mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 160  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 gru 2008, 16:41 
Cytuj  
@Deshroom - AFAIK kolumna velocity w overview to jedyna rzetelna metoda.

@Bloodleaf - generalnie tak, chociaż w niektórych misjach mogą Cię gejty nie przepuścić. Pytanie tylko po co? :)
Szybciej zrobić dyplomację, żeby osiągnąć lvl 2 :)

@Tor-Bled-Nam - generalnie każda rasa ma fajne statki do pvp (najgorzej jest u pacynek (czyt. caldari), ale też nie ma tragedii), i spokojnie każdą możesz fajnie i tanio latać i wtapiać :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2008, 17:10 
Cytuj  
dziękuje, bałem się wysnuc teorie o obserwowaniu silników czy coś :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2008, 17:12 
Cytuj  
Z malego prownania statkow wychodzi, ze gallente maja troche wiecej dps z racji wiekszych drone bay(zgaduje) a amarr sa troche twardsze, wiecej pancerza. Cap rzeczywiscie jest takim problemem dla amarr?


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 gru 2008, 17:41 
Cytuj  
Daja rade z max cap skillami (controlled bursts, energy management, energy systems operation). ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 10:47 
Cytuj  
polecam ten przewodnik nowym pilotom (jak ja)

Tactical use of the overview
http://amuleineve.net/?p=177

lub wiekszy http://hostfile.undo.it/data/EVEOVERVIEW.pdf

nawet po polsku znalazłem :P http://husaria.net.pl/forum/viewtopic.php?t=261


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 12:57 
Cytuj  
Czy drony maja jakis wplyw na zasieg ataku? Czy mozna wysylac na cel z dowolnej odleglosci i tylko kwestia jak dlugo beda leciec. Wogole taktyka walki na medium/log rail z dronkami ma jakis sesns? Pytam bo ciagle sie waham miedzy amarr i gallente, ci drudzy opieraja sie na dronach a nie mam pojecia jakie to konsekwencje pociaga. :)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 13:02 
Cytuj  
drony moga walczyc daleko np 50km, podczas gdy ich zasieg to np 20km.
w momencie rozkazu ataku ship wroga musi byc max 20km od ciebie a potem mozesz sie oddalic.
zasieg mozna zmieniac o +5000m skillami i o 20km itemem do High Slota

Nie maja wpływu na zasieg statku.

Zasada jest taka że NIE MIXUJESZ BRONI, czyli np. ja walcze na long range wiec mam 6 takich samych dział o duzym zasiegu, na krótko jak cos podleci wale dwoma light missiles i mam drony (light)

drony to free dps, cokolwiek wybierzesz weź i drony pamietaj ze dron mozesz uzywac i je zmieniac jak ammo (zadaja różny rodzaj damage)

ja walcze 3 dronami ale mam ich zawsze 6 (rózny dps)

Oczywiscie ekspertem nie jestem wiec moga tu byc jakies niescislosci - gram miesiac


_________________
psn

*

Posty: 141
Dołączył(a): 27.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 13:08 
Cytuj  
A mi by sie przydal poradnik na temat roli poszczegolnych statkow i porownan jaki statek mnie na pewno rozwali a ktory nie stanowi dla mnie zagrozenia, np czy hac zjada bs'a? bo nigdy nie wiem z kim moge sobie pozwolic na walke, kogo moge ignorowac a kogo bac sie jak ognia bedac w ficie pve... Glownie chodzi mi o sytuacje gdy ratuje sobie w 0.0 moim mealstormem i gdy ktos wpada do systemu to czy mam juz spadac do SS czy moge sobie dalej spokojnie zabijac ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 14:01 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
drony (...) Nie maja wpływu na zasieg statku.
Na sam zasięg statku nie mają, ale od strony praktycznej najlepiej równać zasięg targetowania statku i zasięg operacyjny dron z prostego powodu - jeśli pole pokrycia dron np. na 75km przy zasięgu statku 50km trochę się mija z celem bo powyżej tych 50km tracimy możliwość lockowania celi a co za tym idzie sporą część kontoroli nad samymi dronami.

