mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2011, 11:09 
Cytuj  
potrzebuje jakiegos prostego softu do założenia bazy danych i nie wiem za bardzo jak to ugryzc

mam zainstalowac mysql i do tego jakas graficzna nakladke czy jest jakis prostszy gotowy sposob ?


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2011, 11:50 
Cytuj  
hym jak mam wykupiony hosting to zawsze dostaje dostęp do czegoś takiego jak php admin (aplikacja www do której się loguje ) i tam można łatwo i szybko sobie wszystko wyklikać.
Czyli założyć baze,dodać użytkowników.

A tak to mysql to przeciez wystarczy ściągnąć mySQL command line.
Teraz wpisujemy:

mysql -u nazwaUzytkownika -h numerIpSerwera -pHaslo; (czyli łaczymy się z hostingiem)
create database nazwabazydanych;
use nazwabazydanych;

etc.
czyli co tam potem chcesz
create table..
create user..
grant...

bla bla.

łatwiej już nie ma;p.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2011, 12:05 
Cytuj  
no ja mam troche inna sytuacje, mam po prostu pare tabel w excelu (duzych) z ktorych potrzebuje wyciagnac info,
tabel jest kilka z informacje jakie mnie interesuja sa na roznych z nich

wiec pomyslalem ze zainstaluje jakis soft, wyeksportuje to do bd i stworze raport z informacjami jakie mnie interesuja,

mysle ze nawet biorac pod uwage koniecznosc nauczenia sie obslugi i nawet podstaw sql to szybciej to pojdzie niz cokolwiek innego

no chyba ze ktoss ma lepszy inny pomysl jak sobie z tym poradzic


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2011, 12:26 
Cytuj  
to dajesz sql express od MS
Darmowy, z dobrym graficznym narzędziem do zarządzania danymi (tylko nie zapomnij zainstalować SQL Express management studio przy instalce bazy)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2011, 12:28 
Cytuj  
Wydaje się że ma to ręce i nogi,ale przyznam że nigdy tego nie robiłem.

Dane generalnie jest łatwo zaimportować do tabeli z pliku wyeksportowanego z excella jedną komendą nota bene tylko,że takie rozwiązanie nie supportuje funkcji itp.Czyli by musiały być wtedy stałe dane liczby,znaki w polach danych itp ,ale myśle że w tym okienkowym exporcie to jakoś na pewno rozwiązali ,bo w końcu używasz bibliotek ,aplikacji a nie gołego mysql :).

Tutaj masz pdfa jak to wszystko zrobić krok po kroku via aplikacje okienkowe ,wydaje się to mega proste max 10min roboty + drugie 10 minut na ogarnięcie jak założyć baze danych i tabele. (musisz się zarejestrować ,żeby ci go przysłali na maila).
http://www.mysql.com/why-mysql/white-pa ... _guide.php

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2011, 11:06 
Cytuj  
moze najpierw zacznij od accessa/base (open office)? Te duze tabele moze nie sa az tak duze jak Ci sie wydaje :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.