mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 12:10 
Cytuj  
zaczne ze jestem totalnie zielony, moja ostatnia i pierwsza konsola jesli tak to mozna nazwac byl pegazus a pozniej taki inny jakby klon pegazusa (taki szare pudelko) i tyle w temacie..
i teraz jakos za tydzien lub 2 pomyslalem ze mozna by kupic sobie cos do pogrania..
i pytanie co..

Nie wiem nawet co teraz jest na fali, i co jest co, jakies xboxy ps3 slimy kinecty-dla mnie czarna magia:)
Wiec jaka konsolke warto kupic , na co jest wiecej tytulow, w lepszej jakosci (o ile jest jakas roznice) -
i ile takie cos kosztuje, na co zwracac uwage, jaki dysk wybrac no generalnie wszystko czym sie kierowac przy wyborze i kupnie..

wiem wiem sa rozne arytuly w sieci etc, ale lepsza opinia bezposrednio od 'graczy' :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 12:24 
Cytuj  
ja bym kupil ps3 i dark souls, ale sam nie wiem ktory ps3 i jakie ma znaczenie ich pojemnosc czy np. 160 GB to malo dla paru gierek itp. ;p

to sie dolacze, jakbym chcial kupic używke to na co uważac?


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 12:27 
Cytuj  
Chcesz dobre gry singleplayer - Playstation 3.
Chcesz grać z ludźmi z tego forum - Playstation 3.
Chcesz mieć lepszy hardware w konsoli - Playstation 3.
Chcesz mieć Bluraya - Playstation 3.
Chcesz kupować z ludźmi gry za 1/5 ceny - Playstation 3.
Chcesz kupować gry samemu za 1/5 ceny - Xbox 360.
Chcesz mieć lepszy software w konsoli - Xbox 360.
Chcesz dobre gry multiplayer - Xbox 360.
Chcesz piracić - Xbox 360/Wii/Playstation.
Chcesz party games/gry dla dzieci za bezcen - Wii.
Pozatym:
Na Playstation 3, trzeba instalować gry. Dość długo to trwa.

Takie suche fakty, niektóre subiektywne lekko.

A tak 100% subiektywnie: Gram strasznie dużo po multi, i IMO nie ma fajnych gier na multi w ps3. A jeżeli chodzi o singla, to sytuacja jest dokładnie odwrotna : /

Edit: Aktualizacja, bo najwyraźniej miałem outdated info D:<


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 22 paź 2011, 17:32 przez WithnesS, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 12:34 
Cytuj  
no troche przesadziles withnes :)
co jest takiego fajnego do multi na x'ie czego nie ma na ps3?
fakt, ze dawno nie odpalalem xboxa bo w sumie nie bardzo jest po co :)
nie zapomnij dodac, ze multi jest platne na x'ie :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 12:39 
Cytuj  
no "rozjebales" mnie troche tym info,ze nie ma fajnych gier na multi na ps3. "subiektywne lekko" to malo powiedziane ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 12:40 
Cytuj  
w skrocie - chcesz grac bez 'kupowania' gier - przerobiony x360.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 12:42 
Cytuj  
PS3 w kazdym aspekcie jest ciekawsza propozycja niz x360. Ale to tak subiektywnie.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 13:31 
Cytuj  
no a bardziej technicznie co wybierac jaki dysk jakies slim czy nie slim, kinect czy nie kinect bo jak juz kupowac to tak w miare 'z pelnym wyposazeniem'
i calosc ile kosztuje? +-

warto brac nowa sztuke czy moze poszukac okazji z jakimis grami od kogos, jak sprawdzic czy nie byla przerabiana czy nie ma bana etc..
bo z tego co widze to kilka gierek na start +sama konsola to juz ze 2tysie tak:)?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 14:58 
Cytuj  
Na multi xa jest: Halo, Gearsy, Forza z takich większych tytułów. I w pizdu gier ARCADE.
Na ps3 jest: Killzone, Gran Turismo? I kilka arkadówek.

