosci outsorcingu ze sprzedawca outsorcingu, dlatego EOT z mojej strony.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 14:45 
Cytuj  
No ale sam piszesz i prowokujesz:

Cytuj:
PS. Jak dla mnie, dopuszczanie obcych osob do zasobow firmy (czesto poufnych) to idiotyzm.


Czyli jak zatrudni kogoś znajomego to będzie git? Co znaczy obcy i kiedy nowy pracownik staje się znajomym?

Proste, nigdy.

No i nasi klienci to idioci. :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 14:47 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
No ale sam piszesz:

Cytuj:
PS. Jak dla mnie, dopuszczanie obcych osob do zasobow firmy (czesto poufnych) to idiotyzm.


Czyli jak zatrudni kogoś znajomego to będzie git? Co znaczy obcy i kiedy nowy pracownik staje się znajomym?

Proste, nigdy.


Czytasz, na co odpowiadasz? Pisalem juz o tym. Umowa uslugowa to co innego niz umowa pracownicza. I zupelnie inna ustawa na dodatek.

EOT, serio. Nie bede z toba dyskutowal o outsoucingu, przeciez go sprzedajesz i dla ciebie zawsze bedzie zasadny. Nawet wtedy, gdy nie bedzie. I nie prowokuj flamesa, bo bedziesz musial jednak usunac watek.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 15:05 
Cytuj  
Vote: Zostawić wątek.

Ja nie zastanawiam się na tym czy kupić outsourcing, tylko gdzie.

I wiem, że żaden szanujący się admin/informatyk nie przyjdzie pracować do mnie za pieniądze, które chcę wydać na obslugę 24h w kilku miejscach bez martwienia się o jego chorujące dzieci i niedomagającą matkę (i oyci3ca;-).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 15:14 
Cytuj  
no na pewno to sa inne umowy.
ale od pracownika nie wyciagniesz takich kar za przekroczenie SLA jak w przypadku firmy. nie wspominajac o czasie reakcji, awariach, usterkach.
i juz widze ta 100 osobowa firme, gdzie pracuje JEDEN admin w momencie kiedy on zachoruje, idzie na urlop albo nagle sie zwalnia.

serio Xanth rozumiem twoje podejscie, ale powoli mam wrazenie, ze zupelnie nie rozumiesz idei outsourcingu w przypadku firm, ktore chca sprawnie i bezproblemowo dzialac 'bez ograniczen'.
albo robiles to 10 lat temu i nie bardzo masz pojecie jak to wyglada w tej chwili, na jakiej zasadzie dziala - i jakie firmy z tego korzystaja.

nie wspominam juz o tym, ze zatrudnienie admina, ktory bedzie ZNAL i OGARNIAL tematy sieciowe, telefonii, administracji ad, crm, sharepointem, ocs'em,exchangem - wyjdzie cie kilka razy drozej niz 'wyrzucenie' tego na zewnatrz.

nie zapominajmy rowniez o tym, ze codziennie spotykamy sie z roznymi problemami.
jak myslisz, kto jest w stanie szybciej rozwiazac problem - jeden admin - czy zespol ludzi?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.