mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 990 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 50  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 16:56 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Lil napisał(a):
1. bedzie/beda polskie servery

Nie wiem czy normalny człowiek jest w stanie to psychicznie wytrzymać ;)
A tak serio to jest to kompletny bezsens imo. Chyba ich po prostu pojebało jeśli to jest prawda. Przecież w mmo najlepszy jest fakt, iż jest to rozrywka globalna i wieloetniczna. Już lepiej by zrobili konkretną regionalizacje serwerów żeby laga zminimalizować i tutaj dobrym pomysłem byłoby umieszczenie (fizycznie) serwera dla graczy europy wschodniej w Polsce...


Nie jest to totalny bezsens. Jak sie zastanowisz nad sensownoscia tlumaczenia mmo to dojdziesz do wniosku ze polski serwer ma sens.
W dodatku taki serwer bedzie mial bardzo mily skutek uboczny w postaci trzymania "Burning Legion" community z dala od International serwerow.
No chyba ze ktos chce globalno i wieloetniczna rozrywke uskuteczniac z nastolatkami nie potrafiacymi pisac po angielsku, wtedy to faktycznie moze byc problem.

Cytuj:
Ja tam wole grac w polskich gildiach bo jest super atmosfera


No wlasnie, z drugiej strony lepiej jest gankowac polakow bo jak doswiadczenie z Huraganem pokazuje prowadzi to do epic dram.
Cant decide.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 17:13 
Cytuj  
Osobiście ja tego nie widzę, skoro jest serwer dla polaków, to będzie i dla większości krajów. Chyba, że robią to tak jak jest GW czyli na zasadzie district'ów, ale to zmienia postać rzeczy całkowicie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 19:52 
Cytuj  
Jesli grac to tylko w polskiej gildii, a jak ktos ma z tym problem to moze grac w anglojezycznych tylko nie wiem jaki cel to moze miec po za "doszliwowywaniem" jezyka, a pamietac trzeba ze international i jezyk angielski w takich gildiach nie rowna sie ze kazdy ten jezyk zna super.

Przeciez gra ze znajomymi to najlepsza rzecz, no chyba ze ktos ma znajomych co nie mowia po polsku lub nie interesuje go zabawa w grupie i chce sie tylko przykleic do ludzi, ktorzy sa najlepsi i potem sie chwalic na forach o tym.

Nasza gildia powstanie na serwerze polskim jesli taki bedzie na starcie, jesli nie to obojetne, byle jaknabardziej liczebny, jesli nie bedzie europejskich serwerow to jeszcze lepiej.

Napewno jesli po jakims czasie beda polskie serwey to zrobia transfery, a o zapelnienie takiego serwa nie ma sie co bac, Conana lekko sprzedadza kilka tysiecy jak nie dziesiatki.

Schematy z WoW-a pozostaja i az strach sie bac jak ta banda zdegenerowanych wowowcow wpadnie do Conana :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 10 lut 2008, 19:56 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 19:56 
Cytuj  
embe napisał(a):
Schematy z WoW-a pozostaja i az strach sie bac jak ta banda zdegenerowanych wowowcow wpadnie do Conana :)


O community Conana bym sie nie martwil, moze na poczatku troche dzieciarni z WoWa przylezie ale pozniej i tak sobie pojda do Warhammera (bo to taki WoW 2) :)
Conan bedzie bardziej gra klimatyczna ...I hope :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 20:46 
Cytuj  
Cytuj:
Przeciez gra ze znajomymi to najlepsza rzecz, no chyba ze ktos ma znajomych co nie mowia po polsku lub nie interesuje go zabawa w grupie i chce sie tylko przykleic do ludzi, ktorzy sa najlepsi i potem sie chwalic na forach o tym.

Nasza gildia powstanie na serwerze polskim jesli taki bedzie na starcie, jesli nie to obojetne, byle jaknabardziej liczebny, jesli nie bedzie europejskich serwerow to jeszcze lepiej.

Napewno jesli po jakims czasie beda polskie serwey to zrobia transfery, a o zapelnienie takiego serwa nie ma sie co bac, Conana lekko sprzedadza kilka tysiecy jak nie dziesiatki.

