mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 165  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 20:29 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Enhu napisał(a):
mrynar napisał(a):
Nigdy nie bylem fanem Howarda, zaczynalem kilka ksiazek i zadnej nie skonczylem, filmy ogladalem dawno temu, ale zawsze wydawalo mi sie, ze swiat Conana to taka prehistoria, czyli niby to co dzialo sie na ziemi jeszcze zanim powstaly pierwsze znane z historii cywilizacje.


prawda jest taka, że z mieczami na bank wtedy nie biegali, a i metal (no, poza brązem pewnie) był z innego świata :wink:


Wiadomo, ze nie biegali. Przeciez to fanstasy, a nie gra w realiach historycznych.


i właśnie się tego trzeba trzymać, że jest to gra fantasy :wink:

to jak, widział ktoś zbroje teutoniczną w aoc ?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 20:47 
Cytuj  
giwera napisał(a):
a PLN przestaly byc legalne w europie?

Poza Polska nie sa legalnym srodkiem platniczym, nie wiedziales? Wybierz sie kiedys za granice, jeszcze nie jedno cie zaskoczy.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 117
Dołączył(a): 17.05.2008
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 20:50 
Cytuj  
Gram sobie gram a tu nagle grafika pada i ...
Obrazek
Co zrobić żeby pozbyć się tego błędu?

***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 22:03 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
giwera napisał(a):
a PLN przestaly byc legalne w europie?

Poza Polska nie sa legalnym srodkiem platniczym, nie wiedziales? Wybierz sie kiedys za granice, jeszcze nie jedno cie zaskoczy.

To Polska juz nie lezy w Europie?:)

Mam sie wybrac za granice powiadasz? :lol:


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 22:12 
Cytuj  
giwera napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
giwera napisał(a):
a PLN przestaly byc legalne w europie?

Poza Polska nie sa legalnym srodkiem platniczym, nie wiedziales? Wybierz sie kiedys za granice, jeszcze nie jedno cie zaskoczy.

To Polska juz nie lezy w Europie?:)

Mam sie wybrac za granice powiadasz? :lol:


powiedz mi giw, co ci zależy skoro i tak płacisz w £ :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 22:25 
Cytuj  
giwera napisał(a):
To Polska juz nie lezy w Europie?:)

Mam sie wybrac za granice powiadasz? :lol:

Polska lezy ale to nie ma nic do rzeczy, bo PLN to ciagle srodek platniczy jedynie w Polsce. Kolejna bezcelowa dyskusja z kims kto nie rozumie znaczenia slow, ktorych uzywa? Zalecam slowonik, ja ci wyjasnial nie bede.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 22:39 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Polska lezy ale to nie ma nic do rzeczy, bo PLN to ciagle srodek platniczy jedynie w Polsce. Kolejna bezcelowa dyskusja z kims kto nie rozumie znaczenia slow, ktorych uzywa? Zalecam slowonik, ja ci wyjasnial nie bede.


Chyba ty nie rozumiesz. Skoro Polska lezy w Europie to chyba jest jednoznaczne z tym ze PLN (waluta uzywana w Polsce) jest jedna z legalnych walut w Europie?

No masz racje, bez sensu jest rozmawiac z kims kto nie rozumie znaczenia slow ktorych uzywa:D


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 22:43 
Cytuj  
Kupujesz usluge od Funcom, jego przedstawiceila w UK albo czegos na ksztalt. Daja ci mozliwosc placenia w funtach i euro bo oferte kieruja do europejczykow. Nie jestesmy w stanach wiec nie ma usd. Jak bys chcial zalozyc firme w Chinach to kazalbys ludziom placic we frankach?
Czytaj FC moze sobie ustalic w czym przyjmuje i nie musi dawac wyboru. A jedna z legalnych nie znaczy to samo co legalna w europie, bo takiej nie ma. Jak wszystkie kraje wejda do strefy euro to mozna tak powiedziec. Moze wyrazilem sie nieprecyzyjnie, ale wydaje mi sie ze latwo bylo zorzumiec...mylilem sie.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 368
Dołączył(a): 13.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 11:54 
Cytuj  
Enhu, a co rozumiesz przez zbroję "teutoniczną"? heh, niezla nazwa swoja droga... prawdopodobnie masz na mysli gotycka zbroje plytowa, ale to naprawde nie ten okres:) Dodatkowo w tamtym opisie tam nie ma zadnej mowy o panstwach krzyzowcow itd... W opisie jest wspomniane, ze jest to analogia do francji karolinskiej... i wczesnego bizancjum... czyli cos, co blednie przyjmuje sie u nas nazywac poznymi wiekami mrocznymi... VI-VII-VIII wiek.
I prosze, przestan uzywac nazwy "teutoniczna", bo skora mi cierpnie jak to widze:)
Inkub

