mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2014, 08:05 
Cytuj  
Sam używam chromecasta do oglądania netflixa i ew. YT, da się odpalić z dysku, ale przy użyciu telefonu.

@zab: tyle że te gowienko kosztuje 90zł więc nie wymagamy od niego ficzersow urządzeń za 500zl które linkujesz ;)


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2014, 09:12 
Cytuj  
Ravu mowa jest o odpalaniu filmów z kompa np w jakości FullHD także coś a'la chromecast raczej nie jest opcją ani dla mnie ani dla Atheriusa.
Ja pewnie dzisiaj coś kupię także dam znać co i jak.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2014, 15:37 
Cytuj  
wiele jest fajnych urządzeń i można się jarać różnymi funkcjami ale jak już minie hype po zakupie to nagle denerwuje milion różnych zajebistych opcji bo ja przecież chce tylko włączyć pieprzony film :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2014, 16:09 
Cytuj  
Taaa... dlatego nie wiem czy nie najlepszym rozwiązaniem jest po prostu mini pc, na którym wszystko będzie śmigać bez problemów.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2014, 18:51 
Cytuj  
akurat mini pc to nie jest jakieś super komfortowe, przerabiałem to też i jednak wole wziąć pilot do łapy, wybrać z menu dysku sieciowego film i nacisnąć play i mieć kontrole nad tym co leci na pilocie, lenistwo powoduje że z czasem wybiera się rozsądniej :)

Jak dla mnie nadal po tylu latach media tank to najlepsza opcja, wszystkie wyjścia/wejścia, pilot, obsługa wszystkiego co jest audio/video i cenowo tez dobrze wypada.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2014, 19:04 
Cytuj  
Ale co stoi na przeszkodzie ? Pilocik od ms + xbmc i jedziesz. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2014, 19:15 
Cytuj  
kto co lubi


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2014, 20:06 
Cytuj  
ja wole htpc (wlasnie razem z pilotem) + logitech harmony i tyle.
dla leniwych idealne rozwiazanie - jeden przycisk na pilocie, wlacza sie htpc, ampli, tv i ogladam.
smecisz jakies glupoty embe.
dla mnie cenowo idealnie wyszedl htpc, stare graty z peceta, do tego obudowa za 140zl i tyle.
lyka wszystkie formaty, lacznie z 3d.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 08:20 
Cytuj  
A ile cię kosztowało to htpc:)? Bo mi jedyne czego potrzeba to obecnie coś z xbmc co pozowli mojej kobiecie iple i tvn playery ogladać a mi na odtwarzanie filmow z HDD. Obecnie tv łyka filmy z bitratem nawet 20mbps ale mimo wszystko czasami są problemy z kodowaniem a na jakims andku by tego nie było.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 09:04 
Cytuj  
kosztowalo mnie 140zl obudowa + 100zl karta graficzna, plyta glowna, ram, dysk, procek.
rozlozone na 6 lat.
na andku tez nie jest wcale rozowo bo bez amplitunera to raczej ciezko bedzie z dts/dolby - trzeba kombinowac a i tak ten dzwiek pozostawia wiele do zyczenia.
dongle dzialaja w miare ok, ale potrafia sie zawiesic/przywiesic, sa problemy z przewijaniem filmow, 3d movies raczej nie odpalisz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 10:25 
Cytuj  
Zabol a to nie lepiej po prostu kupić dysk zewnetrzny i wrzucac na niego filmy? podpinasz do telewizora i wszystko. Tez kiedys kombinowalem nad serwerem do filmow, bo nie lubie jak musze odpalac kompa specjalnie jak film chce obejrzec. Dysk zewnetrzny zalatwia sprawe, telewizor odpala filmy bez problemu, napisy tak samo, nie ma problemow z dts czy dd.

