mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 165  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2008, 20:53 
Cytuj  
jest nowy newsletter oznaczony numerkiem 13
http://community.ageofconan.com/conan/f ... nt=issue13


_________________
Obrazek

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 08:52 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Obecnie wiekszosc gier, przynajmniej czesciowo, zmusza graczy do laczenia sie w grupy, co nie jest wg mnie do konca zdrowym rozwiazaniem. To, ze gra z definicji pozwala na gre z tysiacami innych osob w jednym swiecie itd., nie powinno oznaczac, ze wszyscy ci gracze musza koniecznie biegac polaczeni w grupy.


Ogólnie rzecz biorąc to masz rację, ale z tym, że zmusza graczy do laczenia sie w grupy to nie przesadzaj. Oczywiście łatwiej jest grać w grupach ale nie oznacza to, że bez jakiejś kilkuosobowej grupy nie dasz sobie rady spokojnie levelovać. Nie wspominam już o raidach, instancjach i PvP, ale jest to tylko 4fun i NIE trzeba na tym wszystkim grać.


_________________
...

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 09:01 
Cytuj  
Helgard napisał(a):
konrador napisał(a):
Obecnie wiekszosc gier, przynajmniej czesciowo, zmusza graczy do laczenia sie w grupy, co nie jest wg mnie do konca zdrowym rozwiazaniem. To, ze gra z definicji pozwala na gre z tysiacami innych osob w jednym swiecie itd., nie powinno oznaczac, ze wszyscy ci gracze musza koniecznie biegac polaczeni w grupy.


Ogólnie rzecz biorąc to masz rację, ale z tym, że zmusza graczy do laczenia sie w grupy to nie przesadzaj. Oczywiście łatwiej jest grać w grupach ale nie oznacza to, że bez jakiejś kilkuosobowej grupy nie dasz sobie rady spokojnie levelovać. Nie wspominam już o raidach, instancjach i PvP, ale jest to tylko 4fun i NIE trzeba na tym wszystkim grać.

Myślę, że Konrador miał na myśli sytuacje podobne do tych z np. pierwszej części EQ gdzie powyżej pewnego poziomu postaci większość klas nie była w stanie sama zabić moba na podobnym poziomie. Tam faktycznie musiałeś się grupować, jeżeli chciałes bić lvl.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 14:38 
Cytuj  
Nie przesadzam. Wiekszosc gier zmusza graczy do laczenia sie w grupy, a ze niektorzy nie daja sie zmusic i omijaja w ten sposob spora czesc contentu, to inna sprawa. Bez grupy da sie levelowac, ale na pewno nie "spokojnie" (a w szczegolnosci na serwerach PvP), bo pojawiaja sie mniejsze lub wieksze schody. Chociaz tutaj ogolnie duzo zalezy od klasy, jak zasugerowal Nukh.

Nie wspominam już o raidach, instancjach i PvP, ale jest to tylko 4fun i NIE trzeba na tym wszystkim grać.

No tak, bo po co w ogole grac "4fun"? rofl.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 14:49 
Cytuj  
Chill con, sami pr0 playerzy, dla ktorych 9d played time to norma i jestes ~weak jak nie mozesz raidowac po 8h dziennie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 14:58 
Cytuj  
Helgard napisał(a):
Ogólnie rzecz biorąc to masz rację, ale z tym, że zmusza graczy do laczenia sie w grupy to nie przesadzaj.
Dla przykładu - w takim FFXI przymus gry w grupie osiąga tak popierdolony pułap, że osoby które się otwarcie nienawidzą grają razem ponieważ któraś tam ma przydatną profesję a nikogo innego nie ma akurat online... Albo grasz z grupą ludzi która ma Cię kompletnie w dupie, ale Cię toleruje bo jesteś przydatny i ma w tym swój interes, a ty ich tolerujesz bo też masz w tym interes. Zawsze się zastanawiam czy w podobej sytuacji gdzieś pomiędzy tymi tonami frustracji zostaje miejsce na choćby gram funu...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 15:45 
Cytuj  
Akuart granie w grupie jest fajne. Gorzej jak ciezko jest znalesc grupe -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 16:58 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Helgard napisał(a):
Ogólnie rzecz biorąc to masz rację, ale z tym, że zmusza graczy do laczenia sie w grupy to nie przesadzaj.
Dla przykładu - w takim FFXI przymus gry w grupie osiąga tak popierdolony pułap, że osoby które się otwarcie nienawidzą grają razem ponieważ któraś tam ma przydatną profesję a nikogo innego nie ma akurat online... Albo grasz z grupą ludzi która ma Cię kompletnie w dupie, ale Cię toleruje bo jesteś przydatny i ma w tym swój interes, a ty ich tolerujesz bo też masz w tym interes. Zawsze się zastanawiam czy w podobej sytuacji gdzieś pomiędzy tymi tonami frustracji zostaje miejsce na choćby gram funu...