Ta, juz widze te tlumy na polskim serwerze. Bo wiecej jak jeden to napewno nie bedzie. Co prawda nawet malego palca u nogi za to nie dam, ale o pol litra moge sie zalozyc :E.
Polskie servery != rozne od mozno zasiedlone servery (ejsli byloby ich kilka w co watpie).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 22:28 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Ta, juz widze te tlumy na polskim serwerze. Bo wiecej jak jeden to napewno nie bedzie.


po czym to wnioskujesz ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 22:31 
Cytuj  
Lil napisał(a):
iniside napisał(a):
Ta, juz widze te tlumy na polskim serwerze. Bo wiecej jak jeden to napewno nie bedzie.


po czym to wnioskujesz ?

Po tym, ze wiekszosc ludzi pojdzie grac na angielsko jezyczne -;-. Podrugie, watpie zeby duzo ludzi grało w AoCa.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 22:36 
Cytuj  
Jeśli na polskich rzeczywiście będzie niższy abonament to 90% polaków będzie grało na polskim serwie IMO.

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 22:45 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Po tym, ze wiekszosc ludzi pojdzie grac na angielsko jezyczne -;-. Podrugie, watpie zeby duzo ludzi grało w AoCa.


Z polskim klientem gry bedziesz sie meczyl na angielskich serverach ??? powodzenia :) Wez tez pod uwage, ze jesli beda servery narodowosciowe, to na angielskim serverze beda tylko angole.. a nie zaden international :>

Cena AoC jest duzo nizsza niz WoWa, sama gra: 99zl bodajze.... to jest nie duzo w porownaniu do innych gier. Jesli jeszcze abonament bedzie zmniejszony to sukces gry murowany :>

Pozatym w przyszlym roku wchodzi na ekrany kin nowy Conan, i to napedzi graczy rowniez :)

*

Posty: 126
Dołączył(a): 7.02.2008
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 23:05 
Cytuj  
Lil napisał(a):
...Pozatym w przyszlym roku wchodzi na ekrany kin nowy Conan, i to napedzi graczy rowniez :)


oby AoC nie wyszedl w przyszlym roku...


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 23:09 
Cytuj  
Gra na polskim serwie IMO odbiera czesc zabawy. Nawet jesli na serwie international jestes w gildii calkowicie polskiej frajde moze przyniesc zwyciestwo nad gildia innej narodowosci( i najbardziej chodzi o naszych sasiadow czyli Niemcy, Rosja). Zas na polskim serwie ta czesc zabawy jest odbierana, rozgrywka przez to staje sie troche bardziej monotonna.

No ale oczywiscie to tylko moje zdanie.

Osobiscie prawie na bank bede tak czy siak w AoC gral. Mam tylko nadzieje ze wymagania sprzetowe beda do zniesienia a sama gra nie bedzie az tak zabugowana.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 23:17 
Cytuj  
Lil napisał(a):
iniside napisał(a):
Po tym, ze wiekszosc ludzi pojdzie grac na angielsko jezyczne -;-. Podrugie, watpie zeby duzo ludzi grało w AoCa.


Z polskim klientem gry bedziesz sie meczyl na angielskich serverach ??? powodzenia :) Wez tez pod uwage, ze jesli beda servery narodowosciowe, to na angielskim serverze beda tylko angole.. a nie zaden international :>

Cena AoC jest duzo nizsza niz WoWa, sama gra: 99zl bodajze.... to jest nie duzo w porownaniu do innych gier. Jesli jeszcze abonament bedzie zmniejszony to sukces gry murowany :>

Pozatym w przyszlym roku wchodzi na ekrany kin nowy Conan, i to napedzi graczy rowniez :)

1. Polski klient, jest we wrzesni. Dowolnie wybrany przez ciebie przedmiot na droge jesli myslisz ze ja bede czekal na polskiego klienta. Mi tlumaczenie jest kompletnie nie potrzebne do sczescia.

Skad ta plota o narodowosciowych serwerach. Naprawde myslicie ze juz na starcie francuzi, niemcy, hiszpanie dostana wlasne serwery ?
Po drugie serwery dzieli sie ze wzgledu na jezyk/ strefe czasowa a nie kraj.

Po nastepne, mysle ze jednak Warhammer zezre AoCa razem butami, czy tam opakowaniem. Mimowszystko Warhammer ma renome, szeroko znany swiat. A Conan to sie kojarzy z Arnoldem i filmami klasy Z.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 23:19 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Po nastepne, mysle ze jednak Warhammer zezre AoCa razem butami, czy tam opakowaniem. Mimowszystko Warhammer ma renome, szeroko znany swiat. A Conan to sie kojarzy z Arnoldem i filmami klasy Z.


