mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 08:50 
Cytuj  
Od jakiegoś czasu szukałem dobrej klawiatury do grania w gry MMO Zależało mi na dodatkowych przyciskach które zwiększą ilość skilli bezpośrednio bindowanych na niej. Inspiracji dostarczyły klawiatury Roccat Arvo i A4tech x-game.

Są to klawiatury na których zamontowano dodatkowe przyciski obsługiwane kciukiem pod spacja:

Obrazek

Obrazek

Roccat niestety kosztuje dosyć sporo, ponad 200 pln i ma tylko 3 extra programowalne klawisze, a ten A4tech nie oferuje programowania tylko dubluje wybrane znaki na dodatkowych przyciskach.

Po gruntownym przewertowaniu netu niestety nic nie znalazłem w jakimś sensownym kompromisie. Oczywiście można z powodzeniem w grach MMO używać kombinacji shift / alt / ctr + zwykle używane klawisze wokół wsad-u, ale nie daje to takiego komfortu jak szybkie odpalenie jakiegoś długiego, ważnego cooldownu jednym przyciskiem. W MM wpadła mi w oko tania zwykła klawiatura manty, o dosyć zwartej budowie ( 43 cm długości ) i tradycyjnym długim skoku. Po wydłubaniu spacji zastąpieniu jej przez lewy button Windows okazało się iż oferuje ona całkiem wygodny dostęp kciukiem od przycisków: x c v n m , Przyciski Windows i tak zwykle wydłubywałem bo kilka razy doprowadziły mnie już do szewskiej pasji gdy omyłkowo je wdepnąłem w ogniu walki. Dla poprawy pozycjonowania dłoni jeszcze trochę zmasakrowałem lutownicą button W, tak by czuć go wyraźnie inaczej pod paluchem. Efekty w graniu są bardzo dobre, oczywiście mała spacja jest niewygodna od pisania i wymaga sporo czasu do przyzwyczajenia, ale jak ktoś jest zapalonym graczem MMO to polecam takie domowej roboty rozwiązanie. Cena tej klawiatury to tylko 14 pln, ryzyko wiec niewielkie. Dziury które zostały po bokach usuniętej spacji zakleiłem gumkami do liczników rowerowych, tak by wyrównać powierzchnię :) Możną by tam użyć dowolny w miarę sztywny kawałek płaskiego plastiku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

p.s sorki za syf na biurku ale jak się mieszka samemu i dużo gra to tak to wyglada :] Klawiatura jest btw przyklejona do blatu na stałe paroma kroplami superglue, mi to ułatwia trafianie zawsze ręka w pozycje klawiszy :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 09:00 
Cytuj  
Czekaj, czekaj.
Potrzebowałes dodatkowych przcisków, wiec zmniejszyłes spacje, bo nie potrafiłes wciskac x,c,v,b,n,m ?


ok...


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 09:04 
Cytuj  
Potrzebowałem dodatkowych przycisków do wciskania kciukiem, niezależnie od tego co reszta łapy robiła na klawiaturze jednocześnie. W Rifcie jest np sporo skilli które nie używają global cd i mają długi 1-3 minutowy cooldown, idelanie nadajacych sie do zbindowania pod C V N M butonami.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 2 lut 2011, 10:41 przez szwejos, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 09:13 
Cytuj  
szwejos, nie brne w nic, ale jedno Ci tylko powiem.

Pod żadnym pozorem nie kupuj żadnej klawiatury Razera, żadnej. Wszystko to tandeta i badziewie, tarantula moja po roku wylądowała na śmietniku, wszystko tylko nie Razer.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 09:46 
Cytuj  
a ja ci powiem, ze ze swojej arctosy razera bylem zajebiscie zadowolony.
dzialala bez problemow, fajne makra - bardzo dobrze mi sie na niej pisalo i gralo.
do tego nie jest mechaniczna, wiec nie jest tez jakas strasznie glosna - plus przystepna cena.
poszla do smieci dopiero po tym jak wylalo sie na nia prawie pol litra herbaty z duza iloscia cukru.

