mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 12:07 
Cytuj  
Siema,

Kupiłem w końcu TV bo już miałem ból dupy z braku TV i o ile jakość obrazu jest zajebista o tyle odtwarzanie filmów z kompa to niekończące się pasmo porażek(po dlna, z usb raczej problemu nie ma)...

Stwierdziłem, że zanim kupie Raspberry Pi albo Pivos Xios to spróbuję z dlna - staremu kiedyś Mezzmo instalowałem i przez wieże sony po hdmi do TV film z napisami srt łyka bez problemu. Niestety mój Philips nie dał rady ale ponoć to ogólnie znany problem sporej części TV(kodowanie, niektóre nie obsługują zewnętrznych napisów i pewnie kilka innych przyczyn jeszcze jest). Niby obsługuje dlna ale kurwa z tym mezzmo same problemy - srt prawie nie czyta a z mkv jest czasami problem i sie przycinają. Pewnie dlatego, że mam po wifi i przez 3 sciany nie wyciągam wiecej niz 30mbs a to za mało do fullHD:/. Po USB tego problemu nie ma ale tutaj muszę zakupić dodatkowy dysk albo większego pendrive'a.

Zacząłem się zastanawiac czy jedyne wyjscie to Raspb Pi albo Pivos Xios co by niczym się nie przejmować bo to łyknie wszystko w sumie i jednak wszystko jest lepsze od tego smart tv (chociaz youtube działa ok i ipla). Nie mam lapka więc puszczanie filmu i podłączenie przez hdmi odpada. Oczywiście najwygodniej kupić dysk na usb/jakies htpc i miec w dupie ale nie mam na to czasu w tym tygodniu a bym chcial sobie cos poogladać bez pierdolenia się:/.

Bawiliście się kiedyś jakimś dlna albo macie doświadczenie z używaniem telefonu jako źródła streamowania? Macie jakieś inne sprawdzone rozwiązania? Używacie htpc czy po prostu oglądacie na kompie?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 12:28 
Cytuj  
Jeśli nie masz możliwości podłączenia kompa przez HDMI to pomyśl o donglu androidowym, np. Measy. Masz wtedy w TV pełnego androida i działasz na nim jak na normalnym androidzie :)

X.

PS. Dla dlna musisz mieć jednak trochę szybszy transfer, żeby na jakości nie stracić i żeby nie rwało.
PS2. Jaki masz fon? Może ma MHL i da się go pod HDMI podłączyć, wtedy byś miał problem z głowy ;)


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 12:46 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Jeśli nie masz możliwości podłączenia kompa przez HDMI to pomyśl o donglu androidowym, np. Measy. Masz wtedy w TV pełnego androida i działasz na nim jak na normalnym androidzie :)

X.

PS. Dla dlna musisz mieć jednak trochę szybszy transfer, żeby na jakości nie stracić i żeby nie rwało.
PS2. Jaki masz fon? Może ma MHL i da się go pod HDMI podłączyć, wtedy byś miał problem z głowy ;)



Xanth mam Galaxy S3. Nie testowałem Miracast bo nie miałem czasu - o 3 w nocy wysiadły mi oczy:). Z tego co czytałem to w S3 układ pinów się zmienił i trzeba mieć "nowy" adapter mhl. Nie szukałem na allegro ile takie cudo dla sgs 3 kosztuje. Pozatym nie wiem czy po MHL by to wszystkie płynnie wyświetlało bo jednak obraz jest chyba na 2 ekranach na raz wyświetlany. W przypadku Miracast jest chyba inaczej.

Measy wygląda w miare porządnie. Nie wiem czy mi się wydaje ale specyfikacja bije na głowę Raspberry pi w sumie za te same pieniądze. Aczkolwiek jest sporo negatywnych komentarzy mówiących np o słabym radzeniu sobie z FullHD czy kiepskim wifi/pilocie. Dlatego myślałem o Pivos Xios ale chyba muszę się na poważniej zainteresować tematem dongli z androidem.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 12:51 
Cytuj  
zloz najtanszego pc i podlacz.
te dongle androidowe sa fajne jako zabawki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 13:05 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Xanth mam Galaxy S3.

I to wystarczy. Szukaj czegos takiego:
http://allegro.pl/adapter-mhl-micro-usb ... 18711.html

Oryginalny samsungowy jest dość drogi.

X.

PS. Działa to tak: https://www.youtube.com/watch?v=Ej94ZiyQaVk


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 13:13 
Cytuj  
Spoko, potestuje.

Zawsze mnie rozkłada cena listu poleconego priorytetowego - 12zł ;).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 13:35 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Xanth mam Galaxy S3.

I to wystarczy. Szukaj czegos takiego:
http://allegro.pl/adapter-mhl-micro-usb ... 18711.html

Oryginalny samsungowy jest dość drogi.