Warhammer ma renome, ale to co z niego zrobili to zwykly WoW 2 :(

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2008, 23:44 
Cytuj  
Lil napisał(a):
Warhammer ma renome, ale to co z niego zrobili to zwykly WoW 2 :(


Czyli czy tego chcemy czy nie gra jest na najlepszej drodze do sprzedania kilku milionow pudelek, niestety.....

Warhammer ma sukces gwarantowany AoC aby pokusic sie o wiekszy playerbase i nie stac sie gra niszowa i ze zmarnowanym potencjalem bedzie sie musial bardziej napocic.


_________________
Obrazek

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 11 lut 2008, 00:19 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):

Czyli czy tego chcemy czy nie gra jest na najlepszej drodze do sprzedania kilku milionow pudelek, niestety......


co wcale nie oznacza, ze gra jest dobra i bedzie mi sie podobac :) Britney Spears tez sprzedaje miliony plyt a ja jej nie slucham.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2008, 00:51 
Cytuj  
Lil napisał(a):
Kabraxis napisał(a):

Czyli czy tego chcemy czy nie gra jest na najlepszej drodze do sprzedania kilku milionow pudelek, niestety......


co wcale nie oznacza, ze gra jest dobra i bedzie mi sie podobac :) Britney Spears tez sprzedaje miliony plyt a ja jej nie slucham.


Wiem dlatego dodalem "niestety". ;-)
Ja w WoW'a nie gram rok i z patcha na patch odrzuca mnie coraz bardziej.
Jego kopii nie przywitam z radoscia.

A AoC jak najbardziej, gra ma potencjal. Oby tego nie zjebali tak jak w np. Vanguardzie.


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2008, 01:17 
Cytuj  
Huragan, dyskusja toczy sie na inny temat, wiec twoja argumentacja jest chybiona. Jesli AOC bedzie malo popularny, to bedzie niewiele serwerow, a na polskim serwerze (zakladajac na potrzeby tego akapitu, ze takowy powstanie) bedzie gralo bardzo malo ludzi i to, ze gra w odczuciu pewnej czesci graczy MMO bedzie najlepsza pod sloncem, nie bedzie mialo absolutnie zadnego znaczenia.

Uwazam tez, ze informacja o polskim serwerze to niczym niepoparte fanaberie jednego z fanow. Jak wynika z moich obserwacji, polskie community _platnych_ MMO jest duzo mniejsze od hiszpanskiego - w jakich grach powstaly hiszpanskie serwery? No wlasnie. Porownywac nasze community do tych z Francji, Niemiec, to tak jak porownywac nasz PKB. Postawienie polskiego serwera byloby wg mnie nierentowne i jesli CDP o tym nie wie, to sie przewiezie. Dodatkowo, wezcie pod uwage, ze najprawdopodobniej, aby istniala mozliwosc gry na polskim serwerze placac nizszy w stosunku do normalnego abonament, musialaby to obslugiwac inna firma (CDP). Billing system, tlumaczenie kazdego patcha i polaczenie tego wszystkiego z gra to jest kawalek roboty. Oczywiscie sa to w stanie zrobic, ale czy bedzie sie to oplacac? Idac tym tropem, jesli bedzie to obslugiwala inna firma, to gracze z Polski beda mieli mozliwosc gry tylko na tym polskim serwerze, calkowicie odizolowani od reszty swiata.

