mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 160  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 17:51 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Kassei rozumiem ze wymiana timecode za isk jest legal? Jaki jest przelicznik 30-dni na isk?
Tak full legal to jest, cała transakcja odbywa się za pośrednictwem CCP. Ceny pewnie kształtują się tak jak podali koledzy wyżej.

Co do samego shipa na misje/raty. Wiem, że poruszamy tutaj głównie początkowy okres zabawy z EvE i latanie mniejszymi statkami, ale dla Gallente (szczególnie tych grających w pracy lub semi afk) polecam skillup do czegoś takiego:

Obrazek

Naprawdę super tank, nie ma misji lvl4 w której by nie wytrzymał wszystkich statków na sobie. Trochę też ratowałem w tym ficie (tylko, że najczęściej z hardami na bodajże bloody - EM/Therm - domi ma w takim ficie resy 90%/87%), raz zdarzyło mi się, że się zagapiłem i wpadł Stiletto, Vaga i coś tam jeszcze i po prostu zrezygnowali ;) Kiedy siedziałem jeszcze za biurkiem to ten stateczek pozwalał mi na robienie misji lvl4 praktycznie afk. Brałem misje, wpadałem do pocketa, jeśli nie było instant aggro to pullowałem wszystko co możliwe (albo podlatywałem, albo sentry dronkami), wypuszczałem potem Ogry na trybie agrresive i focus target (od Rev III tak się dało robić bo przedtem to były cuda wianki z dronami) i robiłem alt+tab. Po jakimś czasie znowu zaglądałem do gry, ściągałem kilka najbliższych wraków (drony w tym setupie mają dość duży zasięg więc nie ma sensu latać za wszystkim), które salvagowałem, no i potem warp out -> oddać misje -> zabrać kolejną. I tak od 7 rano do 15-tej z przerwą na downtime ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*

Posty: 153
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 18:08 
Cytuj  
radzilbym zmienic damage control na nano membrane t2 lepszy tank

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 19:02 
Cytuj  
Jednego cap rechargera bym wywalił, i w zależnosci od misji wsadził AB i jedną naprawiaczkę lub cap boostera i dwie naprawiaczki. W większości misji jedna naprawiaczka wystarczy, zamiast drugiej pakujemy cap relaya i zamieniamy CCC na drugiego aux nano pumpa. Jak już używamy drugiej, to tylko jak się mocno ciepło robi.
DC kontra EANM - zależy od npców, przy niektórych bardziej opłaca się jedno, przy innych drugie.
No i warto wsadzić jedno lub dwa działka (np. 350 raile) do aggrowania npców. Salvaguje się i tak deską po misji, więc jeden tractor i jeden salvager aż nadto wystarczy.
Imo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 19:38 
Cytuj  
Jak juz sporo specow tu zaglada to moze mi ktos napisze co jest lepsze u caldari do pve po ravenie, nie wiem w jakim kierunku isc i co rozwijac ?
Drugie moje konto to minmatar dopiero co wyskilowany na hac i zastanawiam sie tez w jakim kierunku isc tym razem pod pvp, piracenie solo lub we dwoje wchodzi tylko w gre.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 19:41 
Cytuj  
xarthias napisał(a):
Jednego cap rechargera bym wywalił, i w zależnosci od misji wsadził AB i jedną naprawiaczkę lub cap boostera i dwie naprawiaczki. W większości misji jedna naprawiaczka wystarczy, zamiast drugiej pakujemy cap relaya i zamieniamy CCC na drugiego aux nano pumpa. Jak już używamy drugiej, to tylko jak się mocno ciepło robi.
DC kontra EANM - zależy od npców, przy niektórych bardziej opłaca się jedno, przy innych drugie.
No i warto wsadzić jedno lub dwa działka (np. 350 raile) do aggrowania npców. Salvaguje się i tak deską po misji, więc jeden tractor i jeden salvager aż nadto wystarczy.
Imo.
Xarthias to jest fit do grania afk ;) Jak masz używać cap boostera czy strzelać z dział skoro masz grę na alt+tab :) Założenie jest takie, żeby cap się nigdy nie kończył przy tanku wystarczającym na misje i aby po powrocie z niezapowiedzianego zebrania u prezesa nadal mieć statek w całości ;). Faktycznie można osiągnąć lepsze efekty (w ogóle dominix to uber statek) trochę przebudowując fita, ale ciągnie to za sobą rzecz taką, iż trzeba aktynie uczestniczyć w rozgrywce ;) To jest taki kompromis, do którego doszedłem tłukąc misje kilka/kilkanaście miesięcy temu :P Jasne, że można salvagować deską, po misji, ale mi się nigdy nie chciało tego robić z lenistwa ;) Dwa tractor beamy i dwa salvagerki miały takie zastosowanie, że mogłem lecieć do 3ciego wraku ciągnąć i salvagująć dwa inne. Tak się teraz zastanawiam i jeśli mnie pamięć nie myli nie miałem chyba wtedy nawet large dział wyskilowanych żeby coś innego tam włożyć, często by się pewnie przydały ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 19:56 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jak juz sporo specow tu zaglada to moze mi ktos napisze co jest lepsze u caldari do pve po ravenie, nie wiem w jakim kierunku isc i co rozwijac ?
Drugie moje konto to minmatar dopiero co wyskilowany na hac i zastanawiam sie tez w jakim kierunku isc tym razem pod pvp, piracenie solo lub we dwoje wchodzi tylko w gre.
Chyba Nighthawk w pierwszym przypadku i Sleipnir w drugim.... czyli commandy w obu :) Ale tutaj można dyskutować :) Do PvE są niby Maraudery ale jakoś nikt z moich znajomych nie używa, zaś do solo PvP wszystko mające większego hulla od C lub BC raczej odpada bo jak coś upolować mając mobilność leniwca sparaliżowanego od pasa w dół :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 21:18 
Cytuj  
Kassi, na jednej repce masz sustaina i około 800 tanka. Druga repka i baterie to są do cięższych misji, których tak czy tak nie zrobisz afk.
Do pozostałych spokojnie styknie jedna repka na dwóch aux nano. A jak się jeszcze wykosztujesz na amarr navy repkę i eanm, to możesz tank do 1000 dociągnąć, z capem sustain na włączonym abku :P
I zdecyduj się, albo robisz misję afk, albo salvagujesz podczas misji :P