Blade napisał(a):
A mi by sie przydal poradnik na temat roli poszczegolnych statkow i porownan jaki statek mnie na pewno rozwali a ktory nie stanowi dla mnie zagrozenia, np czy hac zjada bs'a?
Wszystko zależy od fitu, co działa w dwie strony - można zfitować statek na podpuche. Zresztą jeśli ktoś wpada do systemu to jeśli nie masz dobrego intela najczęściej wiesz w czym leci kiedy już jest ta informacja zbędna ;) Nie ma reguły, u mnie kiedyś w korpie chłopaki będąc w frejce i kruzie T1 (podajże Stabberem) rozwalili megasa, bili go chyba z 25 minut ale im się udało ;) Tak samo ja się czułem nietykalny ceptorem przy bs'ach aż mi jeden zrobił kuku nutralizerem ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 14:18 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
drony moga walczyc daleko np 50km, podczas gdy ich zasieg to np 20km.
w momencie rozkazu ataku ship wroga musi byc max 20km od ciebie a potem mozesz sie oddalic.
zasieg mozna zmieniac o +5000m skillami i o 20km itemem do High Slota


To w sumie nie oplaca sie fitowac na mediu, chyba najlepiej walczyc na krotkim zasiegu jesli i tak musisz podejsc, zeby wypuscic dronki. Dzieki za info.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 14:26 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Deshroom napisał(a):
drony moga walczyc daleko np 50km, podczas gdy ich zasieg to np 20km.
w momencie rozkazu ataku ship wroga musi byc max 20km od ciebie a potem mozesz sie oddalic.
zasieg mozna zmieniac o +5000m skillami i o 20km itemem do High Slota


To w sumie nie oplaca sie fitowac na mediu, chyba najlepiej walczyc na krotkim zasiegu jesli i tak musisz podejsc, zeby wypuscic dronki. Dzieki za info.


PVP moze na krótkim jest oki (jak masz mały szybki statek duzy ma problem z wcelowaniem), misje na 100% nie. podchodzisz i odchodzisz, drony zostawiasz na aggresive i atakuja co popadnie same, a ty walac z 30-40km na misjach lvl2 otrzymujesz DUŻO mniejszy dmg.

imo nie warto na starcie dociagac dron do zasiegu broni bo broń (artyleria) ma wiekszy zasieg - imo szkoda z tego nie korzystać. pewnie ze fajnie skillowac drony ale nie tak wysoko na tym etapie.

krótki zasieg to 3000m, a 30km to nie jest blisko, wiec podejsc na 30 poscić drony i orbitowac na 35km to jest to co robie (optimal range artylerii mam 32km - patrz na bonusy amunicji)


_________________
psn

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 15:48 
Cytuj  
Jak chcesz zeby drony dalej lataly to polecam drone link augmentor.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 15:51 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Jak chcesz zeby drony dalej lataly to polecam drone link augmentor.
to item do High Slota o którym pisałem wczesniej 8)

na dziś optimal mam tak zblizony do maxa dron ze szkoda mi slota :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 16:50 
Cytuj  
Zastanawiam sie jak tu wyciagnac wiekszy dps w tym ravenie, na misjach lvl3 to idzie lekko ale trafilem ostatnio na dwa heavy cruisery, ktorym nie moglem przebic shielda, a na misjach lvl4 beda przeciez bs-y i moze byc kicha, pociagne troche skile do misile i zobacze ale moze zmienic fit ?
Obrazek


