mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 694 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 11:52 
Cytuj  
Zdecydowanie XP powinno ci problem rozwiazac ale mimo wszytsko nie licz na cuda z ta grafa, czy ma ona przynajmniej wlasna pamiec ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 11:57 
Cytuj  
embe napisał(a):
8600m gt jest slabiutkie, to jest porownywalne z 8500gt,


no tu to chyba przesadziles, 8600GT jest niemal dwa razy szybsze od 8500GT. Co nie zmienia faktu, ze jest karta nieco przyslaba dla AoC.


_________________
Maiori Cede

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 12:02 
Cytuj  
Tu możecie sobie porównać wszystkie karty:

http://www.gph.benchmark.pl/

Polecam :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 12:06 
Cytuj  
o dzieki wielkie.
rozwiazales moj dylemat.
jednak 2x3870 ati wydaje sie rozsadnym pomyslem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 12:08 
Cytuj  
Razel napisał(a):
embe napisał(a):
8600m gt jest slabiutkie, to jest porownywalne z 8500gt,


no tu to chyba przesadziles, 8600GT jest niemal dwa razy szybsze od 8500GT. Co nie zmienia faktu, ze jest karta nieco przyslaba dla AoC.


>> 8600gt Mobile <<


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 72
Dołączył(a): 23.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 16:43 
Cytuj  
Nuzgul napisał(a):
czyli pozostaje mi zainstalowac xp? ...lub dokupic ramu do 4 giga?


Windows xp i tak maksymalnie obsługuje 2 giga ramu. Jeśli dokupisz jeszcze 2 to ci to nic nie da.

**

Posty: 306
Dołączył(a): 7.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 16:57 
Cytuj  
lukas24 napisał(a):
Windows xp i tak maksymalnie obsługuje 2 giga ramu. Jeśli dokupisz jeszcze 2 to ci to nic nie da.
hmmm... systemy 32bit potrafia zaadresowac do 4GB RAM (http://www.microsoft.com/whdc/system/pl ... AEdrv.mspx), czesc zasobow (karta graf, muzyczna, etc.) pozera czesc zasobow, stad w systemie 32bit nie uwidzisz pelnego 4GB (przewaznie jest to ~3,25GB RAM)


_________________
koty mają wybitny szacunek dla własnej energii

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 18:42 
Cytuj  
capri napisał(a):
lukas24 napisał(a):
Windows xp i tak maksymalnie obsługuje 2 giga ramu. Jeśli dokupisz jeszcze 2 to ci to nic nie da.
hmmm... systemy 32bit potrafia zaadresowac do 4GB RAM (http://www.microsoft.com/whdc/system/pl ... AEdrv.mspx), czesc zasobow (karta graf, muzyczna, etc.) pozera czesc zasobow, stad w systemie 32bit nie uwidzisz pelnego 4GB (przewaznie jest to ~3,25GB RAM)


Święte słowa. Ponieważ mam 1GB kartę graficzną to mam "tylko" 3GB w systemie.

*

Posty: 72
Dołączył(a): 23.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 18:57 
Cytuj  
Dziś właśnie zamówiłem nowy komputer. Czy aoc pójdzie mi na najwyższych detalach?:

AMD Athlon 64 X2 5200+
2gb ram
ATI Radeon HD3870X2 1gb (!)

Komputer pomagał mi dobierać dobry informatyk. Twierdził, że nawet najlepsi programiści na świecie nie wykorzystują mocy procesorów 4 rdzeniowych (Quadów). Twierdził, że owy AMD'ek w zupełności wystarczy (można go jeszcze dobrze podkręcić na dobrej płycie głównej). 2GB + 1GB (z karty g.) = 3 GB, więc prawie tyle co maks obsługuje Win xp (O viscie raczej na razie nie myślę). No i tutaj pojawia się karta g (połowa ceny mojego komputera). Podobno jest to jak na razie najlepsza karta na rynku... i kolega informatyk twierdzi, że przez najbliższe 3 lata nie powinienem mieć żadnych problemów z najnowszymi grami.

Czy ktoś ma podobny sprzęt do mnie i może się wypowiedzieć jak chodzi mu AOC?