Embe - po ravenie, do pve to stanowczo golem. Więcej nic nie wymyślisz.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 21:34 
Cytuj  
Embe: Statki pve caldari od n00b shipa do high end:

- drake, bo wiadomo permatank, niezly dps, taki afkship.
- raven, co oczywiste dopoki sie nie dorobisz. Ultimate pve BS.
- Raven Navy issue, to samo tylko troszke lepsze, dla tych co sie dorobili.
- Golem, highend mission ship, trzeba konkretne skille i kase ale sie oplaca.

IMHO nighthawk to przesada. Skillowac trzeba dlugo, a po co tym latac skoro mozna CNR/Golem? Lub tani drake w klasie Battlecruiser.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 21:39 
Cytuj  
Na golema trzzeba chyba dluzej skilowac niz na nighthawka, a imo command ship jest lepszy niz te kek tech 2 lol bsy -;-.
Golem to imo mialbyc ship do ratowania w 0.0 :E.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 21:58 
Cytuj  
xarthias napisał(a):
I zdecyduj się, albo robisz misję afk, albo salvagujesz podczas misji :P
W ogóle ich obecnie nie robię ;) Jak robiłem to salvagowałem tak czy tak tylko to co było blisko, a potem to już zlewałem totalnie ;) Mi akurat taki fit pasował i jest całkiem skuteczny, choć faktycznie można by włożyć raile. Akurat to ratowania na paskach to ten fit jest overtanked bo nie ma kompletnie potrzeby włączać drugiej reperki. Zresztą fit jak fit... mi się w misjach afk sprawdzał świetnie - nie musiałem się obawiać, że jeśli nie będzie mnie dwie godziny to zastanę po powrocie wrak w przestrzeni :)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

**

Posty: 368
Dołączył(a): 13.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 22:14 
Cytuj  
Dobra, to ja z zupelnie innej beczki... Stary juz jestem, w Eve pogrywalem kiedys pare dni i skonczylem wyjezdzajac na dluzej z kraju. Mam czas pograc troche w pracy, raczej lajtowo przez jakis czas, choc oczywiscie w dluzszej perspektywie pvp i granie nieco powazniejsze. Co powinienem przeczytac, co odwiedzic, co zrobic, czego sie ustrzec itd... Pare linkow dla TOTALNYCH newbie prosze...
I jednoczesnie prosze o litosc, ze nie przebijam sie przez setki postow tutaj i gdzie indziej, ktore dla TOTALNEGO newbie sa pisane w jezyku semimagicznym, rojacym sie od skrotow i slow ktorych nie zna.
A.


_________________
www.miniwojna.blogspot.com

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 22:22 
Cytuj  
Ja bym triala odpalil na twoim miejscu i w grze na polskim # meczyl ich na bierzaco ;p


_________________
Obrazek

**

Posty: 368
Dołączył(a): 13.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 22:26 
Cytuj  
No nie, nie moge na bierzaco pytac o wszystko, skille, setupy itd...


_________________
www.miniwojna.blogspot.com

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 23:01 
Cytuj  
centrala noobs to dobre miejsce na takie pytanie i nie zwyzywaja cie, ostatecznie dadza linka odpowiedniego do czytania, polecam czytac...czytac... bo to gra dostowana do takiego zdobywania wiedzy :)
( forum eve-centrala.pl )