pokaz mi inna plaska klawiature, cicha, z makrami Sobku?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 10:04 
Cytuj  
Dostalem kiedys w prezencie od zony taka klawiature zboard i powiem ze jestem zajebiscie zadowolony. Bardzo miekkie wygodne przyciski. Po lewej jest taki jakby caly pad z dodatkowymi klaiwszami do sterowania masa przyciskow makrowalnych i to wszystko w bliskim zasiegu naprawde mile. Klawiatura podswietlana moze sie to niektorym przydac. Latwy program do obslugi makr. Jedyny problem jesli ktos ma malo miejsca klawiatura jest z deka wieksza od normalnej jakies mysle 15 cm (szersza).
ten zboard wyglada tak tylko moja ma inne kolory
http://twojepc.pl/html/zboard_merc/01.jpg
na plus dpodam jeszcze ze ma wyjscia na sluchawki i mikrofon i porty usb. niby nic a cieszy.

tego x7 co tam masz nie bierz kiedys mialem chyba przez miesiac shyt totalny.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 10:28 
Cytuj  
ja chyba zdecyduje sie na Roccat (tylko jeszcze nie wiem, ktora).
niestety we wszystkich testach nikt nie bierze pod uwage jednej waznej rzeczy dla mnie - glosnosci samej klawiatury :)
ale po obejrzeniu paru recenzji wyglada na to, ze niemcy zrobili kawal dobrej klawiatury.

***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 10:39 
Cytuj  
Heh widzę ze ludziom się nie chce czytać postów, ja nie szukam klawiatury tylko chciałem polecić alternatywne rozwiązanie. Ogólnie dużo myślałem o zabawkach typu Logitech G13 / Belkin Nostromo N52 / WolfKing Warrior ale jednak stwierdziłem że sobie podaruje.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 10:46 
Cytuj  
o lol faktycznie moze to wina ze za duzo tu bylo tekstow i obrazkow.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 11:08 
Cytuj  
czemu nie chce? podales rozwiazanie za 14zl i ok.
ale nie kazdy lubi miec taki crap na biurku :) skorzystalismy wiec z okazji i wymieniamy sie opiniami na temat klawiatur.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 18:30 
Cytuj  
kup gamepada, logitech g13 czy cus ;p troche tu ludzi moze o tym sie wypowiedziec. Np. tomuuggen na pewno Ci zachwali. Sam uzywam nostromo, ale do fpsow.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 18:32 
Cytuj  
Nawet moja aukcja w TRADE boardzie wisi w topixie o G13 albo Belkinie :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 18:35 
Cytuj  
http://allegro.pl/klawiatura-dla-graczy ... 78562.html

a ja kupie to. myslalem o g13 ale kupowac cos do jednej gry to troche przesada :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 18:41 
Cytuj  
a czemu g13 do jednej gry? wydaje Ci sie. Ja do kazdego fpsa uzywam nostromo.

A o osobnej klawie to myslalem logitech iluminated.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 18:52 
Cytuj  
bo ja praktycznie juz nie gram na pc, wiec tak troche bez sensu.
gdyby g13 kosztowalo w granicach 150-200zl to ok. ale jak za taki kawalek plastiku to troche sie cenia, nawet jak na logitecha :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2011, 09:42 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
bo ja praktycznie juz nie gram na pc, wiec tak troche bez sensu.
gdyby g13 kosztowalo w granicach 150-200zl to ok. ale jak za taki kawalek plastiku to troche sie cenia, nawet jak na logitecha :)


Myśl myśl Mendolqu, about g13 możemy się dogadać bo mi nikt nie chcę dać 249PLN ;(.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2011, 12:12 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
http://allegro.pl/klawiatura-dla-graczy-roccat-arvo-gw24-krk-fvat-i1428578562.html

a ja kupie to. myslalem o g13 ale kupowac cos do jednej gry to troche przesada :)

Jak już kupisz, to napisz czy makra można robić pod każdym klawiszem. Z drugiej strony to (mam arctose) to nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem jest jakakolwiek klawiatura + autohotkey :/.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2011, 12:17 
Cytuj  
no arctosa sie sprawdzala bardzo fajnie.

sob ile chcesz za to g13?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2011, 12:22 
Cytuj  
Za 11h mam koniec aukcji, wystawiłem 4 razy, zapłaciłem za to 30PLN i więcej tego nie zrobię. Dogadamy się jak nikt nie kupi. Myślę, że poniżej 200PLN nie będę chciał od Ciebie, zdeczka się opłaca patrząc na ceny na Allegro, dlatego jestem zły że nie ma normalnych ludzi co wezmą o 100 taniej.


Ostatnio edytowano 3 lut 2011, 12:27 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2011, 12:27 
Cytuj  
Nie bedziesz chcial powyzej chyba.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.