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 19:02 
Cytuj  
capri napisał(a):
lukas24 napisał(a):
Windows xp i tak maksymalnie obsługuje 2 giga ramu. Jeśli dokupisz jeszcze 2 to ci to nic nie da.
hmmm... systemy 32bit potrafia zaadresowac do 4GB RAM (http://www.microsoft.com/whdc/system/pl ... AEdrv.mspx), czesc zasobow (karta graf, muzyczna, etc.) pozera czesc zasobow, stad w systemie 32bit nie uwidzisz pelnego 4GB (przewaznie jest to ~3,25GB RAM)

Dokladnie to hardware w architekturze intelowskiej x86 zajmuje czesc przestrzeni adresowej procesora, stad nie ma dostepu do pelnej 32 bitowej przestrzeni i widac mniej ramu.
TobiAlex napisał(a):
Święte słowa. Ponieważ mam 1GB kartę graficzną to mam "tylko" 3GB w systemie.

A jakbys mial 3GB to by bylo widac 2? lol


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 19:33 
Cytuj  
lukas24 napisał(a):
Dziś właśnie zamówiłem nowy komputer. Czy aoc pójdzie mi na najwyższych detalach?:

AMD Athlon 64 X2 5200+
2gb ram
ATI Radeon HD3870X2 1gb (!)

Komputer pomagał mi dobierać dobry informatyk. Twierdził, że nawet najlepsi programiści na świecie nie wykorzystują mocy procesorów 4 rdzeniowych (Quadów). Twierdził, że owy AMD'ek w zupełności wystarczy (można go jeszcze dobrze podkręcić na dobrej płycie głównej). 2GB + 1GB (z karty g.) = 3 GB, więc prawie tyle co maks obsługuje Win xp (O viscie raczej na razie nie myślę). No i tutaj pojawia się karta g (połowa ceny mojego komputera). Podobno jest to jak na razie najlepsza karta na rynku... i kolega informatyk twierdzi, że przez najbliższe 3 lata nie powinienem mieć żadnych problemów z najnowszymi grami.

Czy ktoś ma podobny sprzęt do mnie i może się wypowiedzieć jak chodzi mu AOC?

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam


W 1280@1024 max spokojnie to chyba oczywiste. Swoją drogą ja bym brał 8800gt. Znacznie lepszy stosunek ceny do wydajności a AoC idzie na max bez bloom na niej.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:15 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
A jakbys mial 3GB to by bylo widac 2? lol


Mam 4GB RAM i 8800 GT 1GB - w systemie widać 3GB. Po wrzuceniu 9600 GT 512MB - w systemie widać 3.5GB. Nie loluj ok?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:25 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Mam 4GB RAM i 8800 GT 1GB - w systemie widać 3GB. Po wrzuceniu 9600 GT 512MB - w systemie widać 3.5GB. Nie loluj ok?

Znajomyz z maszyna 4GB Ram i 8800GTX 765MB ma 3.5GB Wiec nie, to nie odejmuje sie tak prosto i zalezy od chipsetu, procka i pewnie jeszcze paru rzeczy. Zatem dalej: lol


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:29 
Cytuj  
Windows XP maksymalnie obsługuje 4GB RAM - łącznie. Nieważne czy jest to pamięć kompa, grafiki, dźwiękówki, sieciówki itp. itd. Maks 4GB. Większość płyt głównych posiada w BIOSie funkcje remapowania pamięci, która ma to w pewien sposób "ominąć", aczkolwiek średni to działa.

Wiesz, jesteś najbardziej konfliktowym trollem jakiego widziałem i nie wymądrzaj się we wszystkim ok? Może jesteś bogiem w grach typu MMO, ale myślę, że o hardwe to nie sięgasz mi do pięt - więcej nie loluj....


Ostatnio edytowano 27 maja 2008, 20:31 przez TobiAlex, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:30 
Cytuj  
Sorki, dubel posta. Dodam jeszcze, że XP 32bit i tak maksymalnie dla aplikacji przydzieli 2GB RAM pomimo, że pokazuje 3GB czy też więcej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:33 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Windows XP mak. obsługuje 4GB RAM - łącznie. Nieważne czy jest to pamięć kompa, grafiki, dźwiękówki, sieciówki itp. itd. Maks 4GB. Większość płyt głównych posiada w BIOSie funkcje remapowania pamięci, która ma to w pewien sposób "ominąć", aczkolwiek średni to działa.