To tak naprawdę kwestia tego co się woli.
Forza = Gran Turismo IMO.
A Halo > Killzone dla mnie.
Arcade masz pełno a fun nieziemski ;)

Wiem też po sobie i po znajomych, że kiedy oni się nudzą bo nie ma w co grać, ja gram właśnie w te "głupie" arcadówki. A niektóre gry w coopie/vsie potrafią przypomnieć mi czasy pegasusa.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 15:14 
Cytuj  
na ps3 killzone, mag, gran turismo i duzo arkadowek.
dla mnie halo skonczylo sie na 1 czesci. kz3 jest zdecydowanie lepsze.
czy lepsza forza czy gt to nie ten temat.

i tak mozemy do usranej smierci :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 15:19 
Cytuj  
Ta ;) Swoją drogą, słaba ta generacja konsol IMO. Na palcach jednej ręki można wymienić tytuły AAA które mają sprzedawać konkretną konsolę. Ja jako fanboy Halo i fan bijatyk jestem happy ale brakuje jakichś MEGA MEGA tytułów o których się wnukom by opowiadało.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 15:26 
Cytuj  
dark souls, heavy rain, little big planet, mgs, mag, killzone, mortal combat.

troche sie znajdzie :)

mnie od kz3 z ss juz rece bola dzisiaj ;)


btw. jak na razie to dla mnie move jest lepszy od kinecta.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 15:35 
Cytuj  
WithnesS napisał(a):
Chcesz dobre gry singleplayer - Playstation 3.
Chcesz grać z ludźmi z tego forum - Playstation 3.
Chcesz mieć lepszy hardware w konsoli - Playstation 3.
Chcesz mieć Bluraya - Playstation 3.
Chcesz kupować z ludźmi gry za 1/5 ceny - Playstation 3.
Chcesz kupować gry samemu za 1/5 ceny - Xbox 360.
Chcesz mieć lepszy software w konsoli - Xbox 360.
Chcesz dobre gry multiplayer - Xbox 360.
Chcesz piracić - Xbox 360/Wii.
Chcesz party games/gry dla dzieci za bezcen - Wii.

Takie suche fakty, niektóre subiektywne lekko.

A tak 100% subiektywnie: Gram strasznie dużo po multi, i IMO nie ma fajnych gier na multi w ps3. A jeżeli chodzi o singla, to sytuacja jest dokładnie odwrotna : /


1. Hardware lepszy jest (poza Cellem, ktorego "lepszosc" jest MOCNO dyskusyjna - imho sie nie sprawdzil i podobnie jak BluRay powoduje wiecej klopotow niz pozytku) wlasnie w Xie.

2. Piracic mozna rowniez na PS3 - ba... jest to o wiele latwiejsze niz w przypadku Xa bo nie musisz nawet napedu wyciagac - wystarczy pendrive i wgranie CFW. Nie musisz rowniez wypalac gier wiec sa w 100% za free (koszty nosnika). ATM nie ida tylko najnowsze gry (np. Batman nowy itp.. ale to kwestia czasu) na Xie masz all od razu i to przed premiera w 99% gier - jedyna roznica.

Takie tam.. poprawki twoich faktow. :)

Gra sa identyczne na obu konsolach - dla tych 2-3 fajnych exow ktore wyszly przez te ~5 lat (bo srsly ale wiecej zajebistych tytulow to nie znajde chociazbym sie staral) nie warto kupowac okreslonego sprzetu - IMHO. Nie kupisz PS3 stracisz MGS4, Gran Turismo i klona Tomb Raidera (Uncharted), reszta jest do pominiecia ot pograc i zapomniec... nie kupisz Xa to stracisz Gears Of War, Forze Motorsport i Halo, reszta rowniez do pominiecia. 90% gier to i tak multiplatformy a te z znakomitej wiekszosci przypadkow i chodza i wygladaja lepiej na Xboxie.

Sklepiki (PSStore i Xlive Marketplace) sa bardzo podobne i w obu i tak nic ciekawego ne ma chyba ze jaraja cie india arkade gierki, ktore wychodza na PCta w ilosciach na miesiac tyle ile na obie te platformy przez rok i sa w wiekszosci mega tanie lub wrecz za darmo, DLC po 10$ na 1h grania i paczki kostiumow do LPB czy awatarow w X Dashboard (LOL).

Move/Kinect to oba popierdolki do pominiecia chyba ze masz dzieciaki ktore cos takiego lubia zamiast isc pokopac w pilke czy pograc w WoW'a ale wtedy to kupilbym im Wii na gwiazdke i spokoj. :)

Xbox jest tyle lepszy ze jest tanszy. PS3 jest ladniejsze i piracenie jest latwiejsze. Decyzje zostawiam autorowi topica. Wartaloby rowniez pojsc do sklepu i przekonac sie ktory pad ci lepiej lezy w dloni itp bo sa calkowicie rozne od siebie.....

