mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 369
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 08:28 
Cytuj  
naro napisał(a):
wiedzmin na zachodnich rynkach daje rade :)


Wiem, że daje i jestem z tego dumny co by nie patrzeć Wiedźmin to bardzo dobra gra single rpg. Ale wątpię by w polsce znalazł się inwestor który by był w stanie wyłożyć te 70-100 mln zł na zrobienie mmorpg "The Witcher online"
Bo tylko taka suma i minimum 4 lata produkcji plus dobrze przeprowadzona beta i dobra reklama skierowana na cały świat mogła by zagwarantować zwrot inwestycji.


Posty: 18
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 12:43 
Cytuj  
wybaczice, ale z braku czasu nie moge przegladac calego tematu.

o darmowych transferach we wrzesniu z serverow anglojezycznych na polskie juz czytalem, ewentualnei moglby to jeszcze ktos potwierdzic:) bardziej jednak prosze o odpowiedz na 1 pytanko.

czy kupujac gre 20 maja i oplacajac abonament przez wakacje (klasyczne 15 czy ile tam euro) zostane skazany na placenie takiego abonamentu do konca zycia mojego konta (nawet po przeniesieniu na PL servery) czy tez w chwili kiedy wyjdzie polska wersja gry, a ja przetransferuje tam swoja postac, to bede mogl byc objety tym zapowiadanym nizszym abonamentem?

**

Posty: 399
Dołączył(a): 15.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 12:49 
Cytuj  
wedlug mojej teorii,osoby które kupia wersje anglojęzyczną będa miały abonament stanadardowy w Euro bądź w funtach brytyjskich,a tylko gracze,którzy we wrześniu zakupią pl wersje będa mieli tańszy abonament w złotówkach.Chyba,że ktoś kto ma wersje angielską,niezaloży teraz konta i zrobi to po wydaniu polskiej wersji na polskiej stronie gry,ale wydaje mi,że system rozpozna,że to klucz z wersji angielskiej i to nieprzejdzie.ale to tylko moja teoria.


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... on&n=Monos
http://wow.allakhazam.com/profile.html?2576037
http://wow.allakhazam.com/profile-model.html?2576037

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 13:03 
Cytuj  
Tanszy abonament bedzie dla ludzi grajacych na polskich serwerach.Tak mi sie wydaje.Jestem tylko ciekawy czy CDP bedzie trzepal kase na transferze postaci na polskie serwery.Mi tam juz zwisa i powiewa to wszystko.Moge placic normalny abonament.


_________________
Obrazek

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 18:20 
Cytuj  
ezekiel napisał(a):
czy kupujac gre 20 maja i oplacajac abonament przez wakacje (klasyczne 15 czy ile tam euro) zostane skazany na placenie takiego abonamentu do konca zycia mojego konta (nawet po przeniesieniu na PL servery) czy tez w chwili kiedy wyjdzie polska wersja gry, a ja przetransferuje tam swoja postac, to bede mogl byc objety tym zapowiadanym nizszym abonamentem?


Bardzo, bardzo istotna kwestia imo. Również się tym interesuje od dłuższego czasu. Pozostaje nam tylko spamować CDP, który prawdopodobnie, jak zwykle niczego co jest na prawdę istotne nie napisze. :wtf:

*

Posty: 57
Dołączył(a): 10.05.2008
Offline
PostNapisane: 12 maja 2008, 20:02 
Cytuj  
btw jak kupuje age of conan, aktywuje ten free miesiąc to trzeba odrazu kupować sobie na następny miech abonament? Bo w WoW'ie to dla picu można było jaką kolwiek na samym początku, dopiero po tym free miechu trzeba było prawdziwe dane wpisać dotyczące karty.

*

Posty: 66
Dołączył(a): 31.10.2006
Offline
PostNapisane: 13 maja 2008, 16:23 
Cytuj  
zax napisał(a):
Bardzo, bardzo istotna kwestia imo. Również się tym interesuje od dłuższego czasu. Pozostaje nam tylko spamować CDP, który prawdopodobnie, jak zwykle niczego co jest na prawdę istotne nie napisze. :wtf:


tutaj sporo jest wyjasnione: http://www.gram.pl/news_6gzrGe7_CD_Proj ... wideo.html
ale czy tak zostanie do polskiej premiery.....

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2008, 19:09 
Cytuj  
Z forum gram.pl:

Cytuj:
-> Czy grając obecnie na serwerach zagranicznych będzie można później, bez problemu, w pełni przenieść się na serwery polskie i polski abonament?