Wiesz, jesteś najbardziej konfliktowym trollem jakiego widziałem i nie wymądrzaj się we wszystkim ok? Może jesteś bogiem w grach typu MMO, ale myślę, że o hardwe to nie sięgasz mi do pięt - więcej nie loluj....

Co ma piernik do wiatraka? Make? Chlopczyku od sprzetu to, ze 32 bitowy sprzet adresuje 4gb pamieci wiedza nawet dzieci. Nie masz natomiast pojecia jak procek to robi i piszesz brednie o odejmowaniu ramu. Masz ekspercie ot moze zrozumiesz skad sie bierze po czasci mniejsza ilsc ramu widoczna w systemie i co to ma wspolnego z karta: [ulr=http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/43]Click[/url] Moze uda ci sie cdos zrozumiec.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:36 
Cytuj  
Akurat wiem jak działa procek itp., bo taki jest mój zawód! I tak - teorie włóż sobie między bajki. Gdybyś był taki wielki GURU to wiedziałbyś, że w IT teoria a praktyka to kompletnie dwie różne sprawy. I wkleiłeś link związany z AGP. A co, jeżeli płyta nie obsługuje AGP :lol: ? Weź lepiej dalej zajmij się graniem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:42 
Cytuj  
Podales swoj z zycia wziety przyklad kart AGP to masz odpowiedz. Rozwiazanie lezy w architekturze x86, a nie w szynie. Jak sobie nie poradziles z tesktem to nie moj problem. Twoj zawod jest moze zwiazany z prockami, pewnie polega na wlaczeniu i wylaczeniu kompa. EOT


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:51 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Podales swoj z zycia wziety przyklad kart AGP to masz odpowiedz. Rozwiazanie lezy w architekturze x86, a nie w szynie. Jak sobie nie poradziles z tesktem to nie moj problem. Twoj zawod jest moze zwiazany z prockami, pewnie polega na wlaczeniu i wylaczeniu kompa. EOT


LOL, co ja podałem? Nic nie wspominałem o AGP. Widzsz, ja to chociaż potrafię włączyć i wyłączyć kompa. I kompletnie piszesz bzdury skoro twierdzisz, że to wina architektury x86. Windows Vista 64bit (nie wiem czy XP 64bit, bo nie mam takiej wersji i nie będę wspominał o systemach uniksowych) spokojnie obsługuje do 16GB RAM! Pewnie Vista zmienia architekturę sprzętową co? LOL. I co cwaniaczku, pewnie Ci teraz głupio? Naprawdę przestań wymądrzać się w każdej dziedzinie, bo ten kto jest dobry we wszystkim... dokończ sobie sam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2008, 21:06 
Cytuj  
Szkoda slow. Napisalem eot ale coz, moze jak nie walniesz takiej bzdury w pracy to cie nie wyleja ekspercie od prockow. Za alokacje pamieci odpowiada kontroler pamieci, czesc architektury x86. Primo architektura x86dotyczy procesora a nie systemu, nie wiem gdzie takie bzdety wyczytales. Secundo ile widzi system zalezy od tego architektury systemu 32bit, 64 bit i tego co dostanie od warstwy sprzetowej. Za fizyczna alokacje pamieci odpowiada kotrler plyty glownej i on przy zainstalowaniu 4gb mapuje do pamieci urzadzenia pci, i/o, agp itp. Jak chcesz zwolnic ram zjadany przez karte graficzna przy 4gb pamieci zmien aperture size, taka byla idea tego tekstu, ale nie zrozumiales. Ja nie zajmuje sie prockami, ale chyba przy nich moga pracowac kompletni laicy. Chociaz zaczynam podejrzewac, ze chodzisz do gimnazjum a nie pracy. Zamiast grac stracilem na ciebie sporo czasu, mozesz byc dumny.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 694 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.