Ogolnie - oba wybory sa chujowe bo konsole obecnej generacji to fail - ja poczekalbym na next geny, ktore moga zostac pokazane juz w przyszlym roku. Oba wybory sa rowniez spoko bo 99% gier to to samo i obie konsole dzialaja. :)

JEsli na serio ostatni twoj kontakt z konsolami to Pegazus to kup cokolwiek (np. wejdz do MediaMarkt i wez to co beda miali na promocji taniej) tak czy siak bedziesz zadowolony a po miesiacu stwerdzisz ze nie ma w co grac a 90% gier to crap na jedno kopyto. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 15:56 
Cytuj  
mam nadzieje, ze tutaj rowniez, nikt tego barana nie bierze na powaznie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 16:00 
Cytuj  
No ciebie dziadku trzeba brac na powaznie z tekstami ze MAG,Heavy Rain czy Killzone to gry o ktorych sie bedzie opowiadalo wnukom i ciaglym piedoleniem ala mareczek ze Ps3>Xbox i Move >Kinect podczas gdy kest to dokladnie taki sam crap.

PS3 = Xbox pod kazdym wzgledem a przedewszystkim pod wzgledem faila.

Moja rada po raz kolejny - poczekaj na next geny i nie kupuj nic teraz - bo po prostu nie warto. A jak juz musisz to kup co tansze balbo to co weglug ciebie ma lepszego pada bo wiekszych roznic naprawde nie ma.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 16:03 
Cytuj  
ciaglym? nie sadze. dawno temu bylem za xboxem, teraz czesciej korzystam z ps3.
posiadam obydwie konsole wiec mam porownanie.
poziomka zadal pytanie wiec staramy sie odpowiedziec.
twoja odpowiedz nie pomaga w zaden sposob. nie masz pojecia o konsolach ale jak zwykle probujesz namieszac. tylko po co?

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 16:10 
Cytuj  
Moja odpowiedz nie pomaga? Napisalem w miare OBIEKTYWNIE co rozni obie konsole, napisalem w miare obiektywnie ze gry sa bardzo podobne i ze wiekszosc exow jest slaba - bo jest. Napisalem w miare obiektywnie ze obie konsole sa prawie identyczne - bo sa.
I w koncu napisalem zeby kupil to co mu sie bardziej podoba z wygladu czy z pada - jesli nie ma, lub jesli ty uwazasz ze Poziomka nie ma za grosz wlasnego zdania to juz nie moj problem.

A jesli uwaza ze te Exy sa warte kupna danego sprzetu to niech sobie go kupi. Subiektywne wymienianie "gier o ktorym bedziemy wnukom opowiadac" raczejnie pomaga bo kazdy wimieni swoje (zaskocze cie moze ale kazdy wymieni tez inne co zreszta juzsie zaczelo).

Dodatkowo wprowadzlem poprawki do "listy faktow". :)

Co do zarzutow ze sie nie znam to oczywiscie ze sie nie znam - mozesz tak myslec jesli ci to ci pozwoli lepiej spac. MAreczkowi tez przyznawalem racje i o dziwo to dziala na takich typow jak ty czy on.
Srsly...przeczytaj jeszcze raz jego pytanie i przemysl jeszcze raz swoje odpowiedzi bo jesli twoje "dzis gralem 3h na Move i bola mnie rece" t odpowiedz na pytanie "czym sie kierowac przy zakupie konsoli" to juz chyba na serio masz demencje i to mocna.


Ostatnio edytowano 22 paź 2011, 16:12 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 16:11 
Cytuj  
Ja bym kupil ps3 dla samego uncharted 1/2/3 :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 16:15 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Ja bym kupil ps3 dla samego uncharted 1/2/3 :P


NO widzisz.. a Whintnes napisze ze kupilby by Xboxa dla samego Halo... i w jakim stopniu to pomaga? W zadnym.

Ja kupilem drugi raz PS3 dla Mortal Kombat bo nie ma na PC - jestem na 280 /300 challenge. Przejde i sprzedam bo nie ma nic innego fajnego. O czym to w sumie swiadczy? tez o niczym i na pewno nie pomaga w decyzji osobie ktora o konsolach wie tyle ze nie maja klawiatury i myszki a o grach na nie ze jest chyba jakis Tekken z Japonii. :)


Ostatnio edytowano 22 paź 2011, 16:16 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2011, 16:16 
Cytuj  
Ale Kabraxis, i tak Cię nikt nie słucha. Idź do PoE.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.