Dla mnie osobiscie glupota sa coraz wieksze podzialy. Jedyny tego plus, jaki jestem w stanie zauwazyc to zmniejszenie pingu, jesli jest mozliwosc gry na serwerze w swoim kraju/na swoim kontynencie (jesli wczesniej takiej mozliwosci nie bylo), ale w wiekszosci MMO (a juz na pewno tych carebear) zmniejszenie pingu o 80-100ms nie robi zbyt wielkiej roznicy. Innych nie widze, bo ich po prostu nie ma. Zawsze, niezaleznie od gry, powstawaly gildie zrzeszajace ludzi mowiacych jednym jezykiem i jesli ktos mial problemy z komunikowaniem sie z ludzmi z innych krajow, to mogl do takiej dolaczyc, jednak jesli chcial, to mial kontakt - mogl grac, handlowac, bic sie praktycznie z calym swiatem. Do tego odpada jeszcze mozliwosc gry o kazdej porze. Jesli mamy serwery globalne, to serwery sa "w ruchu" praktycznie o kazdej porze dnia i nocy, a w przypadku gdy serwer stoi w Europie i graja na nim tylko europejczycy - wiadomo jak jest. Gry globalne staja sie grami lokalnymi - niefajny trend.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2008, 02:07 
Cytuj  
Jest duza szansa jednak ze bedzie polski serwer bo to przyciaga ludzi, a jak ktos ma ochote grac na innym to nikt m tego nie zabroni.
Nizsza cena, polska wersja gry i polski serwer przyciagnie duzo ludzi i zacheci niezdecydowanych, a sukces samej gry nie zalezy od iloscu bugow, jakosci grafy, ilosci contentu itp, tu dziala owczy ped i i jedynie psycholodzy moga nad tym sie zastanawiac dlaczego tlum przyciaga tlum.

U nas swiat Conana jest bardzo malo znany, ale Niemcy i Skandynawowie maja swira na punkcie tej gry, fora pekaja w szwach i powstaje gigantyczna ilosc gildii.

Warhammer to narazie wielka niewiadoma i jes w takim stadium produkcji ze spokojnie pogramy pol roku zanim nas zmiecie war :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2008, 08:06 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jest duza szansa jednak ze bedzie polski serwer bo to przyciaga ludzi, a jak ktos ma ochote grac na innym to nikt m tego nie zabroni.
Nizsza cena, polska wersja gry i polski serwer przyciagnie duzo ludzi i zacheci niezdecydowanych, a sukces samej gry nie zalezy od iloscu bugow, jakosci grafy, ilosci contentu itp, tu dziala owczy ped i i jedynie psycholodzy moga nad tym sie zastanawiac dlaczego tlum przyciaga tlum.

U nas swiat Conana jest bardzo malo znany, ale Niemcy i Skandynawowie maja swira na punkcie tej gry, fora pekaja w szwach i powstaje gigantyczna ilosc gildii.

Warhammer to narazie wielka niewiadoma i jes w takim stadium produkcji ze spokojnie pogramy pol roku zanim nas zmiecie war :)

Czlowiek to zasadniczo zwierze stadne. Wiekszosc ludzi, na wiekszosc rzeczy nie odwarzy sie samemu, ale jak juz przebywa w wiekszym stadzie to palma odbija, zeby tylko wysunac sie na czolo. W MMO to dziala podobnie, im wiecej ludzi gra, tym wiecej przychodzi, bo wiecej chce cos pokazac imo.

No wiesz u nas. Mimo wszystko Niemcy i Skandynawowie to nie cała Europa. Ja w gruncie rzeczy sram na lore i klimat. Ma byc przedewszystkim, dobrze dopracowana mechanika gry.
Wezmy takiego NWM, moze byc super-hiper-zajebiszcza fabułe, ale ale ja przez zjebana mechnike gry nie wytrzymałem dalej niz 5h. Po10 podejsciach do tej gry :E

Tak czy inaczej, ja tam zgaram w kazda gre. Nawet jesli AoC mi sie spodoba, to wyproboje Warhammera moze spodoba mi sie bardziej ? :E


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2008, 09:03 
Cytuj  
Jak zobaczę to uwierzę... Na razie to plotę o PL serwerze/serwerach traktuję jako wyssane z palca fanaberie. Liczę na to, że FunCom nie jest skłonny do wprowadzania tego typu "genialnych" pomysłów w życie... Jak dla mnie w każdym mmo powinien być jeden, wielki, ogromny serwer na 500k ludzi, niestety pod względem technicznym jeszcze długi czas będzie to niemożliwe, ale po chuj wprowadzać kolejne niepotrzebne podziały... Może kolejnym etapem dzielenia community graczy będzie segregowanie ich wiekowo (serwery do 15 lat, do 20 lat, po 40-tce) albo pod względem wyznania religijnego (na serwerach żydowskich będziemy chodzić w jarmułkach, na jehowych serwerach będziemy chodzić po domkach graczy roznosząc "Strażnicę", na islamskich będą ataki terrorystyczne itp.).


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 990 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 50  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.