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 12:26 
Cytuj  
InkubPendragon napisał(a):
Enhu, a co rozumiesz przez zbroję "teutoniczną"? heh, niezla nazwa swoja droga... prawdopodobnie masz na mysli gotycka zbroje plytowa, ale to naprawde nie ten okres:) Dodatkowo w tamtym opisie tam nie ma zadnej mowy o panstwach krzyzowcow itd... W opisie jest wspomniane, ze jest to analogia do francji karolinskiej... i wczesnego bizancjum... czyli cos, co blednie przyjmuje sie u nas nazywac poznymi wiekami mrocznymi... VI-VII-VIII wiek.
I prosze, przestan uzywac nazwy "teutoniczna", bo skora mi cierpnie jak to widze:)
Inkub


1. teutonowie = krzyżacy, zbroja teutoniczna = pełna zbroja płytowa z hełmem garnczkowym, więcej o tym tu

2. polecam zaznajmić się z tym, a dokładnie przeczytać sobie o regionach Khauran i Nemedia

3.

Obrazek


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

**

Posty: 368
Dołączył(a): 13.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 12:40 
Cytuj  
Ad 1. Ja naprawde niezle znam historie zakonów rycerskich, lacznie, z Krzyzakami, i gwarantuje Ci, ze nie istnieje cos takiego jak zbroja teutoniczna. Nie istnieje tez cos takiego jak pelna zbroja plytowa z helmem garnczkowym, bo helm garnczkowy we wszelkich jego formach, oprocz najbardziej wynaturzonych potworkow turniejowych, bedacych pokazami sztuki platnerskiej i "wariacja na temat" od pelnej zbroi plytowej to dzieli gdzies tak zdziebka 150-200 w porywach do 300 lat - w zaleznosci od miejsca uzytkowania.
Ad. 2. Ok. Khauram. Jedno zdanie. Panstwo krzyzowcow. Wiadomo cos wiecej na ten temat? Wiesz w ktorym roku byla pierwsza wyprawa krzyzowa, po ktorej powstaly pierwsze panstwa krzyzowcow w naszej realnej rzeczywistosci? Wiesz jaki byl wowczas standard uzbrojenia ochronnego bogatego konnego? Prosze, nie wspominaj o pelnej zbroi plytowej...
Ad. 2 Nemedia. pomieszanie Bizancjum i Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Spory odstep czasowy, ale co tam:) Tu mozna zalozyc, ze moca licencia poetica Howard wrzuca najemnikom aesirskim, odpowiednikom Normanow i wikingow z Bizancjum, pelne zbroje plytowe;)
Inkub

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 13:39 
Cytuj  
InkubPendragon napisał(a):
Ja naprawde niezle znam historie zakonów rycerskich, lacznie, z Krzyzakami

ok, dobrze jest rozmawiać z kimś, kto zna się na rzeczy :wink:.

InkubPendragon napisał(a):
nie istnieje cos takiego jak zbroja teutoniczna.

fakt, to jest raczej moje nazewnictwo biorące się od krzyżaka (zbroja krzyżaka brzmi trochę gorzej, czyż nie?).

InkubPendragon napisał(a):
Nie istnieje tez cos takiego jak pelna zbroja plytowa z helmem garnczkowym, (...) od pelnej zbroi plytowej to dzieli gdzies tak zdziebka 150-200 w porywach do 300 lat

Z tego co wiem, to pojedyncze elementy płytowe były stosowane od XIII wieku, a pełna zbroja płytowa pojawiła się pod koniec XIV wieku, co do hełmu to powstał on między XII a XIII wiekiem, więc nie jest to aż taka duża różnica o której piszesz, a używany był z tego co pamiętam do końca XIV wieku, kiedy został zastąpiony (*zapomniałem niestety przez co*) edit: przez przyłbicę chyba, ale będę to musiał jeszcze sprawdzić później w Szymańskim.

InkubPendragon napisał(a):
Jedno zdanie. Panstwo krzyzowcow. Wiadomo cos wiecej na ten temat?

Gdyby było wiadomo, to bym się nie pytał, nie :D?