X.

PS. Działa to tak: https://www.youtube.com/watch?v=Ej94ZiyQaVk


Tylko, że te "nieoryginalne" nie działają w 90% przypadków z Samsungami. Taki chujowy producent :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 13:45 
Cytuj  
Zapewniają w aukcji, że działa. Sam jestem zainteresowany, mam do nich niedaleko, jak znajdę chwile, to podjadę i się przekonam ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 14:16 
Cytuj  
Jak mają nowy układ pin to powinno działać - nawet na "podróbce".
Ja tam jeszcze Miracast potestuje i ew. zakupie ten kabelek. CZuję jednak, że trzeba zakupić Pivos Xios i olać jakieś inne dongle. Na Raspb ostatnio sporo problemów jest z xbmc. Może przesiadka na raspbiana by pomogła ale wolę właśnie dongla z androidem. Byle żeby miało hdmi i można było dysk podłączyć - więcej nie potrzeba raczej.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 14:20 
Cytuj  
Jak już mówiłem gdzieś, pracowałem w Samsungu :D

Sporo klientów pisało reklamacje na telefony właśnie z tego powodu, a winy zawsze był ten kabelek.
Oficjalnie Samsung nie blokuje akcesoriów zewnętrznych, ale w praktyce 3/4 urządzeń, które działają przez microUSB po prostu nie działa. Nie spotkałem się, że MHL działało na innej przejściówce niż tej oryginalnej Samsung za ponad 100zł :D
To nawet jest takie ładne stanowiska Smasunga "Niestety, nie możemy zagwarantować poprawnego działania akcesoriów firm trzecich" :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 15:06 
Cytuj  
A kupię i przetestuję, zobaczymy jak wygląda prawdomówność sprzedawcy. 14 zet to nie majątek ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 15:17 
Cytuj  
ja jebie, zamiast wydac 100 i miec spokoj, to lepiej jezdzic, marnowac 14zl i liczyc na to, ze sie uda.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 15:38 
Cytuj  
Faktycznie, kilka ulic dalej, ale się najeżdżę... Pojadę, zaprezentują, jak zadziała, to kupię, proste. I tak często żeby sobie pojeździć, to muszę pretekstu szukać. A tu proszę, sam się znalazł ;)

X.

PS. Odpowiedź od nich: Sprzedaliśmy kilkaset sztuk i nie mamy reklamacji. Takie informacje rozpowszechnia Samsung Polska, który chce sprzedawać swoje adaptery w cenie ponad 100 PLN i ten produkt jest dla niego mocna konkurencja cenową. ;)


_________________
http://zaginiony.net

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 17:11 
Cytuj  
Dlatego nie mówię, że wszystkie, ale zdecydowana większość;P

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 17:12 
Cytuj  
BTW chciałem przenieść firm na karte micro sd do mojego Galaxy S3 i zawsze pod koniec dostaję błąd - urządzenie nie odpowiada lub zostało rozłączone. Plik to film w mkv o rozmiarze 9gb. Windows mi nie pokazuje w jakim formacie działa ta karta ale domyślam się, że FAT32 a nie exFAT np. Any ideas?

Wina przedniego portu czy co? W sumie to nie może byc fat32 bo nie ma błędu o zamałej ilości miejsca\przekroczonemu rozmiaru pliku ale z drugiej na karcie znikna 4gb miejsca dokladnie:).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 226
Dołączył(a): 27.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 17:37 
Cytuj  
Od kilku lat korzystam z tego (DLNA)

Pare razy mialem problem z mkv, ale doslownie pare razy. Poza tym dziala swietnie, polecam.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 18:41 
Cytuj  
Ja od lat korzystam z dlna i PS3 Media Server. Działa idealnie z TV, telefonem, obsługuje wszystko filmy, muza, zdjęcia, napisy bez problemu odtwarza, nie potrzeba żadnych kodeków. Dodatkowo można zaprzęgnąć kartę graficzną (płatny codec CoreAVC), jeśli to NVIDIA, do dekodowania obrazu, co odciąża procka. Polecam.

http://www.ps3mediaserver.org/


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 19:51 
Cytuj  
Fakt PS3 Media Server odpalił napisy aczkolwiek problemem jest moje łącze a raczej przepustowość sieci ale bede kombinował bo może da się coś zrobić:).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 20:52 
Cytuj  
Ok dupa, po DLNA streamowanie z kompa działa jak loteria + z napisami jest spory problem :/. Trza kupić jednak dongla z andkiem, dysk zewnętrzny i mieć to w dupie...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 21:34 
Cytuj  
na serio nie masz lapka? Chce Ci sie kopac z andkiem?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.