CDP: Tak wlasnie chcemy zrobic. Z tym ze "przeniesc sie" nalezy rozumiec jako zalozenie nowej postaci na serwerze PL - transfer wylevelowanych postaci na serwer gdzie wszyscy startuja od 0 bylby a) nudny dla wylewelowanego gracza, ktory dlubalby w nosie czekajac az bedzie mial z kim biegac w druzynie, b) nie fair dla tych startujacych od zera (spore reperkusje m.in. w ekonomii serwera)

Co jednak wazniejsze, FUNCOM NIE PLANUJE UMOZLIWIENIA JAKICHKOLWIEK TRANSFEROW W NAJBLIZSZEJ PRZYSZLOSCI. Nikomu, w zadnej wersji jezykowej. Taka jest polityka firmy.


Link do całości: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5851&tpage=20

Jaja, nie? :wtf:

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 13 maja 2008, 19:33 
Cytuj  
Cytuj:
Co jednak wazniejsze, FUNCOM NIE PLANUJE UMOZLIWIENIA JAKICHKOLWIEK TRANSFEROW W NAJBLIZSZEJ PRZYSZLOSCI. Nikomu, w zadnej wersji jezykowej. Taka jest polityka firmy.
To jestem w stanie zrozumiec, ale:
Cytuj:
Tak wlasnie chcemy zrobic. Z tym ze "przeniesc sie" nalezy rozumiec jako zalozenie nowej postaci na serwerze PL - transfer wylevelowanych postaci na serwer gdzie wszyscy startuja od 0 bylby a) nudny dla wylewelowanego gracza, ktory dlubalby w nosie czekajac az bedzie mial z kim biegac w druzynie, b) nie fair dla tych startujacych od zera (spore reperkusje m.in. w ekonomii serwera)
To swiadczy, ze gowno znaja sie na mmo.


_________________
Obrazek

**

Posty: 369
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 13 maja 2008, 19:49 
Cytuj  
Po samej konstrukcji wypowiedzi widać, że się nie znają :D W tym samym zdaniu potwierdzić w pełni transfer postaci by potem temu zaprzeczyć...

*

Posty: 146
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2008, 20:34 
Cytuj  
Cytuj:
W tym samym zdaniu potwierdzić w pełni transfer postaci by potem temu zaprzeczyć...


L2R? Nie pracuje w PR CDP ale powiem szczerze - to jest czyste przypie... się. Poprostu mówia że nie będzie trzeba kupować innej, polskiej wersji gry, żeby grać na polskim serwerze. A piszą dla laików więc używaja prostej terminologi. Ot i cała tajemnica wszechświata.


_________________
Muminki Cię śledzą, uduszą i zjedzą
Mumiiinki...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 13 maja 2008, 22:11 
Cytuj  
problemy ze zrozumieniem?
jak byk pisze "przenieść się"
tyle ,że przenieść dla mnie oznacza gre na polskim serwie tą samą postacią , ktorą mam na wersji np angielskiej - przenoszę ją na polskie serwery , czyli nie mam jej na serwerach np angielskich
jeśli mam grać od 0 - to oznacza , że MOGĘ GRAć na polskim serwie mając wersję angielską

chłopaki mylą pojecia - jeśli jednak nie rozrózniają przeniesienia sie od stworzenia od 0 nowej postaci ( czyli de facto mozliwości gry ) to trochę nie bardzo świadczy o ich znajomości rzeczy

+ za możliwośc gry na polskich serwerach i płacenie polskiego abonamentu bez dodatkowego zakupu polskiej wersji gry
- za brak "prawdziwego" przeniesienia sie na polskie serwery

**

Posty: 243
Dołączył(a): 13.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2008, 22:43 
Cytuj  
Jeśli dla cdp "przenieśc się" to to samo co założyć nową postać to grats. Jak zwykle są obyci w temacie =p

I tak jest dobrze, że tym razem nasz "zajebisty" cdp dał radę z kodami pre orderów, zobaczymy jak będzie z wysyłką/odbieraniem pudełek bo tu jeszcze może się zesrać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2008, 22:55 
Cytuj  
Oczywiscie ze CDP sie na mmo nie zna , to ich pierwszy pelnoprawny mmog oddany do lokalizacji , co prawda ja AoC sie nie interesuje to nic tylko przyklasnac CDP i FUNCOM za to ze sproboja dac Polsce szanse .

Bo to fakt godny odnotowania , no ale co o tym moga wiedziec ci co zaczynali od WoW/tibia etc :wink: , ludzie ktorzy w 1998 r sprowadzali UO z US za 300 zl i wiecej (wtedy to byly naprawde duze pieniadze) i grali na modemach ktore zrywaly polaczenie co chwila i musieli ostro kombinowac z bramkami do innych sieci zeby ping byl <200 , ze nie wspomne o rachunkach . Wtedy o takich benefitach jak polskie serwery czy lokalizacje / nizszy abonament mozna bylo pomarzyc .