No chyba ze masz jakies wymagania ktorych dysk zewnętrzny nie spelnia bo widze ze w temacie jest mnostwo fachowych porad wiec pewno ogarniasz temat dosc mocno a moze wydawaloby sie ze dysk zewnetrzny to zalatwi?

iple, tvn playery sa wbudowane w smart tv, wiec nie rozumiem tym bardziej o co sie rozchodzi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 11:02 
Cytuj  
taa dts/dd w tv.
git idea.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 11:10 
Cytuj  
No stary od roku tak ogladam filmy, rowniez przez amplituner i nie spotkalem sie z filmem ktory zle to odtwarzal, rozpierducha jest taka sama jak przez pc. jedyne z czym sie spotkalem, to 1-3% filmow mialo opozniony dzwiek w stosunku do akcji, a tak poza tym kompletnie nie mialem problemu. Przeciez spdif idzie do amplitunera, ktory odpala dzwiek a nie przez tv. Film ma wbudowany dts/dd i to on jest glowna rzecza jaka przyczynia sie do jakosci dzwieku, nie tv.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 11:49 
Cytuj  
z pendrive'a odpalisz film w dts w bezstratnej jakosci, identycznie jak z pc. musi byc po prostu dobrze nagrany dzwiek w samym filmie. polaczenie swiatlowodem tv z amplitunerem to gwarantuje, pc w tym momencie nie daje Ci niczego wiecej bo to bezstratna jakosc jest i przez pc i przez tv. nie ma w ogole roznicy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 11:56 
Cytuj  
tu sie zgadza, ze jak podepniesz tv do ampli to dzwiek masz ok.
natomiast odtwarzanie filmow z pendrive'a/hdd to nieporozumienie, biorac pod uwage, jakie masz mozliwosci ustawienia obrazu w przypadku pc z xbmc.
i roznica jest w chuj duza, tym bardziej w przypadku nowych telewizorow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 12:03 
Cytuj  
jakie ustawienia obrazu? mowisz o sztucznycm podnoszeniu jakosci?

nalezy pamietac, ze kazda modyfikacja filmu czy to dzwiekowa czy obrazowa zaburza jego oryginalna jakosc. oczywiscie mowa o porzadnej jakosci filmu na br. jezeli masz dobry bitrate obrazu to nie trzeba nic wzmacniac, telewizor dobrej jakosci juz sam sobie to wszystko poustawia.

roznica ktora ja np widze jak odpalam film z pc na tv to jakosc czarnego, jest bardziej soczyta po ustawieniu w nvidia control panel zakresu tonalnego na pełny, ale nie odbiega to jakos mega od samego tv. wolalbym w cenie takiego malego kompa jakim dysponujesz, kupic sobie 250-300W subwoofer ktory zrobi z chaty pole bitwy :) mam troche slabszy ale i tak robi wojne w mieszkaniu :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 12:06 
Cytuj  
Ja puszczam z lapka po hmdi, proste i wszystko mogę skonfigurować. Jak mi się będzie chciało to złożę/kupię jakiś mini pc pod telewizor.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 12:49 
Cytuj  
kalibracja tv to wedlug ciebie sztuczne podnoszenie jakosci?
i co telewizor sobie sam poustawia?
bo z tego co wiem to bez odpowiedniego ustawienia, telewizor prosto z pudelka to nadaje sie do ogladania bajek dla dzieci.
proponuje odpalic sobie np. Noah, potem wlasnie pelna palete kolorow i odpalic ciemna scene.
odbiega to mega, bo na standardowych ustawieniach musisz jasnosc jebnac prawie na full, zeby cos w jaskini widziec.

przetestowalem dongla, filmy z hdd/usb podpietych pod tv i zdecydowalem sie zatrzymac htpc z xbmc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 12:57 
Cytuj  
nigdy się aż tak w to nie bawiłem

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2014, 12:58 
Cytuj  
Choćby kalibracja "na oko" daje dużo w stosunku do predefiniowanych ustawień od producenta.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.