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2008, 00:43 
Cytuj  
Ktos pytal o solo pvp ship matarski.
Dzisiaj rozpoczalem kariere sleipnirem i calkiem mi sie podoba.
Spory DPS, niezly tank (z megasem i dominixem kasseia nie porownuje, ale idzie kilka sekund sentry stankowac ;-). Ogolnie podoba mi sie ship.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2008, 00:56 
Cytuj  
InkubPendragon napisał(a):
Dobra, to ja z zupelnie innej beczki... Stary juz jestem, w Eve pogrywalem kiedys pare dni i skonczylem wyjezdzajac na dluzej z kraju. Mam czas pograc troche w pracy, raczej lajtowo przez jakis czas, choc oczywiscie w dluzszej perspektywie pvp i granie nieco powazniejsze. Co powinienem przeczytac, co odwiedzic, co zrobic, czego sie ustrzec itd... Pare linkow dla TOTALNYCH newbie prosze...
I jednoczesnie prosze o litosc, ze nie przebijam sie przez setki postow tutaj i gdzie indziej, ktore dla TOTALNEGO newbie sa pisane w jezyku semimagicznym, rojacym sie od skrotow i slow ktorych nie zna.
A.
poważnie polecam całość tutaj - angielski znasz poradzisz sobie.

http://support.eve-online.com/Pages/KB/ ... anguage=EN

jak to przerobisz bedziesz wiedział mniej wiecej czego nie wiesz to doczytasz.

polecem małego korpa - ja znalazlem taki ktory ma posa niczego nie wymaga, prawie nie ma podatków i robi szkolenia.

nie polecam ci siedziec na kanale polisz bo pomagaja ale zdawkowo i mimo ze mili to taka nauka mało jest efektywna.
wejdz sobie na kanal mmorpg.pl (prawie nikogo tam nie ma) i zapisz sie do korpa.

sam przeczytałem ostatnio to wszystko i wiecej, expertem nie jestem ale zagubiony sie nie czuje.
musisz miec troche wyczytane bo nawet nie bedziesz wiedzial że sa rzeczy o które chcesz zapytać

ja np dziś godzine na szkoleniu ustawiałem kilka setów ustawien overview (to co sie wyswietla w górnym prawym rogu)
w życiu bym na to nie wpadł

EDIT:
zapomniałem o http://eve.grismar.net/wikka.php?wakka=WikiHome
zajebiste przewodniki. np. security statusy, jak omijać gatecampy, skanowanie itd.
rewelacja


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 lis 2008, 17:14 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Ktos pytal o solo pvp ship matarski.
Dzisiaj rozpoczalem kariere sleipnirem i calkiem mi sie podoba.
Spory DPS, niezly tank (z megasem i dominixem kasseia nie porownuje, ale idzie kilka sekund sentry stankowac ;-). Ogolnie podoba mi sie ship.


47 dni, no to znam cel skilowania :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 lis 2008, 20:07 
Cytuj  
InkubPendragon napisał(a):
Dobra, to ja z zupelnie innej beczki... Stary juz jestem, w Eve pogrywalem kiedys pare dni i skonczylem wyjezdzajac na dluzej z kraju. Mam czas pograc troche w pracy, raczej lajtowo przez jakis czas, choc oczywiscie w dluzszej perspektywie pvp i granie nieco powazniejsze. Co powinienem przeczytac, co odwiedzic, co zrobic, czego sie ustrzec itd... Pare linkow dla TOTALNYCH newbie prosze...
I jednoczesnie prosze o litosc, ze nie przebijam sie przez setki postow tutaj i gdzie indziej, ktore dla TOTALNEGO newbie sa pisane w jezyku semimagicznym, rojacym sie od skrotow i slow ktorych nie zna.
A.

In-game channel: CENTRALA NOOBS
Stronki: www.unseen.pl i http://eve-centrala.pl oraz www.akademia.unseen.pl (w budowie jeszcze trochę).
Na wszystkich masz słowniczki, na kanale możesz zawsze zapytać o coś na bieżąco. Plus zapraszam do Akademii, rozejrzysz się co i jak, przejdziesz szkolonka i potem się zdecydujesz gdzie dalej :)

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 lis 2008, 20:09 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
xarthias napisał(a):
I zdecyduj się, albo robisz misję afk, albo salvagujesz podczas misji :P
W ogóle ich obecnie nie robię ;) Jak robiłem to salvagowałem tak czy tak tylko to co było blisko, a potem to już zlewałem totalnie ;) Mi akurat taki fit pasował i jest całkiem skuteczny, choć faktycznie można by włożyć raile. Akurat to ratowania na paskach to ten fit jest overtanked bo nie ma kompletnie potrzeby włączać drugiej reperki. Zresztą fit jak fit... mi się w misjach afk sprawdzał świetnie - nie musiałem się obawiać, że jeśli nie będzie mnie dwie godziny to zastanę po powrocie wrak w przestrzeni :)

Na paski to musisz upchnąć mwd, bateryjki i zamiast raili i jednego drone controla wsadzasz neuty i nosa... Już tak parę reconów chcących zapolować na samotnego rattera zdziwiłem :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 09:27 
Cytuj  
Na starcie skiluje learningi, co jeszcze troche potrwa. Dalej planuje jakegos cruisa na misje l2, a potem battlecruisa na ktorym moze juz pvp jakies polatam. Jestem amarr i zamierzam ich statkami narazie latac. Jak rozumiem te shipy maja bonus do laserow i na nich sie bede glownie opieral, wiec musze skilowac w tym zakresie. Czy sa jeszcze jakies inne uniwersalne skile, ktore przydadza mi sie dla wszystkich shipow amarr niezaleznie od klasy i przeznaczenia?


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 160  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.