Co do ludzi ktorzy wola ang od polskiego , ok mozna zrozumiec dla mnie tez jest przyjemniejszy dla oka w grach , ale jak huragan napisal trafiaja sie ladnie przetlumaczone nazwy , lokalizacje Baldur's gate / torment jakos nie budzily sprzeciwow , ba nawet zgarnialy nagrody i slusznie bo kunszt translatorski tam uzyty jest naprawde duzy . Nie trzeba odrazu negowac wszystkiego , dla mnie np nie do pomyslenia byloby zeby wiesniaki z Resident Evil 4 gadaly po angielsku - zrypaloby to caly klimat
ale wiem ze nie kazdy zna hiszpanski i sa ludzie ktorzy by chcieli sie po prostu pobawic .Ja w mmogi gralem glownie dla szlifowania jezykow , vent w WoW to byl zajebisty trening i okazja poznac zajebistych ludzi z calej europy , ale mimo wszystko to najfajniej sie bawilem z Outcasts bo moglem na luzie pogadac z rodakami- chocbyscie nie wiem jak znali jezyk zawsze bedzie cos "lost in translation" :)

brawo CDP , oby wiecej takich inicjatyw


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 243
Dołączył(a): 13.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2008, 23:37 
Cytuj  
Jasne, że są gry, które zostały fantastycznie spolonizowane ( seria baldurs gate jak sam powiedziałeś ) ale są tez gry, które nie bardzo nadają się do polonizacji. Taką grą jest moim zdaniem Age of Conan.

Jest to opinia subiektywna i trzeba brać pod uwagę fakt, że jestem skalany betą ale po prostu nie widzę tego klimatu w wersji PL nie mówiąc już o tłumaczeniu nazw przedmiotów ( z tym może być różnie, będzie dużo zależało od kompetencji tłumaczącego imo ).

Pół biedy, że chcą ograniczyć wersję PL do PL only serwerów i mam nadzieję, że będą się tego trzymali.

Pomijając nawet "elo kids" uważam, że możliwość grania clientem w języku innych niż język główny ustalony na danym serwie będzie powodować szopki z nazwami przedmiotów ( w dość szerokim tego słowa znaczeniu ).

Sam doświadczałem takich sytuacji choćby w wowie, gdzie w gildii był mix niemców i frankofonów, którzy ciupali na clientach w ich językach i ludzi z reszty europy co ciupali na anglojęzycznym cliencie. Szopki z nazwami przedmiotów były dość częste jak i teksty w stylu " Damn, i don't know how to translate the name of this item into english ".

Kolejna sprawa, wkurza mnie, jak widzę na general chacie spam w kilku językach na angielskim serwie. Mówcie, że jestem nietolerancyjny =p ale do chuja pana jeśli ktoś przylazł na angielski serwer to niech pisze po angielsku, nawet jak tworzy french only gildię, nikt mu nie broni ale niech nie spamuje po francusku na general chacie. Jeżeli typ ni w ząb nie mówi po angielsku to niech idzie na serwer, gdzie jego język jest powszechny i nie ma problemu. Potem jest sytuacja - zbiera się grupa i okazuje się, że tank ni cholery nie rozumie co się do niego mówi ( zakładamy, że nie jest debilem =p po prostu nie rozumie danego języka ) i co ? i jasna dupa, czas stracony, ludzie wkurwieni i trzeba szukać kogoś na miejsce typa.
To samo tyczy się oczywiście serwerów niemieckich, francuskich itp.

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 14 maja 2008, 00:51 
Cytuj  
dla mnie Polska wersja jak najbardziej ale z napisami, bo preferuję oryginalną ścieżkę dźwiękową, nawet w filmach dubbing albo lektor to je to czego nienawidzę :)
ps - nawet by to ułatwiło napisanie przedmiotu chociaż ze słuchu po angielsku jakby brakowało przetłumaczonego Polskiego odpowiednika :)

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2008, 02:03 
Cytuj  
Lektor, heh. Jak to Czesi mowia "Pan ktory czyta film".

Ewenement.


_________________
afk for quite a while

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 14 maja 2008, 08:07 
Cytuj  
chyba każdy lektor czyta od niechcenia :P

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2008, 13:26 
Cytuj  
Warto odświeżyć wątek :wink:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=41314

No nie powiem - płacić 29,99 zł a 51 zł to jest jednak różnica. Warto będzie przejść na polskie serwery (i polską wersję) :D

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 5 cze 2008, 13:34 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Warto odświeżyć wątek :wink:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=41314

No nie powiem - płacić 29,99 zł a 45 zł to jest jednak różnica. Warto będzie przejść na polskie serwery (i polską wersję) :D


Co z tego że taniej jak nich tych serwerów nie zasiedli zresztą nie wiadomo czy aoc przejdzie próbę czasu :) No chyba że wszystkie gildie na pvp lub pve zadeklarują że przejdą na Polskie serwery :)


_________________
no more wow...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.