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 17:55 
Cytuj  
Target painter jesli bijesz cruisery. A w ogole to zmien na drake'a na lv 3. Jak bedziesz bic BS to bedzie wiekszy dmg z cruise missiles.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 18:43 
Cytuj  
Tzn nie mam problemu z tankiem, nie sa w stanie mi przebic 40%, a jeszcze skile ida na polepszenie shielda.
Target paintera wezme, martwi mnie tylko fakt ze nie moglem przebic sie przez shielda w tych dziwnych heavy cruiserach, byly dwa na misji.
Na drake nie mam skila, postac tylko do pve ( druga na pvp ), przeskoczylem odrazu na bs-a.
Jeszcze kilka misji i zaczynam lvl4, wiec zobacze jak to bedzie z tym dps-em.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 19:10 
Cytuj  
Damage z cruise missiles jest duzo mniejszy vs cruisers niz vs BS.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 19:30 
Cytuj  
Embe, latanie taka krowa na lvl3 to nie dosc ze overkill (ponad 200 defence, chyba tylko na blockade tyle sie moze przydac), to na dodatek mase kasy na ammo. BCka jakiegos wez [drake pewnie jak dla ciebie] i pewnie pogra sie ciekawiej - efektywny dps bedzie conajmniej taki sam.
Nie wiem jak ty tam sie meczysz z tymi frejkami latajacym wkolo. To jak zabijanie sloniem komarow, nic ci nie robia a i tak zmarnujesz sporo czasu na pozbycie sie ich.

Albo jeszcze lepiej sprobuj Assaul Frigate, szybkie, tanie i mocne scierwo. Popuje nie named npc jak salwy z twoich cruise. Sam mam zamiar polatac takim jak tylko przerobie Jaguara/Wolfa na Pve.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 19:33 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
PVP moze na krótkim jest oki (jak masz mały szybki statek duzy ma problem z wcelowaniem), misje na 100% nie. podchodzisz i odchodzisz, drony zostawiasz na aggresive i atakuja co popadnie same, a ty walac z 30-40km na misjach lvl2 otrzymujesz DUŻO mniejszy dmg.

imo nie warto na starcie dociagac dron do zasiegu broni bo broń (artyleria) ma wiekszy zasieg - imo szkoda z tego nie korzystać. pewnie ze fajnie skillowac drony ale nie tak wysoko na tym etapie.

krótki zasieg to 3000m, a 30km to nie jest blisko, wiec podejsc na 30 poscić drony i orbitowac na 35km to jest to co robie (optimal range artylerii mam 32km - patrz na bonusy amunicji)
Wszystko prawda tylko, że wprowadzasz go poniekąd trochę w błąd i uczysz złych nawyków. Dron w trybie aggresive powinno się używać w jasno określonej sytuacji - masz całe aggro na sobie, ponieważ w tym trybie drony atakują co popadnie w tym cele pasywne. Jest i tak lepiej niż było kiedyś bo drony czasem robiły co chciały, ale nie zmienia to faktu, że jeśli drony są poza zasięgiem targetowania statku to są poniekąd poza kontrolą. Jeśli nie możesz im wybierać celów to atakują co mają w zasięgu, w tym cele pasywne >> ściągają na siebie aggro >> giną. Jedyne co można w takiej sytuacji zrobić to nakazać im powrót z którego jeśli mają aggro nie wrócą (w najlepszym przypadku) w komplecie. Mówisz o regulowaniu odległości, ale większość fitów na misje jest bez AB i na rigach do capa dających debuffa do velocity, a co za tym idzie - dla BSa zrobienie 5-10km trwa wieczność i uniemożliwia jakąkolwiek sensowną reakcję. Oczywiście mówię o sytuacji kiedy walczy się GŁÓWNIE dronami i nie tankuje całego pocketa (full aggro na statku, drony ustawione na aggresive + focus i robią sobei co chcą). To co akurat sprawdza się Tobie nie musi być regułą.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Ostatnio edytowano 2 gru 2008, 19:38 przez Kassei, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 19:37 
Cytuj  
Czyli taki myk, to teraz rozumie w czym problem.

Misje lvl2 robilem cruiserem, na lvl3 mialem miec bc ale stwierdzilem ze jak mam kase to wskocze w bs-a i nie bede skilowal bc, jakos przemecze.

Z kasa nie ma problemu, ostatnio odnotowalem rekord z jedna misja, na ktorej zarobilem 28milionow ( zlom, medaliki, salvaging i pare named smieci ).


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 160  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.