InkubPendragon napisał(a):
Wiesz w ktorym roku byla pierwsza wyprawa krzyzowa, po ktorej powstaly pierwsze panstwa krzyzowcow w naszej realnej rzeczywistosci?

bazując na Manteuffelu pierwsza krucjata odbyła się w 1063ad po przemówieniu papieża Aleksandra II. Kierunkiem krucjaty była hiszpania opanowana przez saracenów, papież uznał wtedy ziemie wyzwolone spod jarzma saraceńskiego własnością papiestw obiecując nadać je w lenno zwycięzcą. Jeżeli ci nie chodzi o to, to zawsze może ci chodzić o papieża Urbana II, który nawołał do odbicia ziemi świętej z rąk ją plugawiących w 1096ad.

InkubPendragon napisał(a):
Wiesz jaki byl wowczas standard uzbrojenia ochronnego bogatego konnego?

w czasie pierwszej krucjaty to będzie to jakiś hełm + kolczuga + mieczyk, ale jak to napisałem wyżej nie wiadomo dokładnie o jaki okres chodzi co do do tego państwa krzyżowców. Zakładam że chodzi o cesarstwo łacińskie, to jest to koło 1200 roku ad.

InkubPendragon napisał(a):
Ad. 2 Nemedia. pomieszanie Bizancjum i Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.

Wyraźnie pisze, że to jest na wzór cesarstwa, przy czym z bizancjum ma tylko to wspólnego że wynajmowało sobie 'ochronę' tak jak bizancjum wynajmowało sobie wikingów. Innymi słowy jest to poprostu cesarstwo biorąc pod uwagę, że nazwa 'cesarstwo rzymskie' jest od roku ~962 ad po koronacji Ottona na cesarza w rzymie.



Anyways, skończmy temat, bo się tu niezły offtopic z tego zrobił. Tego co bym się chciał dowiedzieć to pewnie i tak się nie dowiem :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.


Ostatnio edytowano 30 maja 2008, 13:47 przez Enhu, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 48
Dołączył(a): 23.01.2007
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 13:45 
Cytuj  
To ja zapytam o normalniejszą rzecz, od jakiego lvl jest możliwy gathering?

*

Posty: 88
Dołączył(a): 12.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 13:48 
Cytuj  
Kwiatronus napisał(a):
To ja zapytam o normalniejszą rzecz, od jakiego lvl jest możliwy gathering?


20

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 14:23 
Cytuj  
Czy mozna zmodyfikowac ui tak zeby widoczne byly tylko ikonki ze skillami ? (chodzi mi o wyeliminowanie ochydnych ramek)

**

Posty: 244
Dołączył(a): 9.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 15:10 
Cytuj  
werik ui


Posty: 5
Dołączył(a): 15.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 19:58 
Cytuj  
Czy moglby mi ktos wytlumaczyc czemu przykladowo conqueror nr.1 widzi w tradepost wystawione miecze 2reczne lub łuk na ktorym widac damage 122, przeloguje sie na druga postac (tez conquerora) i te same itemy w tradepost widac, ze maja damage 67... ?
Podobnie w oknie trade z inna postacia. Ja widze inny damage a kolega inny. Raz damage broni jednorecznej widac 34 a dwurecznej 36 (te same lvle - czyli kompletna bzdura tak mala roznica w damage 1h vs 2h) a raz jednoreczna ma 34 a dwureczna 66...
o co tu chodzi ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 20:01 
Cytuj  
Moze od razu podaje ci jaki bedziesz mial dmg dla twojej klasy, levelu i moze jeszcze jakis czynnikow(featy,staty). Nie wiem co mogloby byc innego.


_________________
Χ Ξ Σ


Posty: 45
Dołączył(a): 31.03.2007
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 20:19 
Cytuj  
Może mi ktoś powiedzieć jak tym kolejnym mieście po Tortudze zaznaczyć aby mnie do tego miejsca teleportowało ta specjalna umiejętnością ?


_________________
Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 20:21 
Cytuj  
Mam trochę inne pytanie. Posiadam wersję kolekcjonerską AoC, która mieści się na 2 płytach DVD. Chciałem jeszcze zamówić wersję standardową (niestety, na chwilę obecną niedostępna, przynajmniej w gram.pl), ale zauważyłem, że wersja standardowa mieści się na 1 płycie DVD, przynajmniej takie info jest na gram.pl. To błąd czy też tak jest?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 165  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.