Gruba przesada. Osoby, ktore sie nienawidzi ma sie blackliscie, a osoba z BL nawet nie moze do ciebie wyslac tela czy invite.
Nie ma juz tez jobow musthave. Czasy klasycznych party juz dawno minely. Teraz sa tysiace kominacji. Da sie grac bez tankow, bez refreshu, bez klasycznych healerow. Sam Dancer moze byc tankiem albo healerem w razie potrzeby.

Dla mnie granie w grupie >>> granie solo. Za to kocham mmorpg, ze przechodzi sie je w grupie (zazwyczaj), granie solo strasznie mnie nudzi.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 17:12 
Cytuj  
granie w grupie >> gra solo
ale ZMUSZANIE do gry w grupie jest BE i tyle.

Szczególnie, ze kilka lat temu (gdy grałem w FFXI) rzeczywiście powyżej 15lvl gra solo była niemożliwa, i szukało się tego party całymi godzinami, które to potem (party) potrafiło się rozpaść po 10min ;)

W każdym razie każdy powinien mieć wybór solo - grupa i dobry tytuł powinien to uwzględnić. Można nagradzać jakoś za grupowanie się (tylko za bardzo nie rozumiem dlaczego) dając większy exp czy lepszy drop, ale NIE można uniemożliwiać graczom gry solo.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 17:34 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Gruba przesada. Osoby, ktore sie nienawidzi ma sie blackliscie
Opi akurat Ty jesteś gościu bezkonfliktowy i full kultura, więc raczej Ciebie to pewnie nie dotyczy, ale nikłe masz najwyraźniej pojęcie jakie było/jest zdanie niektórych znanych nam obu osób na temat innych znanych nam obu osób, co kompletnie nie przeszkadza/przeszkadzało im należeć do DP/Pixies/Oldstars... bo mieli z tego jakieś korzyści i pewnie w drugą stronę ta zależność też działa/działała... Takie rzeczy zdarzają w mniejszym lub większym stopniu w każdej grze, a podałem FFXI za przykład tylko i wyłącznie dlatego, że nie znam innej gry która w takim stopniu WYMUSZA u graczy grupowanie się...

mrynar napisał(a):
Dla mnie granie w grupie >>> granie solo. Za to kocham mmorpg
Ja podobnie :)

mrynar napisał(a):
Za to kocham mmorpg ze przechodzi sie je w grupie (zazwyczaj), granie solo strasznie mnie nudzi.
No chyba właśnie napisałeś to dlaczego u mnie FFXI wywołuje odruch wymiotny - tą grę się po prostu przechodzi co jest super pojebane. Granie w mmorpg z założenia polega na tym, że wspólnie z innymi ludźmi z całego globu kreujesz w mniejszym lub większym stopniu ten wirtualny świat. Finala w tym momencie można w sumie nazwać multicooperative game...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 18:09 
Cytuj  
Tak jak pisalem wczesniej pierwszy rozwoj chara i odkrywanie swiata to imo najlepsza czesc gry. Dlatego jakos bardzo nie przeszkadza mi rozwiazanie level/skill based pve, gdzie zony maja jakis range levelow. Oczywscie caly proces musi trwac rozsadny czas(dla mnie optimum to 5-7 dni played) i wazny jest balans miedzy solo, a group play. Najlepiej dotychczas wyszlo to w lotro. Mimo wszystko z checia pogralbym w mmorpg, gdzie sile mobkow i drop skaluje nam serwer, w zaleznosci do naszych umiejetnosci. Mozna by wtedy biegac wszedzie. Watpie jednak,zeby takie rozwiazanie sie przyjelo. Jak pisal kon wiele osob(po czesci tez troche ja) ma zwichnieta mentlanosc przez lata grania w eq i jego klony. Pve jest dla mnie ciagle waznym elementem swiata. Przynajmniej w okresie rozoju postaci, bo w endgame juz nie jest konieczne.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 18:27 
Cytuj  
Akuart granie w grupie jest fajne.

Granie w grupie jest fajne, ale TYLKO w (czesciowo chociaz) zgranej grupie, z e-kolegami. Bo bieganie z randomami, ludzmi robiacymi glupie rzeczy, grupami padajacymi po 10 minutach (ktore wczesniej zbieralo sie przez paredziesiat minut) i marnujacymi przez to nasz czas moze przyprawic o siwizne... A ja od siwizny wole sie bawic solo. I podobnie mysli wiele osob. Innym np. nie przeszkadza, ze po calym wieczorze i kawalku nocy pod sam koniec robienia dlugiego dungeonka nie wrocil healer, ktory poszedl srac i zaginal w akcji, wiec graja w grupach.

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 20:11 
Cytuj  
Cytuj:
Granie w grupie jest fajne, ale TYLKO w (czesciowo chociaz) zgranej grupie, z e-kolegami. Bo bieganie z randomami, ludzmi robiacymi glupie rzeczy, grupami padajacymi po 10 minutach (ktore wczesniej zbieralo sie przez paredziesiat minut) i marnujacymi przez to nasz czas moze przyprawic o siwizne... A ja od siwizny wole sie bawic solo.


Zgadzam się w 100%. Ten stan chyba przychodzi z czasem, bo dawniej grałam prawie tylko w grupach ale dziś nie mam już tyle czasu (ani cierpliwości). Gdy siadam do komputera to mam ochotę pograć a nie tracić czas na czekanie na ludzi do grupy, znoszenie czyichś fanaberii itp upierdliwości. Dlatego oczekuję po mmorpg, że da mi pograć ze znajomymi jak będą akurat online a jak ich nie będzie że będę mogła pograć solo (a nie być skazaną na random panic team).


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 20:20 
Cytuj  
kaikitka napisał(a):
Dlatego oczekuję po mmorpg, że da mi pograć ze znajomymi jak będą akurat online a jak ich nie będzie że będę mogła pograć solo (a nie być skazaną na random panic team).
Dokładnie.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 21:45 
Cytuj  
nuff said.

podpisze sie tylko pod poprzednimi postami od kondzia poczawszy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 22:15 
Cytuj  
ja z rozrzewnieniem wspominam fajne czasy w EQ2 , WoW US , i Wish kiedy shit talk z = 0 = przez venta / chat dodawal tego smaczku , funu i klimatu w grze i pozwalal sie doskonale odprezyc , niezly fun tez mialem na poczatkach Eu rilisa WoW-a w international guild , ale jednak polish-m8''s to jest to , licze ze jeszcze sie pobawimy w jakies fajne mmo :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 22:39 
Cytuj  
come pr0 pvp w uo newb

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 22:39 
Cytuj  
Obrazek

:E

Z Wisha niestety zadne mi sie nie zachowaly :\ A gralo sie fajniusio.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 23:44 
Cytuj  
wybrales jeden z fajniejszych momentow :)

a masz moze z SWG? , misja w Korwecie to tez cos co wspominam z usmiechem :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 00:38 
Cytuj  
epic bantha moment (chat) & korweta

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 165  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.